Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lPaTRoNl , lPaTRoNl Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.240
Cevap
703
Favori
4.431.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar airfel 12 lik ile ilgili bilgisi olan veya kullanan var mı ?

İnternetten puan kampanyasıyla 1600 tl ye almayı düşünüyorum. Bakır boru da ilave etmeye çalışacağım parayla.Fİkirlerinizi merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

Öncelikle herkese merhaba

Ben odama bir adet klima düşünüyorum. gerek plazma olsun gerek bilgisayar olsun elektroniklerin yoğun kullanıldığı ve ısı yaydığı bir oda. tv falan yanıyor uzun kullandığımızda.

inverter lazım olur mu yoksa a sınıfı bir klima yeterli olur mu bilemedim. Oda 12 metrekare kadar bütçe çok fazla değil. 1000 lira civarında. belki kampanyasıydı puanıydı derken samsung/vestelin ucuz inverterları olabilir yada diğer sessiz olabilecek a sınıfı klimalardan birini düşünüyorum sizlerden de öneri bekliyorum.

klima sadece soğutma amaçlı kullanılacak.

O bütçeye inverter zor. Genelde 1500 civarından başlıyor inverterlar. Odana 9000 btu yeter diye düşünüyorum.

Airfel 1129
    Baymak Elite 999
    Demirdöküm 899

Tabi sitelere göre 100 tl civarı puan kazanılabiliyor. Odanızdaki cihazların etkisini düşünürseniz 12 bin btu lukta tercih edebilirsiniz. Fiyatları 100-200 tl daha artıyor o zaman.

• Samsung,soğutma ve ısıtma kapasitesine dikkat
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çüsşş 0 ne be klima 12 Lik Isıtma kapasitesi 9 Luk bile değil... sanırım sezonsal verimlilik olayları butür firmaları iyice deşifre edecek. bu ara foruma Giremiyorum. ekleyen arkadaşlardan özür dilerim. kedoxs arkadaş hayırlı olsun klimauz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçinden çıkan verilerin kitapçığı ve dış ünitede yazan veriler.Ver Allahım ver.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Süprizler bitmedi.Devamı yarın.Bizi izlemeye devam edin...

• Uzman ve usta arkadaşlar bu başlığı okuduktan sonra kafam iyice karıştı. Lütfen yardım edin

Yakın zamanda Aydın'a taşınacağım 2 aylık bebeğim olduğu için çok kısa sürede salona ve yatak odasına iki adet klima almak zorundayım.

Buradakileri okumadan önce

Sharp yada mitsubishi alırım diyordum.

Daha sonra verilerini saptırıyorlar diye DAİKIN ve Toshiba düşünmeye başladım.

Sonra DAIKIN'nın gerçek japon olmadığını öğrendim.

Toshibayı çözemedim bile.

Salon için 18.000 yada 20 bin BTU civarı bir klima düşünüyorum. (max bütçe 4000)

Yatak odası için 12.000 lik düşünüyorum (Max bütçe 2.000)

Model ve marka önerilerinizi merakla bekliyorum.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drtroy -- 20 Mayıs 2014; 9:21:48 >
  • arkadaşlar merhaba,
    35-40m² olan açık mutfaklı salonumuz için klima almayı düşünüyorum, hesaplamalarıma göre 18lik almam gerekiyor,
    orta halli maddi duruma sahibim, fiyat/performans ürünlerinden hangisini tercih etmeliyim?
    yardımcı olursanız çoksevinirim
  • Tilt oldum,ayar oldum bu Sams.....

• Bende şuan hastaneden nötr dogistim Kadıköy nautiliusta ÜçG en Samsung gördüm kapak açılmıyormuş tahminim doğru mhi gib kıloldum abi

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

Bende şuan hastaneden nötr dogistim Kadıköy nautiliusta ÜçG en Samsung gördüm kapak açılmıyormuş tahminim doğru mhi gib kıloldum abi

Merhaba 9 köy bu son yazdıklarını biraz daha ayrıntılı açıklayabilirmisin öğrenmek istiyorum ,ayrıca mhi yide içine katmışsın onuda öğrenmek istiyorum tiltoldum arkadaş tam olarak ne demek istemiş ?
  • Advant ürür benim le daha fazla Muhatap Olmazsan sevinirim bak ben 1o günü aşkın Süredir hastanedeyim saygılı ol İnsanlara kendinede Saygılı ol' ben ME yi katmadIM Emrivaki Yapma bana daikinin yapmış olduğu iyiliği Çöpe çevirtme kendini de Şikayet ettirme Hasan beye kadar.

mobilden kişi ekleyemiyorum sn yöneticiler sonrasın da m birol Gibi haksız yere banlanmak istemiyorum adamı görüyorsunuz.

