Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15171518151915201521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

2500 liraya kadar klima bakıyorum. Mitsubishi Srk35zmp-s nasıldır?

o fiyata alınabilecek iyi klimalardan biridir. bir de carrier x-power gold inverter sorabilirsiniz.

Bilgi için teşekkürler.
  • Arkadaşlar mantolu dış cepheye (balkon altı) klima montajında bir sıkıntı oluyor mu? Dış cepheye hasar verilmesiyle vb birşeyle suçlayabilirlermi?

2 binanın arasında kalan cepheye taktırmayı düşünüyorum ama keşif için gelenler katlanır camlı kapalı balkona koymanın mantıklı olacağını söylediler.1 camı açsak bile balkon bildiğiniz hamam oluyor(son kat direk güneş aldığı için) Bana hiç mantıklı gelmedi,her yerde doğrudan hava akımı gerekli vs diyorlar.Sizin düşünceniz nedir?
    Ses gürültü konusunda sıkıntımız yok,alt kat anlayışlı insanlar ama türkiye çapında genel kural vs varsa yapmamak daha doğru olur tabi.
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    montajı en kolay yeri, en uygun yer olarak söylüyor alayı, inanmayın
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam bilgi icin,bende oyle tahmin ettim ama 4.katta nasil monte edecekler bende onu cozemedim,egilerek yapabilirler umarim:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhiraoglu

Arkadaşlar, 1500 liraya kadar 12000 btu klima tavsiyesine ihtiyacım var, lütfen bir kaç tavsiye....

arkadaşım bu fiyata en iyi alınabilecek az çok güvenilir cihaz .:

Uğur UACI 12 Duvar Tipi DC Inverter Klima

netten araştırır iseniz uygun fiyata bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

2500 liraya kadar klima bakıyorum. Mitsubishi Srk35zmp-s nasıldır?

arkadaşım zmp serilerine bulaşmayın.kasanın dizaynından tutunda kalitesizliğine kadar alınmaması gereken bir cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

arkadaşlar evim istanbulda dubleks. alt kata klima almaya karar verdik.
    20m2 salon + 3m2 hol + 6m2 mutfak 5m2 banyo toplamda 34-35m2 olan ısı kaybı fazla olmayan güney cepheli ev için 2 klima arasında kaldım,

daikin shira FTXS35K

Toshiba RAS 13 N3KVR

bu 2 klimadan hangisini önerirsiniz. kışın fazla soğuk olmayan zamanlarda kombi yerine klima açılacak.

arkadaşım listenize birde me sf serisini ekleyin.me nin kalitesi tartışılmazdır.araştırdığınızda zaten görürsünüz.bayiler ile birebir görüşme yaptığınızda daha uygun fiyatlra alabilirsiniz.

yalnız bu dediğiniz alanda 35 lik olmaz.en az 1800 btu gerekir.ki oda evinizin konumuna göre az çok iş görür.soğutmada sıkıntı fazla olmamakla beraber ısınmada evinizin şekli nasıldır bilmiyorum ama çok bir verim alamazsınız.

• Demirdöküm A 4 Inverter 18 BTU klima kullanan var mı? elekktrik sarfiyatı ve soğutması hakkında bilgisi olan var mı?
  • hasanustaa H kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, 20 metre kareye çok mu gelir, yoksa 9000 btu almak gerekir, yatak odasına takılacak, öğleden sonra batana kadar güneş alıyor, üstümüz teras.. çok teşekkür ederim..
  • Airfel As12-0942 model Cihazımı taktırdım sonunda. Persembe öglen sipariş verdim. Bugün montaj oldu.
    1645 tl klima + 140 tl 3,5 metre bakır boru + 20 tl beyaz kablo toparlayıcı kolon + 15 tl şartel = 1820 tl ye mal oldu ürün totalde. Sizce nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi aksamlar arkadaslar.butcem 1750-2000 tl arasi 1200 btu inverter bir klima almak istiyorum bu fiyat araliginda az enerji harcayan hangi marka klimayi onerirsiniz.genellikle sogutma amacli kullanilacak isitma cok onemli deg tabi en onemlisi az enerji harcamasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRUSSOR -- 8 Ağustos 2015; 20:34:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

arkadaşlar evim istanbulda dubleks. alt kata klima almaya karar verdik.
    20m2 salon + 3m2 hol + 6m2 mutfak 5m2 banyo toplamda 34-35m2 olan ısı kaybı fazla olmayan güney cepheli ev için 2 klima arasında kaldım,

daikin shira FTXS35K

Toshiba RAS 13 N3KVR

bu 2 klimadan hangisini önerirsiniz. kışın fazla soğuk olmayan zamanlarda kombi yerine klima açılacak.

