Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: straightness Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.175.133
Tıklama
Giriş
      103 Mesaj
      05 Temmuz 2018 00:34:29
      50 m2 salonum için 2 klima arasında kaldım SAMSUNG AR5500 24.000 btu veya Baymak Elegant Plus 24.000 btu almayı düşünüyorum. Fiyat olarak iki klimada birbirine yakın fiyatlara sahip. Performans olarak hangisi daha iyidir yardımı olabilecek bilgisi olan biri var mıdır?
      |
      |
      05 Temmuz 2018 02:20:57
      Vessen VTXN35A klima hakkında kullanan arkadaşlar yorumlarını yazabilirler mi acaba?
      ürün nasıl, tercih edilebilir mi ayrıca ne kadar yakıt sarfiyatı var?
      http://www.vessen.com/tr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=72&virtuemart_category_id=24
      |
      |
      05 Temmuz 2018 15:03:02
      Arkadaşlar merhaba, Airfel LTXN71U 24 A++ 24000Btu İnverter Klima ürünü aşağıdaki link için 311TL indirim kuponum var. 100tl'ye satıyorum. İlgilenen arkadaş varsa benimle iletişime geçebilir. Yapı Kredi'ye 9 Taksit imkanı +YKB World Kart'a 75tl World Puan Hediye

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/airfel-ltxn71u-24-a-24000btu-inverter-klima-349496501

https://www.gittigidiyor.com/kampanya-kosullari/1-15-temmuz-2018-worldpuan-kampanyasi
      |
      |

• Yüzbaşı
      513 Mesaj
      05 Temmuz 2018 19:16:00
      Hotpoint marka 18 btu klima aldım 3800 TL media marka n.keşif için servis geldi klimayı dubleks dairenin ust katina ara koridora kurdurmak istedim ama elektrik tesisati yoktu onun cekilmesi gerekiyordu ve sıcak hava tahliye hortumunu 4 metre uzatarak odadan terasa verilebiliyordu bunun içinde 600 tl istediler normal mi arkadaşlar fiyatlar hem montaj hem klima ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      05 Temmuz 2018 21:40:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Hasret62

Hotpoint marka 18 btu klima aldım 3800 TL media marka n.keşif için servis geldi klimayı dubleks dairenin ust katina ara koridora kurdurmak istedim ama elektrik tesisati yoktu onun cekilmesi gerekiyordu ve sıcak hava tahliye hortumunu 4 metre uzatarak odadan terasa verilebiliyordu bunun içinde 600 tl istediler normal mi arkadaşlar fiyatlar hem montaj hem klima ?

Tek kelimeyle yuhhh diyorum. Metre başı 50₺ isteseler 200₺ yapar ki bu da ideal fiyat. Elektrik hattını servisin çekmesini istediyseniz servislerin prosedürlerde öyle zorunluğu olmadığı için burun kıvırıp fazla para istemişler diye düşünüyorum.

Eskiden servisler bu tür şeyleri kendi yetkileri olmadığı halde vicdanen müşteri memnuniyeti için yapardı şimdi yapmıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      06 Temmuz 2018 08:48:44
      klimalardan hiç anlamam. 3 odayı soğutacak 24.000 btu klima yeterlimidir? bütçe 5 bin tl. önerilerinizi bekliyorum
      06 Temmuz 2018 11:01:56
      bu forumda klima satıcılarının olması, bu satıcıların vatandaşın sorduğu soruların belirli markalara maniple ederek yönlendirmeis gibi bir şeyin söz konusu olduğunu gördüm. özel mesajla klima satanlar forum yöneticilerinin belirli markaların adamı olduğuna yönelik ithamları hiç hoş değil. sadece bir klima alacağız neticede.
      |
      |
      06 Temmuz 2018 11:28:57

Valla hocam normal mi bilmiyorum elektirik tesisati falan hic bisey yok evde dubleks ust kata cikarmalari lazim elektirigi birde sprey sıkıyorlarmis bakima gerek olmuyormus 200 tl onun icin istediler ama yaptirmiycam bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim.

|
      |
      -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2018 16:09:33
      quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

klimalardan hiç anlamam. 3 odayı soğutacak 24.000 btu klima yeterlimidir? bütçe 5 bin tl. önerilerinizi bekliyorum
      Düşündüğünüz gibi bir uygulama ,mantık yok , öyle 1 klima alayım her yeri soğutayım mantığı yanlış . Mesela 24 btu alsanız kilit nokta takacağınız odanın m2 dir. Klimayı takacağınız odanın m2 küçük olursa zaten oraya 24 btu klima taksanız sizi rahatsız eder 25 m2 olan bir odaya da 24 btu klima takılmaz
      |
      |
      06 Temmuz 2018 16:24:19
      quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Airfel LTXN71U A++ 24000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima Fiyatları

Mağazalarımızın olduğu bölgere ücretsiz teslimat.

