Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FeelsDendiMan Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 20 Misafir (2 Mobil) - 19 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.248
Cevap
703
Favori
4.432.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuikkuik

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: kuikkuik

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle hepinize iyi bayramlar dilerim.
    Çalıştığım için ( bayramda da calışıyorum malesef) forumu devamlı takip edemiyorum ve yardımınızı rica ediyorum.

Mersinde ikamet ediyorum. yaklaşık 32 metrekare bir salonum var.
    Salon kısmı tüm gün güneş alıyor. Klimayı salona monte ettireceğim.
    Cam çerceve ahşap dograma. 3ncü kattayım arakat.
    Eşim ve ben çalıştığımız günde ancak akşamları max. 6 saat çalışacak klima.
    ( çogunlukla 4 saati geçmez.) Zaten asıl amacım 1.5 yaşındaki oğlumdan dolayı bu sene elektrikli ısıtıcı kullanmayacak olmam ve önceliğim ısıtma olacak.

Max. 1800-2000 tl bütçem var. İnverter almak gerekli mi benim koşullarım için?
    bu evde kiracıyım. 2 yıl daha oturacağım kısmetse. önerilerinizi bekliyorum.
    hepinize teşekkür ediyorum şimdiden.

2 yıl oturup sonra çıkacaksanız bu durumda inverter, hatta 410 gazlı klima bile yazık olur; sökülüp takılma işçiliği-maliyeti olarak.

Size tavsiyem, oraya A sınıfı R22 gaz kullanan 18 bin BTU düz tip bir klima.
    Hem ucuz da olur bayaa. 1200-1500 lira civarında çok var.

İlerde yer değiştirirken de oldukça kolay bir işçiliği olur, gazı biraz kaçsa da eklemek sorun olmaz, vs.

Cevabınız için tesekkür ederim Kocausta. Bana bir iki öneri verebilirmisiniz netten bakayım. airfel turkuaz gold almış bi arkadaşım 18000 lik 1700 Tl ye, nasıldır? yada sizin önerilerileriniz ne olur?

O dediğiniz iyi bir alettir, de biraz pahalıca.
    Airfel'in market markaları da var, Zass gibi, Velena gibi.
    Ayrıca Koçtaş'ta Gree var.
    Demirdöküm ve market markaları var, Collline-Blueline-Duro gibi.

Altta 2 adet Demirdöküm ürünü var R-22 gazlı. Başka 22 gazlı bulamadım, ararsanız bulabilirsiniz.

Artık hepsi 410 gazlı olmaya başladı, moda şimdi böyle:)

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a2-18-hp-duvar-tipi-split-klima.aspx

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-18HP-18000-Btu/56530?R=126

• ME yapmış. İyi mi kötü mü bilmiyorum. Eylül sonu bir zam yapmışlardı şimdi bu indirimin ne anlamı kalır bilmiyorum. Ben ağustosta deluxpower mszge25va yı 2200 gibi bir paraya almıştım şimdi 2265 olmuş. Bu seride sadece kdv indirimi olmuş ondan sanırım.

Krigamine serisinde hem ötv hem kdv indirimi var.

mszge-35va( soğutma max: 13649 ısıtma max: 18.000) Bu klima 30 m2 yi hem ısıtıp hem soğutabilir mi? Ve inveter özelliğinden verim alınabilir mi?

Kocausta ne dersin bu hususta? Bunun bir üst 42 liği veya 50 liği mi tercih edilmeli?

http://www.klimaplus.com.tr/App_Themes/klimaplus/YUHAOO_FIYAT_BROSURU.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

ME yapmış. İyi mi kötü mü bilmiyorum. Eylül sonu bir zam yapmışlardı şimdi bu indirimin ne anlamı kalır bilmiyorum. Ben ağustosta deluxpower mszge25va yı 2200 gibi bir paraya almıştım şimdi 2265 olmuş. Bu seride sadece kdv indirimi olmuş ondan sanırım.

Krigamine serisinde hem ötv hem kdv indirimi var.

mszge-35va( soğutma max: 13649 ısıtma max: 18.000) Bu klima 30 m2 yi hem ısıtıp hem soğutabilir mi? Ve inveter özelliğinden verim alınabilir mi?

