Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
18. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1000 TL civarı soğutma amaçlı alınabilecek en iyi klima hangisidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmac48

Arkadaşlar 28m2,yalıtımlı,ara kat,açık mutfak için ,güney cepheli ,ege bölgesindeyiz,bodruma 20 km ,bina güneş de görüyor....özelliklle kışın ısınma konusunda fiyat ve performans olarak beni üzmeyecek inverter tavsiyesi istiyorum..bütçem 3500 taş çatlasa 4000 ..aklımda toshiba,daikin ve mitsubishi electric e ait bazı modeller var..bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim ..şimdiden teşekkürler.

12000 lik yetermi daikin ftx 42 mi 35 mi .....yada toshiba daiseki 16 n3kv...ya da mitsubisihi delux inverter sf mi ben araştırınca bunlar aklıma takılanlar...

Yokmu yardımcı olacak arkadaşlar. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daylux alırsam pişman olur muyum bana onu söyleyin bari :(
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 28m2,yalıtımlı,ara kat,açık mutfak için ,güney cepheli ,ege bölgesindeyiz,bodruma 20 km ,bina güneş de görüyor....özelliklle kışın ısınma konusunda fiyat ve performans olarak beni üzmeyecek inverter tavsiyesi istiyorum..bütçem 3500 taş çatlasa 4000 ..aklımda toshiba,daikin ve mitsubishi electric e ait bazı modeller var..bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim ..şimdiden teşekkürler.

12000 lik yetermi daikin ftx 42 mi 35 mi .....yada toshiba daiseki 16 n3kv...ya da mitsubisihi delux inverter sf mi ben araştırınca bunlar aklıma takılanlar...

bende daikin ftxs42k modeli üzerine çok yoğunlaştım. toshiba skvr serileri sesli diyolar. pek olumlu izlenim bırakmadı bende toshibaya sempati duymama rağmen. (min 0,15 lere inen watt, filtreleri vs.) sonradan me sf42ve ile daikin arasında kaldım. daikinde göz teknolojisi ve ek özellikler vs. ile me den bir adım önde bence. MEnin msz-sh (krigamine) serisinde güzel özellikler var. euroventte de özelliklerini karşılaştırdım sf42ve ile daikin ftxs42k modelini ve hemen hemen aynı. daikin bana daha iyi geldi. ME fiyatı 4400 tl idi sanırım, daikin şu an 3789 tl. ben daikinde karar kıldım bu iki model arasında. aldım mı almadım daha tabi bence 28 m2 için 18lik iyi. nette btu hesabı için linkler bulabilirsin. kabaca m2/2,2x1000 diye hesaplanıyormuş. 28m2 içinde 14bin çıkıyor. çıkan sonuca 2-3 bin ekliyolar tabi inverter için iyi luyomuş falan filan. sana daikin öneriyorum. al dene güzelse haber ver

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

quote:

bende daikin ftxs42k modeli üzerine çok yoğunlaştım. toshiba skvr serileri sesli diyolar. pek olumlu izlenim bırakmadı bende toshibaya sempati duymama rağmen. (min 0,15 lere inen watt, filtreleri vs.) sonradan me sf42ve ile daikin arasında kaldım. daikinde göz teknolojisi ve ek özellikler vs. ile me den bir adım önde bence. MEnin msz-sh (krigamine) serisinde güzel özellikler var. euroventte de özelliklerini karşılaştırdım sf42ve ile daikin ftxs42k modelini ve hemen hemen aynı. daikin bana daha iyi geldi. ME fiyatı 4400 tl idi sanırım, daikin şu an 3789 tl. ben daikinde karar kıldım bu iki model arasında. aldım mı almadım daha tabi bence 28 m2 için 18lik iyi. nette btu hesabı için linkler bulabilirsin. kabaca m2/2,2x1000 diye hesaplanıyormuş. 28m2 içinde 14bin çıkıyor. çıkan sonuca 2-3 bin ekliyolar tabi inverter için iyi luyomuş falan filan. sana daikin öneriyorum. al dene güzelse haber ver

Teşekkür ederim yazdığın herşey sanki benim düşündüklerim.Ben yeni evime kasım ayında geçeceğim.toshiba ya bende biraz sempati duyuyordum.ama sonuç olarak tüm kriterlerime uyan daikin shira ftx 42 galiba.ben de şimdilik alamayacağın 😄artık sen benden önce alırsan yorum bekliyorum.