4.000,00 Tl

Ücretsiz teslimat yapılan şehirler:
      İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Uşak, Balıkesir, Edremit, Bodrum

EKONOMİK VERİMLİ
      Çevre Dostu Serinlik...

» Yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine uygun
      » Sezonsal Inverter özelliği ile A sınıfı Inverter klimalara göre %20 daha fazla tasarruf
      » Otomatik dikey üfleme özelliği ile homojen ortam sıcaklığı
      » -15°C’ye kadar ısıtma yapabilme özelliği ile yüksek performans
      » Turbo fonksiyonu ve Inverter teknolojisinin birleşimi ile hızlı ısıtma - hızlı soğutma
      » Stand By modunda sadece 1 W enerji tüketimi
      » Arıza teshis sistemi ile daha hızlı servis hizmeti

Soğutma Kapasitesi (BTU/h) 24.000(9.100-26.900) Soğutma Kapasitesi (kW) - Isıtma Kapasitesi(BTU/h) 25.000(5.500-30.000) Isıtma Kapasitesi(kW) -
      Soğutma Enerji Etiketi A++ Soğutma Ptasarım (kw) 7,00 Soğutma SEER 6,1 Soğutma Yıllık Enerji Tük.(kWh/yıl) - Isıtma Enerji Etiketi A+ Isıtma Ptasarım(kW) 5,4 Isıtma SCOP 4,0 Isıtma Yıllık Enerji Tük.(kWh/yıl) -
      Güç Sarfiyatı (kW) Soğutma 240-3030W Güç Sarfiyatı (kW) Isıtma 260-3.140W Elektrik Beslemesi Güç Kaynağı(Ph-V-Hz) 220-240V~ 50Hz, 1Ph Çalışma Akımı (A) Soğutma - Çalışma Akımı (A) Isıtma -
      Nominal Yıllık Enerji Tük. Soğutma (kWh/yıl) - Enerji Verim Oranı (EER) Soğutma - Enerji Verim Oranı (EER) Enerji Sınıfı (Soğutma) - Performans Katsayısı (COP) Isıtma - Performans Katsayısı (COP) Enerji Sınıfı (Isıtma) - Nem Alma Kapasitesi (lt/h) - Hava Debisi (L/M/H) (m3/h) İç Ünite 980/800/640 Statik Basınç Değeri(Pa) - Ses Seviyesi (dBA) İç Ünite 45/39/34 Ses Seviyesi (dBA) Dış Ünite 59
      İç Ünite (GxYxD) mm 1040×220×327 Dış Ünite (GxYxD) mm 845x363x702
      İç Ünite Ağırlık (kg) 11.9/15.2 Dış Ünite Ağırlık (kg) 48.4/51.6
      Bu sattığınız klimanın Çin'de MİDEA markanın fabrikalarda üretildiğini ayrıca belirtseniz tüketici için daha iyi olur diye düşünüyorum ayrıca bu klima ile tamamen aynı olan klimaları aşağıda yazıyorum ( iç ünite plastik kapaklar değişik sadece)

Airfel
      Rota Climate
      Daylux
      Midea Blanc
      Vessen Climate
      Bosch
      Siemens
      Uğur
      Diamond Electric
      Olefini Ticari klimalar
      York Ticari klimalar

Geçmiş sayfalarda bir çok kişinin bilmeden aynı klimaları sorduğunu ve tavsiye istediğini gördüğüm için yazdım.

• Firma Yetkilisi
      1635 Mesaj
      06 Temmuz 2018 16:33:15

Teşekkürler bilgilendirme için Sabri bey konuya çok hakimsiniz
      Cin'de üretiliyor denin de hemen karşı tarafta ( çoğu zaman ) ürüne karşı bir soğuma oluyor.
      Aslında bugün BSH Grubunda üretilen en pahalı çamaşırın bir çoğu Çin üretimi.
      Çin denince nedense hemen kalitesiz algısı yapışıyor ürüne ya da markaya aslında hiç de öyle olmadığını hepimiz biliyoruz.
      Adamlar ne istersen onu istediğin kalitede yapıyorlar fakat hala anlatamadığımız arkadaşlar mevcut maalesef =)
      |
      |
      egemen0807 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2018 16:53:17

Merhaba, maalesef servis biraz fazla fiyat çekmiş gibi size.
      Siz servisten kaçlık kablo döşenmesi gerektiğini öğrenerek bunu bir elektrik ustasına yaptırsanız daha az maliyetle halledebilirsiniz.

5 mt ye kadar borulama serviste ücretsiz oluyor bsh ta, fakat elektrik bağlantısına onlar da karışmıyorlar maalesef.