Kocausta ne dersin bu hususta? Bunun bir üst 42 liği veya 50 liği mi tercih edilmeli?

http://www.klimaplus.com.tr/App_Themes/klimaplus/YUHAOO_FIYAT_BROSURU.pdf

30 m2 olunca 35'lik aletten inverter verimi almak çok zor, hatta imkansız.
    Bence 42'lik, hatta 50'lik alın.
    Ne kadar yüksek nominal kapasiteli bir alet alırsanız, o ölçüde tasarruflu çalışma şansınız artar

• Bu aralar klima almayı planlıyorum. 22 metrekarelik salona klima almak istiyorum.genellikle yazın soğutma amaçlı kullanmak istiyorum.malum izmirde yaz boyu tam kapasite çalışacağı için inverter almak daha uygun olur gibime geliyor.kışın çok fazla kullanmayıdüşünmüyorum.2000 tl ye kadar bütçe ayırabilirim. klimalar konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.hangi marka ve modeli önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakmert06

Bu aralar klima almayı planlıyorum. 22 metrekarelik salona klima almak istiyorum.genellikle yazın soğutma amaçlı kullanmak istiyorum.malum izmirde yaz boyu tam kapasite çalışacağı için inverter almak daha uygun olur gibime geliyor.kışın çok fazla kullanmayıdüşünmüyorum.2000 tl ye kadar bütçe ayırabilirim. klimalar konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.hangi marka ve modeli önerirsiniz.

22 m2 yer için normal olarak 12 bin BTU civarı kapasite yeterlidir.
    Aslında kullanımınız yoğun olmayacak gibi anladım ama, madem o kadar bütçe ayırdınız size arada düzgün birkaç inverter de önereyim de ilerde dua edersiniz

Düz tipler, bunlar biraz seslidir:

Airfel, Gree, Demirdöküm, Demrad, Blueline, Zass, Velena, Coolline, Duro.
    Bunların 12 bin BTU civarı olanlarına bakın, daha yüksek kapasitede olanları sizin mekanda gereksiz yere fazla dur-kalk yapar, ve daha fazla da ses yapar.
    Düz tipler A sınıfı klimalar ekonomik çözümdürler, fiyatları 800-1200 lira arası.

Ve inverterler. Sessiz ve konforludurlar. İnverter seçerseniz kapasitenin yüksek olması iyidir verimlilik açısından. İlk ikisi 18 bin BTU:

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Bu 12 binlik inverterler de işinizi görür, ama çok sıcaklarda mekan da korumasızsa inverter özelliğinden pek faydalanamazsınız, yani fazla ceryan çekebilirler:

http://www.idealesya.com/urun/zibro-sp-1735-standart-inverter-serisi-duvar-tipi-split-klima.aspx

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx

• merhaba izmirde oturuyorum ben sizden aldığım klima ile ilgili görüş almak istiyorum benim oda 20m2 çatı katı üstünde yalıtım yok çift cam var sabah güneşi görüyor 4 kişi yaşıyor bu oda için gerek bu forumdan gerek başka yerlerden yaptığım araştırmalar sonucu satıcının ve servisin önerisiyle ısıtma ve soğutma amaçlı kullanmak için toshiba ras 13 skvr model bir klima aldım ama kullanınca sanki ısıtma için yeterli gelmeyecekmiş gibi duruyor yada daha önce klima kullanmadığım için banamı öyle geliyor kışın ısıtmada sorun çıkarırmi sizin düşüncelerinizi merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: linkek

merhaba izmirde oturuyorum ben sizden aldığım klima ile ilgili görüş almak istiyorum benim oda 20m2 çatı katı üstünde yalıtım yok çift cam var sabah güneşi görüyor 4 kişi yaşıyor bu oda için gerek bu forumdan gerek başka yerlerden yaptığım araştırmalar sonucu satıcının ve servisin önerisiyle ısıtma ve soğutma amaçlı kullanmak için toshiba ras 13 skvr model bir klima aldım ama kullanınca sanki ısıtma için yeterli gelmeyecekmiş gibi duruyor yada daha önce klima kullanmadığım için banamı öyle geliyor kışın ısıtmada sorun çıkarırmi sizin düşüncelerinizi merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