• Arkadaslar selamlar.me fh25 ve modelini almaya karar verdim.fakat biliosunuz ikinci urunde %50 indirim var.almak isteyen arkadasla beraber alabiliriz.istanbulda oturmaktayim.bana ozelden mesaj yazabilirsiniz.kampanya bu hafta ici bitiyor.

• kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Verilen tüketim değerleri yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Verilen tüketim değerleri yanlış.

Gerçek değerler hakkında bir bilgibiz var mı?

• kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Gerçek değerler internet sitesinde yazıyor. Detaylı olarak inceleyebilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

Arkadaşlar merhaba,
    Klima almak için iki bayiye uğradım. Mıtsubishi ve Daikin.
    Mitsubishi ikinci klima %50 indirimli kampanyası 12000 btu saatlik 0,8 kw yakan yeni nesil klimasına 2600 tl denildi.
    Daikin bayisinde üç model satıcı üç model gösterdi. Enerji tüketimleri 0,3 kw, 0,6 kw ve 0,9 kw olan üç model vardı. 0,3 kw yakan shıra modeli 3,800 pahalı geldi 0,9 yakan zhara modeli 2000 tl, 0,6 kw yakan mira modelini 2250 tl dendi.
    Daikin 0,6 kw tüketimi mitsubishinin 0,8 kw tüketiminden daha iyi görünüyor.
    Sizce Mıtsubishi'mi Daikin Mira mı almalıyım?

hangi shira 0,3kw yakıyor acaba? dün mail attım bende ftxs42k modeli için indirimle 3,789 lira olan. mail ile kaç kw yakıyor min, max, nominal dedim. müşteri hizmetleri 0,98kw yakıyor. mini maxı yok dedi. tekrar mail attım durumu açıklamak için nasıl mini maxı yok interter değil mi bu diye.

http://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Shira-Serisi-Klimalar/Ftxs42k-Inverter-Klima#Klima_Ozellikleri_7

gelen mail içeriği:
    quote:

FTSX42K model ürünümüz sezonsal verimlilik kapsamındadır.

Katalog değerlerinde aşağıda belirtilen enerji tüketim rakamları mevcuttur. Bu değerler hesaplanırken minimum ya da maximum bir aralık söz konusu değildir.

Soğutmada : 0.64kw

Isıtmada : 0.98kw

Stand_by enerji tüketimi : 1watt

Piyasada mevcut bulunan muadil ürünlerde bu değer 5 watt. Yani %80lik enerji tasarrufu buradan kaynaklanıyor.

Bu değerlerde bir tuhaflık var. Değerler ya nominal değil yada düşük modele ait.
    Neden?
    Soğutma nominal değeri 0.64KW, ısıtma ise 0.98KW denmiş.
    Nominal kapasiteler soğutma 4.20 KW ısıtma ise 5.40 KW.
    EER 6.56, COP ise 5.51 yapar. Yabancı site kataloglarında bu değerler 3.56 ve 4.12 olarak geçiyor. Onca katalog inceledim 4.20KW bir klimanın bu değerlere ulaştığını görmedim. Olsa zaten sezonsal verimler bile düşük kalmazdı.
    Size verilen değerlerde yanlışlık var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 23 Temmuz 2014; 4:52:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maun

