Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1189. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11871188118911901191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    klima5505 arkadaş fikrine yorum yapacağım, rahatsız olursan silerim..

klimayı koy dediğin yer kapının üstüyse, banyo duvarı direkt önünde ve maalesef klimanın içindeki termostlar erken kapanmasını sağlar..

eğer klimayı koy dediğin yer banyo duvarıysa dış ünitenin montajı için koridor, ve odanın duvarından geçmesi bayağı bir mesafe alır. Ayrıca salonun kapısı her zaman açık kalması gerekir. bu da misafir geldiğinde yatak odalarındakini rahatsız edebilir.

ayrıca:
    klimayı saon kapsının üstüne koyuyorsak, gene dış ünite ve drenajlar problem yaratacaktır...

benim biraz önce çizdiğim yerler bence daha iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akillitasarruf.com

klima5505 arkadaş fikrine yorum yapacağım, rahatsız olursan silerim..

klimayı koy dediğin yer kapının üstüyse, banyo duvarı direkt önünde ve maalesef klimanın içindeki termostlar erken kapanmasını sağlar..

eğer klimayı koy dediğin yer banyo duvarıysa dış ünitenin montajı için koridor, ve odanın duvarından geçmesi bayağı bir mesafe alır. Ayrıca salonun kapısı her zaman açık kalması gerekir. bu da misafir geldiğinde yatak odalarındakini rahatsız edebilir.

ayrıca:
    klimayı saon kapsının üstüne koyuyorsak, gene dış ünite ve drenajlar problem yaratacaktır...

benim biraz önce çizdiğim yerler bence daha iyi..

Estağfurullah neden rahatsız olayım...

belirttiğim konumda olması odaların ve salonun havalandırması amacı içindi...

ama sensörleri de hesaba katarsak dediğiniz gibi olacaktır...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    tanıştığımıza memnun oldum...

yerimiz istanbul - bakırköyde.. yolun düşerse beklerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima uzmani -- 3 Temmuz 2013; 20:24:49 >
  • quote:

tanıştığımıza memnun oldum...

Teşekkür ederim ben de :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Arkadaşlar klima montajım tamamlanmıştır, ustaların değerli yorumlarını bekliyorum.
    -Montajı yapanlar hakkındaki görüşüm olumlu, gayet anlayışlılar, dediğim dedik tiplerden değil, ne rica ettiysem onu yaptılar, eksik ya da yanlış bir şeyler varsa, veya gözümden kaçan, kendilerine iletirim gelip hallederler o bakımdan da sıkıntı olmayacak.
    -Vakumlamayı da yaptılar bu arada, en çekindiğim şey buydu :)) 20 dakika civarında sürdü.
    -Herhangi bir hasar vermeden, acele etmeden sohbet ederek her türlü bilgiyi vererek temiz bir şekilde bitirdiler montajı.

Onlar gittikten sonra da elektrik kısmı kaldı bana, onu da hallettim sayılır :) sigortayı yerleştirdim fakat besleme kablosunu düzenlemedim daha, sıva altına alacağım bir ara.

Cihazı çalıştırdıktan 5 dakika içerisinde soğutmaya başladı, gayet de güzel soğutuyor, ilerleyen zamanlarda tecrübelerim netleşir.Bu arada 3 yıl garantili cihaz, 95 lira verip 2 yıl daha uzattım.

merhabalar...

çatı sanırım eğimli. klima da bu eğimde mi acaba ? yoksa teraziye alındı mı dış ünite...

Bişey sormak istiyorum Bu klimadan çıkıp dışarı giden boruların üstüne sanırım ekstra bi kapak vs gibi bişey takılmış. Yada kendisimi öyle bilemiyorum ama bu şekilde estetik görünmesi için servis mi yapıyor siz mi aldınız öğrenebilir miyim?

