Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vardium

Teşekkürler hocam, 18000 btuluk shira aldım.

aynı klimayı kullanıyoruz ben kışın ısıtma için kullandım çok memnunum elektirkte fazla tüketmiyor 16 saat çalıştı klima 50-60 tl fark etti
  • wada W kullanıcısına yanıt
    Fh 25 daha önde.
  • vardium V kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsch

dilediğiniz fujitsu klimayı aşağıdaki firmadan alabilirsiniz. fiyat listesi aşağıdaki linkte verilmiştir, %25 indirim uygulayacaklar.. ben ASYG12LMCA modelini tercih ettim.

akcan klima (içerenköy), uğur bey
    Tel/Fax: 0 (216) 471 07 33

faturalı, kargo ve montaj dahil %25 indirim ile alabilirsiniz. kredi kartına 9 taksit yapıyorlar.
    fiyat listesihttp://www.abkaygroup.com/fiyatsplit.html

Senin modelin ismini listede göremedim

Sitedeki liste fiyatından mı % 25 uygulayacaklar?

• quote:

Orijinalden alıntı: ignored03

bugun iklimsaya ugradim, guncellenmis listem asagidaki gibidir: yardimlarinizi rica ediyorum

1- mitsubishi heavy ind. SRK35ZMP-S/S1 : 2500 tl

2- General ASHG 12LLTZ : 1800 tl

3- General ASHG 12LECZ : 2000 tl (yukardakine ek catechin ve koku filtresi var, ozellikleri ayni gibi)

4- Daikin Mira FTXN35L9 2314 tl (malezya uretimi)

5- Toshiba Daiseikai 2 RAS-13SKRV-E 2820 tl (yeni aluminyum govdeli, iyonizer ve plazma filtresi on planda)

6- Toshiba suzumi RAS-13SKV-E 2390 tl (asagidaki alarko xpower gold ile ayniymis)

7- Alarko Carrier 53 NQV XPOWER Gold (42NQV 035m2) 1950 tl (makulbir urun)

8- Mitsubishi Electric Comfort Inverter MSZ-HJ35VA 2665 tl (yetkili buna tam inverter degil dedi)

son listemiz bu sekilde

Alarko ve Toshiba ses konusunda problemli, Daikin Mira yerine Shira olsaymis keske ama pahali.
    MHI ve General markalar da on plana cikiyor.

sessizlik sorunsuzluk uzun omurluluk servis gibi kriterler karsilastirildiginda tavsiyeniz ne olurdu
    cevaplariniz benim icin onemli olacak

1. Tavsiye edilmiyor diye biliyorum.

2.Maalesef hakkında bilgim yok.

3.Maalesef hakkında bilgim yok.

4.Malezya oluşu düşündürüyor.

5.Benim tavsiyem budur.

6.Midea Üretiyor.

7.Yine midea üretiyor. Yan üretim yani

8.Tam inv. Değilm

Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDJeRo

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

mitsubishi msz-hj35va ve Fujitsu ASYG 12 LLTA inverter Klima

arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Hocam benim duyduğum hj tam inv değil. fujitsu..

Peki bu mitsubishi msz-hj serilerimi daha yeni , yoksa sitelerde Srk kodlu ürünler satılıyor , onlarmı daha yeni.. ? Bu arada Fujitsunun bu ürünü iyimidir ?http://www.klimamerkezi.com/fujitsu-asyg-12-llca-inverter-klima.html#.U6dl2Pl_s9T

Merhabalar Srk ları daha önce duymuştum. Linki açamıyorumda modeli yazabilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: gorayklima

MİTSUBİSHİ ELEKTRİK cihazları tamamyıla inverter cihazlardır. Sezonsal verimlilik testlerine tabii tutulurlar, cihazlar 4 mevsimde test edilir, eski tip klasik cihazlar testi geçemedikleri için yurt dışından türkiyeye girişleri yasaklanmıştır.

Klasik sözünüze MSH-G dahil mi ?

• Selam arkadaşlar, Bugun akşam Gidip arçelik 183410 inverter klima alacağım.2.400 tl peşin fiyata,
    oturma odam (adana) 30m2 güney cephe ve %80 cam ağırlıklı. Bu klimayı kullanan var mı aranızda? yada daha uygun fiyata adanada daha iyi bir klima tavsiye edecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan439 -- 25 Haziran 2014; 11:00:32 >
  • Bu klima isi amma karisikmis arkadas birinin onerdigine digeri ise yaramaz diyor. Birde sizden tavsiye alayim. Butce 2000tl civari. Oda 19mt2. Yaz kis kullanilacak . Evin yalitimi iyi.sessiz ve tasarruflu olmasi muhim olan.

• Mitsubishi 12000 btu MSZ-SF35VE alarak aranızdan ayrıldım. Darısı diğer almayı düşünenlere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Mitsubishi 12000 btu MSZ-SF35VE alarak aranızdan ayrıldım. Darısı diğer almayı düşünenlere.

Anti Alerjik Enzim Filtresi (Opsiyonel) fitresi aldınızmı,kampanyadan faydalandınızmı,net ödediğiniz rakam ne kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkateo

quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Mitsubishi 12000 btu MSZ-SF35VE alarak aranızdan ayrıldım. Darısı diğer almayı düşünenlere.

Anti Alerjik Enzim Filtresi (Opsiyonel) fitresi aldınızmı,kampanyadan faydalandınızmı,net ödediğiniz rakam ne kadar.

Filtre almadik fakat kampanyadan yararlandik. Bir tanidigimiz bizim serinin 16000 btu olanini aldi. Bizimkisi 2250 ye denk geldi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

mitsubishi msz-hj35va ve Fujitsu ASYG 12 LLTA inverter Klima

arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Hocam benim duyduğum hj tam inv değil. fujitsu..

