Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1885. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: channex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 23 Misafir (3 Mobil) - 21 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18831884188518861887
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başka bir servisi aradım, izah ettim. "Muhtemelen gaz kaçırıyordur" dedi. Salı günü gelecek. Ben pek gazdan olduğunu düşünmüyorum. Çünkü gaz basmadan önce de sonra da bir değişiklik olmadı.

Sizin tespitinizi onlara söyleyeceğim. Başka bir öneriniz var mı? Evaporatör arızalı olabilir mi?

Önerileriniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oda kapısı açık değilse 18 lik bence yeterli olur. 24 lük alırsanız çok sık durabilir. 21 lik klima modeli olsa tam olurmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    aslında öyle bir model var gibi ısınmada 21000 btu ancak enerji verimliliği r32'li ALK1820'ye göre biraz düşük gibi ,http://www.altus.com.tr/klima/alk-1810-klima.html

altus ALK1810 altus ALK1820 kıyaslama
    http://www.altus.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?kat=4204&uKods=44715,17061

• 53*MURAT kullanıcısına yanıt
    Gaz kaçırması halinde sistem basıncı düşeceği için,basma hattında yani ince boruda karlanma görülecektir. Sistem basıncı düşmesiyle,soğutucu akışkanın dolaşım hızı azalacak ve soğutucu akışkan evaporatorden önce ara tesisat borusunu da soğutarak karlandıracaktır. Evaporatöre de daha az soğukluk gidecektir. Karlanma olmadığına göre soğutucu akışkan eksikliği görülmüyor. Bu arızanın en belirgin teşhis edilme noktası budur. Dış üniteden de şu aktığını söylediniz,buradan yola çıkarsak,4 yollu vananın kaçırdığı ihtimali akla geliyor. Yani 4 yollu vana basma ve dönüş hatlarını tam ayıramıyor,klima ısıtma ve soğutma konumlarının ortasında çalışıyor. Çünkü sadece ısıtma konumunda dış üniteden su akacaktır. Soğutmada kondanser dış ortama sıcak hava transferi yapacağı için yoğuşma olması beklenemez. Soğutmanın verimsizliği,karlanma olmayışı,dış üniteden su akma durumlarını birleştirirsek bu ihtimal kuvvet kazanmaktadır. Gelen servis manifold ile basınç ölçümü yaptığında sistem basıncını anormal bir değerde olduğunu da gözler ise daha bir kesinlik kazanır.

Daha hafif kuvvette ihtimaller ise,kullanılan gazın sahte vb. olması ihtimali veya sistemde nem olup donarak kılcal boruyu tıkaması olabilir. Ancak bunlar yan ihtimallerdir. Ilk olarak 4 yollu vanadan şüphelenmek ariza tespitini kolaylaştıracaktır diye düşünmekteyim.
    Düzenleme: Evaporatorde bir kaçak olması halinde yine ince boruda karlanma gözlenecektir. Herhangi bir tıkanıklık olması halinde ise kalın boruda karlanmaya sebep olacaktır.
    Rica ederim.

Saygılarımla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Selamlar. Oncelikle cok yararlı bir konu.

Doğuya bakan saat 11 e kadar gunes alan ve 5 m2 çift camlı pilastik doğrama penceresi olan 27 m2 salona 12000 btu klima alacağım iki model arasında kaldım burdaki ustalar hangisini derse onu alacağım gibi duruyor.

1. Model lg dual plus 2699 tl

2. Model sigma plus 2750 tl

Hangisinin sogutmasi daha iyidir hangisini almak daha mantikli olur sizce. Büyük bir şehirdeyim servis sorunu olacağını sanmıyorum.

Bir de carrier gold modeli vardı ama fiyatı 4000 tl gibi olduğundan eledim zorlayıp onu da alabilirim aslında değer mi sizce aradaki farka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noirdesire -- 26 Ağustos 2018; 11:34:48 >
  • noirdesire N kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Iki cihaz da verimli ve performanslı cihazlardır. Ancak iki marka model arasında öncelikle sigma plus'ı öneririm. Gree markasının üretimi olan gayet verimli bir cihazdır.

Carrier ise o kadar farka değmeyecektir. Bu iki model arasında yaptığınız tercih gayet memnun edecektir.
    Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Selamlar. Iki cihaz da verimli ve performanslı cihazlardır. Ancak iki marka model arasında öncelikle sigma plus'ı öneririm. Gree markasının üretimi olan gayet verimli bir cihazdır.