• alekto4 kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

bahsettiğiniz kapağın ismi klima kanalı olarak geçer, bizim yerimiz bakırköyde, daha önce donanimhaber kullanıcılarına eğer gelirlerse ücretsiz vereceğimi de yazmıştım...

alarko ve toshiba klimaların içerinde selçuk bey'in daha önce resmini koyduğu montaj kiti çıkmaktadır. ayrıca alarko carrier ve toshiba klimalarda klima kanalı ve bu kanallarda gerekebilecek klima kanalı dirsekleri de çıkmaktadır. Kanalların markası Schneider'dir. Schneider'in kendisine sormuştum elimdeki fazla kanalları alırlar mı diye. Bu ürün sadece alarko holding için üretilen bir ürünmüş.

not: kargoya veremem boyu uzun olduğundan maaliyetli oluyor :=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima uzmani -- 3 Temmuz 2013; 20:34:03 >
  • Ben airfel marka alacağım klima55 tavsiyesi üzerine muhtemelen onda karar kılacağım. Bunun içerisinden çıkmıyor o zaman. Peki hala sizden tedarik edebiliyor muyuz:)

Yada her klimacıda var mıdır ki? Ben avcılardayım.
  • alekto4 kullanıcısına yanıt
    klima5505 airfelcimiymiş :=)... o zaman kesin tanışmalı..

birşey sorcam ekrandan bakınca adamına göre muamele gösteriyoruz gibi mi? .. abi gelirken fatma hanım'a bir adet çikolata getir çokanat olabilir hobby olabilir.. yerimiz e5'ten girince incirli caddesi var.. incirliden giderken yol çatala ayrılıyor.. çataldan giden yolda otobüsler minibüsler gidiyor.. yücetarla caddesi aynı zamanda E5ten girildiğinde sahile capacitye doğru giden ana caddedir. yolun sonuna doğru KVK var.. biz KVK 'nın yanındayız.. kocaman bi tabele var.. ALARKO TOSHİBA.. ve jeriyan mühendislik olarak 3 tane tabela var..

not: kvk aynı zamanda köşede kalan bir mağazadır. eğer çatalı kaçırırsanız (yücetarla caddesine giremezseniz) incirli caddesinde dümdüz gittiğinizde arabayla kvk'nın oraya geliyorsunuz..

bekliyorum.. unutmayın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Arkadaşlar klima montajım tamamlanmıştır, ustaların değerli yorumlarını bekliyorum.
    -Montajı yapanlar hakkındaki görüşüm olumlu, gayet anlayışlılar, dediğim dedik tiplerden değil, ne rica ettiysem onu yaptılar, eksik ya da yanlış bir şeyler varsa, veya gözümden kaçan, kendilerine iletirim gelip hallederler o bakımdan da sıkıntı olmayacak.
    -Vakumlamayı da yaptılar bu arada, en çekindiğim şey buydu :)) 20 dakika civarında sürdü.
    -Herhangi bir hasar vermeden, acele etmeden sohbet ederek her türlü bilgiyi vererek temiz bir şekilde bitirdiler montajı.

Onlar gittikten sonra da elektrik kısmı kaldı bana, onu da hallettim sayılır :) sigortayı yerleştirdim fakat besleme kablosunu düzenlemedim daha, sıva altına alacağım bir ara.

Cihazı çalıştırdıktan 5 dakika içerisinde soğutmaya başladı, gayet de güzel soğutuyor, ilerleyen zamanlarda tecrübelerim netleşir.Bu arada 3 yıl garantili cihaz, 95 lira verip 2 yıl daha uzattım.

merhabalar...

çatı sanırım eğimli. klima da bu eğimde mi acaba ? yoksa teraziye alındı mı dış ünite...

Bişey sormak istiyorum Bu klimadan çıkıp dışarı giden boruların üstüne sanırım ekstra bi kapak vs gibi bişey takılmış. Yada kendisimi öyle bilemiyorum ama bu şekilde estetik görünmesi için servis mi yapıyor siz mi aldınız öğrenebilir miyim?

kablo/boru kanalını toshiba ve carrier servisleri yanında getirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

İşyerine klima almak istiyorum ve uzun ömürlü kullanmak istiyorum. Tavsiyeniz hangi marka olur ? Çok fazla bütçe ayıramıyorum ama en iyisi hangisiyse onu alırım Max bütçe 1500 diyebilirim. Önereceğiniz marka olursa o firmanın servisini çağırıp ölçüm yaptırayım muhtemelen 12000 'lik olur klimayı kurmak istediğim odam büyük. nerden baksanız bir evin salonu kadar var, biraz daha büyük olabilir

iş yeriniz bir evin salonu kadar da sorularımı sıralayım..

