Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SiLahsız KuvveT Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cemyisgolvey

quote:

Orijinalden alıntı: nergizmir

Herkese selam ben bu işlerden hiç anlamam komşularla kullandığım elektrik faturalarını kıyasladığımda:Klimayı sadece akşamları 18:30dan 00:00 a kadar (en geç) çalıştırıyoruz.faturam 200tl den az gelmiyor.klima oturma odasında odanın kapısını kapattım (daha önce açık duruyordu) 160tl geldi.diğer elektrikli tüm aletler var ama herkes kadar kullanıyorum.bana normal gelmiyor.üst komşum bütün gece iki klimayla oturuyor benim faturam daha yüksek bu normalmi yoksa klimayı değiştirmenin vakti mi geldi şu an kullandığım klima lg beko 18000'liklerden eski model biraz.yardımcı olurmusunuz?

elektrikli termosifon
    oturma odası 18lik arçelik inverter (18 saat çalıyor, bazen daha fazla)
    no frost buzdolabı
    12000 arçelik aktiv power (çok ses yapıyor hiç memnun değilim.) 12 saat çalışyor
    bazen de 9luk klima çalışıyor.
    çay makinesi neredeyse 18 saat açık (bunun açık olması saçma, doğru)

önceki ay 370 geldi (sarsıldım), bu ay 290 tl geldi (daha az sarsıldım). sanırım, elektrikli termosifonu güneş enerjiye çevirmem gerekiyor. bir de, o eski teknoloji no frost arçelik buzdolabından kurtulmak.
    elektrik parasından nefret ediyorum.

arkadaşlar fabrikamı çalıştırıyorsunuz bu ne biçim faturalar böyle,ben klima tavsiye ederken arkadaşlara şunu tavsiye ediyorum gidin bir arkadaşınızda,dostunuzda gözünüzle görün,evet bazı klimaların sesi yüksek ancak benim için farketmez diyenler oluyor o zaman biz ne diyebilirizki,sonra daha öncede yazdım ben şahsen bazı markaların etiket değerlerine inanmıyorum (bu benim şahsi kanaatim ) ancak no frost cihazlar bayağı bir elektrik harcıyor,ancak konumuz klima olduğu için çok yaktığından şüphelendiğiniz klima için mutlaka servis çağırıp cihazı kontrol ettirin,gazı azalmış olabilir,filtreli ise filtreler dolmuş olabilir,diğer bir konu evlerde en çok fırın,ütü ve elektrikli ısıtıcılar elektrik tüketimine neden oluyor,bunun dışında tasarruflu ampul kullanmak,cihazları stby. konumunda değil kapama anahtarından tamamen kapatma gibi tedbirlerde bayağı tasarrufa neden oluyor,yine bazı arkadaşlar biz bir klima alsak ve bütün evi ısıtsak,soğutsak diyor bu nasıl mümkün olacak bir türlü anlatamıyoruz,klimayı kapı açık kullandığınızda şahane elektrik faturası geleceği aşikar,ben bir eve 150 tl.nin üstünde gelen faturayı kabul etmiyorum,ONE MINUTE diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alexxiev84

arkadaşlar fujitsu klimaların garantisi kaç yıl? bunların servisi berbat. zırt pırt distribütör değiştiren klimalarda almayın. sakın ben aldım siz almayın.

ilginç kendi sitesinden garanti süresiyle ilgili bir belgeye ulaşamadım ama satış mağazalarında 2 yıl olarak geçiyor,tabi her modelin garanti süresi aynı olmayabiliyor,garanti belgenizde sürenin ne kadar olduğu yazmıyormu ?
  • selam ben günde 5-6 saat klima çalıştırıyorum eskiden börek çörek yapardım hem kilo alıyorum hem fatura kabarık geliyor diye onları da bıraktım ütü,çamaşır, bulaşık makineleri her evde var kettle'a elimi bile sürmüyorum artık buna rağmen bu kadar fatura gelmesi çok moralimi bozuyor.ısınsam tamam hadi anlarım ısınamıyoruz ki.şofben bir kaç ay öncesine kadar tüplüydü elektrikliye döndük faturada 50tl fark etti ee zaten tüp parasını kurtardı.ama buna çare bulmam lazım.elektrikli cihazları kullanmaya korkuyorum artık valla.klimadan diyorum başka türlü olamaz bu klimayı def etmem lazım...
  • quote:

selam ben günde 5-6 saat klima çalıştırıyorum eskiden börek çörek yapardım hem kilo alıyorum hem fatura kabarık geliyor diye onları da bıraktım ütü,çamaşır, bulaşık makineleri her evde var kettle'a elimi bile sürmüyorum artık buna rağmen bu kadar fatura gelmesi çok moralimi bozuyor.ısınsam tamam hadi anlarım ısınamıyoruz ki.şofben bir kaç ay öncesine kadar tüplüydü elektrikliye döndük faturada 50tl fark etti ee zaten tüp parasını kurtardı.ama buna çare bulmam lazım.elektrikli cihazları kullanmaya korkuyorum artık valla.klimadan diyorum başka türlü olamaz bu klimayı def etmem lazım...

eğer klimadan şüpheniz varsa mutlaka kontrol ettirin zaten biraz eski olduğunu yazmışsınız anormal harcama yapıyor olabilir,ben hiç kapatmıyorum 12.000 klima en son 55-60 tl. civarı geldi,(sade klimaya ait miktar) toplam 102 tl geldi,siz sadece 5-6 saat kullandığınızı yazmışsınız bu kullanımla en fazla 40-50 civarı gelebilir,aslında daha az gelmesi gerekiyor ama kullanıcıya ve klimaya göre de değişebiliyor,kimi sürekli 28-30 da sürekli kullanıyor kimi 23-24 de kullanıyor,şofben sizin söylediğiniz gibi en fazla 50 tl civarı harcayacaktır,tüple kıyasladığımızda tüp daha pahalıya geliyor,yalnız insanların bir yanılgısı klima ile ısınma düşüncesinden kaynaklanıyor,klima sadece bir odayı ısıtacak ise bu durumda bir yere kadar tamam ama bu her bölge içinde aynı değil,ege ve akdenizde yeterli olabilecek yerler olabilir ama çoğu bölgede çetin kış şartlarında mümkün değil,birde elektrik sayacınızı kontrol ettirmekte fayda var,yine bazı sayaçlar gece tarifesine ayarlı oluyor bu durumda çoğu kişi kar yaptığını zannederken zarara uğruyor çünkü saat 17.00 ile 22.00 arası % 30 daha pahalı oluyor (sayaç üzerindeki saate göre)ve çoğu insan en fazla bu saatlerde elektrik kullanıyor,son olarak yukarıda anlattıklarınıza göre mutlaka hatalı bir cihaz veya sayaç olduğu kanaati oluşuyor

• quote:

Herkese selam ben bu işlerden hiç anlamam komşularla kullandığım elektrik faturalarını kıyasladığımda:Klimayı sadece akşamları 18:30dan 00:00 a kadar (en geç) çalıştırıyoruz.faturam 200tl den az gelmiyor.klima oturma odasında odanın kapısını kapattım (daha önce açık duruyordu) 160tl geldi.diğer elektrikli tüm aletler var ama herkes kadar kullanıyorum.bana normal gelmiyor.üst komşum bütün gece iki klimayla oturuyor benim faturam daha yüksek bu normalmi yoksa klimayı değiştirmenin vakti mi geldi şu an kullandığım klima lg beko 18000'liklerden eski model biraz.yardımcı olurmusunuz?

Evde sizin bilmediginiz baska bir cihaz calisiyor olmasin?
    Cok fazla geliyormus

Ben mitsibushi electrik kullsniyorum yazin sogutmada gunde 10saat calisiyor faturaya 30 tl etkisi var. Kisin ise 50-60 arasi etkisi oluyor ama isiniyoruz gercekten

• Öncelikle mrblar arkadaşlar.Eski bir villayı tadil ettim.Sıra klima işene geldi bu konuda sizlerden yardım istiyorum. 3 katlı triblex bir villa.En alt katta mutfak(15m2) ve salon(45m2) bulunuyor..2.katta ise 15m2 ortamalı 3 oda ve oturma odası olarak kullanacağım bir antersi(20m2) var.Teras katında ise 2 odası ve antresi mevcut ama bir odayı eliyorum sadece tek odası klimaya ihtiyaç doğacak yaklaşık 13m2.

