Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , birfurkan Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.241
Cevap
703
Favori
4.431.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
24. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 15641565156615671568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: igidu

Arkadaşlar Mevsimselklima'dan
    Midea 12000 btu Oasis modelini bayii arayarak 2185 TL + 60 TL Vade farkı vererek aldım.
    (1500TL World 6 taksit + 745 TL Başka kartla Tek Çekim)
    5 metre üzeri bakır boru kullanılırsa ücretli olacakmış bakalım.
    Mideanın elde kalan tüm Oasis ürünlerini bu firma almış sanırım.
    Cumartesi günü hem nakliye hem de montajını bayi kendisi yapacak. Vakumlama da yapacaklar.
    Üstadlara tavsiyeleri için teşekkür ederim.
    Gelişmelerden haberdar edeceğim sizi.

hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullanın inşallah.evt vakum konusunu asla atlamayın .dış üniteye lastik takoz koydurun titreşimi önlemek klimanın sağlığı için.kurulumdan sonra resimleri alabilirsek bizler için iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: sarampol

Midea mission ile oasis arasındaki farkları bilen var mıdır. Sf42 ya da 35 almak istiyordum ama İstanbul'da Adanada'ki fiyatları bulamadım =).
    Salon için 12.000 btu, yatak odası için 9.000 btu olmak üzere 2 adet klimayı almayı planlıyorum hangisini önerirsiniz.

Bir de mitsubishi electric bayisi mayıs gibi yaza girerken kampanya olabilir dedi, kampanya beklemek anlamlı olabilir mi. Fikirlerinizi alabilir miyim

tabiki me klimada bir numaradır.bence bu fikrinizden vazgeçmeyin derim.almışken birkere alın iyisini alın tabi bütçeniz çerçevesinde.böyle bir kampanya var ise me için sonuna kadar değer.siz nasıl bir fiyat aldınız bayilerden paylaşabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warrior33

Hocam mesajınızı açarsanız kafamda bazı sorular var

• quote:

Orijinalden alıntı: kobe2045

http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35zmp-s-12000-btu-inverter-split-klima-P25572402

linkteki klimayı almayı düşünüyorum,

bina 1-2 ay sonra dış cephe yapılacak şimdi alıp taktırırsam, dışcephe uygulaması sırasında dış ünite tekrar sökülüp takılması gerekir mi, servis ücret alır mı bu işlem için,

öncelikle bu seçiminiz hakkında bilgilendirelim sizi.zmp serisi mhı nin en alt vasat klimasıdır.plastik kalitesi yerlerde yüzer.iç ünitenin ön kısmı bütün olduğundan hava filtrelerini temizlemek sıkıntı.(sürekli temizlemek ister).iç ünte fan motor sesi kronik ve bunu iklimsa hiçbirşekilde kabullenmiyor.iklimsanın eline düştünüzmü pisikoleji doktorunuda hazır edin.cebinizinda yanması cabası tabi.

hala derseniz bu klima olacak ozaman diğer sorularınıza bakalım.dış cephe uygulamasından sonra taktırırsdanız sizin için iyi olur.öncelikle iskele vs kurulacak bu esnada dikkatli davranmıyor ustalar.dış ünite veya borular zarar görme ihtimali var.sonrasında diş ünitenin arkasını yalıtım yapmada zorlanıyorlar yarım yamalak oluyor çirkin duruyor.tabi kalekim de klimaya taddırılıyor bu arada

tekrar sök tak kesinlikle klimanız için hiç iyi birşey değil ve parada alıyorlar.sonuçta bu sizin özel isteğiniz servisin ücretsiz yapma lüksü yok.ama belki uyguna söküp takabilir baştan anlaşırsanız.ama bu durum riskli.gazı topla tekrar vakum gibi birçok işlem girecek içine.bu işlemleride ne kadar sağlıklı yaparlar orası muamma.aceleniz yok ise yalıtımdan sonra yaptırın başınız ağrımasın.dersenizki yalıtımın üzerine tutarmı tabikide tutar.güvende kalmak içinde saplama attırırsınız olay biter.

