Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (837. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 835836837838839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selyon

quote:

Orijinalden alıntı: selyon

uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum salonumuz 35m2 istanbul küçükçekmecede oturuyoruz. sadece sogutma için kullanıcaz 18000 bt yetermi koku giderici olan antibakteriyel bu çeşitli özellikleri olan güney cephe inverter olmasına gerek yokk gunde en fazla 5-6 saat çalışcaz limit 1500 civarı ben ne alabilirimm evde 5 kişi var yardımlarınızı bekliyorumm teşekkür ederimm.

arkadaşlar bana kimse cevap vermedi yardımcı olucak kimse yok mu acaba

Bunlar işinizi görür:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds18-0927r2-fiyati,430392.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-baymak-18-chs-fiyati,006335.html

EDİT:
    Extra özellikler olmasın diye anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 21 Haziran 2012; 22:52:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

İnverter klimalar hep yüksek devirde çalışırsa zararı varmıdır..?

Klimaya değil de cebe büyük zararı olur, aynı kapasitedeki düz tipten bile fazla ceryan yakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OxoskvA_

Klimaya kaç Amperlik sigorta bağlamamız gerekir?

Bu soru aynı "arabaya hangi ölçüde lastik takalım" gibi bir soru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Klimayı görmediğim için ve merak da ettiğimden ortalama bi değeri vardır diye sordum, sigorta değerlerinden anlıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trlizard

Merhaba arkadaşlar,
    Kamu Gıda Laboratuvarında çalışıyorum.
    Laboratuvarımıza 24000 btu klima almamız gerekiyor.
    Yardımcı olursanız memnun oluruz.

Bizi araştırmalarımız sonucu iki klima seçtik;

Sharp plasmacluster inverter duvar tipi AY-XP24LR
    Mitsubishi inverter duvar tipi DXK24Z4-S

Teşekkürler...

Orada alet devamlı olarak çalışacak ve arıza durumunda da hemen tekrar çalışır duruma getirilmesi önemli olacaktır, tahminime göre.

Bu durumda hem kaliteli hem de ciddi servisi olan bir alet almanız gerekir.
    Seçtiklerinizin servis durumu pek parlak değil, ama yakınınızdaki servisleriyle kişisel olarak bağlantı kurabildiyseniz orası ayrı.

Bu ikisi arasında Mitsubishi daha mantıklı görünüyor.

Sizin önerebileceğiniz bir marka var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

USTA hürmetler

yaw şu çakma "Inverter" olayı nedir kardeşim,piyasa paso A sınıfı ve Inverter diye mal doldu

Gene vatandaşı "yiyor" uyanık çakallar!!!

++
    "VAKUM" meselesi artık ciddi can sıkıcı duruma geldi; hala birisi gerekli derken birisi yok abi gerekmez diyor
    ülen şunun bir standardı yokmu yaw,Servis ise klima montajından üç kuruş para kazandığı için çoğu şeyi atlıyor!!
    Bir sıkıntıda burada var ve Dist/Üreticici firmalar Servislere çok düşük takma bedeli ödedikleri için de bu herifler de işi
    şişirme yapıp kaçıp gidiyor,kim uğraşacak 20/30dk.Vakumlama ile

ülen memlekette her bir işin boku çıkmış ama kimilerine göre herşey süper
    vatandaş sürekli şikayetçi ama haklı olarak şikayetçi,ama kimin umurunda

Hani bir ara bir cep tel. reklamı vardı, "abi bu mal DOĞAL bant, teknoloji harikası, garantisi de benim..." falan.

Şimdilerde de her değişken devirli kompresör kullanan inverter diye dayıyor.
    İnverter mi, evet doğru.
    Ama kullanımda sonuç nasıl?
    "Abicim yanlış kapasite seçilmiş, yanlış yere montajlanmış, ceryanlarınız düzensiz..." mazeretlerini söyler çamura yatarsın.

Koçklima Volkan birkaç ay önce sattığı DD inverterin sadece kompresörü değişken devirli olduğu için üst kapasitelerde kompresörün gereksiz zorlanıp bağırdığını yazmıştı (yani alet şişiyor demektir); geçen hafta ise "güzel makinalar" demeye başladı.
    İnsanın aklına, firmanın verdiği iskonto oranını arttırdığı gibi şeyler geliyor, günahını almayalım ama...