arkadaşım listenize birde me sf serisini ekleyin.me nin kalitesi tartışılmazdır.araştırdığınızda zaten görürsünüz.bayiler ile birebir görüşme yaptığınızda daha uygun fiyatlra alabilirsiniz.

yalnız bu dediğiniz alanda 35 lik olmaz.en az 1800 btu gerekir.ki oda evinizin konumuna göre az çok iş görür.soğutmada sıkıntı fazla olmamakla beraber ısınmada evinizin şekli nasıldır bilmiyorum ama çok bir verim alamazsınız.

evet hocam haklısınız ısıtma için 18000 btu. evin yalıtımı iyi yan ve altı dolu.
    daha önce keşfe gelen müh. arkadaşta ısınma için 18000 btu şart demişti.

şimdi,
    Mitsubishi MSZ-SF42VE
    Toshiba RAS-18S3KV-TR

olarak değiştirdim. ME için herkes olumlu ok. de fiyatı yüksek. Toshibanın fiyatı 650TL daha uygun. sizce bu farkı verip ME almaya değer mi?

• merhaba 9 luk klima bakıyorum fiyat olarak 1 500 civarı bana yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRUSSOR

İyi aksamlar arkadaslar.butcem 1750-2000 tl arasi 1200 btu inverter bir klima almak istiyorum bu fiyat araliginda az enerji harcayan hangi marka klimayi onerirsiniz.genellikle sogutma amacli kullanilacak isitma cok onemli deg tabi en onemlisi az enerji harcamasi

Yazdigin postun ustunde gorseliyle yeni taktirdigim airfel var masrafiyla beraber. Bi bak

• quote:

Orijinalden alıntı: dockhanger

merhaba 9 luk klima bakıyorum fiyat olarak 1 500 civarı bana yardımcı olurmusunuz

Airfel as09-0942
    Cihazin 12000'lik olanini daha bugun kurdurdum. Yukari posta bak

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    bu klima heryerde yok mağza varmı alınabilecek yada daha uygun bi klima arçeklik nasıl mesela klimaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: dockhanger

bu klima heryerde yok mağza varmı alınabilecek yada daha uygun bi klima arçeklik nasıl mesela klimaları

Bu klima her yerde yok derken erisebilirlik olarak mi soylediniz? Butun daikin magazalarinda erisebilirsiniz sonucta. Burdada dediginiz fiyata yakin var.
    http://urun.n11.com/klima/airfel-as09-0942sinv-sezonsal-inverter-9000-btu-klima-P67497278
    Bu konuda eksper degilim ama buradaki ustalar gercek klima markalarina yonlendirirdi sanirim arcelik vestel beko demirdokum gibi markalardan ziyade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matador_mirkhan -- 8 Ağustos 2015; 22:08:34 >

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Çok güzel takmışlar benim serviste kuçucuk bir delikte işi bitirdi daikin servisi belli ediyor kendini.nasıl memnun musunuz klimadan benden tavsiye almıştınız almadan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 12000lik airfel 942 modeli 1540a almıştım bilginize 9.000lik airfle o para çok.klima 1500 1600olsa olsa 1650tl olmalı 12binliği.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

Çok güzel takmışlar benim serviste kuçucuk bir delikte işi bitirdi daikin servisi belli ediyor kendini.nasıl memnun musunuz klimadan benden tavsiye almıştınız almadan

Ewt Sizinde tavsiyeniz vardi saolun. Daha bugun takildi o yuzden memnun degilim diyemem:) bakalim uzun surecte nasil olack. Siz en fazla 1650 tlye alinir dediniz Bende 1650'ye aldim ama daikin magazalarinda 1900 tl deniyor hatta airfelin kendi sitesinde daha pahali 12000 btu'ler. Bence 1700-1800'lerde normal bi fiyattir gibime geliyor. Aklimda son ana kadar tegora vardi umarim dogru olani yapmisimdir:)

• 
Sayfa: önceki 15171518151915201521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.