Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mnaltunkeyik

Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar. LG W126MMF5 serisi klimayı 3 aydır kullanmaktayım iç ünitedeki ses bendede aynı şekilde rahatsız edici. Daha önceki yazılarımda değişik fan hızlarında Klimanın ağız çıkış sıcaklığını ölçüp ölçtüğüm değerleri sizinle paylaşmıştım. Klimanın ağız çıkış sıcaklığı normal seviyelerde ancak bu ses seviyelerinde üflemiş olduğu hava bana göre yetersiz. yani cfm değeri düşük. Dün evden çıkarken klimayı 3 saatlik uyku moduna ayarlayıp çıktım tekrar eve döndüğümde "ch 61" hatasıyla karşı karşıya kaldım. Klima kendini kapatmış ve ch61 hatası vermişti. Tekrar açmaya çalıştım ancak açılmadı . Ch 61 hatasının ne olduğunu araştırdım yüksek boru sıcaklığı anlamına geliyormuş. 1 saat kadar bekledim tekrar açmaya çalıştım ancak yine açılmadı. sonra klimanın sigortasını kapattım 1 saat bekledikten sonra yeniden sigortayı açtım bu sefer çalıştı. bu gün aynı hatayı bir daha verdi oda şöyle klimayı 28 dereceye 1. fan hızında ayarlayıp gittim eve döndüğümde aynı hatayla karşılaştım. Sayın ustalar bu hata hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var klimayı servise mi göndereyim yoksa sizin bildiğiniz bir çözüm yolu varmı. saygılar..

Arkadaşım sıkıntı klimada değil .Sizin kullanımınızda ,ısıtmada uyku modu veya düşük fanda kullanmayın.Birde filitreleri temizleyin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar. LG W126MMF5 serisi klimayı 3 aydır kullanmaktayım iç ünitedeki ses bendede aynı şekilde rahatsız edici. Daha önceki yazılarımda değişik fan hızlarında Klimanın ağız çıkış sıcaklığını ölçüp ölçtüğüm değerleri sizinle paylaşmıştım. Klimanın ağız çıkış sıcaklığı normal seviyelerde ancak bu ses seviyelerinde üflemiş olduğu hava bana göre yetersiz. yani cfm değeri düşük. Dün evden çıkarken klimayı 3 saatlik uyku moduna ayarlayıp çıktım tekrar eve döndüğümde "ch 61" hatasıyla karşı karşıya kaldım. Klima kendini kapatmış ve ch61 hatası vermişti. Tekrar açmaya çalıştım ancak açılmadı . Ch 61 hatasının ne olduğunu araştırdım yüksek boru sıcaklığı anlamına geliyormuş. 1 saat kadar bekledim tekrar açmaya çalıştım ancak yine açılmadı. sonra klimanın sigortasını kapattım 1 saat bekledikten sonra yeniden sigortayı açtım bu sefer çalıştı. bu gün aynı hatayı bir daha verdi oda şöyle klimayı 28 dereceye 1. fan hızında ayarlayıp gittim eve döndüğümde aynı hatayla karşılaştım. Sayın ustalar bu hata hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var klimayı servise mi göndereyim yoksa sizin bildiğiniz bir çözüm yolu varmı. saygılar..

Arkadaşım sıkıntı klimada değil .Sizin kullanımınızda ,ısıtmada uyku modu veya düşük fanda kullanmayın.Birde filitreleri temizleyin...

bu ne len şimdi? Allah yemin olsun kaç gündür daikini en düşük fanda hatta sus işaretli fanda kullanıyorumki nefesimi tıkamasın diye gayette iyi ısıtıyor. sadece 30-40 watt sanırım fazla tüketimi var gibi.

yani arıza riskimi var diyorsun şimdi kullanmayalımmı bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

bu ne len şimdi? Allah yemin olsun kaç gündür daikini en düşük fanda hatta sus işaretli fanda kullanıyorumki nefesimi tıkamasın diye gayette iyi ısıtıyor. sadece 30-40 watt sanırım fazla tüketimi var gibi.