1.Kattaki salon kısmına asma tip ofiste kullanılmayan ferroli marka asma kaset tip klimayı getirdik yani salon iptal.

Burarada kullanabileceğim multi inverter klima sistemi marka model tip seçeneği hakkında uygun fiyatve kalite konusunda olursanız sevinirim.

şuan için baktığım lg modeli var.3 adet duvar tip AMNH09GD4LO 9k lıkmodeli ve 2adet AMNH126VEAO 12k lık yer-tavan tip AMNH126VEA 12k lık klima düşünüyorum.
    bilgilerde şu sitede mevcuthttp://www.viessmann.com.tr/etc/medialib/internet-tr/prospekte.Par.9691.File.File.tmp/LG_multi_katalog_24sayfa.pdf

tekrar tşkler

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

arkadaşlar fujitsu klimaların garantisi kaç yıl? bunların servisi berbat. zırt pırt distribütör değiştiren klimalarda almayın. sakın ben aldım siz almayın.

ilginç kendi sitesinden garanti süresiyle ilgili bir belgeye ulaşamadım ama satış mağazalarında 2 yıl olarak geçiyor,tabi her modelin garanti süresi aynı olmayabiliyor,garanti belgenizde sürenin ne kadar olduğu yazmıyormu ?

durduk yere klima bozuldu. 2,5 yıl önce almıştım. fujitsu gibi klima 2,5 yılda mefta oluyorsa vay halimize. garanti süresi uzun olan cihaz almanızı tavsiye ederim. ilginç olan diğer beko marka klima 5 yıldır tıkır tıkır çalışıyor. alacaksanız arkasında sağlam distribütörü olan klima alın. mesela iklimsa olabilir.

• quote:

quote:

quote:

durduk yere klima bozuldu. 2,5 yıl önce almıştım. fujitsu gibi klima 2,5 yılda mefta oluyorsa vay halimize. garanti süresi uzun olan cihaz almanızı tavsiye ederim. ilginç olan diğer beko marka klima 5 yıldır tıkır tıkır çalışıyor. alacaksanız arkasında sağlam distribütörü olan klima alın. mesela iklimsa olabilir.

öncelikle geçmiş olsun,bir klima 2,5 yılda mefta olurmu demişsiniz elbetteki olur hatta ilk günlerde bile olabilir,uzun süreli garanti elbetteki iyidir lakin adamlar sizin hatanızdan kaynaklanmış yada voltaj sorunundan yada yıldırımdan olmuş derse o garanti yine bir işe yaramayacaktır,elektrikli ve elektronik cihazlar için her türlü incelemeyi yaptıktan,teknik desteği sağlam bir markadan sonra en son şu meşhur söz söylenir; ŞANS işte

• selamlar
    tekrar başlık açmaya kalabalığa gerek yok diye düşündüm.
    bende klima almaya karar verdim.2 adet klima var.Biri koçtaşta satılan gree diğeri Samsung AQ09UGBN .Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.2 adet alıcam Allah kısmet ederse.
    gree :http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0102.jsp?id=7#1
    samsung : http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_samsung-samsung-aq09ugbn-klima_193281.php?k_id=4440&kn=Samsung+Klima
    önerileriniz benim için değerli.
    teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

öncelikle geçmiş olsun,bir klima 2,5 yılda mefta olurmu demişsiniz elbetteki olur hatta ilk günlerde bile olabilir,uzun süreli garanti elbetteki iyidir lakin adamlar sizin hatanızdan kaynaklanmış yada voltaj sorunundan yada yıldırımdan olmuş derse o garanti yine bir işe yaramayacaktır,elektrikli ve elektronik cihazlar için her türlü incelemeyi yaptıktan,teknik desteği sağlam bir markadan sonra en son şu meşhur söz söylenir; ŞANS işte

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
    bende klima almaya karar verdim.2 adet klima var.Biri koçtaşta satılan gree diğeri Samsung AQ09UGBN .Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.2 adet alıcam Allah kısmet ederse.
    gree :http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0102.jsp?id=7#1
    samsung : http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_samsung-samsung-aq09ugbn-klima_193281.php?k_id=4440&kn=Samsung+Klima
    teşekkürler.