iş ne üzerine? kaç kişi bu iş yerinde bulunuyor? kapı açık kalıyor mu? veya kalacak mı?

tam metre kare öğrenebilirmiyiz?

iş yerinin tam metre karesini öğrenebilirmiyiz?

inverterlü klima almanızı tavsiye ediyorum.. 1500 tl ye takılacak inverterlü klima ben bilmiyorum bütçenizi 400 tl arttırsanız taksitli alarko carrier 35m, 13.300 btu yu tavsiye edebilirim...

• Daha önceki mesajlarım da belirtmiştim deyince belki üzerinden çok geçmiştir diye sormak istedim:)

En kısa sürede sizi ziyaret ederim:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hie

İşyerine klima almak istiyorum ve uzun ömürlü kullanmak istiyorum. Tavsiyeniz hangi marka olur ? Çok fazla bütçe ayıramıyorum ama en iyisi hangisiyse onu alırım Max bütçe 1500 diyebilirim. Önereceğiniz marka olursa o firmanın servisini çağırıp ölçüm yaptırayım muhtemelen 12000 'lik olur klimayı kurmak istediğim odam büyük. nerden baksanız bir evin salonu kadar var, biraz daha büyük olabilir

iş yeriniz bir evin salonu kadar da sorularımı sıralayım..

iş ne üzerine? kaç kişi bu iş yerinde bulunuyor? kapı açık kalıyor mu? veya kalacak mı?

tam metre kare öğrenebilirmiyiz?

iş yerinin tam metre karesini öğrenebilirmiyiz?

inverterlü klima almanızı tavsiye ediyorum.. 1500 tl ye takılacak inverterlü klima ben bilmiyorum bütçenizi 400 tl arttırsanız taksitli alarko carrier 35m, 13.300 btu yu tavsiye edebilirim...

Sabah işyerine gidip ölüçmü yaparım.

Sigorta Acenteliği yapıyorum, tek kişiyim, odamın kapısı hep açık ama dış çelik kapı kapalı. İç kapılar hep açık kalacak. Sabah tam krokiyi çizerim m2 'de ölçer bilgi veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: gurkansoglu

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zaman ayırıp cvp verdiğin için çok teşekkürler.

daikin ururu sarara modeline bakmıştım.24000 btu luk bir modeli yok diye biliyorum ama yanlışta biliyor olabilirim.
    ururu sarara'da 24000 btu yoksa Mitsubishi mi dersin..MSZ-GE71VA modeli iyimidir.
    Teşekkürler.

rica ederim.

msz-ge71va tartışmasız bir üründür. sanırım ururu sararada 24lük ürün yoktur.

Mitsubishi'de tavsiye edebileceğin başka model varmı?
    Ben araştırmalarımda bu modelde karar kıldım ama klimadan da fazla anlamam.
    Yada kafamı fazla karıştırmadan bu modeli onaylayıp bu işi kafamda bitireyim mi dersin

kardeş keşfiniz yapıldıysa 24 lükse başka model zaten yok me de. sanırım fd serilerinin 24 lüğüde yok. zaten çok para vermeye bence gerekte yok. bence bitirin bu modelde derim. bizde 2 adet 12lik inverteri var aynı serinin maşaAllahı var makinelerin.

Vakit ayırıp ilgilendiğin için tekrardan teşekkürler.
    M.E de bu işi bitireyim en iyisi..
    Foruma yeni üye olmuştum belki aldığım klima hakkında görüşlerimi belirtmek için yazarım.
    Bana yardımcı olan olmayan herkeze teşekkürler.

rica ederim bir kaç konuya takıldım cevağp veremezsem kusura bakmayın derken. bu vesileyle sizede yardımcı olmuş oldum o açıdan kendimi övmüş olmayayım.