Aga bu iş yazılıma göre değişir.Makinenin verdiği arıza kodu diyor ki makina şişti,üzerinden ısıyı atamıyor,kusura bakma kompresörü elime almayacağım ,ben kapatıyorum, diyor.Hatta beni çalıştıramazsın kontrol etmeden önce diyor.Adam akıllı arkadaşım canı kıymetli,ne yapsın patlatsın mı kompresörü.Yada çalışsın öyle gittiği yere kadar. 2 sene sonra tırt.

Bu iş yazılımla ilğili ,senin makine kendini kısıyordur,gazlamıyordur.Önlemini öyle alıyordur.Bunda ise arızaya geçmiş ,arıza derken bir hata var diyor.Başka senaryolarda olabilir tabi,mesela iç ünite fanı arızalı veya içi doldu,filitre tıkalı vs. gibi durumlarda makine kendini korumaya alır.Ha bazı makinada çalışır durur kompresör termik açar...

Asıl olan şu klima ısıtmada düşük fanda kullanılmamalı.. Üstelik arkadaşa filitreyide kontrol et dedik.Belkide tıkalı filitreler..

Hemen servis çağırın,, değişim isteyin....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aga bu iş yazılıma göre değişir.Makinenin verdiği arıza kodu diyor ki makina şişti,üzerinden ısıyı atamıyor,kusura bakma kompresörü elime almayacağım ,ben kapatıyorum, diyor.Hatta beni çalıştıramazsın kontrol etmeden önce diyor.Adam akıllı arkadaşım canı kıymetli,ne yapsın patlatsın mı kompresörü.Yada çalışsın öyle gittiği yere kadar. 2 sene sonra tırt.

Bu iş yazılımla ilğili ,senin makine kendini kısıyordur,gazlamıyordur.Önlemini öyle alıyordur.Bunda ise arızaya geçmiş ,arıza derken bir hata var diyor.Başka senaryolarda olabilir tabi,mesela iç ünite fanı arızalı veya içi doldu,filitre tıkalı vs. gibi durumlarda makine kendini korumaya alır.Ha bazı makinada çalışır durur kompresör termik açar...

Asıl olan şu klima ısıtmada düşük fanda kullanılmamalı.. Üstelik arkadaşa filitreyide kontrol et dedik.Belkide tıkalı filitreler..

Hemen servis çağırın,, değişim isteyin....

Usta zaten biz de bunu diyoruz ya.
    Klimanın yazılımı içerdeki ısı birikimini hissedip onu dağıtacak aksiyonu yaptıramıyorsa ben onun klima gibi içine edeyim.

Tamam, diyelim ki arkadaş filtreyi temizlememiş, hava geçişi azalmış, üstelik te en yavaş fanda kullanmış; bu durumda klimanın yapması gereken de kompresörü/basıncı yavaşlatıp o birikimi dengelemek olmalıydı.
    Bu defa vatandaş aletin yeterli ısıtmadığını farkedip birşey düşünecek ve ilk yapacağı iş ya fanı yükseltmek ya da filtreyi temizlemek olurdu ve mesele kalmazdı.
    Ne dersen de o klima benden - aldı usta.

Haa, sadece o klimaya özgü durumsa, yani alette sorun varsa ve servisin tamirinden sonra düzelirse mesele yok. Her markada-fabrikada üretim hatası olur, bize denk gelmiş deriz.
    Ama tüm klimalarda aynı durum çıkarsa o mallar dandik-almayın demek lazım.

Burada bahsettiğimiz 400 liralık DD değil (ki onda bile sorun çıktığında milleti uyardık, sonrasında almayın dedik); 2500 liralık en ileri teknoloji inverter sözkonusu.
    2500 lira para veriliyorsa bir klimada bu türden sorunlar hiç sözkonusu olmaması gerekir.

