Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11911192119311941195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dış ünitenin olduğu zemin düz zemin, pencerenin önü eğimli sadece.
  • alekto4 kullanıcısına yanıt
    Klimanın yanında veriyorlar, 2 adet 2 metrelik şeklinde, dönüşler ve bitiş noktaları için ayrı kapaklar da oluyor yanında.
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    Aslında delik açılmadı, montajcı arkadaşlar yalıtıma zarar geleceği için delik açmıyoruz sadece oturtup ayaklara silikon döküyoruz dediler, isteseydim deleceklerdi ama ben de yalıtımı düşünerek vida attırmadım. Ama takoz olayını arayıp bildireceğim, gerçi takoz için de zemine delik açılması lazım ama onun için de bir yöntem bulacağım artık :)
    Bu arada taraflı tarafsız sorun değil hocam, sen fikrini belirt yine de her fikri değerlendiririz :)
  • iki klima arasında kaldım alacağım klima 18.000 lik olacak sadece soğutma için kullanılacak fiyatı uygun olacak

vestel bio plus 18 a enerji klima 1.300 tl
    samsung boracay 18 tsmntsk a enerji klima: 1.499 tl

birde plazma çok önemli bir özellikmidir klimalarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Dış ünitenin olduğu zemin düz zemin, pencerenin önü eğimli sadece.

bu güzel işte...

Hayırlı olsun..

Bilgilendirme için teşekkür ederim..
  • klima 55 hocam kolay gelsin hayırlı işler.
  • quote:

Aslında delik açılmadı, montajcı arkadaşlar yalıtıma zarar geleceği için delik açmıyoruz sadece oturtup ayaklara silikon döküyoruz dediler, isteseydim deleceklerdi ama ben de yalıtımı düşünerek vida attırmadım. Ama takoz olayını arayıp bildireceğim, gerçi takoz için de zemine delik açılması lazım ama onun için de bir yöntem bulacağım artık :)
    Bu arada taraflı tarafsız sorun değil hocam, sen fikrini belirt yine de her fikri değerlendiririz :)

Cıvatasız takoz düşünün.
    O nedenle değişik otomotiv takozları lafı etmiştim. Bir uçtaki cıvata kasaya sabitlenir, diğer uç cıvatasız olur, gibi.
    Zemin de düz olduğuna göre kayma sözkonusu olmaz.
  • Airfel AS12-0933/INV, az önce siparişi verdim. 9 taksit, kargo dahil 1,518.30 TL. inşaallah sorun çıkmaz.
  • Gree klima 9000 lik dış ünüte ölçüsü koçtaşın sitesinde
    Dış Ünite (GxYxD) 785x540x320 mm

yine koçtaşın sitesinde PDF olarak düzenlenen teknik tabloda ise
    Dış Ünite (GxYxD) 848x540x320 mm

hangisi doğru arakdaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnsevim -- 4 Temmuz 2013; 20:48:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOLKANEFE

klima 55 hocam kolay gelsin hayırlı işler.

Çok teşekkür ederim hocam :)

Hayırlı Günler Dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: akillitasarruf.com

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Şimdi arkadaşlar konu eğer bu resimler ise ,ben yorumlayayım,çatıdaki siding izolasyonları delip dubel atmışlar (izolasyonun içine etmişler) sonrada üstüne silikon çekmişler.

İnşallah ben yanlış görüyorumdur. Dün gördüm aslında ama yazmadım,taraflı davranıyor vs. derler şimd,malum Tos. düşmanıyız ya..

Arkadaş eğer orayı deldilerse vay izalosyonun haline.Birde o makinenin altında dranaj suyu nası akacak yahu,her yer silikon veya poliretan...

bİraz önce klima55 delmemişlerse diyordu.. sen delmişlerse diyorsun..

deldiğini nasıl anladın? %100 delmemişlerdir..

ayrıca dranajın akıcağı yol zaten çok net bir şekilde gözüküyor..

ama eğim konusunda ben birşey söyliyemem selçuk bey servisle konuşsun veya eğimi selçuk bey bize bildirsin...

mbirol eğer herşey net belliyse sen montajı nasıl yapardın anlatırmısın.. mbirol kardeşim taraflı bakmamayı bir öğrensen...

Sn.mbirol haklı izolasyon delinmiş. Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: nnsevim

Gree klima 9000 lik dış ünüte ölçüsü koçtaşın sitesinde
    Dış Ünite (GxYxD) 785x540x320 mm

yine koçtaşın sitesinde PDF olarak düzenlenen teknik tabloda ise
    Dış Ünite (GxYxD) 848x540x320 mm

hangisi doğru arakdaşlar?

koçtaşta görmüştüm çok zaman önce keşke öylesine ölçüsünü alsaydım.

mutlaka greenin kendi pdf si doğrudur...
  • arkadaslar 9000'lik ,inverter 1 adet klima almam lazım, bebek odası için.
    Limitim 2200 tl civarı. Sessiz, en kaliteli ne alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • http://www.klimareyonu.com/fujitsu-asyg12lu-duvar-tipi-high-end-super-dc-inve

Arkadaşlar bu klimayı 2800 tl /10 taksit e alıyorum sanırım.

Yurt dışı sitelerde ve eurovent te çok verimli üst sınıf diye geçiyor.(Hıgh Power)

süper dc inverter ve değerleri de çok iyi duruyor ve Klimada birebir Made İN Japan yazıyor.(Fuji nin made in tayland ürünleri de var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: reinanapster

arkadaslar 9000'lik ,inverter 1 adet klima almam lazım, bebek odası için.
    Limitim 2200 tl civarı. Sessiz, en kaliteli ne alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çoğu klimada 9000 lik den ziyade 12000 likler daha sessiz oluyor veya bem rastladıklarım öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

iyi birşey mi söylediniz?kötö bir şey mi? anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

beyler klimada kral marka general(alarko),mitsubishi,daecon (doğru yazmamış olabilirim.)

bu üç markanın hepside en pahalı klimalardan ve hepside kendi aralarında 1. dir.

eğer para var kaliteli olsun diyorsan bunlardan şaşmayacaksın.

örneğin daecon -40 dercede dahi çalışabiliyor ama örneğin gidip beko yok arçelik falan alırsanız -2 den sonra çalışmıyor çünkü dışaraki motor donuyor.

onun için bu üçü en kalite marka.

ama öyle çok para olmasın küçük bişey olsun diyosanda cartel veya regal alabilirsin.

+1

• kocausta* kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam eyvallah, tatile çıktım tatil dönüşü halledeceğim :) herkese iyi tatiller bu arada. Ayrıca tatil dönüşü klimayı daha fazla test edeceğim, merak eden arkadaşlar için tecrübelerimi paylaşırım.
  • En İyi klima bence şu mitsuşibi sonra daikin var

• Geçen ay sonu @akıllıtasarruf 'tan Toshiba RAS 18N3KV modelini havale ile satın aldım. Ürün bulunduğum şehire kargo ile gönderildi. Çok iyi bir teklifte bulunmuştu ve alışveriş sorunsuz tamamlandı. Bunun için teşekkür ederim.

Edit : Tek hata klima kutusunun içinden veya üstünden ücretsiz montaj için çıkması gereken ve servisin kupon dediği şey çıkmadı. Buradaki servisten gelen arkadaşlar kutu üstündeki barkodu sistemden sorgulayıp ücretsiz montaj hakkım olduğunu öğrendiler ve o şekilde montaja birşey ödemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 5 Temmuz 2013; 22:48:54 >
  • 
Sayfa: önceki 11911192119311941195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.