Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lPaTRoNl , lPaTRoNl , birfurkan Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.240
Cevap
703
Favori
4.431.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 22472248224922502251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pritt31

Hocam merhaba, bir konuda size danışmak istiyorum.
    Bildiğiniz üzere geçen hafta salonuma Samsung AR35 White 12.000 BTU yeni seri R32 gazlı klima aldım.
    Hiçbir sorunum yok, gayet memnunum. Fakat takıldığım bir nokta var oda şu;
    Klimayı açtığımda normal modda 5 sn sonra soğuk hava vermeye başlıyor. Yani diğer klimam Arçelik gibi kendisini yavaş yavaş yükseltmiyor, Arçelik 12325 klimama göre hızlı hareket ediyor.
    Mesela Arçelik’te klimayı açtıktan 10-15 sn sonra kompresör çalışmaya başlıyor, Samsung’ta ise kumandaya basar basmaz kompresör devreye giriyor ve anında kendisini üst seviyeye çıkartıp soğuk hava üflüyor.

Bunun sebebi ne olabilir ?

Bir diğer sorum da şu;
    Bu yeni çıkan Samsung klimalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle üçgen tip olanlarla kalite kıyası yaparsak hangisi daha önde olur ?

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Bu,üretici firmanın uyguladığı yazılım ile alakalı. Artık cihazlar Inverter ve elektronik kontrollü olduğu için her türlü müdahale mümkün oluyor.

Arçelik'ler (Beko,LG vb. cihazlar),iç ünite flapları açıldıktan sonra dış üniteye çalışma komutu gönderirler.

Çoğu markanın ise dış ünitesi,kumandadan klimayı açtığınız anda devreye girer.

Bazılarında kompresör devreye girdikten 5 saniye civarı bir süre sonra dış ünite fanı devreye girer.

Bu kısım tamamen yazılımsaldır. Yani yazılımı üreten firma,bu şekilde çalışması üzerine programladığı için farklılıklar mevcuttur.

Üreticiler farklı olduğu için çalışma bakımından da bu farklar söz konusu olmaktadır.

Samsung AR35 Midea,Arçelik ise yerli üretimdir ancak komponentleri(kompresörü vs.) LG tarafından üretilir,tasarlanır veya seçilir.

-Özellikle son çıkan cihazlarını doğrusu incelemedim. O nedenle henüz yorum yapamıyorum. Ancak üçgen tip cihazların tam bir baş belası olduğunu söylemem mümkündür. Samsung söz konusu olunca akla ilk gelen konu,alüminyum kondanseridir.

Dış ünite petekleri,özellikle üçgen cihazlarda alüminyum idi. Çok fazla gaz kaçağı şikayetleri geliyordu. Çünkü malzeme dayanıksız.

10 Yıl kompresör garantisi veriyor. İyi hoş da kompresör ömrünü dolduramadan kondanser gidiyor zaten.

Alüminyum kullanımı hatasına Arçelik vb. markalar da düştü. Sonrasında şikayetler artınca bakır kullanımına geri döndüler. Üçgen serilerde özellikle Alüminyum kullanılıyordu. Son serilerde düzelttiler mi , yakında belli olacaktır.

Maldives,Jungfrau gibi kaliteli serileri ise malesef günümüzde bulunmuyor...

Saygılarımla...

• Klima fiyatlarının Temmuz ayından itibaren artacağı söyleniyor. Bir şekilde bu yazı geçirip (döviz kurunda büyük artışlar olmazsa) fiyatlar kışa doğru şu anki fiyatların altına iner mi, örneğin bugün 7,500 TL olan 24,000 BTU bir klimanın tahmini fiyatı ne civarda olur acaba?