Normal olarak o alet o boyuttaki odayı uçurur da, yukarda izolasyon olmayınca birşey diyemem.
    Göğü ısıtırsınız sonuçta

• Toshiba ras 13 skvr modelini aynı şartlardaki odamda kullanıyorum.Kışın genelinde çok iyi ısınıyoruz ama çok soğuklarda 15-20 günlük bir sürede yeterli gelmiyor bize.
  • Bu arada, toshiba ras 13 skvr cihazımı 20 metrekare salondan söktürüp yerine ras 16 skvr taktırmayı düşünüyorum. Ras 13 skvr'yi 16 metrekarelik çocuk odasına aktarmayı düşünüyorum. İnverter cihazların yer değişimlerinde bir sorun veya performans düşüşü olabilir mi? Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbdakar

Bu arada, toshiba ras 13 skvr cihazımı 20 metrekare salondan söktürüp yerine ras 16 skvr taktırmayı düşünüyorum. Ras 13 skvr'yi 16 metrekarelik çocuk odasına aktarmayı düşünüyorum. İnverter cihazların yer değişimlerinde bir sorun veya performans düşüşü olabilir mi? Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

BENDE RAS 13 SKV VAR DÜZ İNVERTER GEÇEN YIL SORUNSUZ ISINDIM BENİM ODAMDA 22 METREKARE SON KAT ÜSTÜMDE BAŞKA KAT YADA ÇATI YOK SORUNSUZ ISINDIK ANCAK ÇOK SOĞUKLARDA - 5 FALAN GİBİ OLUNCA VE KAR YAĞARSA ÜSTÜNÜ ÖRTÜYORUM YANLARI ARKASI ÖNÜ AÇIK KALIYOR SADECE SUDAN VE KARDAN KORUYORUM BU ARADA ORDUDAN KATILIYORUM EĞER ÇOK SOĞUKLARDA ISITMIYORSA ALARKOYU KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİN ZİRA -15 DERECEDE ISITMA GARANTİSİ VERİYORLAR BU ARADA BEN ORDUDAN KATILIYORUM

• quote:

Bu arada, toshiba ras 13 skvr cihazımı 20 metrekare salondan söktürüp yerine ras 16 skvr taktırmayı düşünüyorum. Ras 13 skvr'yi 16 metrekarelik çocuk odasına aktarmayı düşünüyorum. İnverter cihazların yer değişimlerinde bir sorun veya performans düşüşü olabilir mi? Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

20 m2 yerde 13 skvr ile sorun yaşamanız garip.
    Önce servisi çağırıp bi kontrol ettirin. Biryerlerde sorun olmalı.
    Nominalde 14500 BTU (maximumda 20 bin) ısı veren bir alet. (ege bölgesinde 30 m2'ye kadar olan mekanlarda rahatça kullanılıyor).

Eğer mekanda ısı kaybı çok fazlaysa, zaten klima ile ısınmanız (daha yüksek kapasitelisini takarsanız) yüksek maliyetli olacaktır, burasını da düşünüp ısı kaybını engellemeye yatırım yapmayı düşünün derim.

• quote:

Toshiba ras 13 skvr modelini aynı şartlardaki odamda kullanıyorum.Kışın genelinde çok iyi ısınıyoruz ama çok soğuklarda 15-20 günlük bir sürede yeterli gelmiyor bize.

merhaba, sayın arkadaşım normalde kaç derecede kullanıyorsunuz 15-20 gün haricinde mesela şu havalarda rahatlıkla 23-24C yeter. bana bile yetiyor. ben hep 28-30C kullnırım soğuk havalarda ve gayette başarı sağlıyorum. sizede 15-20 gün boyunca dereceyi yükseltmenizi öneririm sayet düşük derecede kullnıyorsanız. çünkü bu durum her klimada vardır. şayet düşük ayarda kullnıyorsanız -5 lerde ayarı yükseltirseniz klimanız çok daha randımanlı çalışacaktır defrosta düşse bile bunu hissetmezsiniz.

quote:

hiç denemeyin siz sanki yetmiyor gibi geliyor diyorsunuz açıklamalarınız bu yönde. klima söküp takmak öyle kolay birşey değildir. tavsiye etmem. siz çocuğun odasınada yeterli btu da bir cihaz alın ısı evde daha çok birikmiş olur. büyük cihaz ayrıca bir masraftır ve gereksizdir. ben sorununuzu çözeceğinizi umuyorum çünkü soruyorsunuz tam emin değilsiniz. en azından bu yılda deneyin boşa masraf etmeyin derim.