Allah hayırlı etsin ozaman diyelim. servisindenden oldukça memnun kalırsınız bu klimanın hiç merak etmeyin. ileride bilgilerinizi yazarsınız

Burada gözüme çarpan vakumlama olayı ilgimi çekti.
    Sizin açtığınız vakumalama konusuna biraz göz gezdirdim.
    Alacağım klimaya vakumlama kesin yapılmalı değilmi.bunu klimayı daha almadan pazarlık
    esnasında söylemek istiyorum çünkü..siz ne dersiniz?

evet çok önemlidir ben atlamışım ama klimaplus kolay kolay es geçmez. klima55 kardeşimizde hatırlatmış zaten. vakum klimanın olmazs olmazıdır.

tabiki pazarlık esnasında söyleyin. çok daha iyi olur hatat hiç çekinmeyin klimaplus 444 lü numarayı arayın klima alacağım deyin okuduğum forum sitelerinde bir çok klima servislerinin vakum yapmamak için çeşitli bahaneler uydurduklarını gördüm, sizin servislerinde bu durumu yaşamamak için sizleri aramayı uygun gördüm deyin...

vakum konsunuda iyice okuyun klimaplus servisleri sizin seyretmenize sormanıza hiç burun yapmazlar bazı ukala servisler gibi.. ben bugüne kadar 3 adet klima aldım hepsini farklı servisler montaj yaptı her servis te birbirinden üstündü inanın. zaten o açıdan çoğu zaman yazıyorum klimaplusta sorun olmaz kolay kolay diyorum.

Teşekkürler.

SLM
    Bu gün klimaplusa gidip 24000 lik olarak msz-ge71va alayım dedim.
    Ancak satış elemanları msz-ge60va nın 24000 lik olduğunu bu klimayı almam gerektiğini söylediler.
    Değerlere baktığımızda
    60va nominal:20472 btu max:25591 btu
    71va nominal:24226 btu max:29685 btu soğutma olarak..

60va maximum değerinin 25591 olduğu için benim işimi görebileceğini zaten nominal değerininde iyi olduğunu söylediler.
    71va nın genellikle ev için iyi olmadığını,ses debisinin yüksek olduğunu falan anlattılar.
    Kısaca 60va yı aldık..yarın eve gelip kuracaklar ama aklımda soru işareti kalmadı değil.

60va ellerinde hazır olarak vardı..71va ise getittirilecekti..

Yanlış yönderilmiş olabilirmiyim? Düşüncen nedir?

hocam tabiki 71 likle 60 lık bir olmaz ama şu doğru olabilir ses seviyesi yüksek olabailir.

siz bir paint çizimi yapsanız buraya konulacak yere kadar bizlerde bakalım bir. çünkü bende şahsen evime çok büyük klima takmak istemem. belki size daha ufak olan btu cihaz yetecek. yok büyük olsun çabuk dursun durumalarıda yanlış çünkü.

Elimden geldiğince çizmeye çalıştım.
    ölçüleride belirttim.
    https://store.donanimhaber.com/1d/62/e4/1d62e46350d2057785d5b058db0e62bb.png

• quote:

metre kareler nedir?

onları da ölçüp yazarmısınız...

kaçıncı kat?

şehir?

ev 120 m2 odaların m2 lerini bilmiyorum ölçeyimmi?
    ev 4. kat bina 5 katlı, yalıtım var ve güneş olduğu müddetçe evin içinde inanın pişman oldum bu konumda aldığıma sıcaklar hiç çekilmiyor tabi kışın da kombi yakmıyoruz o da bi ayrı konu ama neyse,
    ev ankarada,

dediğinize göre 2 tane klima almak lazım ona şu an bütçe ayıramayabilirim tabi klimaların fiyatları ne şekilde bilmiyorum önce ona bakmak lazım. tavan tipi klimalar diyorlar bu nedir bilmiyorum ama klima5505 in dediği yere ondan üst taraftan heryere üfleme gibi birşey yaparmıki sizce. yada sizin dediğiniz gibi iki oda arasındaki kısma klima taktırsam odalara etkisi ne derece olur? hangi güçte klima tercih etmem gerekir btu dan bahsediyorlar ama nedir? ve sizlerin önereceği klima markası ve modeli varmı?