Eskiden bir ara Alarko vakum yapmayanların servisliklerini iptal ediyordu, onlar bile yumuşamış sanki

Ya bana denk gelenler öyleydi, ya da firma kontrolü iyi; Arçelik ve DD servisleri gerçekten ciddi montaj yapıyorlar.
    Haa, DD'nin klimalarının kalite sorunu olması ayrı mesele.

• quote:

quote:

quote:

Klimayı görmediğim için ve merak da ettiğimden ortalama bi değeri vardır diye sordum, sigorta değerlerinden anlıyorum.

Birader, 7 bin btu dan 24 bin btu ya kadar değişik güçte duvar tipi klima var.
    Zaten klimanın üstünde veya kitapçığında kaçlık sigorta gerektiği yazar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Birader, 7 bin btu dan 24 bin btu ya kadar değişik güçte duvar tipi klima var.
    Zaten klimanın üstünde veya kitapçığında kaçlık sigorta gerektiği yazar.

Sağolasın,dedim ya klimayı henüz görmedim ondan yani.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,
    Kamu Gıda Laboratuvarında çalışıyorum.
    Laboratuvarımıza 24000 btu klima almamız gerekiyor.
    Yardımcı olursanız memnun oluruz.

Bizi araştırmalarımız sonucu iki klima seçtik;

Sharp plasmacluster inverter duvar tipi AY-XP24LR
    Mitsubishi inverter duvar tipi DXK24Z4-S

Teşekkürler...

Orada alet devamlı olarak çalışacak ve arıza durumunda da hemen tekrar çalışır duruma getirilmesi önemli olacaktır, tahminime göre.

Bu durumda hem kaliteli hem de ciddi servisi olan bir alet almanız gerekir.
    Seçtiklerinizin servis durumu pek parlak değil, ama yakınınızdaki servisleriyle kişisel olarak bağlantı kurabildiyseniz orası ayrı.

Bu ikisi arasında Mitsubishi daha mantıklı görünüyor.

Sizin önerebileceğiniz bir marka var mı?

Seçtiğiniz MHI verim olarak ta gayet güzel, o kapasitedeki belki de tek A sınıfı alet.
    Bunun İklimSA dışındaki asıl kodu SRK71ZE-S1.

Aynı klima, birinin servisi İklimSA, diğerinin Airfel.
    İklimsa mal satıldıktan sonra müşteriyi üzüyor, bu konuda çok şikayet var.
    Airfel servis olarak iyiydi, ama firma Daikin tarafından satın alındıktan sonra MHI satışını bitiriyor ve ilerde (resmen satmış olduğu mallara 10 yıl servis verme zorunluluğu olsa da) işin pek randımanlı olmayacağı açık.
    Diyelim ki 5 sene sonra bir parça gerekti, "Japonya'dan istedik, bekliyoruz" der, ve siz de aylarca bekleyebilirsiniz.

Pek fazla kalite beklemezseniz o kapasitede bir Arçelik alabilirsiniz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-2406424065-fiyati,522040.html

Kaliteli/sorunsuz bir alet derseniz:

Mitsubishi Electric MSZ-GE71VA

A sınıfı inverter, kaliteli, servisi ciddi.
    Satıcısı/servisi Klimaplus'tır, fiyat biraz yüksektir, ama klima konusuna tekrar dönmez, işinize bakarsınız.

• quote:

quote:

Klimaya değil de cebe büyük zararı olur, aynı kapasitedeki düz tipten bile fazla ceryan yakar

Hocam cebe zararını geçelim.. Hep yüksek devirde çalışsa kompresör zarar görürmü onun cevabını almak istiyorum...7000 btu General'i gidip alacam evet derseniz. Değerleri ;
    EER:4,47
    COP:4,55
    Kapasite soğutma 2.1(0,5-3,0)
    ısıtma 3(0.5-4,5)
    Soğutma 0,47 kw
    Isıtma 0,66 kw
    Isıtma ve soğutmadaki tüketim değerleri klima kendini kıstıktan sonraki değerlermi hocam yoksa maksimum çalışmadaki değerlermi ..?