• Evime klima taktırmam gerekiyor açıkcası en az kaç btu taktırmak konusunda kararsız kaldığım için yardımlarınıza ihtiyacım var.Evim kombili,müteahhit firma antreye herhangi bir petek koymadığından ev tam olarak ısınamıyor.Herhangi bir oda tam ısınmışken odanın kapısını açınca antreden buz gibi b,r hava esiyor ister istemez antrede yürüünce biraz serinlik hissediliyor.Ev kuzey tarafa baktığından yazın pek sıcağı hissetmiyorum bir nevi doğal klimalı diyede lanse ediyorum.Klimayı tamamen ısıtma üzerine almak istiyorum.Uzunlamasına 10-11m genişlik olarak antre 5metresi 1metre geri kalan 5-6metre taş çatlasa 1.40m genişliğinde.Sadece antre metrekaresi için 12000 btu belki yeterli olur ama odaların kapıları açıldığında sıcak hava akımı ister istemez dağılacak klima düşük btu da görevini göremeyecek diye düşünmekteim.Ev ortalama toplamda 120metrekare büyüklüğünde bütün evi klima ile beslemek gibi uç bir düşüncem yok ama doğalgazıın yanı sıra en azından antreye heme yetecek hemde eve destek verecek büyüklükte bir klima almak istiyorum.Neden ısrarla antreye koymam gerektiğine gelince malum bizim müteahhit klima iç tesisatını antreye kurmuş.Dış ünite binannın alt katlarında bir çıkışı var.Evin içerisinde tadilat vs uğraşamayacağımdan ve de antrenin soğuk olması gibi büyük bir problemmim olmasından dolayı mecburum bir yerde.(antreye tesisat vs.petek koyma gibi bir düşüncem yok hem görüntü kirliliği etrafta borular vs. hem ev delik deşik olmaması adına.

size evin daire vaziyeti aşağıdaki linkte sunuyorum.kırmızıyla klima yerini işaretlemeye çalıştım.Max.2000 tl civarında klima tavsiyelerinizi rica ederim.

http://c1111.hizliresim.com/r/f/hndu.png

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitromer

Evime klima taktırmam gerekiyor açıkcası en az kaç btu taktırmak konusunda kararsız kaldığım için yardımlarınıza ihtiyacım var.Evim kombili,müteahhit firma antreye herhangi bir petek koymadığından ev tam olarak ısınamıyor.Herhangi bir oda tam ısınmışken odanın kapısını açınca antreden buz gibi b,r hava esiyor ister istemez antrede yürüünce biraz serinlik hissediliyor.Ev kuzey tarafa baktığından yazın pek sıcağı hissetmiyorum bir nevi doğal klimalı diyede lanse ediyorum.Klimayı tamamen ısıtma üzerine almak istiyorum.Uzunlamasına 10-11m genişlik olarak antre 5metresi 1metre geri kalan 5-6metre taş çatlasa 1.40m genişliğinde.Sadece antre metrekaresi için 12000 btu belki yeterli olur ama odaların kapıları açıldığında sıcak hava akımı ister istemez dağılacak klima düşük btu da görevini göremeyecek diye düşünmekteim.Ev ortalama toplamda 120metrekare büyüklüğünde bütün evi klima ile beslemek gibi uç bir düşüncem yok ama doğalgazıın yanı sıra en azından antreye heme yetecek hemde eve destek verecek büyüklükte bir klima almak istiyorum.Neden ısrarla antreye koymam gerektiğine gelince malum bizim müteahhit klima iç tesisatını antreye kurmuş.Dış ünite binannın alt katlarında bir çıkışı var.Evin içerisinde tadilat vs uğraşamayacağımdan ve de antrenin soğuk olması gibi büyük bir problemmim olmasından dolayı mecburum bir yerde.(antreye tesisat vs.petek koyma gibi bir düşüncem yok hem görüntü kirliliği etrafta borular vs. hem ev delik deşik olmaması adına.