@klima5505 @akillitasarruf.com

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 3 Temmuz 2013; 21:12:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

quote:

metre kareler nedir?

kaçıncı kat?

şehir?

ev 4. kat bina 5 katlı, yalıtım var ve güneş olduğu müddetçe evin içinde inanın pişman oldum bu konumda aldığıma sıcaklar hiç çekilmiyor tabi kışın da kombi yakmıyoruz o da bi ayrı konu ama neyse,
    ev ankarada,

dediğinize göre 2 tane klima almak lazım ona şu an bütçe ayıramayabilirim tabi klimaların fiyatları ne şekilde bilmiyorum önce ona bakmak lazım. tavan tipi klimalar diyorlar bu nedir bilmiyorum ama klima5505 in dediği yere ondan üst taraftan heryere üfleme gibi birşey yaparmıki sizce. yada iki oda arasındaki kısma klima taktırsam odalara etkisi ne derece olur? hangi güte klima tercih etmem gerekir btu dan bahsediyorlar ama nedir? ve sizlerin önereceği klima markası ve modeli varmı?

öncelikle; evde olacak klima yoğuşma sırasında nemi alacak yan odalara da etkisi olur.. en azından 4-5 C sıcaklığı azaltır, ve biz bu faydayı maximum dereceye çıkartmaya çalışıyoruz...

lütfen evin metre karasının dışında biraz daha ölçüleri verirmisiniz duvarların (metre olarak) ve metre kare..

1 adet klima alın salona taktırın. alarko carrier 050 m . yani 20 500btu olacak..

koridora koyulabilirse, gene aynı ürün olabilir.. invertörlüdür...

2800 ürünün liste peşin fiyatı..

almak isterseniz ayrıca bana fiyat sorabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima uzmani -- 3 Temmuz 2013; 21:23:00 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zaman ayırıp cvp verdiğin için çok teşekkürler.

daikin ururu sarara modeline bakmıştım.24000 btu luk bir modeli yok diye biliyorum ama yanlışta biliyor olabilirim.
    ururu sarara'da 24000 btu yoksa Mitsubishi mi dersin..MSZ-GE71VA modeli iyimidir.
    Teşekkürler.

rica ederim.

msz-ge71va tartışmasız bir üründür. sanırım ururu sararada 24lük ürün yoktur.

Mitsubishi'de tavsiye edebileceğin başka model varmı?
    Ben araştırmalarımda bu modelde karar kıldım ama klimadan da fazla anlamam.
    Yada kafamı fazla karıştırmadan bu modeli onaylayıp bu işi kafamda bitireyim mi dersin

kardeş keşfiniz yapıldıysa 24 lükse başka model zaten yok me de. sanırım fd serilerinin 24 lüğüde yok. zaten çok para vermeye bence gerekte yok. bence bitirin bu modelde derim. bizde 2 adet 12lik inverteri var aynı serinin maşaAllahı var makinelerin.

Vakit ayırıp ilgilendiğin için tekrardan teşekkürler.
    M.E de bu işi bitireyim en iyisi..
    Foruma yeni üye olmuştum belki aldığım klima hakkında görüşlerimi belirtmek için yazarım.
    Bana yardımcı olan olmayan herkeze teşekkürler.

rica ederim bir kaç konuya takıldım cevağp veremezsem kusura bakmayın derken. bu vesileyle sizede yardımcı olmuş oldum o açıdan kendimi övmüş olmayayım.

Allah hayırlı etsin ozaman diyelim. servisindenden oldukça memnun kalırsınız bu klimanın hiç merak etmeyin. ileride bilgilerinizi yazarsınız

Burada gözüme çarpan vakumlama olayı ilgimi çekti.
    Sizin açtığınız vakumalama konusuna biraz göz gezdirdim.
    Alacağım klimaya vakumlama kesin yapılmalı değilmi.bunu klimayı daha almadan pazarlık
    esnasında söylemek istiyorum çünkü..siz ne dersiniz?

evet çok önemlidir ben atlamışım ama klimaplus kolay kolay es geçmez. klima55 kardeşimizde hatırlatmış zaten. vakum klimanın olmazs olmazıdır.

