Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1359. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13571358135913601361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

Link atayım diyorum ama tablette olmuyor.
    Midealara bakın.

hangi model usta midea hangi seri

yazarsanız ben aratırım

İkisini ekledim zaten.
    Ziyafet gir Midea olan 9.000 btu dan birini al.

linkler pc de çıkmıyor o yüzden demiştim

teşekkürler.

Tablet kullandığım için bu kadar yapabildim kusura bakmayın.
    Midea yazın akakcedeki 9000 olanlara bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: r0di

arkadaslar arcelik marka su klima nasil f/p ve kullanis bakimindanhttp://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-121410-Klima.html

Çöp.
    Nedenmi çünkü kullanıyorum.

neyini begenmiyorsun mesela ? önerin var mi 12000lik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tugayy kullanıcısına yanıt
    Mobil klimada alsan biyerleri deldirmen lazım. Çünkü hva bacasını dışarı vermen lazım. Mobil klima tam mobil değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcagatay

Midea bu modeli fiyatı bir hayli yüksek ama alttaki daha uygun. Verilen paraya değer mi sorun yaşatır mı bilemedim?
    http://www.klimamerkezi.com/midea-msyi-12-klima.html#.UdqbKTv0GJA?ref=akakce&v=1.72.2

http://www.galeribeyaz.com/Midea-MSRI-DCI-12-OPTIMUM-Serisi-Inverter-Klima%2CPR-362.html?ref=akakce&v=1.93.4

Alttakinin plastik kalitesi vasat, diş unite biraz sesli.
    Onun haricinde alınabilir.

• Usta biliyorum onu camı kestiricem onun için duvarı malesef deldiremiyorum
  • quote:

quote:

quote:

arkadaslar arcelik marka su klima nasil f/p ve kullanis bakimindanhttp://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-121410-Klima.html

Çöp.
    Nedenmi çünkü kullanıyorum.

neyini begenmiyorsun mesela ? önerin var mi 12000lik

Neyini beğenmiyorumu burada ben ve ustalar en az bin kusur yazdık.

Midea.
    Olefini.
    Alabilirsiniz o bütçeye hiç değilse klimanız olur.

Not; satıcı değilim, emekli evde yatan birisiyim.

• Mat35 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 12binlik 16m2 iş yeri dükkanıma alıcamda.Ne tavsiye edersiniz? Şu baymak elite 12 ile samsung borcaylar yaramaz mı?
    max 1200-1300 bütçe var..
    http://www.sanalpazar.com/Midea-Premier-Ms11pi09-Inverter-Duvar-Tipi-Klima__isp15334211?gclid=CKKT7Zu7274CFZMQtAodFGYA-g

bu midea nasıl düşüncem bu klima modelini almak yani bu seriyi sizce nasıl
  • quote:

http://www.sanalpazar.com/Midea-Premier-Ms11pi09-Inverter-Duvar-Tipi-Klima__isp15334211?gclid=CKKT7Zu7274CFZMQtAodFGYA-g

bu midea nasıl düşüncem bu klima modelini almak yani bu seriyi sizce nasıl

Beğefinizse alın Midea iyidir.

tam midea fiyat almak için buradaki bayii aradım fiyat almak için iklimsa midea cin malı size genaral verelim dedi

genarali araştırın dedi

genaral ASHG09LLTZ

general ASHG12LECZ bunda kampanya varmış 1200 btu dci 1800tl dedi

dci var dedi dci neyse

midea cin üretimi general harbi japon dedi

kafa yine karıştı

generalmi mideami diye sorsam hangisi dersiniz
  • http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-oasis-ms11mu-09-P24442766

BU KLİMA HOŞUMA GİTTİ

MİDEA DUVAR TİPİ OASİS MS11MU-09

http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-premier-ms11pi-09-P24367705

MİDEA DUVAR TİPİ PREMİER MS11PI 09
    MİDEA DUVAR TİPİ PREMİER SERİSİ İNVERTER 9.000 BTU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 2 Haziran 2014; 19:11:34 >