Örneğin şu anki fiyatı 7,800 TL olan linkteki 9,000 BTU cihazın geçen sonbahar-kış döneminde yaklaşık fiyatını görebileceğim bir yer var mı?https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk25zsx-ws-diamond-serisi-a-enerji-sinifi-9000-btuh-inverter-klima

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Çok teşekkürler detaylı açıklamalar için. Istanbul/Eyup'te bu işi yatırabileceğim güvenilir ve ekonomik birileri biliyor musunuz?
    Rica ederim. Maalesef Eyüp bölgesinde kefil olabileceğim bir tanıdığım yok. Olsaydı mutlaka önerirdim...

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayazay

Mrb. F/p adına Gree Fairy almak istiyorum ama daha türkiye'de stok olmadığı söyleniyor(18'lik için). Bayiden de 6bin-6500 arası fiyat aldım. Temmuz 15 ten aşağı gelmiyeceği söyleniyor. Haftaya sıcaklar geliyormuş ve temmuz başı klimalara zam gelecekmiş. Bu segmentte sigma plus ve dda5 performans var. İkisinide almak istemiyorum çünkü fiyat olarak en uygunu gree oluyor. Beklemek mantıklımı yoksa başka bir markaya yönelmek lazım mı? Bu arada ben klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacam ve temmuz-ağustos ta her gece kullanılacak(yer:mersin). Teşekkürler.
    Merhaba.

Şu günlerde verdikleri 6-6500TL fiyat,cihaz gelince emin olun artacaktır.

Gree Lomo düşünürseniz tavsiye edebilirim. Sigma Plus için kaç TL fiyat aldınız acaba ? 6000TL bandına yakın olması lazım...

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam gree fairy 18000 btu aldım biraz önce taktılar bile memnun kalırım inşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeManCI78

Üstadım;

Aydın kuşadasında annem ve babam için aldığımız eve klima bakıyoruz. Klima genel olarak ısıtma amaçlı kullanılacak. Şu ana kadar klima tecrübemiz olmadı. Ev yeni ve izolasyonu var. Kışın evin bir odası kapatılacak Salon + Yatak Odası-1 olarak belirttiğim alan kullanılacak. Ev güney ve batı cepheli arakat fakat üst katta kışın kimse oturmayacak.

Bize tavsiye edilenler;

1- Salona 24000 Btu takıp kapılar açık bırakılıp ısıtmanın sağlanması ( Bu seçenek aileme çok sıcakta uyumayı sevmedikleri için mantıklı geldi sistem olarak )

2- Salona 18000 Btu takıp Yatak Odası-1'ile belirttiğim alana 7000 yada 9000 Btu (Önerinize göre ) takmak ve yattıklarında minimum çalıştırmak.

Bir çok klima markasına giderek fiyat aldım. Buna göre;

a) M. Electric Enviro 18'lik 9500 TL
    b) M. Electric Hare 18'lik 8400 TL
    c) Daikin N Series 18'lik 6900 TL
    d) Daikin Sensira 24'lük 10170 TL
    e) Daylux 18'lik 5200 TL
    f) Daylux 24'lük 6000 TL
    g) Siemens 24'lük 6000 TL
    h) Arçelik 18325 18'lik 5000TL
    ı) Arçelik 18565gri 18'lik 5800 TL
    j) Beko 31825 18'lik 5000 TL
    k) Beko 51865gri 18'lik 5800 TL

fiyatlar arası çok uçuk. bu konuda modeller kullanım üzerine tavsiye ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim Altta çizim ve oda fotoğraflarını paylaştım...
    Merhaba hocam.

Öncelikle kapılar açık olsa bile yeni,yalıtımlı bir bina için 28,14m^2 alana 24000 Btu çok fazla gelecektir.

18000 olabilir,hatta Mitsubishi-Daikin gibi ara kapasite bulunduran markaların 42 kodlu 15000 Btu'luk cihazları bile olur.

Tek klima kullanılacaksa veya salonun kapısı açık olacaksa salona 24000 yerine 18000 takılıp,uzun süreli çalıştırarak verim alınabilir. Kapasiteyi artırmak,diğer alanlara etki etmesini hızlandırmayacaktır.