• Kışın ısıtma için aldığım Vestel İnverterli (Midea üretimi olan) 12.000 BTU klimamı yaz gelipte soğutma için kullanmaya başlayınca iç ünitenin arkasındaki delikten çıkan hortumdan akan su 1-2 hafta sonra klimanın soğuk üfleyen bölümünden odanın içine akmaya başladı, bende altına kova koymayı düşündüm. Çok iyi düşündüğümü düşünmekle beraber bu durumun normal olmadığını da düşünmeye başladım. daha önce hiç klima kullanmadığımdan soruyorum; acaba dikkat etmem gereken bir ayrıntıyı atladığımdan mı böyle olmuştur yoksa bu hiç olmayacak birşey hemen servis çağırmalımıyım.

Zahmete katlanıp vakit ayırarak cevap verecek ustalara şimdiden teşekkür eder herkese hayırlı işler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANUH -- 22 Haziran 2012; 1:07:54 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam cebe zararını geçelim.. Hep yüksek devirde çalışsa kompresör zarar görürmü onun cevabını almak istiyorum...7000 btu General'i gidip alacam evet derseniz. Değerleri ;
    EER:4,47
    COP:4,55
    Kapasite soğutma 2.1(0,5-3,0)
    ısıtma 3(0.5-4,5)
    Soğutma 0,47 kw
    Isıtma 0,66 kw
    Isıtma ve soğutmadaki tüketim değerleri klima kendini kıstıktan sonraki değerlermi hocam yoksa maksimum çalışmadaki değerlermi ..?

kompresöre hiçbirşey olmaz azla

• quote:

Orijinalden alıntı: ANUH

Kışın ısıtma için aldığım Vestel İnverterli (Midea üretimi olan) 12.000 BTU klimamı yaz gelipte soğutma için kullanmaya başlayınca iç ünitenin arkasındaki delikten çıkan hortumdan akan su 1-2 hafta sonra limanın soğuk üfleyen bölümünden odanın içine akmaya başladı, bende altına kova koymayı düşündüm. Çok iyi düşündüğğümü düşünmekle beraber bu durumun normal olmadığını da düşünmeye başladım. daha önce hiç klima kullanmadığımdan soruyorum; acaba dikkat etmem gereken bir ayrıntıyı atladığımdan mı böyle olmuştur yoksa bu hiç olmayacak birşey hemen servis çağırmöalımıyım.

Zahmete katlanıp vakit ayırarak cevap verecek ustalara şimdiden teşekkür eder herkese hayırlı işler dilerim

Sizin değil ama montaj yapan eşeğin atladığı bir durum sözkonusu.
    İç ünite monte edilirken hortum çıkışına doğru hafifçe meyil verilir ki, soğutma modunda iç ünitede oluçacak su kolayca akabilsin.

O servisi çağırın da düzeltsin.

EDİT:
    Bunun için ek ücret isterse de suratının orta yerine bir tane çakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 22 Haziran 2012; 1:10:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ANUH

Kışın ısıtma için aldığım Vestel İnverterli (Midea üretimi olan) 12.000 BTU klimamı yaz gelipte soğutma için kullanmaya başlayınca iç ünitenin arkasındaki delikten çıkan hortumdan akan su 1-2 hafta sonra klimanın soğuk üfleyen bölümünden odanın içine akmaya başladı, bende altına kova koymayı düşündüm. Çok iyi düşündüğümü düşünmekle beraber bu durumun normal olmadığını da düşünmeye başladım. daha önce hiç klima kullanmadığımdan soruyorum; acaba dikkat etmem gereken bir ayrıntıyı atladığımdan mı böyle olmuştur yoksa bu hiç olmayacak birşey hemen servis çağırmalımıyım.

hocam servis çağırmalısınız . o suyu atan hortum var. o yerinden çıkmıştır. takmaları lazım. siz yapamazsınız.

• İki gün önce attığım mesaj büyük ihtimalle diğer mesajların arasında kaynadı. Adana' da kuzey cepheli, yalıtımı olmayan ve genel olarak soğutma amaçlı kullanacağım kafa dinlemek için kiraladığım 1+1 evin 15 metre karelik bir odası için bir klima alacağım ve aşağıda ki iki klima arasında kaldım. Malzeme kaliteleri ve AUER' in servisinin ile Baymak' ın Adana servisinin yeterliliği konusunda ne yazık ki ele gelir bilgiye sahip değilim. Ayrıca sizinde önerilerinize açığım. Şimdiden yardımlarınız ve değerli zamanınızı bana ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

AUER AG12-0929/R2 (12.000 BTU) Oniki taksit ile 980 TL.