tabiki pazarlık esnasında söyleyin. çok daha iyi olur hatat hiç çekinmeyin klimaplus 444 lü numarayı arayın klima alacağım deyin okuduğum forum sitelerinde bir çok klima servislerinin vakum yapmamak için çeşitli bahaneler uydurduklarını gördüm, sizin servislerinde bu durumu yaşamamak için sizleri aramayı uygun gördüm deyin...

vakum konsunuda iyice okuyun klimaplus servisleri sizin seyretmenize sormanıza hiç burun yapmazlar bazı ukala servisler gibi.. ben bugüne kadar 3 adet klima aldım hepsini farklı servisler montaj yaptı her servis te birbirinden üstündü inanın. zaten o açıdan çoğu zaman yazıyorum klimaplusta sorun olmaz kolay kolay diyorum.

Teşekkürler.

SLM
    Bu gün klimaplusa gidip 24000 lik olarak msz-ge71va alayım dedim.
    Ancak satış elemanları msz-ge60va nın 24000 lik olduğunu bu klimayı almam gerektiğini söylediler.
    Değerlere baktığımızda
    60va nominal:20472 btu max:25591 btu
    71va nominal:24226 btu max:29685 btu soğutma olarak..

60va maximum değerinin 25591 olduğu için benim işimi görebileceğini zaten nominal değerininde iyi olduğunu söylediler.
    71va nın genellikle ev için iyi olmadığını,ses debisinin yüksek olduğunu falan anlattılar.
    Kısaca 60va yı aldık..yarın eve gelip kuracaklar ama aklımda soru işareti kalmadı değil.

60va ellerinde hazır olarak vardı..71va ise getittirilecekti..

Yanlış yönderilmiş olabilirmiyim? Düşüncen nedir?

hocam tabiki 71 likle 60 lık bir olmaz ama şu doğru olabilir ses seviyesi yüksek olabailir.

siz bir paint çizimi yapsanız buraya konulacak yere kadar bizlerde bakalım bir. çünkü bende şahsen evime çok büyük klima takmak istemem. belki size daha ufak olan btu cihaz yetecek. yok büyük olsun çabuk dursun durumalarıda yanlış çünkü.

ölçüleride belirttim.
    https://store.donanimhaber.com/1d/62/e4/1d62e46350d2057785d5b058db0e62bb.png

merhabalar,

adam stoktakini satmak istemiş gelmesi 1-2 gün sürecek, stoktakini paraya çevirecek, belki klimalara zam geldi, zamdan önce klimayı da almış olabilir. bunlar ayrı bir konu.

yalnız bence iyiki stoktakini size vermiş. klimanın montajının yapılacağı yerde belki taktırdığınız klima bile gereksiz büyük btu'ludur.. çünkü ister istemez klimanın bulunacağı koridor küçük bir yer. ve koridor istenilen sıcaklığa ulaştığında klima kapasitesini aşşağıya çevirecektir..

bence başarılı bir alışveriş yapmışsınız...

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkansoglu,

ölçüleride belirttim.

şimdi gurkansoglu, braderim. ısıtma durumunuz yok anladığım kadarıyla. bana kalsa buraya ben 12lik takardım. ama hangi firmanın keşfi gelirse gelsin 18likten aşağı takmazdı buraya. sizin servis emniyette kalmak için 20binlik önermiş. arasında çok büyük bir fark yok. ve hakkıdır ama ben yernizi kafamda canlandırdığımda o klimanın orada boğulma riskini hesap ederdim. ama servsi bunu bire bir gördü tabiki. şuanki avantajınız hemen yanında mutfak kapısı ve salonun olmayan kapısı bunu servis hesap etmiştir. onun için bu klim aburda gayet randımanlı çalışabilir.

keşke ilk etapta bir çiziminiz olsaydı ben ozaman şahsen en fazla size 15lik alın derdim yani 42 modeli. şayet değiştirme şansınız varsa önerim geçerlidir. ama servisle aranızada girmek istemem çünkü yeri görmediğimden yanlış anlaşılabilirim. şuan diyebileceğim size yeriniz her bakımdan avantajlı tek soracağınız bu klima oldukça büyük kendisini çabuk kısma ihtimaline karşı garanti isteyiniz. zira herkez ineveretrin kısmasını ister ama o klima kendini kıstımı durursa neye yarıyacak çok iyi düşünmek lazım. bri kez daha konuşmanızı öneririm. servisinizle.