Peki bu mitsubishi msz-hj serilerimi daha yeni , yoksa sitelerde Srk kodlu ürünler satılıyor , onlarmı daha yeni.. ? Bu arada Fujitsunun bu ürünü iyimidir ?http://www.klimamerkezi.com/fujitsu-asyg-12-llca-inverter-klima.html#.U6dl2Pl_s9T

Merhabalar Srk ları daha önce duymuştum. Linki açamıyorumda modeli yazabilirmisiniz?

Fujitsu ASYG 12 LLTA inverter Klima

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsch

evet liste fiyatından %25 indirim uygulanacak. yakınınızdaki bayilerden de bu fiyatları almanız lazım ama esnaf çakallık peşinde olduğu için yapmak istemiyor. abkay grup'a ... bayiniz %25 indirim yapmıyor dediğimde kız epey sinirlendi ve "nasıl yapmıyormuş, yapacak" dedi.

benim aldığım ürün türkiyede ASYG12LE olarak geçiyor fujitsuda ise ASYG12LMCA. çin üretimi. üreticinin web sitesindeki teknik veriler farklı, alacak olan fujitsunun global sitesinden kontrol etsin.
    http://www.abkaygroup.com/asygle.html
    http://www.fujitsu-general.com/uk/products/split/wall/std/asyg12lmca.html

hocam mrb , sitede Fujitsu ASYG 12 LLTA DC Inverter Klima ürününün liste fiyatını göremedim.. 1848 tl dediler telefonda.. %25 indirimli hali daha fazla olması gerekmiyor mu ?
    http://www.klimadukkani.net/ProductDetails/11165/fujitsu-asyg-12-llta-dc-inverter-klima.html

• wada W kullanıcısına yanıt
    FH serisi şuan MİTSUBİSHİ ELECTRİC klimanın en güvendiği duvar tipi cihazdır, diğer klimalardan farkı PLASMA QUAD filitreme sistemi vardır. Ayrıca klimanın sağ tarafında 3d i-see sensör vardır. Odada insan olup olmadığını belirler, odada hiç kimse yoksa otomatik olarak enerji tasarrufuna geçer.
  • fujitsu bayisiyle görüştüğümde ASYG12LLTA modeli tam inverter değil dedi, eğer öyleyse benim daha önce iklimsadan sorduğum General ASHG 12LLTZ : 1800 tl modeli de tam inverter değil.
    kasalar aynı ve isimler çok benzer olduğu için bu sonuca vardım.

fujitsuda tam inverter olan ASYG12LE alınabilir duruyor. (liste fiyatı 3028 tl gözüken model)
    fiyatı 2271 TL'ye geliyor

benim gönlüm de bütçeden dolayı bu modele kaymak üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignored03 -- 25 Haziran 2014; 13:57:50 >
  • MaDJeRo kullanıcısına yanıt
    fiyat listesinde şu şekilde görünüyor. iskontosuz halleridir.
    ASYG12LL 2435TL
    ASYG12LE 3028TL (yeni seri LMCA olarak teslim ediliyor)

benim le serisi klima dün geldi, montaj ekibi bugün gelecekmiş.
    cihaz çin üretimi. dış üniteyi beğendim. iç ünite görünümü sade ve hoş ama plastiği biraz mukavemetsiz. bunun kullanım açısından hiç bir eksisi olmasada daha sağlam hissiyatı vermesini kim istemez.
  • ignored03 İ kullanıcısına yanıt
    tam invertör olayını hala anlayamadım. komresör invertörlüdür veya değildir.
    tam invertörden kasıt dış ünite fanının dc olup olmaması mı onu bilmiyorum. fark buysa çok mühim değil. ısıtma + soğutma olarak kullanacaksanız 12LE almanız daha iyi olacaktır. sadece soğutma düşünüyorsanız iki cihaz aradaki farkı cüzzi elektrik tüketimi farkı haricinde anlamanız güç.
    daha iyi klimalar elbette var fakat fiyat performans dengesini bahsettiğimiz cihazlar iyi oturtmuş.
  • Dış ünite fanınında tam ınverter olması çok önemli mesela arçelik Fanı kışın arada dururken, daıkın (dip model) üç kademeli çalışırken bol defansa girerken lcc Fujitsu defros nedir pek bilmez çünkü dış ünite Fanı tam ınverter.
    Her duruma göre tam olarak uyumludur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CDY

Koçtaş'ta gree 9.000 btu cihazı denemek için çalıştırdım 2-3 dk. kadar hiç bir hareket yoktu sonra çalışmaya başladı ama 16 dereceye ayarlı olmasına rağmen neredeyse vantilatör serinliği vermeye başladı. 2-3 dakika kadar daha bekledim belki soğur diye ama hiçbir değişiklik olmadı. Ya o cihazda bir sorun vardı ya da gree burada anlatıldığı oranda f/p ürünü değil.

3 sene önce koçtatan aldım bende aynı kilimayı.
    ilk başka gerizekalı servis personeli yüzünden tam çalışmdı aynen anlattığınız gibiydi.
    Sonra başka bir servis elemanı geldi.
    Ayarladı gitti.
    Gidiş o gidiş.
    Klima buz gibi çalışıyor Maşallah
    Soğutma amaçlı kullanıyoruz.
    25 m2 alanda temiz iş çıkarıyor. hatta içerisi soğuk bile oluyor kapatıyoruz.
    Fazla güneş alan bir oda değil.
    25 m2 ye bu klima olurmu demeyin. Ara bölmeyi kaldırınca alan büyüdü Klima eski klima kaldı. Ama oldu.:)

• 
Sayfa: önceki 13751376137713781379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.