BAYMAK ELİTE 12 CHS (12.000 BTU) Oniki taksit ile 965 TL.

FARKLARI

• AUER Baymak' a oranla az da olsa daha verimli.

• AUER' de iç ve dış ünite ısı değiştiricilerde verim arttırıcı ömür uzatıcı özel kaplama (Golden) var ancak Baymak' ta olan kendi kendini temizleme özelliği(Evaporatö) yok. (Sizce Adana gibi nem oranının çok yüksek olduğu bir yerde AUER' in sunduğu özellik mi yoksa Baymak' ın sunduğu özellik mi daha yararlı?)

• AUER' de havadaki kirleticilere karşı yeşil çay yaprağı özünden üretilen antibakteriyel özellikli catechine filtre ve aktif karbon filtre varken Baymak' ta anti bakteriyel filtre, aktif karbon filtre, toz filtre ve gümüş ion filtre(-ki bu filtreyi kullanmayacağım) var.

• Baymak iç ve dış ünite bazında AUER' e göre az da olsa daha sessiz.

• AUER' in ısıtma kapasitesi Baymak' tan 0.5 BTU daha fazla.

• AUER' de 2 yıl cihaz 3 yıl kompresör garantisi varken Baymak' ta 7 yıl cihaz, 7 yıl kompresör ve 10 yıl yedek parça sağlama garantisi var.

• Baymak' ın klima ile ilgili servis ve genel müşteri hizmetleriyle ilgili internet üzerinden yaptığım araştırma sonucu yüzlerce şikayete ulaşırken AUER' le ilgili klima servisi üzerine herhangi bir şikayete rastlamadım.

• Baymak' ta I-Feel(Ortam sıcaklığını algılayabilen kumandanızın geniş LCD ekranı, rahat ve kullanışlı tuşlarıyla size tam bir konfor sağlar. Karanlıkta kullanım için fosforlu tuşlara sahip uzaktan kumandanız üzerinde bakteri biriktirmeyen özel kaplamaya sahiptir.), 24 saat programlanabilme, heat pump sistemi ile ısıtma, buz çözme (Defrost), üç fan hızı koruması(Ortam sıcaklığının çok yüksek veya düşük olmadığı (18-23 °C) durumlarda klimanızı fan konumunda çalıştırarak hem ortam istenilen konfora ulaşır, hem de %90 ‘a yakın enerji tasarrufu sağlanır), üç dakika güvenlik koruması, yirmidört saat programlanabilme, otomatik başlama ve broşüründe yazan iddiası üzerine Japon kompresör kullanıyorken bunlar AUER' de bulunmuyor.

Saygılarımla;

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

hocam korkmayın malezya olmamsı lazım olsada bişe fark etmez. belki üretici firma değişmiş olabilir. ama alarko kolay kolay kötü cihaz ithal etmez. siz bir sağlam keşif yaptırın. iahtiyaçlarınızıda kendiniz belirlemişsiniz zaten. güle güle kullanın

Korku yokta detayci adamim dogrusunu ogrenmek istiyorum suan alarko ile bu ne malidir kim yapar onun arastirmasi icerisindeyim yetkili bilgili kisilerin tel no larini aldim ulasip konusur cevabi yazarim

Gree olayininda dedigim gibi sozunu aldim ses olursa bakicaklar gerekirse geri iade alicaklar

Bilgi amacli sonucu yazarim burada iyi formlar

EDIT:

Alarko yetkilileri ve urun mudurleriyle gorusmem sonucu carrier ve toshibalarda pam pwm modullerinin kesin oldugunu valflerin elektronik oldugunu vs vs tam anlamiyla inverter ozelligini tasidigini. Uretimin cin tayvan ve japonyada modele gore ve parcaya gore degistigini soylediler. Euroevent olayini sorudugumda ise toshibalarin hepsinin sahip oldugunu kodlamada farklilik oldugundan cikmayabilecegini belirttiler carrier urunleri ise teste onceki surumlerinin girdigini suankilerinin henuz girmedigini soyledi bu prosedurun uzun oldugunu ve onlarin uretilen fabrikaya gidip test cihazi aldigini bundan dolayi carrier in uretimi burda olmadiginda belki uretildigi yerden belli ulkeler icin alindigini fakat ulkemiz icin alinmadigini soyluyor. Cihazlarin A sinifi olup olmamasinin onemli olmadigini (aynen sizlerin aktardigi gibi) mevsimlik tuketiminin onemli oldugunu ve bununda hava sartlarina gore deigisiklik gosterdiginden bahsedildi. Kisacasi cogu cihaz A sinifi degil sadece ismi varmis