Salonun kapısı kapalı olacak şekilde bir kullanım söz konusu ise,

Alternatif olarak Shira Plus FTXM42N (14300 Btu)

Yatak Odası 1 için ise Shira Eco FTXP20M (6800 Btu)

şeklinde tercih yapmanızı tavsiye ederim. Tek klima için Shira Plus veya Eco serisinin 18000 Btu'luk olanını tercih edebilirsiniz. Sonu "N" ile biten Shira Plus serileri ile sonu "M" ile biten Eco serileri daha yeni versiyonlardır.

Yani 18000 Btu düşünürseniz Shira Plus FTXM50 veya Shira Eco FTXP50M modellerini tavsiye edebilirim.

-

Liste içerisinde 18000'likler için yorum yapmamız gerekirse,

Enviro ile HaRe serisi arasında 1100TL var. Bu farka rağmen Enviro serisine ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Verim açısından da model açısından da daha üstündür.

N ve Sensira serileri yerine Daikin'de bütçeniz için uygunsa asgari olarak Shira Eco,üst tercih olarak Shira Plus serisini tavsiye ederim.

Daylux ile Siemens aynı üreticinin ürünüdür. Fiyatlar aynı olduğunda,servis yaygınlığı açısından Daylux(Daikin servisliğinde) daha avantajlıdır.

Arçelik 18325 ile Beko 31825 birebir aynıdır.

Arçelik 18565 ile Beko 51865 de aynı şekilde birebir aynıdır. 325 ile 565 arasında,

565'te Standart Wi-Fi,4 Yöne otomatik üfleme(325'e göre artısı,sağ sol yönlendirme de kumandadan ayarlanabilir) gibi özellikleri vardır.

325'te ise Wi-Fi opsiyonel(ek ücret ile modül satın almak gerekir),sadece aşağı yukarı üfleme kumandadan ayarlanabilir,sağ sol manueldir.

Saygılarımla...

• Üstadım, bu konuda aşağıya kopyaladığım (nedense alıntı butonu yoktu) 15 yıl önceki ilk mesajınızı görünce çok şaşırdım. Bizim gibi evine klima almak amacıyla forumda konuyu başlatıp , devamında 2,250 sayfaya ulaşan içeriği ve hemen her soruyu cevaplayan, cevaplarken bilgilendiren eğiten, bizlere yardımcı olan adeta 15 yıl boyunca konusunu sahiplenen başka bir örnek var mıdır acaba? Her mesajınızda sürekli yeni şeyler öğrenip mutlu oluyoruz sayenizde. Tekrar emeğiniz, beyniniz ve bilginiz için teşekkürler.

==================================================================================
    Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.
    ===================================================================================

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 26 Haziran 2020; 21:45:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: welowis

Çok çok teşekkür ederim, altus a da bakmalı mıyım peki yoksa bu önerdiğiniz modellere mi bakayım? Eve alınacak diğer beyaz eşyaların da araştırmasından bulandı kafam klimada bile R32 gazlıdan girip vakumlamadan çıktım sıfır seviyeden :) daha da ilerleme katedemedim artık sorumun basitliği için kusura bakmayın lütfen
    Saygılarımla
    Rica ederim.

Altus,Arçelik üretimidir.

Bu bağlamda Gree(DD A5) , Midea (Rota Climate,Daylux) , Altus(Arçelik) şeklinde bir tercih sıralaması yapabiliriz.

Kalite odaklı bir sıralama olduğunu eklemek isterim.

DD A5 ile Rota,Daylux verim açısından eşdeğer ancak Gree'nin materyal(plastik) kalitesi biraz daha üstün. Altus(Arçelik) de ardından bu cihazları takip etmektedir.