• Midea'nın hangi serisi iyidir. 3000 TL max bütçe ile 18k BTU hangi model önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35zmp-s-12000-btu-inverter-split-klima-P25572402

bina 1-2 ay sonra dış cephe yapılacak şimdi alıp taktırırsam, dışcephe uygulaması sırasında dış ünite tekrar sökülüp takılması gerekir mi, servis ücret alır mı bu işlem için,

öncelikle bu seçiminiz hakkında bilgilendirelim sizi.zmp serisi mhı nin en alt vasat klimasıdır.plastik kalitesi yerlerde yüzer.iç ünitenin ön kısmı bütün olduğundan hava filtrelerini temizlemek sıkıntı.(sürekli temizlemek ister).iç ünte fan motor sesi kronik ve bunu iklimsa hiçbirşekilde kabullenmiyor.iklimsanın eline düştünüzmü pisikoleji doktorunuda hazır edin.cebinizinda yanması cabası tabi.

hala derseniz bu klima olacak ozaman diğer sorularınıza bakalım.dış cephe uygulamasından sonra taktırırsdanız sizin için iyi olur.öncelikle iskele vs kurulacak bu esnada dikkatli davranmıyor ustalar.dış ünite veya borular zarar görme ihtimali var.sonrasında diş ünitenin arkasını yalıtım yapmada zorlanıyorlar yarım yamalak oluyor çirkin duruyor.tabi kalekim de klimaya taddırılıyor bu arada

tekrar sök tak kesinlikle klimanız için hiç iyi birşey değil ve parada alıyorlar.sonuçta bu sizin özel isteğiniz servisin ücretsiz yapma lüksü yok.ama belki uyguna söküp takabilir baştan anlaşırsanız.ama bu durum riskli.gazı topla tekrar vakum gibi birçok işlem girecek içine.bu işlemleride ne kadar sağlıklı yaparlar orası muamma.aceleniz yok ise yalıtımdan sonra yaptırın başınız ağrımasın.dersenizki yalıtımın üzerine tutarmı tabikide tutar.güvende kalmak içinde saplama attırırsınız olay biter.

peki bu ürün nasıldır
    12000btu
    Daikin Enjoy FTXN35L Inverter Klima

http://urun.n11.com/klima/daikin-enjoy-ftxn35l-inverter-klima-P86245308

• quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

peki bu ürün nasıldır
    12000btu
    Daikin Enjoy FTXN35L Inverter Klima

http://urun.n11.com/klima/daikin-enjoy-ftxn35l-inverter-klima-P86245308

aman kardeşim enjoy zmp den beter.nerden buldunuz diycem sanırım hala piyasada bitmemiş bu isimdekiler.ucuz mal sürmek için piyasaya daıkının hatalarından biri bu enjoy serisidir.performans beklemeyin.birçok insan mağdur edildi o zamanlar şikayetler o biçimdi şimdik zaten üretimi yok.gerçi daıkın bu sürekli isim değiştiriyor alt modellerinde.artı bu cihaz gerçek 12 lik cihaz değildir.

siz en iyisi bütçenizi tam olarak yazın m2 nizi ,kaçıncı kat olduğunu ilinizi ona göre size yakışır klima seçelim

• quote:

Orijinalden alıntı: dupondii

Midea'nın hangi serisi iyidir. 3000 TL max bütçe ile 18k BTU hangi model önerirsiniz.

o bütçenize fairwind denk geliyor.ama mideada fiyatla değişken.yukarıda incelerseniz arkadaş oasis modelini uyguna almış.
  • quote:

quote:

Midea'nın hangi serisi iyidir. 3000 TL max bütçe ile 18k BTU hangi model önerirsiniz.

o bütçenize fairwind denk geliyor.ama mideada fiyatla değişken.yukarıda incelerseniz arkadaş oasis modelini uyguna almış.

Midea nın ürettiği modeller den ilk üçe nasıl bir sıralama değerlendirmesi yaparsınız saygılarımla

• quote:

quote:

quote:

Midea nın ürettiği modeller den ilk üçe nasıl bir sıralama değerlendirmesi yaparsınız saygılarımla

premier,mission,oasis bana göre.firmaya göre ise premier,oasis,mission. ben klimaları ısıtma ağırlığında değerlendiririm.soğutmayı nasıl olsa yaparlar.

• quote:

quote:

Midea mission ile oasis arasındaki farkları bilen var mıdır. Sf42 ya da 35 almak istiyordum ama İstanbul'da Adanada'ki fiyatları bulamadım =).
    Salon için 12.000 btu, yatak odası için 9.000 btu olmak üzere 2 adet klimayı almayı planlıyorum hangisini önerirsiniz.