Merhabalar,
    "Klima Tavsiyesi" baslıgını gunlerdir okuyorum, ancak bir sonuca varabilmiş değilim..
    Istanbulda yasıyorum, yazın sadece soğutma amaçlı olarak kullanacagım,
    Salonumuz 30-32 metrekare arası, arakat, guney/guneybatı cephesinde, bina dışında yalıtım mevcut ancak salon fransiz balkon, yaklasık 3metre cam var..

olabilir dediğim iki model var;
    Mitsubishinin Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 (15.000 Btu) modeli sanki ucu ucuna yetecekmiş gibi.. (bugun keşif için basvurdum, gelecekler)
    yada bunun yerine Toshiba'nın RAS 18 N3KV (18.000 Btu) olabilir mi..ikisi de inverterli, ikisinin fiyatı da birbirine çok yakın,2900-3000 civarında..

bu iki markadan bir tanesini yada sadece soğutma amaçlı başka önereceğiniz bir marka/model var mıdır,
    evde 5 aylık bebegimiz var ve klimadan gelebilecek hastalıklardan çok korkuyoruz, bu yuzden hijyen açısından da değerlendirmenizi isterim..yardımcı olabilirmisiniz..teşekkürler..

arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacım var.. lutfen bir ilgilenin..
    saygılar..

• tmac48 T kullanıcısına yanıt
    aynen bence de daikin shira ftxs42k bi adım önde. bunun da bi ilersi msz-fh serileri (krigamine olan) onda da sensör var+ sona eklenen hz harfli olanlardı sanırım -25derece de çalışıyor. ama fiyatları uçuk, 5500 tl civarı sanırım. daikin komple olarak en oturaklı model gözüktü bana da. inş. bakalım önce kim alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 23 Temmuz 2014; 12:12:14 >
  • interwap kullanıcısına yanıt
    bence de bi şeyler var anlamadım. 2. maile henüz geri dönüş olmadı. çağrı merkezinden bayan geri dönüş yapmıştı. ilk mailde mini maxı olmaz deyince doğru da söylese pek güven vermedi açıkçası. inverter ile on/off klima farkını bilmiyolar daha gibi geldi min max yok deyince.

ek: az önce çağrı merkezinden arandım, genç bi arkadaş sezonsal verimlilik kapsamında saatte ortalama 0,98 kw harcıyor. min max olarak düşünmeyin vs. şeklinde anlattı. yani bütün bi sezonu göz önüne alıp ortalama bi kw değeri sunuyolar sanırım, o da 1400 saat üzerinden hesaplanıyor tablolarda.

o zaman bi hesap yaptım: günde 10 saat çalışsa 30 günde: 0,98kw X 10saat X 30 gün=294kw yapar. 294kw X 0,37 kuruş = 108 lira yapar ayda ısıtma için. iyi rakam gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 23 Temmuz 2014; 13:25:11 >
  • quote:

quote:

Merhabalar,
    "Klima Tavsiyesi" baslıgını gunlerdir okuyorum, ancak bir sonuca varabilmiş değilim..
    Salonumuz 30-32 metrekare arası, arakat, guney/guneybatı cephesinde, bina dışında yalıtım mevcut ancak salon fransiz balkon, yaklasık 3metre cam var..

Mitsubishinin Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 (15.000 Btu) modeli sanki ucu ucuna yetecekmiş gibi.. (bugun keşif için basvurdum, gelecekler)
    yada bunun yerine Toshiba'nın RAS 18 N3KV (18.000 Btu) olabilir mi..ikisi de inverterli, ikisinin fiyatı da birbirine çok yakın,2900-3000 civarında..

bu iki markadan bir tanesini yada sadece soğutma amaçlı başka önereceğiniz bir marka/model var mıdır,
    evde 5 aylık bebegimiz var ve klimadan gelebilecek hastalıklardan çok korkuyoruz, bu yuzden hijyen açısından da değerlendirmenizi isterim..yardımcı olabilirmisiniz..teşekkürler..

