Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2076. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20742075207620772078
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar 22 m2 lik dövme stüdyosuna klima almamız gerekiyor. Klimayı yaz kış kullanıyoruz. o yüzden hem ısıtması hem de soğutması iyi olan klima tavsiyeleriniz nelerdir?
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Tekrar Merhaba Klima5505
    M.Heavy de baktıgım iki ürün var
    1-)Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S
    2-)Mitsubishi Heavy SRK63ZR-S
    3.olarakta Mutsibishi Elektrikten Deluxe Power MSZ-GF60 var listede
    Diğerleri ise Sigma plus ve Lg deluxe

Yardımların için teşekkür ederim.
  • Iyi forumlar dostlar.

23m2 (62m3) salonumuz ve salondan direkt bağlantılı 10m2 (25m3) oda için ISINMA amaçlı klima bakıyorum. Camlar pimapen ve dış cehpe yalıtım var. Oncelik salon ancak klima takilacak yer direkt bu bahsettiğim odanın kapısına bakıyor, yani odaya da etki etmesini bekliyorum. Normalde 12000 btu yeter diye düşünürdüm, ancak ev dubleks ve ısınan havanın bir bölümü merdiven boşluğundan yukarı gidecektir. O yüzden 18000 almam daha uygun gibi

Baymak Elegant 18000 ve Airfel ltxn50u arasında kararsiz kaldım. Ikisi de yakın fiyatlı ürünler. Soğutma şu aşamada önemli değil, isitma için hangi modeli önerirsiniz? Baymak gürültülü çalışıyor diye duydum, salonda kullanacağımız için gürültü çok önemli değil. Bu fiyat aralığında başka öneriniz varsa onu da bekliyorum, tabii inverter olmak kaydıyla. Şimdiden teşekkürler

Edit: gecmis sayfalarda klima5505 hocamın önerilerine bakarak E.C.A ya baktım, kağıt üzerinde değerleri çok iyi gözüküyor. Isitmada 6.7kwye kadar gercekten çıkabiliyorsa oldukca başarılı. Ancak E.C.A için de servisin eline düşeceğinize pavyona düşün gibi çok yorum var. Bayilerin fiyatlari yüksek, mecbur internetten alıyoruz, yani tek muhatabımız çağrı merkezleri oluyor. Bu durumda servisi doğru iş yapamıyorsa klimayı bedava versen ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 9 Ekim 2019; 19:31:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkürler. Baymak lar nasıl? Birde baymaklarda Prime ile Plus serisi arası fark nedir? Birde en büyük kriterim sessiz çalışması. Bu yönde öneriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 9 Ekim 2019; 20:14:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Cevap için teşekkür ederim, açıkçası bu dediklerinizi uygulayacak bir titizlik için de olacaklarını sanmıyorum, sağlam klimayı çürüğe çıkartacaklar ve elimden maalesef bir şey gelmeyecek. Üstüne gaz basılır diyen zihniyetten fazla bir beklentim yok, yarın alarko nun resmi sitesinden birilerine ulaşmayı deneyeceğim, servisin adını verip kendilerinin müdahale etmesini isteyeceğim ama yine de umudum yok. Bakım ve montaj için yetkili servis çağırmak benim için kabusa dönüşmek üzere, inşallah yanıltırlar.
    Rica ederim. En azından başka bir servis talep ederseniz bir şans doğabilir. Çok zor veya ayrıntılı işlemler değildir.

Yine de gelişmeleri bildirirseniz memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetx

İlginiz için çok teşekkürler. DD A5 Perf. 12000 almaya karar verdim. Kullandıktan sonra izlenimlerimi de paylaşırım.
    Rica ederim. Hayırlı olsun.

İzlenimlerinizi merakla bekliyorum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sostattoo

Merhabalar 22 m2 lik dövme stüdyosuna klima almamız gerekiyor. Klimayı yaz kış kullanıyoruz. o yüzden hem ısıtması hem de soğutması iyi olan klima tavsiyeleriniz nelerdir?
    Merhaba.

Bütçeniz nedir ? Genel olarak tavsiye vermemiz yanlış olur,geniş bir yelpaze mevcut. Bu nedenle max. bütçenizi söylerseniz daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımla...
  • Üstad, viessmann Vitoclima 200-S/HE 18 bin BTU hakkındaki düşünceleriniz nedir. Viessmann yorumunuzu göremedim, belki kaçırmışımdır. 18 binliğini 5.600TL civarı bulabiliyorum. Yeni klima almayı düşünüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akerem35

Tekrar Merhaba Klima5505
    M.Heavy de baktıgım iki ürün var
    1-)Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S
    2-)Mitsubishi Heavy SRK63ZR-S
    3.olarakta Mutsibishi Elektrikten Deluxe Power MSZ-GF60 var listede
    Diğerleri ise Sigma plus ve Lg deluxe

Yardımların için teşekkür ederim.
    Merhaba akerem35

ZM ile ZR arasında ZR'yi tavsiye ederim. GF ise yine 3. sırada kalabilir.