• Sayın hocalar iyi günler dilerim. Servis ilk klimayı takmaya geldiğinde bana klimanın genel kullanımda fan hızının 1. fan hızında olmasını ve sıcaklık ayarının 28 de olmasını tavsiye etmişlerdi bende öyle yaptım evde yokken fan hızını 1 e alıp gittim, geldiğimde ch61 hatası aldım olacak şey değil nasıl bir klima kendi içindeki ısı sensörleriyle ısıyı ölçüp kompresörün çalışma hızını ayarlayıp ısısını düşüremez anlamadım.Sanki yazılım konusunda yetersiz kalmışlar. yazılımın ısı sensörlerinin ilettiği değerler doğrultusunda kompresörün çalışmasını yönetebilmesi gerekirdi. Albani ustanın dediği gibi LG ve samsung firmalarına güven olmaz bu çakallardan mal alınmaz eğer alırsanız malınız servisten beri gelmez demişti galiba doğru söylemiş ben pişman oldum bu klimayı aldığıma . Bu firmalar reklam yıldızı ürünleri makyajlayıp piyasaya sürüyorlar ve çok reklam yapıyorlar böyle firmalara verecen odunu .Mitsubishi Elektrik ten klima alsaydım onun ölüsü bile yeterdi bana

• quote:

sn, altungeyik arkadaşım, albani abimiz demiştir mutlaka. bunu bende çok dedim ama sakalım olmadığından Birol ustada taşladı, kocaustada lg klima alanlarda. yok düzelme var dediler. tabi iyi niyetli olmakta var onlar açısından ama ben makien çıktı çıkalı temkinli yaklaştım. umarım yine ben hatalı çıkarım. amacım malbulmuşmagrebi gibi ben haklı çıktım demek değil. dua edelimki size denk gelsin bu durum.

ama bir taraftanda neden denk gelsin diyesi geliyor insanın sonuçta klima üretiyorsun ve bu fonksiyonu koyduysan arıza yapma lüksün yok arkadaş.

sizlerde şirkete devamlı yazın.. çünkü işin içinde çapanoğlu var adamalr sağ gösterip sol vuruyorlar euroventten dolayı.

klima cop değerleri vs güzel twin komp vs var fiyatta güzel olunca kocausta yürüttü gene ama.. ya bunlar yoksada Türk milletine saplıyorlarsa değil 2500 1000 tl bile verilme z ozaman bu klimalara umarım bir sahtekarlık yoktur. ve durum size denk gelmiştir çözülür sizde hemen üzülmeyin.

me konusundada haklsınız ben geçende dedim 6-700 fazla veririm me alırım ama ozmanda yanlış aanlaşıldım.

uzatıyorum ama kocausta desede tosh klonu. bu mümkün değil. bir kere kompresör lg 2012 de kendisi twin patenti almış. ve denennemiş bir durum. birde ya o kampresörü bize sattıkarlında kullnmıyprlarsa. diğer komponentlerle birlikte. papağan oldum ama euroventteki makine kodları farklı burdaysa ilk çıktıktan sonra yeni bir model eklendi gene euroventte yok. gelde düşünme.

@mbirol usta ben bu konuda @kocausta* ya katılıyorum bana verdiğin cevapla birlikte, kocaustanın alaıntı yapıp sana yazdığı şuhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=86542948 cevaba dair.

sen fazla iyi niyetlsin kocaustayı geçtin lg konusunda.

ok kabul bende düşük fanda kullnımları önermiyorum zaten kendimde kullanmam bu arala hava baya iyi kombiyi kapadık. daikini çalıştıryorum özellikle rahatsızlığımdan dolayı en düşük fana aldımki toz kaldırmasın. yoksa haklsın düşük fan olayında ayrıca usta sensin. sensinde bir neden düşük fanda ısıyı tahliye edemiyor o fonksiyonlar konduysa buda gıcık bir şey. bence arçelik leşmey başladırla bu çakall lg ciler.