saygılar..

selam,
    bizim evdekiler de bu klimadan dolayı vefat ettiği haber olan doktordan sonra istemeyiz diye tutturdular. bende nette biraz araştırdım bu konuyu. şurda bi yazı var. yani burda on senelerdir kullananlar var diye okuyoruz. kimi klima da basit bi toz filtresi ve ona benzer nano platinyum vs. gibi alengirli isimli ek filtreler vs. toshiba da skvr serileri hoşuma gitmişti 3 tane idi sanırım filtreleri hoşuma gitmişti. baktığım daikinde ki filtreler daha basit geldi. hava kalitesi çok fark ediyo mu bende mmerak ediyorum.

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/1506/evdeki-klimalar-tehlikeli-midir

quote:

RADİKAL GÖRÜŞ Dr. KADİR TUĞCU
    Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı F.A.A.P.

Evdeki klimalar tehlikeli midir?
    Maalesef, gün geçmiyor ki, evdeki klimalar aleyhine laf edilmesin. Geçen senelerde, yarım yamalak bilgi sahipleri ev klimalarının "Lejyoner Hastalığı" yapacağı bilgisi ile halkı epey bir korkutmuşlardı.

İşin aslını astarını bilmeden yapılan o sözüm ona uyarılar, Lejyoner Hastalığı’nın sadece kapalı alanlardaki ve yoğuşma (codensation) suyunu kendisi buharlaştıran “kapalı devre” klimalarla olduğunun bilinmemesinden kaynaklandığını gösteriyordu. Buna mukabil, ev klimaları "Split" dediğimiz, yani yoğuşma suyunu dışarı atan cihazlar olduğundan böyle bir tehlike yaratmaları imkânsızdır. Zira bu hastalığa sebep olan; Legionella Pneumophilia kapalı devre klimaların, buharlaştırma haznelerinde ürüyorlardı.

Geçtiğimiz günlerde, bu sefer bir üniversiteden, klima ile soğutulan evlerde, "kombi" veya "şofben" kullanılması sonucu, dışarıdaki sıcak havadan dolayı "ters akım" (inversion) olacağı, sıcak havanın soğuk havalı ortama akacağı (?) ve karbonmonoksit zehirlenmesine sebep olacağı iddia edildi.

İDDİA DOĞRU DEĞİLDİR!
    Hiçbir ilmi gerçeğe uymamaktadır. Gerek atmosferde, gerek okyanuslarda, serbest hava ve su akıntıları konveksiyon ile çalışıyor. Şöyle ki, soğuk hava veya su, daha hafif olan sıcak hava veya suyun yükselerek, boşalttığı yere doğru akıyor. Yani, sıcak hava yükseliyor, üstteki görece soğuk hava aşağı inerek sıcak havanın yerini alıyor.

İnversiyon ise, durağan ve hapsolmuş bir soğuk hava kütlesinin, tabiri caizse, dışarıdan gelen bir sıcak hava "yorganı" tarafından örtülerek, konveksiyonu önlemesi sureti ile oluşur. Örneğin, hava kirliliği bu durumlarda dağılamadığı için tehlike arz eder. Ancak kombilerin böyle bir sıcak hava örtüsü oluşturması da, olabilecek en sıcak dış hava ile baca gazı farkının en az 40-50 derece civarı olması dolayısı ile mümkün değildir. Klima ile soğutulmuş bir evde, kombi veya şofben çalıştırıldığında, bu cihazların "ocak" bölümlerinde ısı 100 °C’nin çok üstündedir ve burada oluşan sıcak hava ve gazlar, daima baca içinde hızla yükselerek yukarıya çıkarlar. Bunu ancak, kuvvetli bir "ters rüzgâr" veya hatalı bir baca yapısı, klima etkisinden bağımsız olarak gerisin geriye, evin içine sokabilir.