Rica ederim,sorunun durumu önemli değil hocam. Bilgi paylaştıkça çoğalır demişler.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fromae

Hocam tekrar merhabalar, alarko flair aldık monte edildi ancak konulacak yer seçeneği sınırlıydı. Odanın en köşesine takmak zorunda kaldık ve klima direk kapıya bakıyor. Şu an odanın klima olan tarafı buz gibi oluyor ancak diğer kısımda aynı serinlik olmuyor. Bana sanki soğuk havanın önemli kısmı kapıdan çıkıyormuş gibi geldi. Hava klimadan başlayıp kapıdan çıkan bir akım oluşturuyor odanın diğer tarafına uğramıyor. kapının altından hava geçişi net bir şekilde hissedilebiliyor.O yüzden olabilir mi size sormak istedim. Klimanın havayı sağ ve sol yönlerine doğru üfleme seçeneği bu klimada yokmuş sadece yukarı ve aşağı yön alabiliyor. Çözüm olarak bir yönlendirici aparat takıp sol tarafa ve kapının olmadığı yöne doğru meyil vermeyi düşündüm. Ama aparatlar da hep yukarı ve aşağı yönlü olarak dizayn edilmiş. Bunu nasıl yapabilirim ya da yapmak ne kadar doğrudur baika bir çözüm olabilir mi? Çözülse çözülse siz çözersiniz hocam şimdiden teşekkür ediyorum, sağlıklı günler dilerim@klima5505
    Merhaba hocam.

Otomatik sağa-sola üfleme özelliği olmayan cihazlarda da dikey flaplar bulunur,klimanın üzerinden el ile ayarlanır.

Klima açık iken üfleme ağzına bakınız,dikey flaplar olacaktır. O dikey flapların ikisini de klimanın üflemediği alana yönlendirerek çözüm üretebilirsiniz.

Cihaz yeni olduğu için bu flaplar biraz serttir. Hafifçe kuvvet uygulayarak çevirebilirsiniz.

Pleksiglass yönlendirme apartları dediğiniz gibi aşağı-yukarı yönlendirmeye yarıyor. Ancak sağ sol için bu tarz bir çözüm zor görünüyor. Flapları bir deneyin,olmaz ise başka çözümler düşünebiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

10 gündür gayet mutluyuz, nazar değmesin :)))
    Merhaba. Fotoğraf için şahsım adına teşekkür ederim hocam. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Khashoggi

Merhabalar. 19 m²'lik, güney cepte, 8 m² cam boyu olan ve çok güneş alan bir odaya klima arayışındayım. İki kişiyiz aktif olarak ancak gelen giden sayısıyla odadaki insan sayısı da iki değil pek. Bina 2 yıllık ve yalıtımı çok iyi diyebilirim. 6000 (belki zorlayarak 6500) bütçe ayırdım eş-dost tavsiyeleri üzerine ancak hiç bilgim bulunmayan bir teknoloji olduğu için de bilgi arayışındayım. Konudaki tavsiyeleri okudum ancak bilgisizlikten kaynaklı kafamda şekillendiremedim açıkçası.

Samsung'un Wind-Free denen yeni modelleri önerildi bana ancak Samsung çok güvendiğim bir marka değil geçmiş tecrübelerimden.

Birkaç model belirledim fiyat ve marka göz önünde bulundurarak;

Toshiba Shorai
    Daikin Shira Eco
    Gree G-Unit

Hepsi 12000 BTU modelleri ve fiyatlar 300 +/- şeklinde. Gree'nin enerji tükerimi A+++ şeklinde ve daha önce yurtdışındayken de ürünlerini kullandığım için sempati yaratmadı değil. Acaba hangi ürün uzun vadede en verimli olur?
    Merhabalar.

Samsung'ta şu an için AR35 serisini tavsiye edebilirim. O da üreticisinden dolayı. Servisten yana şikayetiniz oldu ise o malesef değişmemiş olur.

Daikin Shira Eco

Toshiba Shorai serilerini bu sıra ile tavsiye edebilirim. Yani verim ve kalite açısından Daikin Shira Eco 1,Toshiba Shorai 2. olur.

