Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
28 Misafir Kullanıcı, 28 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.295
Tıklama
Giriş
    9371 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Link boş çıkmakta çözemedim. Her halde baymak alacagımı. 1700 Liraya world karta 9 taksite satın alıp keşif yaptırmadan tsktıracagım. Birde dediğiniz klimayı inceleyeyim.

linkte zaten sizin konu var hocam, ben yazıyı o sayfadan kopyaladım tabi link uzun olunca orası kısaltmış ben de öyle kopyalamışım demek :)
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam hem kabin, Hem kompresör, Hem kalori, Hem performans açısından kesinlikle splitle aynı sonuca ulaşamaz bu makineler.
    Bunlar ancak bar ortamında o müzik gürültüsü içinde (gördüm kullandım) masaların yanına vantilatörden daha etkili olsun diye koydukları makineler veya , gürültüsüne de yetersiz performansına da razı olarak mecburen alınabilecek ürünlerdir hocam.

ya keşife gelen ekip istediğimiz yere klimayı koyamayacağını söyledi. hol var bizde uzun bir ucu yatak odası bir ucu salon, sağlı sollu odalar var onların kapılarını kapatıp hem salonu hem yatak odasını soğutacaktık çok iyi olcaktı. ama girişe koyamadık klimayı.

dolayısıyla 2 tane alacak bütçe de olmadığı için bunlara bi bakayım dedim. madem dediğiniz gibi uzak duruyorum o zaman.

2 tane 9000 btu civarı alalım diyodum onlar da ucuz değil ki 400 500 lira fark var 18.000 btu olanlar ile aralarında.

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Merhabalar;

Sizin temizlemiş olduklarınız kaba filtre veya toz filtresi diye geçr ki havadaki tüm partikülleri tutabilmesi zaten mümkün değildir.
    Klimanız, çalışma teknolojisi gereği soğutma modunda iç ünitede terleme yaptığı, havadaki bu filtreye takılamayan partiküllerin büyük kısmının bu terleme yapan alana takıldığı/yapıştığı buna bağlı olarak bu döngünün saatler/günler/haftalar/aylar ve hatta yıllarca sürdüğü düşünülünce, klimanızın içerisinde oluşan kir/çamur/balçık seviyesinde oluşabilen ve bakteri kaynağı haline gelen ortamı muhtemelen gözünüzün önünde canlandırabilirsiniz.
    Uzun yıllar hiç bakım yapılmamış klimaları gerçek bir temizlikten geçirmek en makul olanıdır. Bu da profesyonel ekipler tarafından yapılabilir bir uygulamadır.
    Ancak gerek maddi gerek başka sebeplerden bu hizmeti almak istemiyorsanız ev tipi kimyasallar ile kendiniz de temizleme işlemi yapabilirsiniz.
    Bu konuda WÜRTH markasının başarılı olacağını düşündüğüm bir ürünü var internette aratırsanız bulabilirsiniz. Bunun yanısıra VESPLUS veya MASTERCARE gibi ürünlerden de faydalanabilirsiniz
    Bunları da almak istemiyorum derseniz CİF yağ sökücü ile bakım yapıp sorunu çözdüğünü iddia eden arkadaşlarımız olmakla birlikte ben, her temizlik tipinin ayrı bir kimya işi olduğunu düşünerek elbette teknik olarak önermeyeceğim. Yalnız içeriğinin aynı kimyasal olduğu da söylendi ben bu konuda net bilgi sahibi değilim.

Kolay Gelsin
    |
    |
    ascdm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Vallahi hocam ben de bu gün bir arkadaşımız paylaşınca gördüm, 1100TL ye 12000btu grundig klima vardı
    12000 o fiyata ise 9000 daha ucuzdur istersen araştır sen de. bu aletlere veya biraz kaliteli vantilatörlere para vermek yerine size çözüm olabilir belki
    |
    |
    hysteria_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vallahi hocam ben de bu gün bir arkadaşımız paylaşınca gördüm, 1100TL ye 12000btu grundig klima vardı
    12000 o fiyata ise 9000 daha ucuzdur istersen araştır sen de. bu aletlere veya biraz kaliteli vantilatörlere para vermek yerine size çözüm olabilir belki

ak akçe de bulduğum en ucuz ürün bu.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-baymak-elegant-plus-09-a-9000-btu-inverter-duvar-tipi-fiyati,6018509.html

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Hocam sen bulamadığını söyleyince arkadaşın verdiği linki buldum. aşağıya yapıştırıyorum bir kontrol edermisin rica etsem.