Termodinamiğin 2°C kanunu der ki; ısı, sıcak cisimden soğuk cisme doğru akar. Dikkat ederseniz, burada bahsi geçen, ısıdır, hava değil. Sıcak hava daima yukarı çıkmaya çalışacak, onun bıraktığı boşluğa soğuk hava akacaktır. Yani buradaki "fizik kaidesi" iddia edilen olayın tam tersidir. Eğer iddia edildiği gibi, sıcak hava, soğuk ortama aksa idi, ne termosifonlar ne de kalorifer sistemleri çalışamazdı. Hiç düşünmeden kavramları birbirine karıştırarak yapılan bir hata, pek çok ailenin ürkmesine, şu aşırı sıcak geçen yaz günlerinde klimaları kapatmalarına sebep olmuştur. "Düşünmenin sağlığa bir zararı yoktur."

• quote:

quote:

Merhabalar,

saygılar..

Merhabalar. Toshibanın yeni kodunu karıştırıyorum. Eğer eski adıyla SKVR ise alınır. 18lik yalıtımdan kurtarabilir. Klimada hijyen ancak düzenli şekilde bakımını yaptırırsanız (1-2yılda bir,kullanıma bağlı) hijyen sağlanır. Ne kadar filtre kullanırsanız kullanın küf,mantar vb. Olacak ki sadece fan konumunda çalıştığında veya düşük kompresör devrinde koku yapacaktır bir zaman sonra. Bu durumda bakım zamanı gelmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 23 Temmuz 2014; 16:52:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kasaba_45

MBİROL kardeşim biliyorum büro teknik stoklarında olmadığını klimanın. fakat ben klimayı GİPA yetkili satıcısından fiyat aldım o örnek olsun diye koydum linkini yazımda da belirttiğim gibi arkadaş scheneider elektrikte çalışıyor şirket york ile ortaklık anlaşması imzalamış ve şirket çalışanlarına %23 indirimle veriyormuş klimayı. GİPA'nın sitesinde klimanın fiyatı EHHA12DSACAA R410A 12.000 BTU 2.359 TL indirimle 1816 tl ye geliyor. Ben sadece YORK markasından emin olmadığım için bu konuda tecrübeli arkadaşlar dan bilgi istedim. Sizce Beko ve YORK arasındaki fark nedir? Hangisini almalıyım sonuçta birbirine yakın fiyatları. YORK markasında tek korktuğum konu servis. Yazımın sonunda dediğim gibi sonuçta bu konuda çok bir bilgim yok başka marka önerileriniz varsa bu fiyata bu klimaları da dikkate alabilirim... Şimdiden teşekkürler herkese

Çok iyi fiyat.Biz o paraya alamıyoruz.Arç. bu cihazla kıstaslanamaz. Bu ürünü Gree üretiyor.Airfel inv.ile aynı ürün..Bu fiyata alınır.

• arkadaşlar selam,
    2 adet daikin mira aldım orijinal olmadığını biliyorum ama gücüm buna yetti. servisleri elektrik tesisatını çekiyormu? birde İstanbul Zeytinburnu yada fatih semtlerinde montaj için önerebileceğiniz servis varmı? okuduğum kadarı ile her servis aynı değilmiş ve montaj işleminin çok önemli olduğunu anladım. tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim.
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

saygılar..

selam,
    bizim evdekiler de bu klimadan dolayı vefat ettiği haber olan doktordan sonra istemeyiz diye tutturdular. bende nette biraz araştırdım bu konuyu. şurda bi yazı var. yani burda on senelerdir kullananlar var diye okuyoruz. kimi klima da basit bi toz filtresi ve ona benzer nano platinyum vs. gibi alengirli isimli ek filtreler vs. toshiba da skvr serileri hoşuma gitmişti 3 tane idi sanırım filtreleri hoşuma gitmişti. baktığım daikinde ki filtreler daha basit geldi. hava kalitesi çok fark ediyo mu bende mmerak ediyorum.

