Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Vaio , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 14 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1000 lira civarı bütçe ile 29 metre kare salon için klima bakıyorum. Tasarımı tipi güzel bir model tercihim olur.
    Performansı çok iyi olmayacak biliyorum ama yeni evlendiğimden pek bütçe ayıramıyorum.

Bir kaç alternatif tavsiye edebilirseniz sevinirim.
  • Dae-su Oh D kullanıcısına yanıt
    bence bütçeyi biraz yükseltmelisiniz ,1000 TL ye salonunuz için uygun klima biraz zor gibi gözüküyor
  • tepeb kullanıcısına yanıt
    yazdığın cihazlar arasında srk50zj iyidir ama fiyat performansı açısından tercih meselesi (bana göre o parayı hakeden klima değildir).. msz-hj50va tercih edilebilir veya daıkın uygun modellerıne bakabılırsın...mesela bu fiyatlara yakın daıkın FTX50GV olabilir , bu yazdığın 3 modelden daha verimli ve kalitelidir (benim düşüncem ) forumdaki ustalarda öneri sunacaklardır zaten..
  • Min. bütçe ne olmalı?
    Şimdilik kalitesi yüksek olmayan bir ürün alıp bozulduğunda iyi bir klima ile değiştirmek gibi bir planım var. Tasarım ağırlıklı bir ürün düşünüyorum o nedenle.

@adventurer0008
  • Dae-su Oh D kullanıcısına yanıt
    Bütçe min. 1500 TL olmalı ayrıca bu fiyatlara inverter model alamazsınız. Airfel klimalara bakabilirsiniz hem hesaplı hem verimli olur
  • Yalnız son 1-2 yılda klima fiyatları neredeyse 2 kat artmış yuh diyorum yani yuh :(
  • Bilgili arkadaşlardan tavsiye veya yorum rica ediyorum, bir sürü para verilecek çöpe atmayalım paramızı.
  • 9köy arkadaşım burdaysan bi ses edermisin sana bir şey daha sormam lazım
  • tepeb kullanıcısına yanıt
    Mitsubishi Electric MSZ-HJ50VA 3700 TL 8 taksit 2 ay erteleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

Arkadaşlar bayağıdır okuyorum ve bilgi edinmeye çalışıyorum, daha önce de yazmıştım ama cevap alamamıştım. Şimdi daha net bir soru sormak istiyorum üç klima arasından kaldım teknik veri olarak ve fiyat olarak birbirine yakınlar ama servis olarak ME daha ilgili ve bilgili gibi geldi, küçükkuyu'da orta kat, güney cephe, yalıtımsız, 2,5 mt tavan yüksekliği ve yaklaşık 30m2 kadar bir alan için ısıtma amaçlı kullanılmak üzere hangi klimayı tavsiye edersiniz, ya da bunlara alternatif eklenebilir mi?

Mitsubishi Heavy Ind. SRK50ZJ-S 4390 TL 12 taksit
    Mitsubishi Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 3300 TL 12 taksit (15000 btu ama o metrekarede yeterli olur dedi yetkili)

Üçünün fiyatları da özelliklerine göre orantılı/uygun.

Yakınınızdaki MHI servisi düzgünse 45ZJP-S olabilir, 400 lira fark var.
    Ama servis konusunda şüpheliyseniz MSZ-HJ50VA düşünün.
    Bu ülkede servis olarak en ciddi firma Klimaplus.

• Tavsiyeleriniz için teşekkürler, peki MHI 45ZJP-S 17.060 (6.141 - 19.789) BTU/h değerleriyle 30m2 civarı ısıtmaya yeterli gelir mi?
  • quote:

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, peki MHI 45ZJP-S 17.060 (6.141 - 19.789) BTU/h değerleriyle 30m2 civarı ısıtmaya yeterli gelir mi?

Normal şartlarda yeterlidir.
    Ancak mekan izolasyon olarak çok kötüyse, zorlanabilir.
    Satın almadan önce onların (İklimsa veya Airfel) bir servisini çağırıp keşif yaptırın, işi garantiye alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dae-su Oh

1000 lira civarı bütçe ile 29 metre kare salon için klima bakıyorum. Tasarımı tipi güzel bir model tercihim olur.
    Performansı çok iyi olmayacak biliyorum ama yeni evlendiğimden pek bütçe ayıramıyorum.

Bir kaç alternatif tavsiye edebilirseniz sevinirim.

Tasarım deyince, bu olabilir miydi?

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929-r2-r410a-fiyati,748360.html

• quote:

Arkadaşlar bayağıdır okuyorum ve bilgi edinmeye çalışıyorum, daha önce de yazmıştım ama cevap alamamıştım. Şimdi daha net bir soru sormak istiyorum üç klima arasından kaldım teknik veri olarak ve fiyat olarak birbirine yakınlar ama servis olarak ME daha ilgili ve bilgili gibi geldi, küçükkuyu'da orta kat, güney cephe, yalıtımsız, 2,5 mt tavan yüksekliği ve yaklaşık 30m2 kadar bir alan için ısıtma amaçlı kullanılmak üzere hangi klimayı tavsiye edersiniz, ya da bunlara alternatif eklenebilir mi?

Mitsubishi Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 3300 TL 12 taksit (15000 btu ama o metrekarede yeterli olur dedi yetkili)

Üçüde bu parayı haketmiyor .
    ME CHC en alt gurup bu para çok bu mala

MHI ler ise o ikisine de o para çok fazla..

Bunların hagisini alırsanız alın,kendinizi kandırırsınız Mitsubishi aldım diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, peki MHI 45ZJP-S 17.060 (6.141 - 19.789) BTU/h değerleriyle 30m2 civarı ısıtmaya yeterli gelir mi?

O mal alımmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima uzmani

Çok özel bir makine galiba.ME te bundan daha aşağı mal var mı acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Biraz sonra köylü gelsin de gösterir sana gününü
    Ne demekmiş ME'e yok atmakundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 16 Eylül 2013; 22:50:45 >

• quote:

quote:

Peki bir tavsiyeniz var mı 3000-3500 TL arası alınabilir fiyat kalite oranı iyi bir klima

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima uzmani

Çok özel bir makine galiba.ME te bundan daha aşağı mal var mı acaba??

akılsız kıl adam.. adam senle kafa bulmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

Arkadaslar mehabalar.izmirde 16m2 oda icin surekli kullanilscak inverter tip klima ihtiyacim var tavsiyeleriniz nelerfir? Odanin bir duvari komple cam baska bir tarafinda da balkon kapisi var ve camlarda kapida tahta.oturma odasi surekli kullanilacak.butce olarak uygun isitma icin kullanilacak sorun yaratmayacak hangi marka model kac btu luk klima onerirsiniz?

?????
  • 
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.