http://www.teknosa.com/urunler/119960018/grundig-grd-1127-12000-btu-klima-ic-unite-grundig#product-features
    |
    |
    hysteria_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Hocam hadi benim kafa olmuş bir dünya, sen neden kontrol etmiyorsun, benim verdiğim link de senin verdiğin link de inverter değilmiş ya bunlar

Senin verdiğin linkteki fiyatı görünce benim jeton düştü zira YOK ARTIK dedim bu fiyata inverter?
    zaten değilmiş ben hakikaten yorulmuşum galiba 1-2 gündür
    |
    |
    teraca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar bu klima işi ne kadar saçma bişey. Montaj için servisi arıyorum 16 amperlik sigorta taktırdınızmı diyor. Yani elektrik tesisatını yağtınız mı yoksa servis işlem yapmadan geri gider diyor. Ben diyorum ki dış ünite nereye konulacak ben bu işi yıllardır yapmıyorum diyorum mh leride ben size sadece bilgi vermek zorundayım diyor. Işin içinden çıkamadım.

Eşektrik tesisatını neye göre yaptıracam. Bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
  • Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Değerli Hocam; Aslında bu tarz streslerle karşılaşmamak adına ücretsiz keşif hizmeti veren ve hatta bu sigorta denen 3 kuruşluk şeyi dahi ücretsiz veren markaları tercih ediniz, Bu gün BAYMAK beni hayal kırıklığına uğrattı ki 30TL keşif hizmet bedeli talep etmişler. Siz diyorsunuz ki sigortayı taktırdınızmı diye soruyorlar, sonra ben burada ''Kardeşim Müşteri Hizmetleri doğru düzgün hizmet veren markalardan ürün alın'' dediğimde adım çürükçü yerlici ucuzcuya çıkıyor.
    Bakın ben size bir taktik vereyim, yarın (hatta şimdi) arayın 08502224123 den VESTEL müşteri hizmetlerini. Ücretsiz klima keşif hizmeti talep edin, VESTEL ekibi gelsin evinize, kontrol etsin, elektrik tesisatı nereye çekilir, klima hangi noktalara takılabilir, nereye takılırsa nasıl sonuç alabilirsiniz, sigorta takılırsa nereye takılabilir, buattanmı hat çekilsin yoksa panodan mı hat çekilsin, kablo kesiti ne kadar olsun gibi soruların cevaplarını kendilerinden alın, bu en azından size bir fikir vermiş olur. siz bu bilgiler doğrultusunda tesisatınızı hazırlatıp sonra yine hangi markadan istiyorsanız o markadan ürün alın.

Şimdi burada ufacık bir handikap çıkar karşınıza. GENEL olarak, bakınız tekrar ediyorum GENEL olarak inverter klimalar içten beslemedir bu nedenle siz elbette hattı içeriye çektirtirsiniz. lakin olaki almayı düşündüğünüz marka dıştan beslemeli çıkar ise, zaten 5 metreye kadar iç ünite bağlantı sorumluluğu yetkili serviste olduğu için, bir zahmet o kadarlık mesafeyi de kendisi hallediversin artık.

Derseniz ki ''ben keşif ekibi ile de servisle de uğraşamam'' o zaman 3x2.5 kesit kablo klimanın takılacağı duvarın köşesine kadar çektirin, sigorta ve kalan bağlantı hazırda dursun, servis gelince iç ünitenin yerine göre kablonun kalan kısmı kroşelenir ve sigortada iç ünitenin yanına takılır. Ben ki küfür denen şeyden nefret ederim, demek lazım ki be hey aklıevvel kardeşim, daha iç ünitesi takılmayan duvarın ben neresine sigorta taktırayım? sizde hiç mi estetik denen olgu yok? ben ne bileyim senin servisin hangi mesafeye iç ünite takacakta oraya sigorta takayım?
    Bu gün biraz sinirli miyim acep
    |
    |
    nmm1716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    635 Mesaj

ellerinde varmış önceden o şekilde aldım. burada toptancı gibi bir firma var. bayiden düşük satıyor.
    o ay için ortalama 120tl klima ücreti ödedim, ancak sıcaktan hiç etkilenmedim, hakkını verdi
    |
    |
    derya78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    635 Mesaj

ben de klimamı almadan önce mitsubishi, toshiba ve arçelik ten ücretsiz keşif aldım, hepsi de gayet iyi ilgilendiler. samsungu çağırmadım.
    servis işine de gelince servisler her yerde aynı kalite olmuyor malesef. bulunduğum bölgede en iyi servis arçelik-vestel
    samsung ne kadar ucuz ve kaliteli olsa bile tercih edilmiyor çünkü servis yıllardır kötü hiç değişmedi.
    sizler de bulunduğunuz bölgede hangi markanın servisi iyi ise buna da dikkat ederek tercih etmenizi tavsiye ederim.
    yoksa binlerce lira verdiğimiz cihaz kenar süsü gibi kalıyor ortada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 9 Ağustos 2016; 22:15:29 >
    |
    |
    Ado kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    332 Mesaj

Servisi çağırsam ne kadara yaparlar hocam tahmini?
    |
    |

Servisine göre değişse de hocam, bu işin gerçek hakkı, ama adam gibi her zerresini temizleyecek şekilde bi 100 lük tür.