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/1506/evdeki-klimalar-tehlikeli-midir

quote:

RADİKAL GÖRÜŞ Dr. KADİR TUĞCU
    Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı F.A.A.P.

Evdeki klimalar tehlikeli midir?
    Maalesef, gün geçmiyor ki, evdeki klimalar aleyhine laf edilmesin. Geçen senelerde, yarım yamalak bilgi sahipleri ev klimalarının "Lejyoner Hastalığı" yapacağı bilgisi ile halkı epey bir korkutmuşlardı.

İşin aslını astarını bilmeden yapılan o sözüm ona uyarılar, Lejyoner Hastalığı’nın sadece kapalı alanlardaki ve yoğuşma (codensation) suyunu kendisi buharlaştıran “kapalı devre” klimalarla olduğunun bilinmemesinden kaynaklandığını gösteriyordu. Buna mukabil, ev klimaları "Split" dediğimiz, yani yoğuşma suyunu dışarı atan cihazlar olduğundan böyle bir tehlike yaratmaları imkânsızdır. Zira bu hastalığa sebep olan; Legionella Pneumophilia kapalı devre klimaların, buharlaştırma haznelerinde ürüyorlardı.

Geçtiğimiz günlerde, bu sefer bir üniversiteden, klima ile soğutulan evlerde, "kombi" veya "şofben" kullanılması sonucu, dışarıdaki sıcak havadan dolayı "ters akım" (inversion) olacağı, sıcak havanın soğuk havalı ortama akacağı (?) ve karbonmonoksit zehirlenmesine sebep olacağı iddia edildi.

İDDİA DOĞRU DEĞİLDİR!
    Hiçbir ilmi gerçeğe uymamaktadır. Gerek atmosferde, gerek okyanuslarda, serbest hava ve su akıntıları konveksiyon ile çalışıyor. Şöyle ki, soğuk hava veya su, daha hafif olan sıcak hava veya suyun yükselerek, boşalttığı yere doğru akıyor. Yani, sıcak hava yükseliyor, üstteki görece soğuk hava aşağı inerek sıcak havanın yerini alıyor.

İnversiyon ise, durağan ve hapsolmuş bir soğuk hava kütlesinin, tabiri caizse, dışarıdan gelen bir sıcak hava "yorganı" tarafından örtülerek, konveksiyonu önlemesi sureti ile oluşur. Örneğin, hava kirliliği bu durumlarda dağılamadığı için tehlike arz eder. Ancak kombilerin böyle bir sıcak hava örtüsü oluşturması da, olabilecek en sıcak dış hava ile baca gazı farkının en az 40-50 derece civarı olması dolayısı ile mümkün değildir. Klima ile soğutulmuş bir evde, kombi veya şofben çalıştırıldığında, bu cihazların "ocak" bölümlerinde ısı 100 °C’nin çok üstündedir ve burada oluşan sıcak hava ve gazlar, daima baca içinde hızla yükselerek yukarıya çıkarlar. Bunu ancak, kuvvetli bir "ters rüzgâr" veya hatalı bir baca yapısı, klima etkisinden bağımsız olarak gerisin geriye, evin içine sokabilir.

Termodinamiğin 2°C kanunu der ki; ısı, sıcak cisimden soğuk cisme doğru akar. Dikkat ederseniz, burada bahsi geçen, ısıdır, hava değil. Sıcak hava daima yukarı çıkmaya çalışacak, onun bıraktığı boşluğa soğuk hava akacaktır. Yani buradaki "fizik kaidesi" iddia edilen olayın tam tersidir. Eğer iddia edildiği gibi, sıcak hava, soğuk ortama aksa idi, ne termosifonlar ne de kalorifer sistemleri çalışamazdı. Hiç düşünmeden kavramları birbirine karıştırarak yapılan bir hata, pek çok ailenin ürkmesine, şu aşırı sıcak geçen yaz günlerinde klimaları kapatmalarına sebep olmuştur. "Düşünmenin sağlığa bir zararı yoktur."