• http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-oasis-ms11mu-12-P24442945

MİDEA DUVAR TİPİ OASİS MS11MU-12
    MİDEA DUVAR TİPİ OASİS SERİSİ İNVERTER 12.000 BTU

SEER : 7.00 A++
    EER : 3.21
    SCOP :4.10 A+
    COP : 3,61

bu klima hoşuma gitti ustalar nasıl sizce
  • çokmu yazıyorum bilmiyorum ama şikayet varda midea hakkında şikayet yok

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/midea-klima
  • Isyerim 20 m2 sizce samsungun 12000btu modelinimi almaliyim baymakinmi 12000 btu modelini almaliyim samsung 3 yil garantili baymak 7 yil baymak daha sessiz ve sık diyorlar yorumda

• Merhabalar,

30 m2 lik ara kat L salon için split kaliteli F/P urunu, RoHS kisitlamasi olan, Golden Fin icerikli, kendi kendini temizleyebilen, ve etkili filtre sistemine sahip klima onerilerini üstatlardan rica ederim. Daire İstanbulda Doğu ve batı cepheli komple camlı arakattir.Binada ısı yalıtımı yoktur. 12 bin mi 18 bin btu mu idealdir.
    Kurulum esnasinda bakır boru icerigi acisindan hangi marka daha iyidir? Buzlanma ve arıza daha az gorulen, uzun ömürlü olabilecek işe yarar yararlı fonksiyonlara sahip klima oneriniz ne olur ? Ayrıca garantisi ve servis agi iyi olan marka,
    f/p 3 marka arasinda kaldim, Sizlerin onceliginiz ne olur ?

Auer Maximax AG18-R410A Duvar Tipi Klima
    Airfel AS18-0930 R2 18.000 Btu Green Duvar Tipi Split Klima
    Midea MSRI 18 Duvar Tipi Split Klima

Tesekkurler, Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eIgHt -- 2 Haziran 2014; 23:23:44 >
  • vay be geçen sene şubat mart aylarında vestel smart plus 12 bin lik klima almıştım 815 tlye herşey dahil,kargo,montaj kampanya yakalamıştım gitgidiyorda :),bir bakim dedim konu nasıl gidiyor diye amma sayfa ilerlemiş :) şimdi soran olursa diye klimamdan memnunmuyum sorusuna,ben şahsen memnunum,kışında kullandıgım için hem sogutmasında hemde ısıtmasında hiç bir sorun yok,ilk klimayı taktırdıgımdada servis ile hiç bir sorun yaşamadım hatta ben demeden kendileri klimayı vakumlamışlardı tertemiz işçilik yaptılar,ben istanbulda oturuyorum,almadan önce bende arkadaşlar gibi çok araştırdım bende şu sonuca vardım öncelik ile ikamet ettiginizin hava durumu malum istanbul yazın sıcak son 2 senedir kışları ılık geçer :) sadece yazın kullanım için normal klima tavsiye edilir,ama yaz kış devamlı kullanım halinde olacaksa invertır tavsiye edilir gerçi kışın yani aralık ortasına kadar akşamları 2 saat çalıştırırdım ısıtmasını faturadada öyle bariz bir fark yaratmadı geçen sene yazın ramazanda 15 gün bir fiil çalıştırmıştım 30 tl elektrik farkı yapmıştı,yani ayda topu topu 2 ay ancak çalıştırmaya toplarsak eger toplam elektrik farkı 60 tl anca olmuştur bu 2 ay dedigim toplam süre olarak alıyorum yani günde 2-3 saat çalıştır kapat misali,şimdi normal klimalar inverterlara göre oldukca ucuz bu kadar fark verip alınırmı bence istanbul gibi yerde gereksiz antalya izmir adana filan o bölgeler olur alınır yaz kış devamlı çalıştırılır o bölgelerde..yani elektrikte bu kadar fark verdigim için 10 yılda invertera verecegim para farkı buraya vermiş olurum 10 yılda :) 10 yıl sonra zaten kim öle kim kala :) hadi kolay gele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkacan -- 2 Haziran 2014; 23:41:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

Isyerim 20 m2 sizce samsungun 12000btu modelinimi almaliyim baymakinmi 12000 btu modelini almaliyim samsung 3 yil garantili baymak 7 yil baymak daha sessiz ve sık diyorlar yorumda

7 yıl garanti
    Baymak alllll.