Bir de mitsubishi electric bayisi mayıs gibi yaza girerken kampanya olabilir dedi, kampanya beklemek anlamlı olabilir mi. Fikirlerinizi alabilir miyim

tabiki me klimada bir numaradır.bence bu fikrinizden vazgeçmeyin derim.almışken birkere alın iyisini alın tabi bütçeniz çerçevesinde.böyle bir kampanya var ise me için sonuna kadar değer.siz nasıl bir fiyat aldınız bayilerden paylaşabilirmisiniz.

hocam aslında bütçem var ama diğer yandan da kazıklanmak da istemiyorum göz göre göre. Geçen yıl çok daha uygunmuş fiyatlar bu yıl uçmuş durumda, mayısta yine kdv indirimi v.s. yaparlarsa fiyatlar makule gelebilir endişem. O yüzden de ihtiyacımı görürse Midea alıp aradan çıkarayım istiyorum.

ME SF42 için 5.000 ve 4.800, SF 35 için 4.500 gibi bir fiyat verdiler. Nakitte az daha düşüyordu sanırım. Tosun911 arkadaşın Adana'da aldığı fiyatı İstanbul'da bulsam doğrudan gidip alacağım, enteresan valla =)

Daikin shira 12.000'lik için 4.100, 14 binlik için 4.600 fiyat verdiler

• sarampol S kullanıcısına yanıt
    ortalıkta patlayan bombalar, suriyenin hali içerdeki terör ve şubat ayın opec ülkelerinin petrol çıkarmada ki anlaşmaları ve şubat ayında fedin arttırıma gitmesi beklenirken gitmemesi derken nisan ayında fedin faiz arttırımı yapması olasılığı yüksek diye düşünüyorum. buda doları yükseltir tabiki türkiyede fiyatlar artar bence önümüzü görmek imkansız bu nedenle araştırıp pazarlıkla gidin derim. şöyle örnek verim profilo 2016 mart ilk haftasına kadar 2015 kasım fiyatıyla satış yaptı bayilerde bende buzdolabına bakıyordum birde baktımki mart katoloğu gelmiş zamlanmış. hayat sizin tercihler sizin. ben mission almıştım ev taşınınca monte ettirecem diye takdırmadım bende kararsızım bu bir kaç gündür premier veya oasis de olabilir kararımı bir an önce verip ona hareket edecem saygılarımla herkese günaydın iyi forumlar

• Selamlar,

Dış Unite montajı icin, mantolamasi yapilmis ve köpük kullanılmış binanın dış kısmına,montajda nasil bir yol izlenmedlidir? Hayirlisi ile insallah yeni bir binaya tasinicaz da, klima alicam kismetse, Airfel as12-0930 green (BULAMADİM HİÇ BİR YERDE UMARIM STOKLARA GİRER DE BULABİLİRİM.) veya Midea fairwind 12bin btu luk. Binadan baska bir komsu eski klimalarini binanin dışına monte ettirememişler servise. Servis binanin dış mantolamasindaki köpük nedeniyle dış üniteyi taşıyamayacagini söylemiş. KApalı balkonda yere konmuş dış ünite. Bu durum cok rahatsiz edici bir sorun bence. Umarim bir cozumu vardir. Yani kullanilacak vida yapisi veya uzunlugu onemli bir etken sonuçta bu konuda nasil alternatif bir çözüm yapilabilinir ?

Teşekkürler, Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eIgHt -- 23 Mart 2016; 13:09:29 >
  • 20m2 yalıtımsız güney salonu soğutmak için Gittigidiyor'dan 1600TL'ye Arçelik 12k Inverter 12300AA modelini geçen hafta satın aldım.

Aldığım satıcının ürünü bayiye göndermesinin ardından hemen aranarak ertesi güne kurulum randevusu verildi, servis tam belirtilen saatte cihazı getirerek kurulumu özenle yaptı, vakumlamayı da es geçmedi. Montaj sonrasında Arçelik tarafından aranarak memnun kalıp kalmadığım soruldu.