ZR

ZM

GF şeklinde sıralama yapabiliriz.

Sonra Sigma Plus

LG Deluxe şeklinde sıralayabiliriz.

Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaSmile

Iyi forumlar dostlar.

23m2 (62m3) salonumuz ve salondan direkt bağlantılı 10m2 (25m3) oda için ISINMA amaçlı klima bakıyorum. Camlar pimapen ve dış cehpe yalıtım var. Oncelik salon ancak klima takilacak yer direkt bu bahsettiğim odanın kapısına bakıyor, yani odaya da etki etmesini bekliyorum. Normalde 12000 btu yeter diye düşünürdüm, ancak ev dubleks ve ısınan havanın bir bölümü merdiven boşluğundan yukarı gidecektir. O yüzden 18000 almam daha uygun gibi

Baymak Elegant 18000 ve Airfel ltxn50u arasında kararsiz kaldım. Ikisi de yakın fiyatlı ürünler. Soğutma şu aşamada önemli değil, isitma için hangi modeli önerirsiniz? Baymak gürültülü çalışıyor diye duydum, salonda kullanacağımız için gürültü çok önemli değil. Bu fiyat aralığında başka öneriniz varsa onu da bekliyorum, tabii inverter olmak kaydıyla. Şimdiden teşekkürler

Edit: gecmis sayfalarda klima5505 hocamın önerilerine bakarak E.C.A ya baktım, kağıt üzerinde değerleri çok iyi gözüküyor. Isitmada 6.7kwye kadar gercekten çıkabiliyorsa oldukca başarılı. Ancak E.C.A için de servisin eline düşeceğinize pavyona düşün gibi çok yorum var. Bayilerin fiyatlari yüksek, mecbur internetten alıyoruz, yani tek muhatabımız çağrı merkezleri oluyor. Bu durumda servisi doğru iş yapamıyorsa klimayı bedava versen ne olur?
    Merhaba.

18000 Btu tercih etmeniz düşündüğünüz gibi daha uygun olur.

Duvar tipi olarak inverter olmayan cihaz kalmadı,on-off cihazlar duvar tipinde yasaklandı. Ancak yine de Inverter'den Inverter'e fark var ister istemez.

E.C.A'yı tavsiye ederim hocam,ancak servisi diğer markalar gibi yaygın değil.

Bu nedenle Airfel ile Baymak'ı kıyaslarsak Airfel daha iyi bir tercih olur.

Isıtma konusunda da memnun kalacağınız bir cihazdır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ovrclds

Teşekkürler. Baymak lar nasıl? Birde baymaklarda Prime ile Plus serisi arası fark nedir? Birde en büyük kriterim sessiz çalışması. Bu yönde öneriniz nedir?
    Rica ederim.

Diğer örneklediğim markalardan daha alt sınıftadır.

Prime daha yeni bir seri,R32 gazlı.

Plus ise bir önceki seri.

Tasarım ile birlikte kullanmış olduğu gaz farklı. Ancak bu gaz farkı,kullanım açısından kayda değer bir ayrıcalık oluşturmuyor.

Özellikle Demirdöküm'ün bu fiyat çerçevesinde sessiz çalışan cihazlardan biri olduğunu söyleyebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Üstad, viessmann Vitoclima 200-S/HE 18 bin BTU hakkındaki düşünceleriniz nedir. Viessmann yorumunuzu göremedim, belki kaçırmışımdır. 18 binliğini 5.600TL civarı bulabiliyorum. Yeni klima almayı düşünüyoruz.
    Merhaba hocam.

Viessmann da Gree üretimidir. 18000 Btu için fazla bir fiyat. Demirdöküm A5 Performans bile daha uygun fiyatlara veya aynı fiyata bulunabilir.

Demirdöküm'e yönlendirmemin sebebi,üretici aynı olduğu için. Üretici aynı olduğu halde Demirdöküm nispeten daha uygun fiyata sahiptir.

Saygılarımla...
    Bu segmentte diğer öneriniz Sigma SGM18INVDMG Plus sanırım. Gree Lomo, DD A5 Performans ve Sigma SGM18INVDMG Plus arasında tercih yapmak gerekirse; bizim için klimanın iç dış ünitesinin sessizliği de çok önemli. Öyleki, dış ünitenin çalıştığı balkonda 5 dakika durmak bazen zulüm oluyor. Komşuları rahatsız etmesi de cabası.