Max 600 liraya 9000btu R410 gazlı cop 3.60, eer 3.20 lik bir düz klima bulamadım bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ESKİ BİR KONUYU HORTLATAYIM ;

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

BİRİSİNİ : KLIMAPLUS A.Ş. MITSUBISHI ELECTRIC - www.klimaplus.com.tr
    DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp

• Koçtaş ın sattığı 599 kağıtlık Gree 9luk klima piyasadaki en iyi F/P cihazdır diye düşünüyorum!

Geçen gün bu cihazı Koçtaş ta inceledim(9luk olanı teşhirde Stand üstünde çalıştırılıyordu)

Sıcak üflemesini çok beğendim,hele bendeki dandik Vestel den sonra çok ciddi farklı idi
    ayarını önce 30 yaptık,sonra 26-25-24 olarak uzun süre denedim,beni açıkçası fiyatınıda göz
    önüne alarak konuşursam ciddi tatmin etti!

Gree yi ayrıca netten biraz araştırdım,herifler dünyanın en büyük üreticisi fason klima+kendi
    markaları olarak ve dünya klima pazar payınıda vermişler v.s

Koçtaş ta 1 saat kadar işim vardı,cihaz yarım saat sıcakta çalıştı,sonra kapattık ve bir süre soğuğu
    açtık aynı şekilde soğuk performansınıda çok beğendim! ancak ortam soğuk olduğu için soğukta
    fazla çalışamadı cihaz

Sonuç;bana göre piyasadaki "bu fiyata en iyi cihaz" diyebilirim,varsa 600 kağıda 410 Gazlı A sınıfı bir
    cihaz yazın onuda bilelim ve inceliyelim Beyler!!!

Not;beğenmediğim yönleri;

1-Plastik kalitesi dandik,hiç beğenmedim,böyle bir firmada maliyetide bir şey tutmayacak bir unsurda bu kadarmı
    dandik kasa yapılır yaw,ama "General" denen cihazda aynen bu şekilde hatta daha bile kötü bundan
    Arçelik te çok kötü v.s v.s ama bendeki dandik Vestelin plastik kalitesi ise bunların yanında süper
    iyide o cihazda hiç bir boka yaramıyor,o zaman ne işe yarar plastik kalitesinin iyi olması!

Böyle bir ikilem var gördüğüm kadarıyla yeni model cihazlarda,yani isim/marka klimalarda bile veya A Sınıf bilmem ne
    denen cihazlarında bazılarında plastik kaliteleri kötü değil; çok kötü

2-9luk Gree nin Dış Ünite genişlik ebatı dünya rekoru kırıyor!!ben böyle geniş kasa görmedim,sanırım 12lik ile aynı
    kasayı kullanmışlar ama oldukça geniş!!

3-Kumanda odun gibi(ama benim için önemli değil!)

++
    Not;biz orada iken Airfel Servisten birisi geldi,2 müşterinin satın aldığı Gree cihazları teslim alıp montaja gitmek üzere;
    Ustayla biraz sohbet ettim ve bana şunu söyledi(özetle);...abi piyasada 410 gazlı A sınıfı diye gördüğün klasik(on-off tip)
    cihazların A sınıfına takılma,bunlar gerçek A sınıfı filan değil,sadece Inverter olanlarında A sınıfı diye geçiyorsa,bu daha doğru
    bir değerlendirmedir.... gibi şeyler söyledi!!

Sonuç olarak 22 veya 410 gazlı normal klimalar A sınıfı değildir dedi eleman
    Her gördüğün Inverter cihazında A sınıfı diye geçmesine bile temkinli yaklaş dedi eleman

"Eurovent" ten mutlaka kontrol edin ama çoğu cihazda oraya gitmez bu arada dedi eleman

Ayrıca şunuda ekledi .....abi bu A sınıfı işininde tabiri caise boku çıktı.. dedi eleman,neredeyse her cihaz bir anda
    A sınıfı oldu dedi!!!

Ayrıca yerli üreticilerin değerleride sallama dedi dedi eleman!!! kendisi Airfel Servisi ve bu markayıda dahil etti;A sınıfı sallamasına!!

