Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1521. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15191520152115221523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende de çok sayıda samsung ürünü var, buzdolabı, tv, tlf vs. en son klima aldım. klima güzel, servis rezalet. arıza yapmazsa sorun yok, 1. yılda arıza yaptı, servis bana kan kusturdu
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    O konuda hemfikirim hocam servisler rezil ama urunleri bence gayet iyi(fiyatina gore yani),insallah servislik durum olmaz sizinde tekrar..Ben servis yerine genel mudurlugu ariyorum sorun olunca daha hizli cozum oluyor(yapmadiklari,hatali vs birsey olursa mesela)

Bu arada montaj icin balkon mu tavsiye edersiniz,yoksa disarimi? Pek disari yanasmiyorlar mantolama ve 4.kat oldugundan,balkonda olmasi cok sikinti yaratirmi? Katlanir camli ama hepsini acinca bile pek hava akimi yok benim balkonda,paso gunes :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 11 Ağustos 2015; 1:13:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    benim de 4. kat, mantolama var, pencere altına taktırdım. çünkü tüm komşular oraya taktırmış, bir bildikleri vardır dedim 2. klima yatak odası balkonda. adamlar ısrarla duvara takmak istemediler, ben de öylece yere bıraktırıp monte ettirdim. şimdi gereksiz bir yer kaplıyor
    aslında ben de hep genel müdürlük numarasını aradım ama merkezleri resmen etkisiz eleman, size dönecekler diyor başka bir şey demiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

ben izmir çankaya sormuştum bakır boruyu m si 10-15 tl demişti.tam da hatırlamıyorum ama yarın yine sorucağım.

Tamamda servisler dışardan aldığımız bakır boruyu takıyorlar mı? Alıp gelsek biz bunu takmayız derler miki? Metresine 40 tl verdim pahalıda buldum ama serefsizler iyi taktı klimayı xD

• valla zorlamak gerek. 3-4 mıslı fiyat olur mu allahışkına.bu gun soramadım.takip ediceğim.
  • Maksimum 2000 tlyi geçmeyecek 12.000 yada 14.000 btu klima tavsiyelerinizi alabilirmiyim inverter olması tercih almışken kolay değiştirilmiyor birkez olsun diyorum toplam sogutacagı alan 68 m2 (salonu soğutsa onada razıyım çatı katında oturanlar bilir evde durmak mümkün olmuyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmgs

Maksimum 2000 tlyi geçmeyecek 12.000 yada 14.000 btu klima tavsiyelerinizi alabilirmiyim inverter olması tercih almışken kolay değiştirilmiyor birkez olsun diyorum toplam sogutacagı alan 68 m2 (salonu soğutsa onada razıyım çatı katında oturanlar bilir evde durmak mümkün olmuyor)

Hocam o kadar alanı o dediğiniz btü'de klimayla o bütçeyle soğutmak zor...

• diğer odalar önemli değil salon sogutsa yetiyor bosch arcelik beyaz esya markalarından almayın diyorlar ne marka tavsiye edersiniz bu şartlarda
  • daikin shira FTXS42K veya FTXS50K modelini yakin zamanlarda alan birisi fiyat paylasabilir mi? genel olarak bu model one cikmis hep (mitsibushi sf ile fiyat/performans durumuna gore degisiklik yapabiliriz). sogutma amacli kullanacagiz. kesif icin form doldurdum ama ne kadara kadar pazarlik etmeliyim hangi fiyata uygun olur? (sitede kampanyali pesin fiyati 4200 ve 5200 olarak gozukuyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Airfel as12-0942 modelin siparişini geçtim bugün. Hemen montaj randevumuda aldım cumartesiye. Genel servisi aradım sonrada yerel servis beni aradı. Bakır boruyu sordum kadın 45 tl ama 40 liradan yaparız dedi. Sizce bu fiyat normal midir?

Bu modeli aldım ben de 10 gündür kullanıyorum gayet iyi soğutuyor, oldukça memnunum ama acaba elektrik tüketimi nasıl.

Açıklamada (220-1450watt) diyor ortalama 1150 watt almış saatte bu kadar yakıyor sanırım ama ben genelde en düşük fan seviyesi + uyku modunda çalıştırıyorum bu da soğutma için yeterli oluyor baya. Tüketimi azaltır mı bu durum yoksa standart mi acaba uyku modu, normal seviye falan bilen var mı?
  • Klima almayı düşünüyorumda mitsubishi MSZ-FH24VE düşünüyorum 1300 euro fiyatı bu markayı önerirmisiniz

benim için önemli olan faturam olduğunca tasarruf etmek enerji tasarrufu konusunda ısıtma ve soğutmada A+++ bi klima değer mi acaba fiyatı 9000 btu için biraz abes
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Klima almayı düşünüyorumda mitsubishi MSZ-FH24VE düşünüyorum 1300 euro fiyatı bu markayı önerirmisiniz

benim için önemli olan faturam olduğunca tasarruf etmek enerji tasarrufu konusunda ısıtma ve soğutmada A+++ bi klima değer mi acaba fiyatı 9000 btu için biraz abes

arkadaşım klimanın kralını seçmişsiniz. piyasadaki en iyi klimadır. me kalitesini araştırmışsınızdır sanırım. kalitesi tartışılmazdır. servisi mükemmeldir.firma herzaman müşterisinin yanındadır.

