Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Rancour Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.200
Cevap
328
Favori
3.173.929
Tıklama
Giriş
      80 Mesaj
      14 Ağustos 2018 23:38:51
      arkadaşlar merhaba, 12 m2 kuzey güney cepheli akçay'da evimize enviro me 12 binlik klima almayı düşünüyorum, klimayı ısıtma amaçlı kullanacağız, model MSZ-AP42VGK r32 gazlı, ısıtmada değerleri 4435-13648-15695, seer:8,6 scop 4,7. kışın sadece ısıtma amaçlı kullanılacak, genelde 0 lı değerlere pek düşmez hava sıcaklığı. sizce nasıl almalımıyım ısıtır mı iki yaşlı insanı?
      14 Ağustos 2018 23:44:49 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: iceman06

arkadaşlar merhaba, 12 m2 kuzey güney cepheli akçay'da evimize enviro me 12 binlik klima almayı düşünüyorum, klimayı ısıtma amaçlı kullanacağız, model MSZ-AP42VGK r32 gazlı, ısıtmada değerleri 4435-13648-15695, seer:8,6 scop 4,7. kışın sadece ısıtma amaçlı kullanılacak, genelde 0 lı değerlere pek düşmez hava sıcaklığı. sizce nasıl almalımıyım ısıtır mı iki yaşlı insanı?
      Merhabalar. AP42 12m2 alan için çok büyük. O alana AP25 yeterli. İzolasyon durumu kötü vb. ise 35 olabilir ancak 42 modeli çok büyük 12m2 için. Isıtmada ise sorun yaşamayacağınız bir üründür. Bütçeniz yetiyorsa rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...
      14 Ağustos 2018 23:47:42

özür dilerim katologtan yanlış yazmışım düşündüğüm model ap35vg, evet yalıtım zayıf, tavsiye edermisiniz, ısıtırmı odayı, tüketim değerleri iyi gibi geldi bana ama aynı zamanda ısıtma durumu nasıl olur.
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Ağustos 2018 00:00:59 Konu Sahibi
      quote:

özür dilerim katologtan yanlış yazmışım düşündüğüm model ap35vg, evet yalıtım zayıf, tavsiye edermisiniz, ısıtırmı odayı, tüketim değerleri iyi gibi geldi bana ama aynı zamanda ısıtma durumu nasıl olur.
      Önemli değil ne demek. Ürünü tavsiye ederim. AP serisi,SF serisinin yerine geldi. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Genel kanı ile konuşursak zaten Mitsubishi Electric kalitesi ortada. Teknik detaylara inersek kapasite ve verimlilik değerleri gayet yerinde. Bütçeniz bu cihaza yetiyorsa hiç alternatif aramayın. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Isıtmada her klimanın belli sıcaklıkta verimliliği düşer ister istemez. Ancak bu iyi markada az olur,kötü markada çok olur gibi... Bu klimayla ısıtmada da sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim.

Saygılarımla...

• Çavuş
      80 Mesaj
      15 Ağustos 2018 00:16:34

Teşekkürler yardımcınız için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Kurmay Yarbay
      3959 Mesaj
      15 Ağustos 2018 00:25:26 Konu Sahibi
      quote:

Teşekkürler yardımcınız için
      Rica ederim,hayırlı olsun...
      |
      |
      15 Ağustos 2018 03:27:26
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. AP42 12m2 alan için çok büyük. O alana AP25 yeterli. İzolasyon durumu kötü vb. ise 35 olabilir ancak 42 modeli çok büyük 12m2 için. Isıtmada ise sorun yaşamayacağınız bir üründür. Bütçeniz yetiyorsa rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saygılarımla...

Hocam Avrupa’da SF15 bile vardı. Orada 1.5 kW ısı kapasiteli cihazlar bile var 2.0 kW olanı da var. Tam da yatak odaları için aslında keşke Türkiye’ye de gelseler. Acaba özel sipariş ile getirttirilebilir mi düşünmüyor değilim kargolar da yurt dışı yurt içi hizmet de veriyorlar. Ama firmanın tutumu ne olur bilemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      15 Ağustos 2018 03:28:58 Konu Sahibi

Aynen Hocam. Türkiye'de multi iç ünite olarak o seçenekler mevcut. O modeller de gelse çok iyi olur. Şu anda o segmentte malum Daikin'de mevcut o da 2kW

|
      |
      -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 1 saat 43 dakika kadarı kaldı.
      2 Not
      15 Ağustos 2018 03:29:21
      quote:

25 serisi fazlasıyla yeterli. Hatta oranın hakkı aslında tam 20 serisidir(7000 btu) Avrupa’da var ama Türkiye’de Yok maalesef.

15 Ağustos 2018 03:31:21
      quote:

Aynen Hocam. Türkiye'de multi iç ünite olarak o seçenekler mevcut. O modeller de gelse çok iyi olur. Şu anda o segmentte malum Daikin'de mevcut o da 2kW

Daikın da çok pahalı kompresör şüpheli. Ben Daikın a güvenmiyorum çok hileler yapılıyor bunu Arçelik Vestel yapsa bu kadar göze batmaz çünkü markalardan beklenti bellidir ama Daikın olunca hiç yakışmıyor.