150 den 200 den bahsedenler olacaktır (Servislerden bahsediyorum) uzak durunuz.
    Yoğun sezonun verdiği şımarma etkisi ile 300 bile isterler şu ara.
    Ancak lütfen GERÇEKTEN işi klimacılık olan birileri yapsın. malum kumandanın iki tuşuna basan dahi klimacı bu memlekette
    |
    |
    ascdm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam çok doğru söylüyorsun. Adam gibi servis hizmeti olan firma seçmek lazım.

Müşteri hizmetleri bide ne derse beğenirsiniz. Eğer daireniz üst katta ise servis merdiven kullanmak zorunda kalırsa can güvenliği nedeni dolayısıyla sizden vinç talep edebilir diyor. Bugün bir vinç kaç paraya gelir. En kötü 200 tl dir. O anda benim şalterler bi attı dedim başka bi isteyiniz isterseniz gideyim fabrikanızda üretimde falan bantta çalışıyayım mı üretim falan yapayım dedim. Kendimi kaybetmişim. Başladı müşteri hizmetlerindeki bayanda bana çemkirmeye.

Bu arada MH ürünün içinden 4 metre boru çıkıyor ek boru istermisiniz 4 metre yeter mi dedi. Ne bileyim dedim 4 metre yeter mi yetmez mi ben devamlı bu işi yapmıyorum. Servis gelsin iç üniteyi dış üniteyi nereye koyacaksa yetip yetmeyeceginin kararını versin dedim. Başladık tekrar tartışmaya. Anlayacagınız bugün dinden, imandan çıktım ya. Ben böyle bir hizmet, böyle bir politika görmedim. Onların dertleri servislerine 30 tl lik keşif parasını kazandırmak. İşi devamlı çıkmaza sokuyorlar.

Şimdi başka bir firmayı arayıp keşif yaptırıp başka bir firmanın klimasını ürününü taktırmak uygun olmaz gibi geliyor. Tesisatı falan kafama göre çektirip servisi arasam sorun olur mu?

Bu arada baymak elegant plus 12000 lik klimayı almış bulundum. Bu almış oldugum klima içten mi, dıştan mı beslemeli.

Valla hocam siz biraz sinirli olabilirsiniz ama ben bugün resmen kendimi kaybettim. Çılgına çevirdiler beni ya.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Hocam Vestel bu tarz şeylere bakmaz. Satın almayacağını bildikleri halde 100 lerce eve hizmet veriyorlar. Aman 3 kuruşum gidecek, servisim yorulacak, zaman kaybedecek vs sorun olmaz. E tabi satın almayacağımızı bilerek başka servis çağırmak ayıp olsa da çaresizlik işte. Yine de karar sizindir tabi.

BAYMAK besleme kanalı hakkında bilgim yok, ama yarın 1-2 telefon görüşmesi yapıp öğrenebilirim servisçi arkadaşlardan, Tanıdığım BAYMAK servisi yok ama mutlaka ortak tanıdık birisini bulurum :)

Yoruldum hocam bu günlük müsaadenizi isteyeyim artık. Yarın mutlaka sizin servis konusunu araştırmış olurum.

Hoşçakalınız.
    |
    |

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekür ederim.
    |
    |

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Ben teşekkür ederim hocam. Saygılar. hayırlı akşamlar.
    |
    |

Servisine göre değişse de hocam, bu işin gerçek hakkı, ama adam gibi her zerresini temizleyecek şekilde bi 100 lük tür.

150 den 200 den bahsedenler olacaktır (Servislerden bahsediyorum) uzak durunuz.
    Yoğun sezonun verdiği şımarma etkisi ile 300 bile isterler şu ara.
    Ancak lütfen GERÇEKTEN işi klimacılık olan birileri yapsın. malum kumandanın iki tuşuna basan dahi klimacı bu memlekette

Gelsin yapsın en fazla 150 diye tahmin ediyorum 300 civarı bir şey derslerse yaptırmam dediğiniz ürünleri denerim mutlaka biri işe yarar kumandadan yapmaya kalkarsa yaptırmam iptal ederim zaten.

Çünkü berbat kokuyor evin içinde alışılıyor ama dışarıdan gelen bir kişi için çekilmez oluyor.

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.