Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
38.285
Cevap
313
Favori
3.110.382
Tıklama
Giriş
      490 Mesaj
      05 Aralık 2018 23:37:42
      quote:

Orijinalden alıntı: recooz

Kombi konusunda tavsiye verebilmeniz mümkün mü eğer mümkün ise dubleks 160 metrekare yerden ısıtma ev için ne tavsiye edersiniz özellikle kumanda ile kontrol özelliği olursa çok daha iyi olur
      sadece viessmann onerırım bakım yapmasanızda bozulmuyor kalıtelı

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      05 Aralık 2018 23:42:14
      quote:

Orijinalden alıntı: jamiro

Altus alk 1820 nasıldır yorum alabilir miyim? Maalesef yüksek bütçe ayıramıyorum ama rezalet bir şey ise de almayacağım. Teşekkür ederim
      altus arcelık yan urunu oldugundan gozunuz kapalı alabılırsınız. Ama ıyonızer yok bu nedenle ıyonızerlı vestel flora baymak gibi klımalarda alınabılır
      |
      |

• Teğmen
      207 Mesaj
      06 Aralık 2018 01:11:00
      quote:

Orijinalden alıntı: ali9949

hocam oyle bırsey ımkansız sızde hatalı urun var gıbı gozukuyor servıse basvurun sonuc olmazsa tuketıcı hakları

Alıntıları Göster
      Binbir uğraşla bugün başka bir iklimsa servisi geldi. Motorun yerini değiştirdiler. Hem montaj ücreti verdim hem de ilk servis 2 metre boru taktıği için 3 metre yeni boru parası verdim. Motor aynı motor, hala çok sesli ama şu an enazından duvarları titretemeyeceği bir yerde.

Dur kalk konusunu ise bu servis de tekrarladı. Klima ortamı istenen sıcaklığa getirince durur diyor. Mitsubishi de böyle diyor. O zaman dur kalk klimadan farkı ne diyorum, çalışma prensibi böyle diyor. Ortam ısısına göre 3000 btu ya kadar düşmesi gerek yazıyor diyorum mavi ekran veriyor. Beni sigma'nın böyle çalıştığına ikna ettiler sonunda. Her dur kalk sonrası 1200-1300 watt elektrik çekiyor ve 2 dakika sonra 1000 watta inip kapanana kadar altına hiç inmiyor. Resmen ocağıma incir ağacı dikti iklimsa.

Demek ki carrier uzay teknolojisi ile üretmiş klimayı. Ayar 25 derece, ortam 25 derece, ayarı 23 e çekiyorum o da nesi klima durmuyor sadece verdiği ısıyı ve fan hızını düşürüyor. Neden çünkü dışarda hava 10 derece. Kapanırsa birazdan yeniden açacak zaten. Motorda hiçbir titreşim yok. Inverter klima da böyle çalışır zaten.

Kişisel tavsiyem gerçekten inverter konforu yaşamak motor sesi yüzünden kafayı yemek, konu komşuyla papaz olmak istemiyorsanız sigma ve gree'den uzak durun. İç ünitesi de sessiz değil.

Tüketici haklarına başvurup şansımı deneyeceğim ama adamların kendi servisi bu klima böyle çalışır diyor. Nasıl şikayet edeceğim ben bu adamları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flort -- 6 Aralık 2018; 1:31:18 >

• Yüzbaşı
      458 Mesaj
      06 Aralık 2018 09:32:09

teşekkür ederim. akllımda viesman vitoodens 50t 25kw var. klima olarakta lg dual plus veya lg deluxe 18bin likleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      ali9949 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      745 Mesaj
      06 Aralık 2018 09:40:34
      Bir sürü yorum okudum kafayı yiyeceğim ya.
      Sizlerde bir akıl verin lütfen.

İzmir Foça için.
      Isıtma için kullanılacak.
      Sessiz çalışması önemli.
      Bütçe 3000 TL.