Serdar Çetin
      553 397 6676
      |
      |
      Bahsedilenler: Hasret62 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör -YucukluSucurtam-
      06 Temmuz 2018 17:06:55
      Klimalar 2 ye ayrılır

Samsung klimalar ve

diğerleri

|
      |
      06 Temmuz 2018 17:22:34

Yanlış anlaşılma olmasın ben Çin'de üretildiği için kalitesizdir demek istemedim maksat vatandaş ne aldığını bilsin hemde geçmiş sayfalarda diğer aynı olan marka modelleri de bir çok kişi sorduğu için topluca yazayım dedim .
      |
      |
      shopsiemens kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2018 17:49:45

Yok abi estağfurullah ben sizi kast etmedim genel olarak tüketiceler de öyle bir kanı oluşuyor ya bunu siz de biliyorsunuzdur.
      |
      |
      egemen0807 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      07 Temmuz 2018 23:07:44
      Arçelik 12320 ve 12325 modelleri arasinda kaldim hangisini tavsiye edersiniz 2500 civari limitim var arcelik diye dusundum ama daha kalitelisi varsa onlarida düşünebilirim ama bu iki modeli kullanan arkadaslarinda yorumu nu merak ediyorum

|
      |
      08 Temmuz 2018 14:08:35
      Üstadlar bu klima alınır mı ufak bir salonum var 20 25 m2 filan oraya koymayı düşünüyorum ordan evi birazda olsa etkiler diye umuyorum.

Regal RAC 4018 ESS A 18000 BTU 1.949,00 TL

Sanırsam vestelin sadece soğutma olan 18000 lik klimasıyla aynı ona genelde iyi yorum yapılmış ama genede sizden fikir alıyım dedim.

Regal RAC 4018 ESS A 18000 BTU

Bunun haricinde Vestelin flora serisi iyi yazılmış onuda alırsam 12000 lik alabilirim , ben etkisi fazla olsun diye 18000 lik alıyım diye düşündüm.
      |
      |

• Yüzbaşı
      687 Mesaj
      08 Temmuz 2018 15:57:50

Toshiba Alarko Carrier Daikin Zibro gibi bir suru klimayi sattim. Evlenirken Vestel'den klima aldim. Acaba sorun yasar miyim falan derken 2.5 senedir kullaniyorum. Her gece sabaha kadar 30 derecede calistiriyorum. Memnunum. Lutfen klima alirken oncelikle montaj yapan servisi arastirin. Sonrasinda da klimada kullanilan kompresoru. En faydali sonuclara bu sekilde ulasirsiniz.

|
      |
      crank444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Temmuz 2018 02:08:35
      quote:

Orijinalden alıntı: extraordinaryman45

Toshiba Alarko Carrier Daikin Zibro gibi bir suru klimayi sattim. Evlenirken Vestel'den klima aldim. Acaba sorun yasar miyim falan derken 2.5 senedir kullaniyorum. Her gece sabaha kadar 30 derecede calistiriyorum. Memnunum. Lutfen klima alirken oncelikle montaj yapan servisi arastirin. Sonrasinda da klimada kullanilan kompresoru. En faydali sonuclara bu sekilde ulasirsiniz.

Güzel tavsiye için teşekkür ederim..
      ben teknik malzeme alırken genelde, epey.com ve akakce.com un tavsiyelerini dikkate alıp, kendi beğendiğimi bunlarla karşılaştırıp karar veriyordum. Şimdi sizin söyleminiz noktasında kaldım.
      Kompresörün özelliklerini nerden bulabilirim ki ?
      Ayrıca komprasörde iyi olması için neye dikkat etmemgerekiyor. Aydınlatırsanız sevinirim
      10 Temmuz 2018 12:59:50

Oncelikle butcenize uygun klimalari 3 modele kadar elemenizi oneririm. Internetten arastirarak kompresor modelini ogrenmeniz mumkun. Eger ki basarisiz olursaniz. servisleri arayip ogrenebilirsiniz. Servislerde genelde sekreterler telefonu actigindan saglikli bilgi alabilmek adina teknik ekibi isteyebilirsiniz. Baktiniz en olmadi bana sorun elimden geldigince destek vereyim. Ama lutfen sunu unutmayin. Klimalarda meydana gelen memnuniyetsizliklerin yuzde 70i klima montajdan yuzde 20 elektrik tesisatindan geri kalanlar da diger faktorlerdendir. Servisi iyi secebilirseniz sorun olmayacaktir.

Bir diger konu da 2. El klima alimi. Biz biraz gosterisi seven bir toplumuz. Ancak benim acimdan 2. El araba almak ile 2. El klima almak arasinda hicbir fark yok. Kozmetik olarak biraz temiz iyi bir marka (Toshiba Daikin ME) klimayi uygun fiyatlara alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extraordinaryman45 -- 10 Temmuz 2018; 13:0:18 >
      |
      |
      auzdil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
haberler
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.