Kim dediyse dogru söylemiş.Cahil demek okuma yazar olmayan değil.Araştırıp okumayan yada okuduğunu anlamayan haxırcılardır.Tipik ev tipi açık devre çalışan klimada lejonerya ha..Asıl tehlike hep yakınımızda ,açık süs havuzları ..

Klima dan kaynaklanacak tek hastalık uzun yıllar temşzlenmeyen klimada oluşacak toz ve nemin birleşmesi ile oluşan küf mantarı ve bunun sebep olabileceği burun boğaz hastalığı.Bunun önlemi ise çok basit 2 senede bir 75 TL ödeyeceksin gerçek bir klima servisine..

• Merhabalar

İstanbul Ataşehirde oturuyorum. Salon 25 m2. 5 mt*5 mt Tavan yüksekliği 3 mt. yani alan 75 m3
    Salonun 5 mt lik ön kısmı komple cam.

Sabahtan başlayıp iki cepheden akşama kadar güneş alıyor. Gündüz oda sıcaklığı 30 derece civarında. Şu an saat 21.34 ve dış ortam sıcaklığı 25.5 olmasına rağmen oda sıcaklığı 28.5 derece.
    Açıklamalardan sonra konuya gelirsek araştırmalarım sonucu 18.000 BTU luk bir klimanın yeterli olacağını düşündüm. zannedersem haklıyım.

şimdi forumu okuduğumda anladım ki bu işin iyisi MITSUBISHI ve bu klimalar kalitesine göre pahalı. yaklaşık 4000 TL civarı ama malum herkesin bu kadar bütçesi olmuyor.
    Benim bütçem ise 1500-2500 segmentinde. Şimdi bir kaç sorum olacak. Umarım yol gösterici cevaplar alabilirim. Aslında vereceğiniz cevaplar birçok kişiyede yol gösterecek.

Yani fiyat kalite performans özellik garanti sessizlik vs. hepsini birleştirip karıştırsak karşıma hangi marka ve model

1- Inverter klimanın farkı nedir? Bize ne gibi faydalar sağlar?
    2-1500-2000 TL segmentinde iyisinden başlayarak hangi klimaları tavsiye edersiniz?
    3-2000-2500 TL segmentinde iyisinden başlayarak hangi klimaları tavsiye edersiniz?
    4-Samsung AR 5000 ve 7000 serisi hakkında görüşleriniz nedir? olumsuz ise sebepleri?
    5-Vestel Nature Plus inverter klima için düşünceleriniz nedir? Vestelin özellikle hangi modelini tavsiye edersiniz?
    6-Siemens ve Airfel klimalar için ne düşünüyorsunuz? Bütçem dahilinde tavsiye edebileceğiniz modeller var mı?

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar daha önce de sordum da cevap gelmedi. Son defa soruyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Şu ürünler içerisinden -veya muadili- hangisini alayım, biraz acil, bayram öncesi klima işini halletmeliyim;

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-123410-Klima.html

http://www.teknosa.com/urunler/119966838/vestel-raindrop-inverter-9-a-enerji-klima-ic-unite

http://www.bimeks.com.tr/urun/133873/auer-ag09-inverter-split-klima.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/127792/samsung-maldive-aqv12pslnstk-12000-btu-inverter-klima-r410a-.aspx

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/LG-ASNW126BSA0-12000-BTU-Econo-V-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,103452,465752,1246076.html?langId=-14

yani 1500'ü geçmeyecek, inverter, yazları bir hayli sıcak olan 15-20 m2 bir oda için acil klima almam lazım. Beni üzmeyecek bir ürün tavsiye ederseniz sevinirim. Yukarıdakiler örnek, o fiyatlarda, başka markalar da olabilir. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.