15 Ağustos 2018 03:32:57 Konu Sahibi

Malesef. Tasarımsal olarak da şuan pek bir ilerlemede bulunmadı...

|
      |
      2 Not
      15 Ağustos 2018 03:44:33
      quote:

Malesef. Tasarımsal olarak da şuan pek bir ilerlemede bulunmadı...
      Tasarım çok da önemli değil bence, o zaman size pembe klima bulalım alalım ama içi fos olsun .

Mitsubishi Electric de hep aynı tasarım ile ilerliyor farkettiyseniz hep köşeli dikdörtgen tasarımları var.

Ama tasarımdan önce kalite markanın verdiği güven arkasında duran güçlü servis ağı bunlar daha önemli.

Ben tasarıma takılmıyorum makine işini sorunsuz layıkıyla yapsa yeter ama verdiğiniz örnek sayılabilir tabii.
      15 Ağustos 2018 03:46:54 Konu Sahibi

Elbette ancak rekabet bakımından faydası olur görüşündeyim. En azından siyah bir iç ünite üretmesi gibi... Yapmadığı şey de değil Emura I ler de siyah da var idi. Emura II lerde sadece beyaz ve gümüş seçeneği sundu mesela

|
      |
      2 Not
      15 Ağustos 2018 04:15:22
      quote:

Elbette ancak rekabet bakımından faydası olur görüşündeyim. En azından siyah bir iç ünite üretmesi gibi... Yapmadığı şey de değil Emura I ler de siyah da var idi. Emura II lerde sadece beyaz ve gümüş seçeneği sundu mesela

Sprey boyayla boyarız hocam bunda ne var ki ?

15 Ağustos 2018 04:26:07 Konu Sahibi

M.e de yapılmışı var &#128513;

|
      |
    • Çavuş
      80 Mesaj
      15 Ağustos 2018 07:40:11

Bizimkiler yaşlı o sebeple tedbir amaçlı büyük aliyorum, ayrıca daire köşe daire rüzgar aliyor egeyi bilirsiniz eser bol bol, küçük alsak risk, ama büyük oluşu zarar getirmez diye düşünüyorum. Sadece bir soru kaldı kafamda o da dış ünitenin direk rüzgara cephe olması, ısıtmayı çok düşürür mü acaba.

|
      |
    • Yüzbaşı
      361 Mesaj
      15 Ağustos 2018 16:32:46

Mhi klima sektöründe en üstte sayılır hocam, sizi yolda bırakmaz kanımca. 25 modeli bile haydi haydi yeter, şahsi fikrim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      iceman06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Ağustos 2018 03:25:17
      quote:

Bizimkiler yaşlı o sebeple tedbir amaçlı büyük aliyorum, ayrıca daire köşe daire rüzgar aliyor egeyi bilirsiniz eser bol bol, küçük alsak risk, ama büyük oluşu zarar getirmez diye düşünüyorum. Sadece bir soru kaldı kafamda o da dış ünitenin direk rüzgara cephe olması, ısıtmayı çok düşürür mü acaba.

Hiç sorun olmaz hocam 25 modeli rahatlıkla yeter. Ama bir soba sıcaklığı da aramayın tabii ki. Klimalar uygun mekan ve kapasiteye göre seçilirse en fazla ısıtmada ortam sıcaklığını 26-27 dereceye getiriyorlar. Inverter maximum seçilebilecek set değerinin ısıtmada 3-4 derece düşük soğutmada da 3-4 derece yüksek fazlalık payı koyuyorlar

|
      |
      16 Ağustos 2018 11:19:51 Konu Sahibi

Merhabalar. Rüzgâr çok şiddetli değilse herhangi bir olumsuz etkiye sebep olmayacaktır. Hafif fırtına gibi sürekli bir esinti varsa ve dış üniteye direkt önden vuruyorsa o zaman fan motorunu yorabilir,o da sürekli ise.

Saygılarımla.

|
      |
      iceman06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      41 Mesaj
      19 Ağustos 2018 14:14:33
      Merhaba,

Klima fiyatları dolar kuru nedeniyle artmış, klima altyapısı salonda hazır. Salon yaklaşık 35 m2 18.000 btu hesapladım.

Öncelikli kriterim, düşük ses seviyesi hem iç hem dış ünite.

Araştırmalarımda LG dual plus S3 M18KL2FA ve Panasonic markaları dikkatimi çekti fakat panasonic toshiba kadar kaliteli olsa da modeller eski.

Panasonicte Panasonic Etherea KIT-E18-SKE ya da KIT-BE50TKE var. Detaylı bilgi de bulamadım.

Ayırabileceğim bütçe 4000 TL max çıkabileceğim 4500 TL tavsiye edebileceğiniz marka var mıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1967mustang -- 19 Ağustos 2018; 14:25:17 >

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Satılık Köpek
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.