Ne önerirsiniz arkadaşlar.

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      06 Aralık 2018 09:51:05
      quote:

Orijinalden alıntı: flort

Binbir uğraşla bugün başka bir iklimsa servisi geldi. Motorun yerini değiştirdiler. Hem montaj ücreti verdim hem de ilk servis 2 metre boru taktıği için 3 metre yeni boru parası verdim. Motor aynı motor, hala çok sesli ama şu an enazından duvarları titretemeyeceği bir yerde.

Dur kalk konusunu ise bu servis de tekrarladı. Klima ortamı istenen sıcaklığa getirince durur diyor. Mitsubishi de böyle diyor. O zaman dur kalk klimadan farkı ne diyorum, çalışma prensibi böyle diyor. Ortam ısısına göre 3000 btu ya kadar düşmesi gerek yazıyor diyorum mavi ekran veriyor. Beni sigma'nın böyle çalıştığına ikna ettiler sonunda. Her dur kalk sonrası 1200-1300 watt elektrik çekiyor ve 2 dakika sonra 1000 watta inip kapanana kadar altına hiç inmiyor. Resmen ocağıma incir ağacı dikti iklimsa.

Demek ki carrier uzay teknolojisi ile üretmiş klimayı. Ayar 25 derece, ortam 25 derece, ayarı 23 e çekiyorum o da nesi klima durmuyor sadece verdiği ısıyı ve fan hızını düşürüyor. Neden çünkü dışarda hava 10 derece. Kapanırsa birazdan yeniden açacak zaten. Motorda hiçbir titreşim yok. Inverter klima da böyle çalışır zaten.

Kişisel tavsiyem gerçekten inverter konforu yaşamak motor sesi yüzünden kafayı yemek, konu komşuyla papaz olmak istemiyorsanız sigma ve gree'den uzak durun. İç ünitesi de sessiz değil.

Tüketici haklarına başvurup şansımı deneyeceğim ama adamların kendi servisi bu klima böyle çalışır diyor. Nasıl şikayet edeceğim ben bu adamları?

Alıntıları Göster
      forumda cok kullanan var boyle sızdekı sıkayetler yok. Siz direkt edevlet uzerınden tuketıcı hakları kısmına yazın ucretsız
      |
      |

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      06 Aralık 2018 09:53:51
      quote:

teşekkür ederim. akllımda viesman vitoodens 50t 25kw var. klima olarakta lg dual plus veya lg deluxe 18bin likleri var.
      lg klımalarda koku sorunu var uzak durun. Onun yerıne altus bıle alabılırsınız lg ıle ortak bırcok parcası
      |
      |

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      06 Aralık 2018 09:59:15
      quote:

Orijinalden alıntı: [escobar]

Bir sürü yorum okudum kafayı yiyeceğim ya.
      Sizlerde bir akıl verin lütfen.

İzmir Foça için.
      Isıtma için kullanılacak.
      Sessiz çalışması önemli.
      Bütçe 3000 TL.

Ne önerirsiniz arkadaşlar.
      okuduysanız lg hakkında koku problemlerı var uzak durulması gerekıyor. Onun harıcı genel anlamda ıyonızerlı baymak tercıh edılıyor. İyonızer ıstemıyorsanız sigma altus vb muadil urunler yada ucuza ıyonızerlı vestel floralar var ama baymak birkac ozellıgıyle floranın onune gecıyor. Korkulacak bir durum yok eger arıza cıkarsa garantı ıle sorunların cozuldugunu goruyoruz hatta ıade ve degısım rahatca yapılabılıyor tuketıcı haklarına basvurunca. Bu dedııgm klımalar bınlerce satmıs ama sorun yasayan 1-2 kişi foruma yazmıs tabıkı bunlar dogal seyler.
      Adam sıfır egea almıs aracta degısen cıkmıs hatta motoru arıza yapıp sıfır aracı bayıden cıkartamayanlar bile var yanı cok takılmamak lazım klıma basıt iş :D
      |
      |

• Yüzbaşı
      458 Mesaj
      06 Aralık 2018 11:12:29
      yanılllmıyorsam koku probllemi lg dual plus için ve forumda bir kişi tarafından dile getirildi. kesin kararımı vermeme bir kaç haftam var o zamaana kadar daha detaylı araştıracam. şuaan için wifi ve r32 nedeni ile ayrıca fiyat avantaajı nedeni ile lg dual plus veya delluxe modelleri mantıklı geliyor.