• Siz neden bu kadar sinirlendiniz ki anlamadım şimdi ,yanlış bir şey söylemedim ki ben samimi bir şekilde gerçekten öğrenmek istedim onun için soruyorum ,yanlış anlaşılma oldu sanırım emrivaki kesinlikle yok yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim

Gerçekten açıklarsanız memnun olurum rica ediyorum emrivaki değil bilgi sahibi olmak için . Hasan kim anlamış değilim beni neden şikayet edeceğinizide anlamış değilim benim kimseyle bir bağlantım yoktur burda da bir yanlışlık var ama neyse ,

Tekrar söylüyorum samimi bir şekilde bilgi almak için sordum ve bilgi almaya çalışıyorum klima konusunda bilgi sahibisiniz bizde yararlanalım istedim duymadığımız yada atladığımız yerler var diye düşünüyorum bazı firmalar hakkında ,kısacası bunu sormak ıstedım

Ayrıca geçmiş olsun iyi günler..
  • Samsung gördüm kapak açılmıyormuş tahminim doğru mhi gib kıloldum abi

üstteki sizin yazınız mhi gibi kıloldum abi yazmışsınız

bende

ayrıca mhi yide içine katmışsın onuda öğrenmek istiyorum diye yazmışım yanı mhi ile ilgili bilmediklerimiz mi var demek istedim hepsi bu

Ben ME diye hicbirşey yazmadım bir yanlış anlaşılma oldu galiba
  • advantürür' sağlık dildekleriniz için tadda ederim.

mobilden mhi yazınizi me gibi seçmişim gözIninden dolayısıyla ne için yazmış olduğunuz bence hiçbir mesnete dayan mayan yazılarınızdan dolayı sinirlendim. bu yüzden özür dilerim.

Samsung un 3 gen Model is ünitesini netten ilk Kez gördüğümde mhi ZMPS iç ünite ler gibi üstten filtreli olduğunu ön kapak bulunmadığıını tahmin etmişti bu doğru çıktı. Samsung bayiinde klimaYI gördüm sordum. bunlar kapaksız üstten filtreli dediler.

Hasan bey dediğim kişiyide bu harfleri seçememe durumum dolay baş verin.

siz ricaam. Madem meraklısın ve öğrenme istiyorsunuz. mbirolla bir irtibat kurun profilinde sitesi var ordan telef bile açabilirsiniz. me hakkında sizin söylediklerinizin tam tersini söylüyor.

me ci değildir kesinlikle. bugün aram iy gibi göoünür yarın birbirimize gireriz. huyumuzdur Yanı beni yanlışım desteklemez. onun yanlışı olursad ben Onu desteklemem'

ben de forumdakiler gibi zibro dan başka gözü bişe görmez olarak çok eleştirdim Zamanında. ama gerçek olan bişe varsa kim ne sorarsa sorsun yardımci olur.

o açıdan gerçekte klimaci değilseniz takıldıklarını ZI Sorunuz tild oldUM nickli arkadaşta Çok bilgili.

benim size Hj serileri konusunda olan iddiam Onlar dahi Verim olarak. düşük gözüksede kalite olarak mira serilen ÇOk iyidir.

ama SF serilerinin 15-ve 18 liklerine. B sınıfı demen büyük haksızlık.

ben kafamdaki soruları sordum öğrendim Hj serisi dahi sanansal verimlilikte a sınıfıdır. sadece segment bellidir. forum herşeyi yanabilir sorabilirsin ama ikide bir Olmayan şeyleri yazarsan bu ayıp olur m birol usta size düzgün bakın diyor. siz hala yazıyordunuz aynı şeyleri '

• öncelikle teşekkür ederim ,peki bu kliamaların üçgen şekilde olması yanı kapak olmaması ve filtrelerin üstten olması bir devavantajmıdır ? Ne gibi sorun teşkil eder acaba ?
  • SÜPRİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: tiltoldum

SÜPRİZ

Bu klima nın dış ünitesinin tamamının fotosunu atma imkanınız var mı ?

• @advan.... arkadaş o kadar çok cop konusunda idda ediyorsunuz ama açık olan şu ,bakıyorsunuz ama anlamıyorsunuz.ME Scop Cop konusunda da yazdım size..

Neyse bırak üçgeni kariyede,sen şu enerji etiketini bir hatim et.Sana tiyo vereyim bak birde.Klima 12lik yani 3.4 kw ama ısıtmasına da bak bakayım neymiş...

Tabi birde klimanın üzerindeki etikete bak..

Bu işin Türkçe'si takke düştü kel göründü.Kim alavere yapıyor ,kim adam gibi yazıyor mallar ortaya döküldü.

Aslında bir atasözü daha varda onu yazarssk çizerler bizide..Başlangıç yapalım " Ak .....,kara ....t belli oldu artık.

• Gerçek 12 lik yani 3.5kw makine böyle olur.Hemi de harbi Çin malı Thailand değil..

• 
Sayfa: önceki 13461347134813491350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.