Carrier ise o kadar farka değmeyecektir. Bu iki model arasında yaptığınız tercih gayet memnun edecektir.
    Saygılarımla...
    Hocam teşekkürler tavsiyeniz için çok sağolun sigma klima alırsak servisini iklimsa mi yapıyor

Rica ederim Hocam. Doğrudur iklimsa ilgilenmekte

• Merhaba arkadaslar. LG Dual Eco ile Dual Plus arasinda kaldim. Kullanacagim alan istanbulda 20m2 guney bati cephe. Evimde klimayi kablosuz ag ile kullanabilecegim cosa var. Bu iki klima arasinda baska fark varmidir?

• BiG_mAsTeR B kullanıcısına yanıt
    Plus olanda kumandadan sağ sol salınımı ayarlanabiliyor. Diğerinde yok.

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Teknik olarak ayni klima ise eco olani siparis etmeyi dusunuyorum aralarinda 300 350tl fark var.

• Bu arada lg musteri hizmetleri ile gorustum ucretsiz kesif hizmeti olmadigini ucretli bur sekilde geleceklerini belirttiler bende ucretsiz kesif hizmeti veren firma arayisina girdim. Kesif istememdeki neden ise klimayi fransiz balkon olan salona kurduracagim ve vinc ihtiyaci olacakmi olacaksa servisin gelecegi gun vinc cagirmak istemem.

• werrol kullanıcısına yanıt
    Hocam, yanlış anlamadıysam tüm evi tek klimayla soğutmayı düşünüyosun. 12000btu kapasiteyle mümkün olmaz, 24000lik düşünmelisiniz şahsi fikrim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BiG_mAsTeR

Bu arada lg musteri hizmetleri ile gorustum ucretsiz kesif hizmeti olmadigini ucretli bur sekilde geleceklerini belirttiler bende ucretsiz kesif hizmeti veren firma arayisina girdim. Kesif istememdeki neden ise klimayi fransiz balkon olan salona kurduracagim ve vinc ihtiyaci olacakmi olacaksa servisin gelecegi gun vinc cagirmak istemem.
    Sırf bu ücretli keşifden dolayı lg firmasına gıcık oldum,generalfujitsu alıyorum şimdi.
  • Öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Bütün evi soğutmaya can dayanmaz hocam :) Önceliğim gün içinde evdekilerin rahat etmesi olduğundan salona taktırmayı düşünüyorum. Ancak salon değil de yatak odasına taktırmaya kalkarsam 30 m2 lik bir büyüklük var. O yüzden almışken büyük mü alsam diye aklım karışıyor.

A+ ve A++ arasındaki farkı bir türlü tam çözemedim. Kaç yılda amorti olabilir?
  • werrol kullanıcısına yanıt
    M²/2.2*1000 gibi basit bi hesap var hocam, 30m²'ye 12000lik düşük gelebilir.

• buforumbiacayip kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Hanngi modelini ne kadara alıyosunuz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hector81

Hayırlı olsun. Hanngi modelini ne kadara alıyosunuz hocam?
    Sağolun ASHG12KMTA model bu,4,200 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Saygılarımla...
    Tavsiyenize uyarak sigma plus 12000 btu klimayı iklimsa bayiinden 2600 tl peşin fiyata bu sabah aldim ve hemen takıldı 27 m2 salonumu 34 C den 28 dereceye 1.5 saatte düşürdü. Harika soğutuyor servis temiz is yaptı 15 dakika vakum yaptılar. 5 metre bakır boru kullandılar elektrik dış üniteye bendeki hazır kablo ile kendileri tarafından bağlandı. Şimdilik memnunum. Kumanda üzerinde iç ortam sıcaklığını gösterir diye tarif edilen bir tuş var ama ben çalıştıramadım. Ne kadar basarsan bas ayarlanan sıcaklığı gösteriyor. Şimdilik tek problem bu gibi. Belki ben kullanamıyorum.

Sonuç olarak tavsiye için yeniden teşekkür ederim. Klimayı tavsiye ederim fiyat performans oranı güzel güçlü bir cihaz olarak gördüm.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Merhabalar. Hayırlı olsun Hocam. Vakum işleminin atlanmamasi çok güzel olmuş. Güle güle arızasız kullanmanız dileklerimle. Hangi tuşu gösterdiler acaba?

• 
Sayfa: önceki 18831884188518861887
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.