Dış ünite bakır mı bilemiyorum (çok da ilgilenmiyorum açıkçası) cihaz Türkiye üretimi, montaj esnasında malesef aluminyum bağlantı kiti çıktı uğraşmak istemediğim için bu haliyle bağlattım. Klima görevini yapıyor, iç ve dış ünite beklediğimden daha sessiz çıktı, aldığım hizmet de beklentilerimi karşıladı, ödediğim rakama kıyasla iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitozcan -- 23 Mart 2016; 23:16:10 >
  • quote:

ortalıkta patlayan bombalar, suriyenin hali içerdeki terör ve şubat ayın opec ülkelerinin petrol çıkarmada ki anlaşmaları ve şubat ayında fedin arttırıma gitmesi beklenirken gitmemesi derken nisan ayında fedin faiz arttırımı yapması olasılığı yüksek diye düşünüyorum. buda doları yükseltir tabiki türkiyede fiyatlar artar bence önümüzü görmek imkansız bu nedenle araştırıp pazarlıkla gidin derim. şöyle örnek verim profilo 2016 mart ilk haftasına kadar 2015 kasım fiyatıyla satış yaptı bayilerde bende buzdolabına bakıyordum birde baktımki mart katoloğu gelmiş zamlanmış. hayat sizin tercihler sizin. ben mission almıştım ev taşınınca monte ettirecem diye takdırmadım bende kararsızım bu bir kaç gündür premier veya oasis de olabilir kararımı bir an önce verip ona hareket edecem saygılarımla herkese günaydın iyi forumlar

Geçen yıl mayısta usd 2,66 imiş şu an 2,88 %7lik bir artış var
    geçen yıl mayısta ME kampanya yapmış sf42'yi 3789 tl ye vermiş, (bu yazılan liste fiyatı belki daha düşmüş bile olabilir), şu anda benden istenen 5.000 ya da 4.800 artış %25, %22
    bu adamlar kura göre zam yapmamışlar belli, tuttuğunu öpme politikası izliyorlar. Fed'in faiz artırımı ihtimali bence yüksek değil, şu ana kadar kararlı politika izlediler, artırsa bile sınırlı olur, merkez bankası da faiz artırabilir.
    Kampanya beklemek her türlü mantıklı gibi ama bir şeyleri arafta bırakmayı sevmiyorum, bunlar bu fiyatlara devam ederse en kötü gidip arçelik, midea ucuzundan bir şey alıp meseleyi kapatacağım =)

• sarampol S kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hocam bakalım

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    mrb sayın hocam, http://www.kombiveklima.com/Viessmann-Vitoclima-200-S-WS2035MHEO-Inverter-12000-BTU-Split-Klima,PR-2258.html?ref=akakce&v=1.78.4

bu ürünü tavsiye edermisiniz, ya da şu ürünü alın kafanız(ses+elektrik tasarrufu konusunda) rahat etsin diyeceğiniz 12000 btu klima tavsiyeniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayus -- 24 Mart 2016; 18:23:44 >
  • quote:

quote:

quote:

hocam aslında bütçem var ama diğer yandan da kazıklanmak da istemiyorum göz göre göre. Geçen yıl çok daha uygunmuş fiyatlar bu yıl uçmuş durumda, mayısta yine kdv indirimi v.s. yaparlarsa fiyatlar makule gelebilir endişem. O yüzden de ihtiyacımı görürse Midea alıp aradan çıkarayım istiyorum.

ME SF42 için 5.000 ve 4.800, SF 35 için 4.500 gibi bir fiyat verdiler. Nakitte az daha düşüyordu sanırım. Tosun911 arkadaşın Adana'da aldığı fiyatı İstanbul'da bulsam doğrudan gidip alacağım, enteresan valla =)

Daikin shira 12.000'lik için 4.100, 14 binlik için 4.600 fiyat verdiler

Hocam araştırma yapmayı bıraktım doğal olarak ama kullandıkça iyi ki me almışım diyorum. Ben yakın illerden de fiyat aldım eğer daha uyguna bulsam gidip alacaktım ama çok şükür oturduğum ilden uyguna aldım cihazı. Eğer mümkünse yakın illerdeki bayileri bir deneyin. Keşke yakın olsaydık beraber ucuza alırdık klimaları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hocam firmalar sezonsal ısıtma ve soğutma değerleri ile insanları aldatmaya veya kafalarını karıştırmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Sezonsal scop seer değerleri yüksek ancak nominal eer ve coop değerleri düşük almış olduğum midea mission nun nominal eer ve coop değerlerini 2 gündür arıyorum bulamadım. Eurovente de yok missionun normal eer ve coop değerleri hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim etiket resminde de yok görüldüğü üzere. Saygılarımla
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 15641565156615671568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.