fiyatları yüksek ,tabi kalite ve performansıda yüksek.imkanınız varsa bir kere alın ve uzun yıllar hem sizler hem evdekiler hemde faturalarınız rahat etsin.

bende bu modelin 12000 btu su var.tek kelime ile mükemmel.

kime sorarsanız sorun bu klima tektir.daıkın ururu sarara dan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: zagoba

Arkadaşlar klima almak istiyordum.samsung ar 5000 serisi bakmıştım.fakat olumsuz yorumları görünce vaz geçtim.İndesit K2I182 EU I Eco İnverter 18000 Btu Klima bana fiyat olara cazip geldi.gittigidiyorda 2.150 tl.bu klima hakkında bilgisi olan var mı ?.bayiilerde ise 2.700 tl

merhaba zagoba, ben de İndesit K2I182 EU almayı düşünüyorum, 18.000 lik. Senetli satan bi firmadan alacağım için en cazip ürün bu oldu. Fakat özelliklerine baktığımda dışarının sıcaklığı 0'in altındayken bu klima kullanılamıyor gibi gözüküyor. Siz bu ürünü aldınız mı ve memnun musunuz? en önemlisi de 0 derecenin altındayken çalışıyor mu?
    özelliklerine gittigidiyor ve n11 den baktım ikisinde de aynı özellikler yazıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/indesit-k2i182-eu-i-eco-inverter-18000-btu-klima-162546201

• Arkadaşlar 2000tl ye kadar klima arıyorum soğutulacak ortam 2 pencereli gündüz güneş alan 23m2 bir yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

Arkadaşlar 2000tl ye kadar klima arıyorum soğutulacak ortam 2 pencereli gündüz güneş alan 23m2 bir yer.

Uğur USMART 12 12000 Btu İnverter Klima A ENERJİ

Airfel AS12-0942/SINV INV 12.000 Btu Inverter

ayrıca pm attım
  • quote:

valla zorlamak gerek. 3-4 mıslı fiyat olur mu allahışkına.bu gun soramadım.takip ediceğim.

bende klima için bakır boru aldırdım istanbul-karaköyden metre fiyatı değilde ağırlık ile fiyat belirliyorlar siz alırken metre söylüyorsunuz onlar m fiyatını ağırlığında hesaplıyorlar ben 5.5m aldım 1/4 ve 1/2 boruları toplamda 2kg dan biraz fazla gelmişti 50tl den biraz fazla tutmuştu fiyatı, resimde bakır boruyu aldığım yerin kartı var oradan fiyat soarabilir bigi alabilirsiniz gerçi siz izmirdesiniz ama en azında piyasa hakkında bilgi alırsınız
    . Boruların dış kısımlarına boru izolasyonu malzemesimnden aldım 1 adeti 2m oluyor
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-38
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-14
    bakır boruyu havşalatmak gerçekten sorun oldu benim için adamlar havşayı açmayı beceremiyorlar 3 kere havşa açtırmak zorunda kaldım borunun yanaklarını havşa yaparken içine katlıyorlar bazende borunun yanakları kesik kesik çıkartıyorlar dikkatli incelemek lazım yoksa onlara göre bu sorun olmazmış gaz kaçağı yaşanmaması için havşa düzgün olmalı

• Merhabalar herkese ... Hayırlı günler dilerim... Arkadaşlar daha önce bulunduğumuz şehirde klima gerektiricek herhangi bir durum çok nadir yaşanırdı o zamanda bugün hava sıcak denirdi olay o kadardı. Şimdi perşembe günü taşındığımız ilde ise hava sıcak olduğu için kışın sadece 1 belki 2 ay da ısınmasıda klima ile.

(2 Adet alınacak) Klimadan beklentileri söyleyelim...

Klimalardan biri salona birisi başka bir odaya kullanılacak.Öncelik salon diğeri bekleyebilir.
    Kampanya , kupon kart vs. bekleyebilirim forumdan satılıyorsa alabilirim vs. tavsiye ve öneride bulunabilirsiniz.