• Klima alırken 3-4 ay bu forumu takip ettim.Fikir edinmem açısından burada ki ustaların çok yardımı oldu hepsine teşekkür ediyorum.
    Ben de lg prestige kullanıyorum ama böyle bi hata kodu hiç almadım.Bir kişide sorun çıktı diye bu klimayı karalamak doğru olmaz.Bu ay günde ortalama 20 saat çalıştırıyorum.Geri kalan 4 saat oda iyi havalansın diye pencereyi açıyorum.Full çalışsa daha iyi olacak biliyorum ama ben böyle kullanıyorum şimdilik.Klimayı ilk 30-40 dk 25 derecede yüksek fanda çalıştırıyorum.bu esnada ses olayı oluyor ama abartılacak bi ses değil.Daha sonra 24 derecede en düşük fanda devam ediyor ses kesiliyor ve oda ısısını koruyor.Ben yatak odasında kullandığım için çok az bir fan sesi oluyor ama benim sessiz diye geçen buhar makinesinin sesi onu bastırıyor.Bi oturma odasında düşük fanda klimadan ses duymazsınız.ayrıca elektrik sarfiyatı yönündende oldukça memnunum.ben 12 ay taksitle kargo dahil 2313 tl ye aldım.Risk alarak bu klimayı aldım ve memnunum bu gün yine bu paraya bu klimayı alırım.

• quote:

quote:

sn, altungeyik arkadaşım, albani abimiz demiştir mutlaka. bunu bende çok dedim ama sakalım olmadığından Birol ustada taşladı, kocaustada lg klima alanlarda. yok düzelme var dediler. tabi iyi niyetli olmakta var onlar açısından ama ben makien çıktı çıkalı temkinli yaklaştım. umarım yine ben hatalı çıkarım. amacım malbulmuşmagrebi gibi ben haklı çıktım demek değil. dua edelimki size denk gelsin bu durum.

ama bir taraftanda neden denk gelsin diyesi geliyor insanın sonuçta klima üretiyorsun ve bu fonksiyonu koyduysan arıza yapma lüksün yok arkadaş.

sizlerde şirkete devamlı yazın.. çünkü işin içinde çapanoğlu var adamalr sağ gösterip sol vuruyorlar euroventten dolayı.

klima cop değerleri vs güzel twin komp vs var fiyatta güzel olunca kocausta yürüttü gene ama.. ya bunlar yoksada Türk milletine saplıyorlarsa değil 2500 1000 tl bile verilme z ozaman bu klimalara umarım bir sahtekarlık yoktur. ve durum size denk gelmiştir çözülür sizde hemen üzülmeyin.

me konusundada haklsınız ben geçende dedim 6-700 fazla veririm me alırım ama ozmanda yanlış aanlaşıldım.

uzatıyorum ama kocausta desede tosh klonu. bu mümkün değil. bir kere kompresör lg 2012 de kendisi twin patenti almış. ve denennemiş bir durum. birde ya o kampresörü bize sattıkarlında kullnmıyprlarsa. diğer komponentlerle birlikte. papağan oldum ama euroventteki makine kodları farklı burdaysa ilk çıktıktan sonra yeni bir model eklendi gene euroventte yok. gelde düşünme.

@mbirol usta ben bu konuda @kocausta* ya katılıyorum bana verdiğin cevapla birlikte, kocaustanın alaıntı yapıp sana yazdığı şuhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=86542948 cevaba dair.

ok kabul bende düşük fanda kullnımları önermiyorum zaten kendimde kullanmam bu arala hava baya iyi kombiyi kapadık. daikini çalıştıryorum özellikle rahatsızlığımdan dolayı en düşük fana aldımki toz kaldırmasın. yoksa haklsın düşük fan olayında ayrıca usta sensin. sensinde bir neden düşük fanda ısıyı tahliye edemiyor o fonksiyonlar konduysa buda gıcık bir şey. bence arçelik leşmey başladırla bu çakall lg ciler.