size evin daire vaziyeti aşağıdaki linkte sunuyorum.kırmızıyla klima yerini işaretlemeye çalıştım.Max.2000 tl civarında klima tavsiyelerinizi rica ederim.

arkadaşım, klimayı kırmızı işaterli yere takarsanız fayda sağlayamazsınız kesin olmamakla birlikte ustalar size yardımcı olacaktır.. bana göre tam karşı duvar 1m diyorsunuz nekadar flaplar aşağı baksada yönlendirmeler sağa sola yapılsada ısıtma yaparken bana göre çabuk otomatiğe geçebilir.. ille kırıp dökmeniz lazım gibi gözüküyor hocalar bir baksın yinede. sağ sol yönlendirme yeterli gelirse başarı sağlanbilir. yanlız mutlaka keşif yaptırıp onay alın alanınız zor gözüküyor.

aslında kırıp dökme işi çıkarsa ve ana borular antre zemindeyse en sağlamı bu ana borurlardan antreye hat çekip petek bağlamak. müteahhit ortalıktaysa yerlerini öğrenirsiniz birazda kalayı basarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitromer

Evime klima taktırmam gerekiyor açıkcası en az kaç btu taktırmak konusunda kararsız kaldığım için yardımlarınıza ihtiyacım var.Evim kombili,müteahhit firma antreye herhangi bir petek koymadığından ev tam olarak ısınamıyor.Herhangi bir oda tam ısınmışken odanın kapısını açınca antreden buz gibi b,r hava esiyor ister istemez antrede yürüünce biraz serinlik hissediliyor.Ev kuzey tarafa baktığından yazın pek sıcağı hissetmiyorum bir nevi doğal klimalı diyede lanse ediyorum.Klimayı tamamen ısıtma üzerine almak istiyorum.Uzunlamasına 10-11m genişlik olarak antre 5metresi 1metre geri kalan 5-6metre taş çatlasa 1.40m genişliğinde.Sadece antre metrekaresi için 12000 btu belki yeterli olur ama odaların kapıları açıldığında sıcak hava akımı ister istemez dağılacak klima düşük btu da görevini göremeyecek diye düşünmekteim.Ev ortalama toplamda 120metrekare büyüklüğünde bütün evi klima ile beslemek gibi uç bir düşüncem yok ama doğalgazıın yanı sıra en azından antreye heme yetecek hemde eve destek verecek büyüklükte bir klima almak istiyorum.Neden ısrarla antreye koymam gerektiğine gelince malum bizim müteahhit klima iç tesisatını antreye kurmuş.Dış ünite binannın alt katlarında bir çıkışı var.Evin içerisinde tadilat vs uğraşamayacağımdan ve de antrenin soğuk olması gibi büyük bir problemmim olmasından dolayı mecburum bir yerde.(antreye tesisat vs.petek koyma gibi bir düşüncem yok hem görüntü kirliliği etrafta borular vs. hem ev delik deşik olmaması adına.

Önce cevap yazan 9köydenkovuldum un kanaatlerine katılmakla beraber, "ev benim olsaydı ne yapardım"ı düşüneyim...

Diğer odalarda ısıtma sistemi olduğuna göre oralardan ısı kaybı değil, kazancı sözkonusu.
    Klimanın konacağı duvarın olduğu cephe, binanın iç merdiven boşluğu, buradan ısı kaybı çok fazla olmayacaktır.
    Alt ve üst katların da kullanımda olduğunu düşünüyorum.

Bu durumda bu bölüme 12 binlik bir klima +10 C civarı fark yaptırabilir, ki zaten istenen de budur.

Aleti işaretli yere koyduğunuzda arkadaşın dediği gibi "boğulma" olacağı kesin.
    Bunu en aza indirmek, ve bu arada bir sirkülasyon yaratabilmek için yönlendirici kanatlar 30 derece kadar mutfak tarafına çevrilerek kullanılırsa; çok zayıf ta olsa bir akım sağlanabileceği düşüncesindeyim.
    Sirkülasyon etkisiz olsa da en azından en soğuk bölge olan giriş kapısı civarında tampon yaratılabilecektir.