Flair modeli ise kesinlikle cin ve gree nin fabrikalarindan geliyormus fakat belli kalite sartlari altinda ve ozellikleri ile imal ediliyormus. Alarkonun belirledigi sozlesme sartlari altinda oldugunu, gree de uretilse bile cihazin tamamen kendi kontrol ve garantileri altinda oldugundan sorun yasama ihtimalimiz cok dusukmus. Isimatada xgold ve uzerindeki cihazlara gore biraz daha fazla elektirik harciyormus. Pam modulunun olmamasinin ise anlattiklarina gore buyuk bir eksikli degil

Herkese tesekkurler ozellikle sizlere ustadlar

Şimdi bu öğrendiklerini 9köy ün gözüne sok, mail olarak ta 5-6 defa yolla ki iyice öğrensin, aklına geldiği gibi herşeyi yazmamayı öğrenir belki

Tamam

Kocausta gittim flair inv 18000 aldim takirdim buyuk kompresor(multilerde kullanilanmis) ile yaklasik 1m boruyu 15dk civari kompresor yaptirdim acayip guzel bir iscilik cikardilar

Servis cok hosuma gitti suan calisiyor ama ses yok acaba bozuk olabilir mi? Bu inv hakikaten cok sessiz calistigi belli olmuyor. Iceride oyle yaz haliyle girilmiyor hirka falan alicam yakinda

Tesekkur ediyorum bu cihaz cok ideal gercekten serviste 10 dk yurume mesafesinde

Alarko'dan size verilen cevapta anlatıldığı gibi bunlar fason yaptırdıkları Çin malı aletler, önceden benim de belirttiğim gibi.

Ancak "Çin malı" denince millette dandik mal algısı oluşuyor.

Çin'de klima üreten birçok fabrika var, ve bunlar da "isteğe göre" mal üretiyorlar.
    Alibaba'ya bakın, adamlar 100 dolara bile mal yapıyorlar, ama aynı kapasitede malı 500 dolara da yapıyorlar.

Burada herşey, yaptırıp üzerine adını koyduran firmaya bağlı.

Ayrıca bu forumda da çok övüldüğü gibi, Gree Çin'deki klima üreticilerinin en iyilerinden, ve gördüğüm kadarıyla dandik aletleri de yok piyasada; hep belli bir çizginin üzerinde kaliteleri.

Tabii Alarko ve Carrier'in kalite çıtasını daha yukarda belirlemiş olmaları da var.

Flair inverter her iki modülle de çalışmadığından (özellikle ısıtmada) premium seriye göre biraz fazla tüketecektir, ama sizin asıl derdiniz soğutmaydı zaten.

Bence mantıklı bir iş yaptınız

Usta aynen dedigin gibi suan az para vererek orta-ust kalite arasi az inverter bir cihaz aldim ses cok iyi malzeme kalitesi super degil ama bu fiyata bu kadar. Dun 1 saat calistirdim muazzam sogutuyor memnun kaldik. Servis sayisi oldukca cok denk geldigimiz serviste son derece duzgundu.

Hele uzaktan kumanda dizayni cok yakisikli bu kadarini beklemiyordum. Cihazda birseylerin birikimi oldugunu goruyorsun dizayn ve ozellik bakimindan bu boyle ise carrier yada toshiba nasildir bilemiyorum

Zaten bu modeller bu sene gelmis gecen sene baska bir kasa ve ozellikleri varmis. Uretim zamani aralik 2011 gozukuyor.

Tekrar tesekkurler sogutma anlaminda herkese kesinlikle tavsiye edebilecegim bir cihaz ekonomik inv serilerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: KirkLeeHammett

quote:

*Fiyat/performans derseniz inverter ekonomik olmaz, düz tip A sınıfı alın.
    Baymak'ın o kliması bu kritere uyar.
    Daha da iyisi, Airfel-Zass-Auer gibi Airfel üretimi 12 binlik bir klima olur.

*İnverter düşünürseniz o bütçe ile Airfel inverter veya AC XPower Gold 35 alabilirsiniz.
    AC alırsanız da 3-5 değil yaklaşık 15 yıl kullanabilirsiniz.
    Diğerlerinin normal kullanım ömrü 10 yıl civarıdır.