• Yüzbaşı
      759 Mesaj
      06 Aralık 2018 12:06:01

Ses geçirimsizliği iyi.
      Paşa kılıcı çiçeği geceleri oksijen üretiyormuş. Yatak odasında havasızlığı önlemek için, o da denenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalsungur -- 6 Aralık 2018; 12:8:5 >
      |
      |
      ali9949 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bakış açınızı değiştirin, hayatınız değişsin.
    • Yüzbaşı
      865 Mesaj
      06 Aralık 2018 13:12:06
      Arkadaşlar ben de sigma plus 18000 lik klima aldım eve. Dur kalk şeklinde çalışıyor klima. En düşük fan ayarı bile sesli geliyor bana. Ideal ortam sıcaklığına ulaşınca motor direkt duruyor, sonrasında üfleme vs de duruyor, tekrardan çalışmaya başlayınca Turbo modu aktifmiş gibi gürültülü ve sesli bir şekilde çalışmaya başlıyor. İnanın gece uykumdan kalktığım oluyor bu yüzden. Bu normal bir durum mu. Memnun kalmadım bu yüzden açıkçası. Pişman oldum diyebilirim

MSI Z77 G43//Intel Core i7 2600K@4.5//Cooler Master Hyper 212 EVO//Sapphire RX 470 Nitro 4G OC//Seagate 1TB Barracuda//2x4 G.Skill Ripjaws 1600MHZ//Corsair CX 750//Corsair 400R//Logitech Z-5500//Auzen X-Plosion 7.1 Cinema//AOC 23 FHD IPS LED//////Facelifted, 2013 Opel Astra HB Sport 1.4T
    • Yüzbaşı
      490 Mesaj
      06 Aralık 2018 13:26:13
      quote:

Orijinalden alıntı: kaiser_q

Arkadaşlar ben de sigma plus 18000 lik klima aldım eve. Dur kalk şeklinde çalışıyor klima. En düşük fan ayarı bile sesli geliyor bana. Ideal ortam sıcaklığına ulaşınca motor direkt duruyor, sonrasında üfleme vs de duruyor, tekrardan çalışmaya başlayınca Turbo modu aktifmiş gibi gürültülü ve sesli bir şekilde çalışmaya başlıyor. İnanın gece uykumdan kalktığım oluyor bu yüzden. Bu normal bir durum mu. Memnun kalmadım bu yüzden açıkçası. Pişman oldum diyebilirim
      hocam garantıyı arayın bı yerler gevsemıstır bunlar basıt sorunlar. Burda a 101 de sigma klıma var iyonızer olsaydı alırdım ama ıyonızer olmadıgı ıcın almamıstım cok guzel bır klıma uretmıs sıgmalar ordakı sessız ve guzel sogutup ısıtıyor...

aslında herkese tavsıyem boyle marketlerde beledıyelerde vs gorduklerı sureklı kullanılan acık klımalara baksınlar sorsunlar cunku kullanıcıların yorumları onemlı. ben marketlerde beledıyelerde vs sureklı gittigim yerlerde dikkat edıyorum ornegın beledıyede baymak vardı oda camasır makınesı gibi ses yapmaya baslamıstı sonrakı hafta gittigimde ise servis bakım yapmıs yıne sessı falan kalmmaıstı .. Seri uretım ufak aksaklıklar yasanıyor ama sonra sorunalr cozuluyor. iyonızerlı baymakları o yuzden tavsıye ederım fıyatı uygun, sigma da iyonızersız olarak tavsıye edebılecegım keza altusta oyle ender klımalardan kaliteli urunler
      |
      |