Böyle bir uygulama yapmaya karar verdiğinizde mutlaka aklıbaşında bir klimacı bulun.
    Çünkü klimalarda borulama mesafeleri yatayda uzun gösterilmesine rağmen DİKEYDE oldukça kısadır.
    İç ve dış üniteler arası kot farkını iyi ölçüp, bu farkta çalışabilecek bir alet seçmelisiniz.

Bu arada, her ne kadar içi ünite yaşanılan odaların dışında olsa da; koridorun biçimi nedeniyle aletin sesi yankılanarak artabilir, ve odalardan duyulabilir.

Valla aslında çok enteresan bir durum, buradan konuşulacaklar sonuçta "hikaye" olacaktır; bizzat mekanı görmek gerekir.

Pardon, tavsiyeyi unutmuşuz:)
    Airfel Gold serisi olabilir, yatayda 25, dikeyde 10m borulanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 13 Kasım 2011; 10:44:01 >

• herkese iyi hafta sonları, ben panasonic ETHEREA Klima-E18MKEW INVERTER 18.000 Btu klima kullanıyorum. klima iç ünitesinden fan 1. kademede olmasına rağmen ses beni rahatsız ediyor. sebebi ne olabilir? oda yaklaşık 30 m2 yükseklik 2,70 m ve üst katta çatı yok. klima dış ünite si ile iç ünite arasında kot farkı nerdeyse yok. boru 3 mt kullanıldı ve dış ünite arkasında katlanılarak konuldu...acaba bu tarz bir montaj sorun olur mu? aynı model kullanan arkadaşlar var mı acaba aranızda?
  • 12000 btu olan beyazı var hiç ses yok arada kontrol ediyorum acaba çalışıyormu diye, servisi arayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.Ö.K.S.

12000 btu olan beyazı var hiç ses yok arada kontrol ediyorum acaba çalışıyormu diye, servisi arayın.

cevabınız için teşekkürler...acaba nerede ise iç ünite ile dış ünite sırt sırta bu konuda bir fikriniz var mı olumlu yada olumsuz?
  • herkese iyi hafta sonları, ben panasonic ETHEREA Klima-E18MKEW INVERTER 18.000 Btu klima kullanıyorum. klima iç ünitesinden fan 1. kademede olmasına rağmen ses beni rahatsız ediyor. sebebi ne olabilir? oda yaklaşık 30 m2 yükseklik 2,70 m ve üst katta çatı yok. klima dış ünite si ile iç ünite arasında kot farkı nerdeyse yok. boru 3 mt kullanıldı ve dış ünite arkasında katlanılarak konuldu...acaba bu tarz bir montaj sorun olur mu? aynı model kullanan arkadaşlar var mı acaba aranızda?

Hocam bende 15000 liğini kullanıyorum.27m2 odada 3.15mt.yükseklik var.Bende sesden şikayetçiyim.Mits.Elk. kadar sessiz değil.Ama cihazın performansı süper.İki haftalık kullanımda elektrik faturamda yaklaşık 14 TL fark etti.Ses olayında yalnız şöyle bir durum var iç ünite oturduğumuz koltuğun hemen üstünde yaklaşık 1,5mt.mesafede.Çözümü en düşük fan ayarında buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstf48

quote:

Orijinalden alıntı: B.Ö.K.S.

12000 btu olan beyazı var hiç ses yok arada kontrol ediyorum acaba çalışıyormu diye, servisi arayın.

cevabınız için teşekkürler...acaba nerede ise iç ünite ile dış ünite sırt sırta bu konuda bir fikriniz var mı olumlu yada olumsuz?

Bizim kide sırt sırta, ses falan yok,

sadece hava çok sıcak yada çok soguk oldugunda ilk çalıştırmada yüksek btuda başladıgı için dış ünitenin 1 metre kadar yakınına gidinle bir fan dönme sesi (hava sesi) geliyor içerdekindede yüksek fanda ise biraz üfleme sesi var başkada hiçbir şey yok.
  • 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.