*Düz tip alırken gazının R12 veya R410 olmasını takmayın, tam tersine R22 kullanıcı için daha avantajlı olur, ilerdeki arıza durumlarında.

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler,
    Elektirikten tasarruf etmek için inverter düşünüyordum fiyat olarak biraz yüksek olsada sorunsuz bir cihaz alip uzun süre kullanmak istiyorum. Baymak sanırım en alt seviye ve onu en son secenek olarak bırakmıştım hocam.
    Airfel veya Auer dikkatimi ceken ürünler oldu bu ürünlerin hangi serisi var, tavsiye edebileceginiz. Bunun yanında Alarko Carrier, panasonic inverter modelleri dikkatimi çekiyor ama şu gerçek inverter degil yarı inverter gibi mesajlar iyicene kafamı bulandırmakta.
    Örnek olarak bugün oturdugum yerde bulunan Mitsubishi Elec. bayisini aradım ve bulundugum durumu anlattım bana Mitsubishi elec. MSZ-CHC25VA modelini tavsiye ettiler ve kampanyada oldugunu 2.090TL olduğunu belirttiler ama google serisini yazdıgımda forumda yönlendirildiğim linkte, inverter olmadığı yazıyor hocam bu konulardada bir açıklama getirirseniz ve beni aydınlatırsanız memnun olurum, Demirdöküm servisine gittigimde onunda 12000btu klimaya 1400TL istedi ve aynı inverter özelligi olan ürünü başka yer 1280TL dedi demirdöküm satıcısı onlar tam inverter degil sizi kandırırlar bizim sattıgımız tam inverter diyor. Bir ürünün tam inverter olup olmadığını anlamanın bir yöntemi var mı ? Yada şu markalarda şu modeller inverter alın diyeceginiz ürünler var mı ?

quote:

Orijinalden alıntı: eina
    quote:

Orijinalden alıntı: samilto
    DXK 09 Z3-S/(Z2-S) standart inverter iklimsanın 9000 btu 1980 taksitli fiyatı.Peişn indirimi yapmıyoruz dediler.
    MSZ-CHC 25VA Klimaplusun sattığı 9000 btu standart inverter 1870 taksitli fiyat-Peşinde 1650 dediler.
    Hangi klima daha iyidir?

DXK-09 modelinin asıl disbiritörü olan cihaz SRK25ZJP-S modeli.1663 lira 9.000 Btu inverteri hepsinden daha iyi.MSH-HC serisi kademeli bir inverter tam inverter özelliğini göstermiyor.

Son olarak kocausta* yardımcı olursanız memnun olurum, yada diğer büyük ustalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KirkLeeHammett -- 22 Haziran 2012; 9:19:55 >

• Dün servis elemanları geldi, Allahtan telefonda vakumlama konusunda beni tereddüte düşüren elemanlar gelmedi, gelen servis eleamanı üniversitenin iklimlendirme mezunu ve 8 yıldır çalışan bi arkadaştı, güzel montaj, uzun vakumlama ve düzgün çalışan sessiz bir klima sahibi olduk.
  • herkese merhaba,

Evde Arçelik 25000lik neo plasma model klimamız var. İç ünite fanı sol köşesinden sanki bir şey süretmişcesine ses çıkarıyor. Elimle döndürünce de bir şeyin fana sürttüğünü hissedebiliyorum. Geçen yıl da fanın olduğu yerdeki etiket benzeri kaplama çıkmıştı ve yapıştırdım. Bu da öyle bir durum sanırım. Ama görünmeyen bir yerde. Bunu nasıl düzeltebiliriz, bu sıcaklarda ses yüzünden klimayı açamıyoruz. Yoksa servis mi gelmeli? Yardımcı olursanız memnun olurum.
  • Arkadaşlar bu ara bastıran sıcaklar yüzünden klima arayışına girdim; ancak monte edilebilenden çok portatif bir cihaz arıyordum.

Karşıma linkteki makine çıktı.

http://www.hepsiburada.com/liste/king-duo-fresh-9000-btuh-portatif-klima-k-6400/productDetails.aspx?productId=evkingk6400&categoryId=17453

Var mıdır bilgisi olan nedir, ne değildir, ne gibi sorunları olabilir/vardır?
  • 
Sayfa: önceki 835836837838839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.