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      06 Aralık 2018 13:30:53
      quote:

yanılllmıyorsam koku probllemi lg dual plus için ve forumda bir kişi tarafından dile getirildi. kesin kararımı vermeme bir kaç haftam var o zamaana kadar daha detaylı araştıracam. şuaan için wifi ve r32 nedeni ile ayrıca fiyat avantaajı nedeni ile lg dual plus veya delluxe modelleri mantıklı geliyor.
      1 kişi mi :D hocam bastan bır bakın derım mesajalra zira cok daha fazla .. hatta mıllet konu falanda actı adamın biri hergun filtre yıkamaya baslamıstı mıllet sıyırmıs bu lg nın koku problemı yuzunden :D
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      3444 Mesaj
      06 Aralık 2018 13:56:32 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ERSİNKAYAA

Arkadaşlar iyi akşamlar,

Benim 30m2 salonum için hem ısıtmada hemde soğutmada kullanabileceğim bir klima ihtiyacım var. Ev antalya da ve kuzey cephe. Isıtması ve soğutması güzel olan bana uzun vade de problem yaratmayacak bir klima arayışındayım.Fiyat konusunda 6.500 - 8000 tl'lere malesef çıkamıyorum.Uygun ve makul önerilerinize muhtaç durumdayım.
      Merhabalar. Max bütçeniz nedir ? 6500 mü yoksa 6500'den aşağı mı?

• Er
      4 Mesaj
      06 Aralık 2018 14:09:04

Hocam maksimum 4500 TL’ye çıkabiliyorum. Bilindik servis ağı yaygın olan Antalya’da hem ısıtmada hem soğutmada kullanabileceğim 30m2 salonda ekonomik bir klima aramaktayım. Evin ana kliması olacak.Ev kuzey cephe. Amerikan mutfak değil. Ara kat. Tavan yüksekliği 2.57

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3444 Mesaj
      06 Aralık 2018 14:38:11 Konu Sahibi
      quote:

Hocam maksimum 4500 TL’ye çıkabiliyorum. Bilindik servis ağı yaygın olan Antalya’da hem ısıtmada hem soğutmada kullanabileceğim 30m2 salonda ekonomik bir klima aramaktayım. Evin ana kliması olacak.Ev kuzey cephe. Amerikan mutfak değil. Ara kat. Tavan yüksekliği 2.57
      Merhabalar. Binada izolasyon var ise,ısı kaybı fazla değil ise 18000 btu bir klima yeterlidir. İsterseniz ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan talepte bulunmanız da faydalı olur.

Bütçenizi aşmayacak şekilde Midea'yı tavsiye edebilirim. Airfel,Uğur,Bosch vb. klimalar Midea üretimidir. Airfel ağırlıklı olmak üzere bu markaları da tercih edebilirsiniz Midea adına.

Gree Lomo modeli şu anki indirimle bütçeniz uygundur.

Baymak Elegant Plus serisi,ses konusunda sıkıntı görmediğin bir cihazdır. Bunu tavsiye edebilirim.

Daha uygun fiyatlara Arçelik vb. var ancak bütçeniz bu modellere yettiği için,başka alternatiflere gerek olmadığını düşünmekteyim.

Mümkünse yine keşif hizmeti almanızı tavsiye ederim. Kuzey Cephe ve tavan yüksekliğinden dolayı belki bir üst kapasite gerekebilir. Ancak 30m2 için 18000 btu'nun rahatça yeteceğini düşünmekteyim bu şartlarla birlikte.

Saygılarımla...

• Onbaşı
      37 Mesaj
      06 Aralık 2018 18:36:26
      Merhabalar,

2011 senesinde yine bu başlık altındaki konudan aldığım değerli tavsiyeler üzerine, 24000 btu değerinde mitsubishi heavy SRK71ZE-S1 modelini almıştım.