Gree G-Tech de düşünülebilir. Bu cihaza alternatif isterseniz Arçelik 12660 serisini tavsiye edebilirim.

Arçelik aklınızdan bile geçmemiş olabilir,doğrudur. Ancak şahsen 660 kodlu seriyi ayrı tutarım. Gerçekten sağlam,kaliteli ve fiyatı da buna göre düşük olan bir cihazdır. Aklınızda bulunmasını tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: dostcoffee

Aralarında 3.000 TL'ye yakın bi fark var hocam.

Arçelik klimalar nasıldır hiç bilmiyorum.

Soğutma performansı fark eder mi? Siz olsanız hangisini tercih edersiniz.
    Merhaba.

Kalite açısından Toshiba üstün gelir. Ancak aradaki fark az değil.

Bu nedenle bütçe odaklı düşünmenizi tavsiye ederim.

Aradaki 3000TL'lik fark,bütçenizi aşıyor mu ? Aşıyor ise zorlamanızı tavsiye etmem. Şayet 3000TL'lik fark sizin için sorun oluşturmuyor ise Seiya daha iyi bir tercih olur.

3000TL daha fazla verme imkanınız olup bu fark sizi zora sokmayacaksa Toshiba,aksi hallerde Arçelik şeklinde özetleyebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Klima fiyatlarının Temmuz ayından itibaren artacağı söyleniyor. Bir şekilde bu yazı geçirip (döviz kurunda büyük artışlar olmazsa) fiyatlar kışa doğru şu anki fiyatların altına iner mi, örneğin bugün 7,500 TL olan 24,000 BTU bir klimanın tahmini fiyatı ne civarda olur acaba?

Örneğin şu anki fiyatı 7,800 TL olan linkteki 9,000 BTU cihazın geçen sonbahar-kış döneminde yaklaşık fiyatını görebileceğim bir yer var mı?https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/mitsubishi-heavy-srk25zsx-ws-diamond-serisi-a-enerji-sinifi-9000-btuh-inverter-klima
    Merhaba.

Salgın hastalığın ortaya çıkması vb. sebepler yüzünden fiyatlar hep yukarı doğru seyrediyor. Bu nedenle kışa doğru düşüş için net bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Deyim yerindeyse tam bir kumar. Yani tam düşecek diye beklerken yükselebilir de. Çünkü piyasa ve önümüzdeki dönemde nelerle karşılaşacağımız tahminlerle de belirlenemiyor.

-Malesef geçmiş fiyatlara ulaşmak çok zor. Tarih veremiyorum ancak bu cihazın bir zamanlar 6400TL civarı bir fiyata sahip olduğunu hatırlıyorum. Tahmini olmasıyla birlikte 1 sene civarı bir zaman öncesi bu fiyata sahip idi...

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ufukemre9

Hocam gree fairy 18000 btu aldım biraz önce taktılar bile memnun kalırım inşallah
    Merhaba hocam. Hayırlı olsun. Kullandıkça izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Memnun kalmanızı temenni ediyorum.

Cihaz tam olarak ne zaman takıldı?

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Üstadım, bu konuda aşağıya kopyaladığım (nedense alıntı butonu yoktu) 15 yıl önceki ilk mesajınızı görünce çok şaşırdım. Bizim gibi evine klima almak amacıyla forumda konuyu başlatıp , devamında 2,250 sayfaya ulaşan içeriği ve hemen her soruyu cevaplayan, cevaplarken bilgilendiren eğiten, bizlere yardımcı olan adeta 15 yıl boyunca konusunu sahiplenen başka bir örnek var mıdır acaba? Her mesajınızda sürekli yeni şeyler öğrenip mutlu oluyoruz sayenizde. Tekrar emeğiniz, beyniniz ve bilginiz için teşekkürler.

==================================================================================
    Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.
    ===================================================================================
    Merhaba hocam.