Genel olarak ve sessizliğiyle hangisi ön plana çıkıyor bu üç markadan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Bu segmentte diğer öneriniz Sigma SGM18INVDMG Plus sanırım. Gree Lomo, DD A5 Performans ve Sigma SGM18INVDMG Plus arasında tercih yapmak gerekirse; bizim için klimanın iç dış ünitesinin sessizliği de çok önemli. Öyleki, dış ünitenin çalıştığı balkonda 5 dakika durmak bazen zulüm oluyor. Komşuları rahatsız etmesi de cabası.

Genel olarak ve sessizliğiyle hangisi ön plana çıkıyor bu üç markadan?
    Merhaba. Viessmann'ın bu serisi Sigma Comfort INVDMS ile DD A5 eşdeğeri durumdadır.

DD A5 Performans ve Sigma Plus bir üst sınıftadır.

Sigma Plus INVDMG kodlu olan cihazı daha yeni çıkan bir cihaz,A5 Performans'a göre.

Ses seviyesi olarak aralarında çok bir fark olmasa da Sigma'nın bu yönden bir avantajı olacaktır,Sigma az bir farkla da olsa daha sessizdir.

Saygılarımla...

merhaba ortalama 2500-3500 arası bi bütçemiz var
    Tekrar merhaba hocam, dün sabah servise bizzat uğradım, belirttiğiniz gibi işlem yapılıp yapılmayacağını öğrenmek istedim ama aletin hazır olduğu, boşaltılıp tekrar terazi ile dolum yapıldığını söylediler. Dediklerine göre yarım saat kadar vakum yapmışlar. Kumanda üzerinden işlem yapılmış ve sorun giderilmiş. Şu an çalışıyor ama ne derece randımanlı onu bilemiyorum. Eski salon 24 m2 idi şimdiki 50 m2 aynı ayarlar da haliyle büyük salon da eskisi gibi soğuk net hissedilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Tekrar merhaba hocam, dün sabah servise bizzat uğradım, belirttiğiniz gibi işlem yapılıp yapılmayacağını öğrenmek istedim ama aletin hazır olduğu, boşaltılıp tekrar terazi ile dolum yapıldığını söylediler. Dediklerine göre yarım saat kadar vakum yapmışlar. Kumanda üzerinden işlem yapılmış ve sorun giderilmiş. Şu an çalışıyor ama ne derece randımanlı onu bilemiyorum. Eski salon 24 m2 idi şimdiki 50 m2 aynı ayarlar da haliyle büyük salon da eskisi gibi soğuk net hissedilmiyor.
    Merhaba.

İçinizin rahat olması adına problu bir termometre alarak üfleme sıcaklığını ölçmenizi tavsiye ederim,mümkünse.

Yani ölçüm için kablolu ucu olan bir termometre edinip ölçüm ucunu klimanın ağız kısmına tutarak soğutma veya ısıtma için en yüksek ayarda yüksek fan hızında ve düşük fan hızında üflediği sıcaklığı,sonrasında ortam sıcaklığını aynı ürün veya farklı bir ürün ile ölçerek basit bir performans testi yapabilirsiniz.

Elde ettiğiniz verileri paylaştığınızda yorumlamada bulunabiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: sostattoo

merhaba ortalama 2500-3500 arası bi bütçemiz var
    Merhaba.

22m2 alanda 12000 Btu bir klima tercih etmeniz uygun olacaktır.

Demirdöküm A5 Performans serisini tavsiye edebilirim. Isıtmada da memnun edecektir.

E.C.A Niobe serisini tavsiye edebilirim.

Airfel LTXN , Vessen VTXN markaları tercih edilebilir,eşdeğerdir.

Bu liste sıralamasına göre tercih yapmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...
    Hocam sayende baya yol kat ettim.
    Durumu hatırlatmak adına resimde belirttiğim 12000 lik sürekli çalışacak.idger 9000 lik ise gerektiği zaman çalışacak.
    12000 lik mavi alanı ısıtmak için kullanılacak.
    sizinde yardımınızla tam klima alma aşamasına geldim.
    son anda bir yorum çıktı.
    12000 lik 11m2 için yüksek gelir sürekli durur klima, sıkıntı yaşarsın 9000 lik al.
    bu yoruma kulak asmalımıyım?

• hocam sizin dükkanınız var mıydı ?
  • 
Sayfa: önceki 20742075207620772078
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.