Şunuda ilave etti;TSE değerleri ile Eurovent değerleride uymuyor dedi ve bana Mitsubishi Elec.kataloğunu gösterdi ve bak abi buradan
    farkı göreceksin dedi ama ME dürüstçe bunu açıklamış katalogda!!
    TSE daha yüksekken,Eurovent daha düşük değerlerde görülmektedir!

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 12 Mart 2011; 14:22:40 >

• Şimdi.

MONO VE INVERTER SPLIT KLIMA -ENERJI TUKETİM -SINIFLANDIRMA TABLOSU

Arkadaş bu linkte çok güzel anlatmış.

A sınıfı olması için cop(3.60 üstü) ve Eer(3.20üstü) değerlerinin bu rakamlardan yüksek olması yeterli.

Bilinçli tüketiciler A sınıfı olmasına bakmıyor artık. A + olmasına bakıyor. Bu değerlerin min 4 üzerinde olmasına özen gösteriyor. Ancak o şekilde eurovent değerlendirmesini yakalayabiliyorlar.

Ama düz klimalarda A+ diye bir durum söz konusu değil. En iyisi bile A sınıfı barajının çok az üzerine çıkabiliyor.

O sebeple düz klima alırken tabiki A sınıfı olmasına bakılmalı. Düz klimalarda A sınıfı diye bir şey yok demek çok iddalı olur.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Ben soğutma için 9000lik sabit devirli istiyorum Airfel veya Demir döküm r410 lardan iyi fiyata denk getirebilirsem almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
    teşekkürler.

Max 600 liraya 9000btu R410 gazlı cop 3.60, eer 3.20 lik bir düz klima bulamadım bende.

ben bugün aradım gree marka koçtaşta yok.samsung içinde aradım ticaretmerkezini oda stokta yok.gene başlıcaz araştırmaya hayırlısı bakalım.koçtaşta gree 12 000 btu var lg beko var 9000 btufiatlar 750 civarı napsak acaba

• Geçtiğimiz pazar Denizli Koçtaş'ta Active Power A sınıfı olan 750 tl lik (tam model no modeli hatırlamıyorum) 599 TL ye düşmüştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Koçtaş ın sattığı 599 kağıtlık Gree 9luk klima piyasadaki en iyi F/P cihazdır diye düşünüyorum!

Geçen gün bu cihazı Koçtaş ta inceledim(9luk olanı teşhirde Stand üstünde çalıştırılıyordu)

Sıcak üflemesini çok beğendim,hele bendeki dandik Vestel den sonra çok ciddi farklı idi
    ayarını önce 30 yaptık,sonra 26-25-24 olarak uzun süre denedim,beni açıkçası fiyatınıda göz
    önüne alarak konuşursam ciddi tatmin etti!

Gree yi ayrıca netten biraz araştırdım,herifler dünyanın en büyük üreticisi fason klima+kendi
    markaları olarak ve dünya klima pazar payınıda vermişler v.s

Koçtaş ta 1 saat kadar işim vardı,cihaz yarım saat sıcakta çalıştı,sonra kapattık ve bir süre soğuğu
    açtık aynı şekilde soğuk performansınıda çok beğendim! ancak ortam soğuk olduğu için soğukta
    fazla çalışamadı cihaz

Sonuç;bana göre piyasadaki "bu fiyata en iyi cihaz" diyebilirim,varsa 600 kağıda 410 Gazlı A sınıfı bir
    cihaz yazın onuda bilelim ve inceliyelim Beyler!!!

Not;beğenmediğim yönleri;

1-Plastik kalitesi dandik,hiç beğenmedim,böyle bir firmada maliyetide bir şey tutmayacak bir unsurda bu kadarmı
    dandik kasa yapılır yaw,ama "General" denen cihazda aynen bu şekilde hatta daha bile kötü bundan
    Arçelik te çok kötü v.s v.s ama bendeki dandik Vestelin plastik kalitesi ise bunların yanında süper
    iyide o cihazda hiç bir boka yaramıyor,o zaman ne işe yarar plastik kalitesinin iyi olması!

Böyle bir ikilem var gördüğüm kadarıyla yeni model cihazlarda,yani isim/marka klimalarda bile veya A Sınıf bilmem ne
    denen cihazlarında bazılarında plastik kaliteleri kötü değil; çok kötü

2-9luk Gree nin Dış Ünite genişlik ebatı dünya rekoru kırıyor!!ben böyle geniş kasa görmedim,sanırım 12lik ile aynı
    kasayı kullanmışlar ama oldukça geniş!!