Bu konu ve mesaj bana sonradan aktarıldı. Kendisi bu mesajları görüyorsa buradan selamlarımı iletiyorum,

_png_ adlı forumdaşımız tarafından 15 yıl önce açılmış bir konuydu. Sonrasında bana devredildi.

Üye olduğum dönemden bu yana bilgim yettiğince,imkanım oldukça yardımcı olmaya çalışıyorum. Faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana...

Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• Hocam merhabalar tayinim çıktığından dolayı önümüzdeki hafta mardin nusaybine gececegim. Orada bulunan arkadaşlarım klima almadan gelme dedikleri için arayıştayim. 4000 ile 6000 lira arasında 18 binlik veya kaliteli 12 bin btu luk 6-7 klima sırasıyla önerebilir misin hocam.

Not: ev 150 metre kare hocam salon da tahmini 35 metrekare. Yazın ortalama sicaklik 45 derece ve benim tuttuğum ev en üst kat. Kışın da cok olmasa da epey bir soğuk oluyormuş. Hem ısıtma hem soğutma lazım olacak bize hocam tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden. Hocam birde arcelik 12660 i önermişsin ama 18325 i önerdiğini görmedim ya da ben denk gelmedim. Sebebi nedir acaba?
    Mitsubishi SRK35ZSP :12000 btu 4800 lira
    Arcelik : 12660 12000 btu 4600 lira
    Arcelik :18325 18000 btu 4600 lira
    Baymak elegant plus: 18000 btu 4900 lira
    Demirdokum a5 :18000 btu 5200 lira
    Altus alk 1820 : 18000 btu 3800 lira
    Mitsubishi Srk45zsp-s: 16000 btu 5700 lira
    Mitsubishi srk45zmp-s: 15000 btu 5400 lira
    Gree viola : 18000 btu 5500 lira
    Gree gtech GWH12AEC : 12000 btu 5800 lira
    Daylux DTXN50UV1B : 18000 BTU 5500 lira
    Airfel LTXN71U : 24000 btu 5300 lira
    Demirdokum kion 18 : 18000 btu 4550 lira
    Toshiba shorai ras-10Pkvsg-Tr: 12000 btu 5350 lira

Hocam birbiriyle alakasiz ürünler ancak siralama yaparsak nasil bir tercih yapmam gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davdav0671 -- 27 Haziran 2020; 14:40:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    bugün kurulumu yapıldı,boş evde denedim hızlı ve güzel soğutuyor. Yalnız teknik servis vakumlama vb. bir şey yapmadı. Çok başlarında da duramadım ama vakum işlemini yapmadıklarını söylediler.
  • Aydın’da yaşıyorum.DD A5 Performans 12.000 klima kullanıyorum.Ürün hakkında kullanıcı deyenimlerimi paylaşmak istedim.Klima geceleri açık olup sabah 9-10 gibi kapatıyorum.Sleep modunda kullanıyorum .Sessiz oluyor sleep moduna aldığımda, normal kullanımda ses oluyor biraz, daha iyi olmasını beklerdim tabi ama f/p cihaz için fena sayılmaz tabiki.Tüketim anlamında çok memnunum.Elektrik faturası geldiğinde geçen ay 129 TL ödedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. İş yerime klima bakıyorum 70-75 metre kare alanı hem soğutma hem ısıtma olarak kullanacağım. A sınıfı salon tipi inverter klimalar çok pahalı geldi. Baymakın 48 btu fsa modeli var onu önerir misiniz acaba ? İnverter olması çok fark eder mi tüketimde ? Mesela c sınıfı inverter ile Baymak A sınıfı arasında tüketim olarak hangisi daha iyidir ? Önereceğiniz başka cihazlarda varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar, sevgiler

• 12'lik klima bakiyorum oturma odasi icin. Butcem max 3500-3800. bu fiyata hangi marka onerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 22472248224922502251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.