Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: leadwell , Ge620dx , Ge620dx Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 14 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.235
Cevap
703
Favori
4.431.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
78. Sırada  bugün en iyi #18
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet biz de geçen sene klimayı soğutmadan ziyade ısınma için aldık.
  • quote:

quote:Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

secure

Mitsubishi Electric civatasına kadar %100 japon malıdır diyen kimdi bilmiyorum ama bugün evime takılan 2 adet mitsubishi klimanın üstünde Made in Thailand yazısını görünce direk o arkadaş geldi aklıma. Böyle bilip etmeden insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen!

Umarım sorun çıkarmazlar.

kim yazmış bilemem ama bu klima japon klimasıdır üretim yeri her yer olabilir siz yanlış anlamış olmayın ama iyi klima almışsınız üzülmeyin dünyanın en iyi klimalarından biridir artık hele ınverter ise elektrikten falan kormayın ısınırsınızda serinlersinizde hayırlı olsun

5 Ağustos 2006 tarihli mesajlar, demek ki doğru.
    Herkese iyi forumlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: Salur

quote:

quote:Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

secure

Mitsubishi Electric civatasına kadar %100 japon malıdır diyen kimdi bilmiyorum ama bugün evime takılan 2 adet mitsubishi klimanın üstünde Made in Thailand yazısını görünce direk o arkadaş geldi aklıma. Böyle bilip etmeden insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen!

Umarım sorun çıkarmazlar.

kim yazmış bilemem ama bu klima japon klimasıdır üretim yeri her yer olabilir siz yanlış anlamış olmayın ama iyi klima almışsınız üzülmeyin dünyanın en iyi klimalarından biridir artık hele ınverter ise elektrikten falan kormayın ısınırsınızda serinlersinizde hayırlı olsun

5 Ağustos 2006 tarihli mesajlar, demek ki doğru.
    Herkese iyi forumlar..

İyi bulmuşsunuz 45 sayfa boyunca bu konu çok tartışıldı zaten

• arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben 27 m2 salon için daikın Klasik modeli(non inventer) 12000 btu için 6 taksit 1300 ytl ye buldum mıtsubishi electric aynı urunu için ise 1400 ytl istiyor 6 ay taksitle kafam karıştı çünkü daıkın ucuz ama anadolu yakasında sadece bir yer bu modeli satıyor yani arıza durumunda bir sıkışıklık olmasından korkuyorum mıtsubisinin de yaygın servis ağı var ne dersiniz veya bu ürünlere bir alternatif söleyebilir misiniz ben sadece soğutma amaçlı kullanacam
  • Sadece soğutma amaçlı kullanacaksanız, 3 ay bile kullanılmayacak bir cihaz için o kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum. Ama şöyle birşey var, sizin bahsettiğiniz klimalar çok sessiz. Ucuz klimalar biraz daha sesli çalışıyor. Ses sizin için problem teşkil etmeyecekse uygun fiyatlı klimalara bakın derim. 27 metrekareye tahminim 18.000 btu'luk bir klima lazım. fakat siz keşif yaptırın yine de. İyi akşamlar.
    (Ucuz klima derken kastım mesela Demirdöküm, Lg Beko, Migroslarda satılan Blue Line, Vestel üretimi Seg gibi)
  • bencede ucuz birşey almak mantıklı ama daha sonra üründe arıza çıkarıp uraşmak istemiyorum o yüzden yukarıdaki sorum için sence hangisi daha mantıklı
  • Arkadaşlar 30mkare salona 18000lik DEMRAD marka klima aldım. 849ytl
    önce 12000lik istedim ama servisin takmicagını söylediler.. bu nedenle 18000 almak zorunda kaldık...

Size bazı sorularım olucak,

1- servis takmaya geldiğinde ne yapmam gerek ve neye dikkat etmem gerek?

2- Klima montajının nasıl yapıldıgı hakkında bilgi verebilirmisiniz? iç ünite dış üniteden yüksek mi olmalı? ne kadar yüksek olmalı?

3- dış ünite ve iç ünite arası boru ne kadar kısa olursa sonuç okdr iyi olur değil mi?

4- Herhangi başka bilmem gereken durum var mı?

Teşekkürler...
  • Arkadaşlar yarın klima almaya karar verdim. LG BEKO 19200 BTU neo plazma alacaktım ama yaklasık aynı fiyata Elektrolux diye bi marka 18000BTU luk klima buldum.(ayrıca beko dan daha şık bir tasarımı var)
    Acaba bu marka nasıldır..LG BEKO ayarındamı yoksa daha mı kötüdür? ikisinden birini alıcamyardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • rütbemiz cevap almaya yetmiyor sanırım:)
  • Ne kadar acı......
  • kardeş devran gelecek bizim rütbelerde artacak biz bizden sonrakilere bu şekilde davranmayacağız ama:)
  • Valla ben en son askerde tegmenliğimi hatırlarım, daha da fazlasını bu sıcaklar devam ederse göremem heralde..
  • Arkadaşlar 30mkare salona 18000lik DEMRAD marka klima aldım. 849ytl
    önce 12000lik istedim ama servisin takmicagını söylediler.. bu nedenle 18000 almak zorunda kaldık...

Size bazı sorularım olucak,

1- servis takmaya geldiğinde ne yapmam gerek ve neye dikkat etmem gerek?

2- Klima montajının nasıl yapıldıgı hakkında bilgi verebilirmisiniz? iç ünite dış üniteden yüksek mi olmalı? ne kadar yüksek olmalı?

3- dış ünite ve iç ünite arası boru ne kadar kısa olursa sonuç okdr iyi olur değil mi?

4- Herhangi başka bilmem gereken durum var mı?

Teşekkürler...
  • bir klimanın kapasitesinin fazla geldiği görülmez, anlaşılmaz yani. sadece alırken fazla para verilir hele de pahalı markalarda. eğer inverter de değilse dikkatsiz kullanımlarda fazla (gereksiz) enerji harcayacaktır ve de kullanırken gereğinden yüksek bi kapasite konforsuz işlev görecektir.
  • @arimas06: blue-line alabilirsiniz.
    @zaykın:electrolux klimalar hakkında bir bilgim yok maalesef. Ben olsam ileride yaşayacağım olası servis veya yedek parça sorununu göz önüne alarak lg bekoyu seçerdim
    @Razorback: sizin hiçbirşey yapmanıza gerek yok. montaj kitinden gerekli tüm malzemeler çıkıyor zaten. 2,3 ve 4. sorularınızın cevabını ise servisler biliyor. Eğer şansınıza deneyimli ve işinin ehli bir servis elemanı gelirse onlar işini iyi yaparlar merak etmeyin siz.
    İyi akşamlar.
  • afacan peki mitsubishi ve daıkının fiyatlarını yukarıda verdim sen hangisini seçerdin
  • afacan , yorumun için teşekkürler..
  • mbbilici bana yukarıda yazmış olduğum soruyla ilgili yardımcı olabilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: arimas06

mbbilici bana yukarıda yazmış olduğum soruyla ilgili yardımcı olabilir misin?

tabi olurum. ama ben sana özel mesaj atmıştım almadın mı?
  • gelen mesajlarıma baktım ama herhangibir mesaj göremedim
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.