• quote:

Orijinalden alıntı: filaguso

9köy bana yardımın lazım klimayı artık karar verip alacağım tavsiyenle. 2 adet (18 bin+12 bin) klima lazım. Problem uzun süre adanada kalmayacak olmam, 3 sene gibi bir süre buradayım, evde 2 çocuk var ancak. Bütçe 7500 tl yi buluyor ME (SF serisi), Panasonic (KIT-XE serisi) ve Daikin (shira)'de.... uyduruk markalar zaten önermiyorsunuz ki, vestel arçelik bile inverter 3700-4000 tl iki cihaz. Zhara ekonomik oluyor ama önerilmiyor. Midea'ya güvenemiyorum (5500 tl o da). Fuji-plus iki cihaza 4000 tl istiyor ama onu ve Gree ile hiçbir bilgim yok. Fuji-plus 3bin civarında bana ekonomik olarak tasarruf sağlıyor ve o yüzden kulağıma hoş geliyor, ama cihazlar nasıl hiç bilmiyorum. Birazcık yönlendirme istiyorum. Sessizlik, performans, soğutma ön planda olunca üstü düzey markalar diğerlerine oranla maliyeti kadar fark yaratır mı? Tasarruf için 3 yıl düşündüğümde A ve A++ olması çok farkeder mi?

kardeş girmem zor oluyor kusura bakmayınız.

yazınızda biraz karışık gibi yada zihnim yorgun anlayamıyorum.

bir 18 birde 12lik klima lazım anladığımca. 18 lik yerine 2 adet 12 lik alsanız baya bir kar edersiniz ama 18liği ne kdar landa kullnıcaksınız oda var.

şimdi baktım profilinizden eski mesajınızı buldum 26m2 ve 18m2 alanda kullanıcakmışsınız.

en çok zorlanacağınız soğutma olur mutfakla birleşik olduğundan oturma odanız.. ısıtmada adanada çok sorum yaşamazsınız. madem durum ve bütçe olarak zorlanıcaksınız.

bakın şöyle söyliyim size teammüllere aykırı olacak ama. ustalar affetsin.

bir 12 lik bide 9luk size yeter. (12lik klima patlasada 18lik kadar tüketmez kalite bir inverterde su koymaz) kalite alıcam derseniz me kampanyasına bu şekilde gücünüz yeter paranız bile artar. yatak odasınada sakın 9luktan büyük almayınız.

2. olarak yok ben kiracıyım taşınırken dert olur vs derseniz.

istediğiniz btu larda alma şansına paranızca yeterli olmak üzere sahip olabilirsiniz.

airfelin gree ye ürettiridiği airfel ve alt markaları auer zass vs alabilirsiniz. bu markaların kötülüğü alüminyum montaj borusu kullanmalarıdır. bu klimaları airfel gree firmasına ürettiryor. montajda bakır boru kullanmak şartıyla aradaki farkı ödeyip alabilrisiniz.

peşi sıra yine gree firmasını ürettiği zibro 65 ve 66 serileri var alakor flair var york var viessmannn var. bunlar bakır montaj borusu kullanırlar.

ve midea klimalar abkınız çok keskin soğutması vardır mideların inanın ben en kötsüünü kullnıyorum kasa plastiği vs çok dandik ama soğutmasıda ısıtmasıda çok iyi. ama model bazında mat 35e sorun daha iyi biliyor.

birde mbirol ustaya danıışın pm felan yapın yeni haierler geldi güzel markadır ardında Birol ustada oldukça korkmayın derim. baya detaylı yazdım umarım işinize yarar.

• 
Sayfa: önceki 13571358135913601361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.