3-Kumanda odun gibi(ama benim için önemli değil!)

++
    Not;biz orada iken Airfel Servisten birisi geldi,2 müşterinin satın aldığı Gree cihazları teslim alıp montaja gitmek üzere;
    Ustayla biraz sohbet ettim ve bana şunu söyledi(özetle);...abi piyasada 410 gazlı A sınıfı diye gördüğün klasik(on-off tip)
    cihazların A sınıfına takılma,bunlar gerçek A sınıfı filan değil,sadece Inverter olanlarında A sınıfı diye geçiyorsa,bu daha doğru
    bir değerlendirmedir.... gibi şeyler söyledi!!

Sonuç olarak 22 veya 410 gazlı normal klimalar A sınıfı değildir dedi eleman
    Her gördüğün Inverter cihazında A sınıfı diye geçmesine bile temkinli yaklaş dedi eleman

"Eurovent" ten mutlaka kontrol edin ama çoğu cihazda oraya gitmez bu arada dedi eleman

Ayrıca şunuda ekledi .....abi bu A sınıfı işininde tabiri caise boku çıktı.. dedi eleman,neredeyse her cihaz bir anda
    A sınıfı oldu dedi!!!

Ayrıca yerli üreticilerin değerleride sallama dedi dedi eleman!!! kendisi Airfel Servisi ve bu markayıda dahil etti;A sınıfı sallamasına!!

Şunuda ilave etti;TSE değerleri ile Eurovent değerleride uymuyor dedi ve bana Mitsubishi Elec.kataloğunu gösterdi ve bak abi buradan
    farkı göreceksin dedi ama ME dürüstçe bunu açıklamış katalogda!!
    TSE daha yüksekken,Eurovent daha düşük değerlerde görülmektedir!

+

önceden de dediğim gibi, ben bizim arçelik vs gibi yerli markaların asla A sınıfı özelliğine inanmıyorum ve daha önce de hep dediğim gibi EUROVENT sistemine kayıtlı mı cihaz bakacaksın.en güvenilir SINIFLAMA burada.

• sayın biuu güzel araştırmalar yapmışsınız,bir kısmı benim daha önce yazdıklarımın ispatı olmuş,ben bazı firmaların etiket değerlerine inanmadığımı yazmıştım ama burada marka yazamıyorum,yazmaya kalktığımda suçlamalar başlıyor,ikincisi eer,cop TSE ile Eurovent gerçekten farklı bir değerlendirme yapıyorlar,daha doğrusu TSE niye Eurovent'e uygun değerleri almıyor anlamış değilim,yalnız anlayamadığım servisin R22 ve R410 gazlı normal klimalar A sınıfı değil demesini anlamadım,iyide A olması için hangi gaz olması gerekiyormuş o zaman,diğer bir konu plastik aksam evet eski klimalara göre gittikçe kötüleşiyor ama bu durum sadece klimalarda değil başka ürünlerde de böyle,maliyeti düşürmek için ordan burdan kırpıyorlar sonuçta ucuz ama kalitesiz mallar ortalığı dolduruyor,yalnız servis elemanıda biraz sallamış gibi geliyor türkiyede satılan her markanın yalan söylemesi mümkün değil,çünkü bazı firmalar çok ciddi iş yapıyorlar ve bunlar dünya çapında iş yapan markalar,yerli için yalanı ortaya çıksa ne farkederki ama diğerleri tüm dünya ile iş yaptıkları için bir yalanlarının yakalanması durumunda çok büyük prestij ve iş kaybına uğrayacaklardır,ancak tabiki bir uyanıklık olduğu zaten belli misal cop değerini 3.61,eer değerini 3.21 yazıp A sınıfı diye satılıyor,peki bunun doğru olup olmadığını ispatlayabilmek kolaymı ?