• şimdi önceliği koridora taktırmaya veriyorum gece sıcaktan uyunmuyor çünkü. Ayrıca bu önerdiğiniz klimanın elektrik harcama performansı nasıldır? benim için bu da ön planda evde olduğum müddetçe klimayı kapatmam diye düşünüyorum sıcaktan artık iyice bunaldık bundan önerdiğiniz klima olabilecek en tasarruflu bir marka ve model olursa benim için çok çok daha iyi olur. bir de mesela klimanın ortalama elektrik tüketimini nasıl bilebiliriz, hesaplanır?

sizleri de yoruyorum sorularımla kusura bakmayın ama bu klima konusunda hiç bir bilgim yok..

evin ölçülerini de en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.
  • quote:

şimdi önceliği koridora taktırmaya veriyorum gece sıcaktan uyunmuyor çünkü. Ayrıca bu önerdiğiniz klimanın elektrik harcama performansı nasıldır? benim için bu da ön planda evde olduğum müddetçe klimayı kapatmam diye düşünüyorum sıcaktan artık iyice bunaldık bundan önerdiğiniz klima olabilecek en tasarruflu bir marka ve model olursa benim için çok çok daha iyi olur. bir de mesela klimanın ortalama elektrik tüketimini nasıl bilebiliriz, hesaplanır?

sizleri de yoruyorum sorularımla kusura bakmayın ama bu klima konusunda hiç bir bilgim yok..

evin ölçülerini de en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.

bütçeniz nedir?

ne kadar ekmek o kadar köfte :=).. zaten klimayı kapatmak için alanları hiç anlamıyorum..

evde laptopu, bilgisayarı kapatıyorlar mı ki.. veya evlerinde aydınlatmaları yanlış seçim.. hem sıcaklık veriyor, hem de enerji harcıyor.. bunlara bakmıyorlar klimayı kapatalım diyorlar...

toshiba 18 n3kv bir diğer önerim bu da yeni model değiştirdi. self cleaning, enerji tüketimi, ve bir kaç filtre özelliği daha üstün selçuk bey'in resimlerini koyduğu ürün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima uzmani -- 3 Temmuz 2013; 21:45:44 >

• quote:

quote:

quote:

metre kareler nedir?

kaçıncı kat?

şehir?

ev ankarada,

dediğinize göre 2 tane klima almak lazım ona şu an bütçe ayıramayabilirim tabi klimaların fiyatları ne şekilde bilmiyorum önce ona bakmak lazım. tavan tipi klimalar diyorlar bu nedir bilmiyorum ama klima5505 in dediği yere ondan üst taraftan heryere üfleme gibi birşey yaparmıki sizce. yada iki oda arasındaki kısma klima taktırsam odalara etkisi ne derece olur? hangi güte klima tercih etmem gerekir btu dan bahsediyorlar ama nedir? ve sizlerin önereceği klima markası ve modeli varmı?

öncelikle; evde olacak klima yoğuşma sırasında nemi alacak yan odalara da etkisi olur.. en azından 4-5 C sıcaklığı azaltır, ve biz bu faydayı maximum dereceye çıkartmaya çalışıyoruz...

lütfen evin metre karasının dışında biraz daha ölçüleri verirmisiniz duvarların (metre olarak) ve metre kare..

1 adet klima alın salona taktırın. alarko carrier 050 m . yani 20 500btu olacak..

koridora koyulabilirse, gene aynı ürün olabilir.. invertörlüdür...

2800 ürünün liste peşin fiyatı..

almak isterseniz ayrıca bana fiyat sorabilirsiniz..

hocam max 2000 tl bütçe ile bir ürün tavsiyesinde bulunursak daha faydalı olacaktır...

m2 değerlerini belirtirseniz iyi olur. mümkünse bir de tavan yüksekliği...

• 
Sayfa: önceki 11871188118911901191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.