sn hocam bu klimayla alakalı bir husus daha var. klimanın ağzından üflenen hava miktarı bana yetersiz geldi. Klimanın üflediği hava 5. fan hızında yani son hızda 40 cm den uzakta hissedilmiyor yani hava akışı yok . Oda içindeki havayı sirküle edemiyor. 17 m2 lik Odanın değişik noktalarında çok farklı ısı dereceleri ölçtüm, tabiki buda konfor sağlamaya yetmiyor Isınmayan ölü nokta çok kalıyor. Ben yidene çok pişmanım aldığıma. ME denemeyen ne bilsin kaliteyi konforu sağlamlığı, iyisini görmeyen ne bilsin elindekinin kötü olduğunu, diyecek bir şey bulamıyorum. Hafta sonu servis çağırayım diyorum hayırlısı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnaltunkeyik -- 15 Ocak 2014; 14:51:45 >

• mnaltunkeyik M kullanıcısına yanıt
    sizin klimada bir üretim sorunu oduğu kesin gibi.

sadece ME'ler kaliteli-konforlu diye birşey yok biraderim, neler var daha.
  • klimanın faturasında AS W126MMFO yazıyor
    iç ünüte ASNW126MMF0
    dış ünütede ASUW126MUFO yazıyor bir yanlışlık varmı acaba.
  • mnaltunkeyik M kullanıcısına yanıt
    Hocam anladığım kadarıyla sizin klima arızalı.Kulandığım oda 16,5 m2 Fan hızını 5. kademeye aldığımda yaklaşık 4 metre mesafeden rahatsız oluyorum.odanın tül perdelerindeki hareketlerde bunu gösteriyor.en uç noktaya derece koyuyorum ilk saatlerde 1 derceye kadar ayarladığım sıcaklıktan 1 derece kadar düşük oluyor ama daha sonra dengeleniyor.ME klimaları az çok biliyorum bir çok akrabam kullanıyor kalite klimadır ama fiyat unsuru var işte.Ama bunun yanında lg prestige klima kaldırıp çöpe atılacak klima değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxforce -- 16 Ocak 2014; 14:23:09 >
  • quote:

quote:

quote:

sn hocam bu klimayla alakalı bir husus daha var. klimanın ağzından üflenen hava miktarı bana yetersiz geldi. Klimanın üflediği hava 5. fan hızında yani son hızda 40 cm den uzakta hissedilmiyor yani hava akışı yok . Oda içindeki havayı sirküle edemiyor. 17 m2 lik Odanın değişik noktalarında çok farklı ısı dereceleri ölçtüm, tabiki buda konfor sağlamaya yetmiyor Isınmayan ölü nokta çok kalıyor. Ben yidene çok pişmanım aldığıma. ME denemeyen ne bilsin kaliteyi konforu sağlamlığı, iyisini görmeyen ne bilsin elindekinin kötü olduğunu, diyecek bir şey bulamıyorum. Hafta sonu servis çağırayım diyorum hayırlısı artık.

sizin aldığınız yeni modelmiydi eskisimi acaba. belki yeni modellerde şirirmiş olabilirler. millet hala yanlış anlıyor ama ben şahsen olabilecek durumalra dikkat çekiyorum.

çünkü karşında lg diye bir şirket var. kocausta hala daha neler var desede 200 ucuz olsun der ucuzuna kaçar ben kafamı keserim me nin standart inverteri bu klimayı katlar. günah alıyorum belki ama getir euroventteki cihazı bakalım.

siz aynı zamanda sanrım ME kullanıcısısınız. ben merak edip hiç hava debisine bakmadım lg nin ama siz bakın me lerin hava debisyle lg nin hava debisine. millet hitachinin hav debisi yüksek desede hangisi yüksek. klimada en önemli durumlardan birisidir hava debisi. am akliam sessisdir gene ancak 3. fanda duymaya başlarsın sesini. bir ar zaten ses bölümüne video ekleyeceğim müsait zamanda.

ben umarım sizin makinede arıza vardırda fazla üsülmezsiniz çözerler sorunu. ısısan iyi firmadır servsi ısısanda çünkü.