• quote:

sayın biuu güzel araştırmalar yapmışsınız,bir kısmı benim daha önce yazdıklarımın ispatı olmuş,ben bazı firmaların etiket değerlerine inanmadığımı yazmıştım ama burada marka yazamıyorum,yazmaya kalktığımda suçlamalar başlıyor,ikincisi eer,cop TSE ile Eurovent gerçekten farklı bir değerlendirme yapıyorlar,daha doğrusu TSE niye Eurovent'e uygun değerleri almıyor anlamış değilim,yalnız anlayamadığım servisin R22 ve R410 gazlı normal klimalar A sınıfı değil demesini anlamadım,iyide A olması için hangi gaz olması gerekiyormuş o zaman,diğer bir konu plastik aksam evet eski klimalara göre gittikçe kötüleşiyor ama bu durum sadece klimalarda değil başka ürünlerde de böyle,maliyeti düşürmek için ordan burdan kırpıyorlar sonuçta ucuz ama kalitesiz mallar ortalığı dolduruyor,yalnız servis elemanıda biraz sallamış gibi geliyor türkiyede satılan her markanın yalan söylemesi mümkün değil,çünkü bazı firmalar çok ciddi iş yapıyorlar ve bunlar dünya çapında iş yapan markalar,yerli için yalanı ortaya çıksa ne farkederki ama diğerleri tüm dünya ile iş yaptıkları için bir yalanlarının yakalanması durumunda çok büyük prestij ve iş kaybına uğrayacaklardır,ancak tabiki bir uyanıklık olduğu zaten belli misal cop değerini 3.61,eer değerini 3.21 yazıp A sınıfı diye satılıyor,peki bunun doğru olup olmadığını ispatlayabilmek kolaymı ?

kolay değil elbette uğraşıp ölçmek filan lazım.Ancak TSE'nin değil, Dünyaca genel kabul görmüş en güvenilir sertifikasyon normu EUROVENT'tir.Bunu bilmekte fayda var.İkincisi cihazın r22 ya da r410 gazlı olması da A sınıfı olduğunu belirleyici bir kıstas değildir ki.Elbette 410 gazı yeni ve çok etkin bir gaz ama bunun reklamı için de durumu A sınıfına bağlamak GAZLA alakasızıdr.Ona bakarsanız şunu söyleyeyim ben: Isıtmada en verimli gaz r410dur, ama soğutmada en etkin r22'dir. Deneyip görebilirsiniz; r22 ile daha çabuk soğutma elde edilir.O zaman bizde bahsi geçen soğutma verimliliği değeri olan EER'nin anlamı o zaman ne oldu bu işler GAZA göre sınıflandırılıyorsa.Aynı zamanda bundan 7-8 yıl önce Alarkonun getirmedği, Toshiba cihazlar vardı.R22 gazlıydı ve o zaman bile A sınıfıydı bu cihazlar.Yani diyeceğim o ki ENERJİ VERİMLİLİĞİ SINIFLANDIRMASINDA gaz belki gerek koşuldur ama YETER KOŞUL değildir.Cİhazın durumuna, teknolojisine bağlıdır.Bahsi geçen klimacı arkadaşa bir anlamda katılıyorum ki A sınıfı enerji verimliliğini yakalamak ANCAK ınverterda yakalanabilir diye düşünüyorum ki INVERTER'ların ilk ÇIKIŞ AMACI da zaten buydu.Daha sonra konfordu.Bana göre cihaz alacağınızda cihaz değerlerini Eurovent ile karşılaştırın derim.Ben öyle yaptım hep ama Şu A sınıfı abartılarını da çok gereksiz büyüttü bizim yerli firmalar..

• quote:

sayın biuu güzel araştırmalar yapmışsınız,bir kısmı benim daha önce yazdıklarımın ispatı olmuş,ben bazı firmaların etiket değerlerine inanmadığımı yazmıştım ama burada marka yazamıyorum,yazmaya kalktığımda suçlamalar başlıyor,ikincisi eer,cop TSE ile Eurovent gerçekten farklı bir değerlendirme yapıyorlar,daha doğrusu TSE niye Eurovent'e uygun değerleri almıyor anlamış değilim, TIPKI DÜNYADA FRUKTOZ VE GLUKOZ ŞURUBUNUN KULLANILMASININ AZALTILMASI GİBİ. DÜNYADA BİR ÇOK ÜLKEDE ÜRETİMİ ÇOK AZKEN DÜNYA PANCAR ŞEKERİNE YÖNELMİŞKEN...BİZ KARAR ÇIKARTIP ÜRETİMİZİ FAZLALAŞTIRIYORUZ. BÜYÜK YAZDIM KONU ÖNEMLİ DİKKAT ÇEKSİN..YANLIŞ ANLAŞILMASIN. BİZDE HER ŞEY BEN YAPTIM OLDU MALESEF ADAMLAR MERT GÖZÜKÜR MİLLİYETÇİ GÖZÜKÜR. HERKEZ HACI DEDESİ SANIR UYANMAZ. UYANMAK İSTEMEZ ÇÜNKÜ İNSANIN DOĞASINDA ÇOK AFFEDİN BİR MİKTAR AHMAKLIKTA VAR GALİBA.. DOĞRUYA DOĞRU DİYEMEYECEK KADAR DÖNEKLER VE KÖRLER OLDUKÇA AMCACILIK DAYICILIK PARTİCİLİK SAĞCILIK SOLCULUK MESHEPÇİLİK ŞUNCULUK BUNCULUK OLDUĞU SÜRECE.... İNAT İÇİN DOĞRULARI DİLE GETİRMEKTEN KAÇTIĞIMIZ SÜRECE TAKIM TUTAR GİBİ O BENİM DÜŞMANIMDIR SÖYLEDİĞİ DOĞRU OLSA BİLE MUHALEFET EDECEĞİM DEDİĞİMİZ SÜRECE... DAHA ÇOK ŞEYLER BİZLERE MÜSTEHAKTIR..BİZ SAKAT HASTALARI SÜRÜNDÜRÜP KURU İLE YAŞI AYIRMADAN ONLARIN İLAÇLARI İLE OYNAYALIM HASATNEYE GİDİP GELME ZORLUĞUNDAN BİR KÖŞEDE KÖTÜRÜM OLSUNLAR.. SONA TVLERE ÇIKARTIR BAKIN BİZ YARDIM EDİYORUZ DERİZ..YOK ŞU RAPORUYDU BU RAPORUYDU DİYELİM. BAKIN HASAT ASLINDA HASTA DEĞİLMİŞ BAKIN RAPOR FALAN ALAMADI NUMARAYMIŞ TANSİYONU YOKMUŞ ŞEKERİ YOKMUŞ... ALLAH CEZANIZI VERSİN...SONRADA ÖVÜNELİM SAĞLIK SİSTEMİNİ DÜZELTTİK Bİ HASTAYI DAHA BIKTIRDIK KAR ETTİK NAMERT KARI...KESİN ÖLMÜŞTÜR HASTA BAK KARA OHHBEE . BİZE BU KAFAYI DÜZELTMEDİĞİMİZ SÜRECE ............. BİŞE DEMEDİM BEN KAFADAN ÖZÜRLÜYÜMÜŞÜM HIR ÇIKARINCA HAK ARAYINCA..ÖYLE YA.. NEMİZE GEREK EUROVENT DEĞERLERİ. BİZE KOMŞUMUZUN HAKKINI YEME DEĞERLERİ FALAN LAZIM. yalnız anlayamadığım servisin R22 ve R410 gazlı normal klimalar A sınıfı değil demesini anlamadım,iyide A olması için hangi gaz olması gerekiyormuş o zaman,diğer bir konu plastik aksam evet eski klimalara göre gittikçe kötüleşiyor ama bu durum sadece klimalarda değil başka ürünlerde de böyle,maliyeti düşürmek için ordan burdan kırpıyorlar sonuçta ucuz ama kalitesiz mallar ortalığı dolduruyor,yalnız servis elemanıda biraz sallamış gibi geliyor türkiyede satılan her markanın yalan söylemesi mümkün değil,çünkü bazı firmalar çok ciddi iş yapıyorlar ve bunlar dünya çapında iş yapan markalar,yerli için yalanı ortaya çıksa ne farkederki ama diğerleri tüm dünya ile iş yaptıkları için bir yalanlarının yakalanması durumunda çok büyük prestij ve iş kaybına uğrayacaklardır,ancak tabiki bir uyanıklık olduğu zaten belli misal cop değerini 3.61,eer değerini 3.21 yazıp A sınıfı diye satılıyor,peki bunun doğru olup olmadığını ispatlayabilmek kolaymı ?

• 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.