Klimalar yüksek enerji tasarruflu olmasına özen gösterirseniz sevinirim. (çok paramız olduğundan değil ama daiken,mitsubishi gibi kanıtlanmış ve üzmeyen ''kalite'' ürünlerden almak istiyorum)
    Birde forumda invorter klimaların zararı ile ilgili konu vardı birisi linkini atarsa sevinirim...
    En hayırlısı ile almak nasip olur umarım.

• Arkadaşlar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 18 bin lik bir klima alacağım ve araştırma yaptıktan sonra bütçeyi de çok zorlamamak için Airfel markasında karar kıldım fakat on-off modeliyle inverter modeli arasında kararsız kaldım. 1600 liraya düz modeli (Airfel Green AS18-0930), 2300 e inverter modeli (Airfel AS18-0942-SINV) var. Aradaki farka değer mi sizce. Kullanım alanım 25 m2 salon ve kapı olmadığı için aşağı yukarı 20m2 civarında koridor da işin içine giriyor. Yalıtım orta seviyede. Sadece yazın soğutma amaçlı olarak günde 4-5 saat civarı kullanmayı düşünüyorum. on-off ile inverter klimalar arasındaki farkları çalışma prensibi bakımından az çok biliyorum, ama kullanım şekli ve süresi de işin içine girince kararsız kaldım. Aradaki 700 lira farka değer mi sizce? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaFKa -- 15 Ağustos 2015; 13:50:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanustaa

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Klima almayı düşünüyorumda mitsubishi MSZ-FH24VE düşünüyorum 1300 euro fiyatı bu markayı önerirmisiniz

arkadaşım klimanın kralını seçmişsiniz. piyasadaki en iyi klimadır. me kalitesini araştırmışsınızdır sanırım. kalitesi tartışılmazdır. servisi mükemmeldir.firma herzaman müşterisinin yanındadır.

fiyatları yüksek ,tabi kalite ve performansıda yüksek.imkanınız varsa bir kere alın ve uzun yıllar hem sizler hem evdekiler hemde faturalarınız rahat etsin.

bende bu modelin 12000 btu su var.tek kelime ile mükemmel.

kime sorarsanız sorun bu klima tektir.daıkın ururu sarara dan sonra.

Bende msz fh 24 ve var.memnunum.
    Iki odayi arada koridor olmasina ragmen toplamda 40 m2 i sogutabiliyor.klima benim odamda ve odam 15-20 m2 falan.odamin kapisini kapatim 25 derec de gece modunda calistiriorum.cunku dereceyi 24 yapsam veya fanli calistirsam usumeye basliyorum:)).
    Cok ozellikli bir klima.
    Ben sogutma amacli aldigim icin memnunum.
    Isatma amacli kullanmadigim icin bilemicem.
    Sessiz diye bilirim.
    Gece modundayken leptopun fan sesinden klimanin sesi hic duymuorum:).
    Sonuc olarak tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Divizör

quote:

valla zorlamak gerek. 3-4 mıslı fiyat olur mu allahışkına.bu gun soramadım.takip ediceğim.

bende klima için bakır boru aldırdım istanbul-karaköyden metre fiyatı değilde ağırlık ile fiyat belirliyorlar siz alırken metre söylüyorsunuz onlar m fiyatını ağırlığında hesaplıyorlar ben 5.5m aldım 1/4 ve 1/2 boruları toplamda 2kg dan biraz fazla gelmişti 50tl den biraz fazla tutmuştu fiyatı, resimde bakır boruyu aldığım yerin kartı var oradan fiyat soarabilir bigi alabilirsiniz gerçi siz izmirdesiniz ama en azında piyasa hakkında bilgi alırsınız
    . Boruların dış kısımlarına boru izolasyonu malzemesimnden aldım 1 adeti 2m oluyor
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-38
    http://www.yedekparcaaksesuar.com/izole-fiyatlari-14
    bakır boruyu havşalatmak gerçekten sorun oldu benim için adamlar havşayı açmayı beceremiyorlar 3 kere havşa açtırmak zorunda kaldım borunun yanaklarını havşa yaparken içine katlıyorlar bazende borunun yanakları kesik kesik çıkartıyorlar dikkatli incelemek lazım yoksa onlara göre bu sorun olmazmış gaz kaçağı yaşanmaması için havşa düzgün olmalı

valla bakır borunun fiyatını sormuştum ama kilo mu metre mi tam haıtrlamıyorum,sanki been metre fiyatını sordum gibi.
    benım klıma da bakır boru mu alimunyum mu t am bilemiyorum.alimunyum ise servis değiştirır mı onu da bilmiyorum,
    bu havşa işlemi borunun her iki ucunamı açılıyor, diyelim ki havşa açıldı boru uzun veya kısa gelirse
    havşa işlemi yeniden mi yapılacak, havşa işlemini bakır boruyu satan mı yapıyor,servis mi yapıyor,

• 
Sayfa: önceki 15191520152115221523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.