şu samsunga da değineyim millet kızıyor ya. telefonuna baksak. samsung un en iyi telefonunu alın tutun kulağınıza delinir kulağınız.. birde nokianın hiç bir özelliği olmayan telefonunu alın konuşun kulağınızda hiç bir rahtsızlık hissetmezsiniz ben bu yüzden iki firmayada gıcığım. hele hele lg bu kliamda Türkiyeye özel üretim yapıyorsa kahrolsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxforce

Hocam anladığım kadarıyla sizin klima arızalı.Kulandığım oda 16,5 m2 Fan hızını 5. kademeye aldığımda yaklaşık 4 metre mesafeden rahatsız oluyorum.odanın tül perdelerindeki hareketlerde bunu gösteriyor.en uç noktaya derece koyuyorum ilk saatlerde 1 derceye kadar ayarladığım sıcaklıktan 1 derece kadar düşük oluyor ama daha sonra dengeleniyor.ME klimaları az çok biliyorum bir çok akrabam kullanıyor kalite klimadır ama fiyat unsuru var işte.Ama bunun yanında lg prestige klima kaldırıp çöpe atılacak klima değil

siz bri iyilik yapıp o sesleri bir işlesenizde şu ses sorununu anlasak. bende şahsen ses sorununa karşıyım. bugün mbirolda belirtmiş makinenin hakkını vermesi için düşük fanda kullnılmamalı demiş. gerçi arkadaşın klimada büyük ihtimal sorun var ayrı meselede.

benin anlam veremediğim mesele ses rahatsızlığı olan kişiler ya kardeşim ille sesi olur klimanın. genel olarak okunursa tüm klimaların k. kılavuzu. orta fan tavsiye edilir kullanımda. klimacılarsa dah çok yüksek fan önerirler dah çabuk ilklimlendirmesi için.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Benden foto istemiştiniz Mhi zmp-s filtre için linklerden görebilirsiniz.
    http://i.hizliresim.com/emGdMy.jpg
    http://i.hizliresim.com/KDll3o.jpg
  • quote:

quote:

siz bri iyilik yapıp o sesleri bir işlesenizde şu ses sorununu anlasak. bende şahsen ses sorununa karşıyım. bugün mbirolda belirtmiş makinenin hakkını vermesi için düşük fanda kullnılmamalı demiş. gerçi arkadaşın klimada büyük ihtimal sorun var ayrı meselede.

benin anlam veremediğim mesele ses rahatsızlığı olan kişiler ya kardeşim ille sesi olur klimanın. genel olarak okunursa tüm klimaların k. kılavuzu. orta fan tavsiye edilir kullanımda. klimacılarsa dah çok yüksek fan önerirler dah çabuk ilklimlendirmesi için.

9köy hocam ne kadar mesafeden ses ölçmem gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Benden foto istemiştiniz Mhi zmp-s filtre için linklerden görebilirsiniz.
    http://i.hizliresim.com/emGdMy.jpg
    http://i.hizliresim.com/KDll3o.jpg

çok sağolun kardeşim. evet gereçekten ilginç

resimlerer yeni link verdim hızlı resim çabuk siliniyor çünkü.
    yarım filtre kullanmışlar.