İzmir Karaburun'da kuvvetli deniz rüzgarlarına maruz kalan bir yerde, toplasanız yılda sadece 3 ay aktif olan ve yine sadece ısıtma amaçlı kullanmış olduğum klimam, geçen akşam fırtınalı bir havada ani yaşadığımız voltaj dalgalanmasından ötürü arızalandı. Önce kumanda üzerinde kurmadığım halde "Timer On" şeklinde bir yazı çıktı. Cancel yapınca da arızaya geçti. Timer ışığının 7 kere yanıp sönmesi dış ünite fan motoru arızasını gösteriyordu. Nitekim bu yakınlarda olan bir klima teknisyeni arkadaş dış üniteden fan motorunu söktü. Fan motoruna giren ince kablolardan bir tanesi hafif kararmış ark yapmış dedi arkadaş. Ana kartın da bu sebepten etkilendiğini ama tamirle halledilebileceğini ancak yeni fan motoru sipariş etmek gerektiğini söyledi. Ana kart tamiri için 500TL, fan motoru için ise 322 dolar yani 1750TL gibi bir rakam verdi.

Bu fan motoru için farklı fiyat bulabilirim umuduyla farklı mitsubishi iklimsa bayiilerini aradım. 1250TL ile 1800TL arası teklifler aldım. Sebebini sorunca da net bir bilgi alamadım. Bir kişi yine mitsubishinin daha ucuz bir fan motorunu soketlerinde ufak bir oynamayla takabilirim dedi. 1 kişi de farklı bir markanın motorunu 1000TL ye, mitsubishininkini de 1250TL ye takarım dedi. Tabii bu fiyatlar sadece parça fiyatı. İşçilik hariç.

Kafam çok karıştı.
      Benzer bir sorunu daha önce yaşamış ya da bu konuda bir fikri olanların değerli görüşlerine ihtiyacım var.
      Teşekkürler.
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      06 Aralık 2018 19:25:31

Hocam Panasonic be50tke modeli için 4500 tl - York monterosa için ise 4.400 tl fiyat aldım. Bunlar hakkında bilginiz var mıdır ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3444 Mesaj
      06 Aralık 2018 21:46:33 Konu Sahibi
      quote:

Hocam Panasonic be50tke modeli için 4500 tl - York monterosa için ise 4.400 tl fiyat aldım. Bunlar hakkında bilginiz var mıdır ?
      Merhabalar. Panasonic'in bu modellerinin servisi artık sıkıntılı. İthalatçı riskli,haliyle yedek parça ve servis de riskli. Panasonic'te Z ile başlayan 2018 yeni etherea modelini tavsiye ederim. Diğerleri distributorden dolayı riskli bir konumda. York monterosa ise Midea üretimi bir cihazdır. Bölgenizde servisi yaygın ise tavsiye ederim. Panasonic'e göre daha mantıklı bir tercih olacaktır. Panasonic de cihaz olarak gayet güzel ama,önünde engel var servisten yana.

Saygılarımla...
      |
      |

• Yüzbaşı
      321 Mesaj
      06 Aralık 2018 23:20:09

MİTSUBİSHİ SRK35ZSP-S 12000BTU

21 metrekare güney cephede bulunan odam için klima almayı düşünüyorum.Yer Antalya.Önceliğim elbette yazın iyi soğutması.Bu model iyi midir?Nette 4000-4200 tl arası bulunuyor.Başka önerileriniz varsa söyler misiniz max bu fiyatta ?@klima5505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKADAM. -- 7 Aralık 2018; 0:9:36 >
      |
      |
      Bahsedilenler: klima5505

''Türkün millî hissi, artık ocağında ateşlenmişti. Artık Türk, Cennet'i değil, eski, hakîkî büyük Türk cedlerinin mukaddes miraslarının,son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu.''
      BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
SEO
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.