üstten takılıyor. mbirol demiştide şaşırmıştım. ön panael tarafı kirlenmiyormu bu klimanın diye..sizde ön panael açılmıyor demiştiniz. neden böyle yapmışlarki acaba öen serpantinler daha çok kir toplayacak üst serpantinler zaten kısadır daha çok ön taraf kir toplar çünkü..

edit: sayfa formatı bozulduğu için resimler ufaltılmıştır. eski mesajhttp://i.imgur.com/aLyjDsx.jpg

2. edit: yuh yani 80kb resimde bile şişiyor sayfa formatı. bir türlü çözüm üretemediler yahu. zaten gene kağnı gibi durdu resmen 2 saatte bir mesaj atamıyoruz paydos bugün.
    2.kez değişen mesaj:http://i.imgur.com/W57G1HP.jpg yuh yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 15 Ocak 2014; 20:03:20 >

• quote:

quote:

quote:

9köy hocam ne kadar mesafeden ses ölçmem gerekiyor

ya kardeş video olarak alırsanız makine kendini belli eder zaten. hemde daha iyi anlaşılır.

2-3 metre yeter zaten bir klimanın sesli sesis olup olmadığını anlamak için.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Zaman içinde göreceğiz ne olacağını.Benim kullandığım oda da kirlenmesi uzun sürer ama başkalarını bilmem.Benim daha önce bu konuda belirttiğim ıslık ve şıkırdama sesi sorunum haricinde bu klima bu güne kadar ki bütün testlerimi başarı ile geçti bunu söyleyebilirim.Henüz eksi değerlerde çalışmadı ama sorun yaratacağını düşünmüyorum.12.25 Metrakare içinde büyük geldiğini belirteyim.Çünkü kendini çok çabuk kısıyor.Ben 23 derece de kullanıyorum ve yalnız bu klima için digital sayaç satın aldım ve bağladım.23 derecede bu havalarda 1 saatte ortalama 200 w geceleri 250w çekiyor.Şu anda 30 dereceye ayarlı ve en yüksek fanda test ediyorum en son18.00-19.00 arası yani tam yükte full çalışırken dış ortam 10 derecede çektiği 480 w.Yüksek fan ağız sıcaklığı 49.5 dereceye düşük fan ağız sıcaklığı 58.6 dereceye çıkıyor. Oda da zor duruyorum artık dereceyi düşüreceğim.Bunlar da bu güne kadar ki denemelerden notlar.İlgilenenlere referans açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebanuba -- 15 Ocak 2014; 19:11:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Zaman içinde göreceğiz ne olacağını.Benim kullandığım oda da kirlenmesi uzun sürer ama başkalarını bilmem.Benim daha önce bu konuda belirttiğim ıslık ve şıkırdama sesi sorunum haricinde bu klima bu güne kadar ki bütün testlerimi başarı ile geçti bunu söyleyebilirim.Henüz eksi değerlerde çalışmadı ama sorun yaratacağını düşünmüyorum.12.25 Metrakare içinde büyük geldiğini belirteyim.Çünkü kendini çok çabuk kısıyor.Ben 23 derece de kullanıyorum ve yalnız bu klima için digital sayaç satın aldım ve bağladım.23 derecede bu havalarda 1 saatte ortalama 200 w geceleri 250w çekiyor.Şu anda 30 dereceye ayarlı ve en yüksek fanda test ediyorum en son18.00-19.00 arası yani tam yükte full çalışırken dış ortam 10 derecede çektiği 480 w.Yüksek fan ağız sıcaklığı 49.5 dereceye düşük fan ağız sıcaklığı 58.6 dereceye çıkıyor. Oda da zor duruyorum artık dereceyi düşüreceğim.Bunlar da bu güne kadar ki denemelerden notlar.İlgilenenlere referans açısından.

kirlenmesi uzun sürmez şimdi anlamazsınızda. yazın soğukta çalışırken kokuyu olur. ön panel hiçmi açılmıyor.

tüketim gayet başarılı bir ara videoya alırsanız herkeze faydası olur. mesela bakın burası

http://www.youtube.com/user/9village?feature=watch

benim video sayfam.

• @mnaltunkeyik arkadaşım filitreleri ne zaman temizlediniz.Bir fotolayın bakalım.üfleme yönü aşağıya doğrumu..Birde fan yavaş üflüyor diyorsunuz.Enerji.problemimi var acaba....

• 
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.