Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (521. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.247
Cevap
703
Favori
4.432.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Azıcık dikkatli baksan görürdün.Orası kiriş ve cihaz kirişten sarkık durur o zaman.Bu bir tercihtir,ya kirişten sarkık duracak,eyim az olacak yada alt kısım kirişe sıfır olup eyim fazla olacak.Bende olsa kirişe sıfır yapardım.Zaten perde de çekilince görüntü dahada azalır.

Kanal olayına gelince,kanal 5-10 liralık bir şey ama bana görede daha kaba gözüküyor.Boru güzel işlenmiş.Boya yapılırken boyarsanız daha az göze batar.Zaten sol tarafta kalıyor,evin girişinden vs. çokta gözükmez.
    quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

kuruluma ait fotoğraflar 2

burada ki ustalar sayın montaj yapan klima ustaları lütfen sizler bi yorum yaparmısınız montaj hakkında şimdi ben söylesem muhalefet diyecek birileri. üstelik kalkmışlar birde bu montajın güzelliğinden bahsediyorlar. bu montaja güzel diyen ya airfelde çalışıyodur yada bu işten zerre anlamıyodur. arkadaşım bu meyil nedir yaa meyil oranı %0,3 olmalı yeterlidir hatta tam düz yapıp deliği meyilli dellem bile yeterlidir. bilmeyen varsa öğrensin. %30 meyil olmaz estetik açıdan. kanla hullanmak eğer boru düz gitseydi kanal içinde su meyili uygulanırdı. ayrıca 40x60 kanal süper dururdu orda ama bu montaj değil kasap işi bu işi bilen ustalar yorum yapsın onlardan duyun böylece bazı gerçeklerde görülsün. kanal fabrika işiymiş yapmayın lütfen siz bu cihaza bi araba parası ödüyosunuz adam akıllı kursunlar şu cihazları bu ne yaa. diğer firmalar hakkında olumsuz yorumlar yapabilen ve bu kadar araştırmacı bir şahıs bu montaja çok güzel diyorsa ben bu işte art niyet ararım.

• Zibro SP 1735 Az yakar,yıllarca hizmet eder.Mde in japan ,5 yıl garanti A+++ enerji tüketimi....
    quote:

Orijinalden alıntı: help21

Arkadaslar 20 m2 odaya elektrik faturasını fazla kabartmayacak bir klima arıyorum izolasyon vs cok iyi değil camlar iyide duvarlar için aynı şeyi diyemem bahsettigim odada 2cekyat 2mini koltuk birde tv var zamanın cogu orda geçiyor iyi bir öneride bulunursanız sevinirim fiyat olarak cok yüksek fiyatlar olmaması tercihim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol
    Zibro SP 1735 Az yakar,yıllarca hizmet eder.Mde in japan ,5 yıl garanti A+++ enerji tüketimi....
    quote:

Arkadaslar 20 m2 odaya elektrik faturasını fazla kabartmayacak bir klima arıyorum izolasyon vs cok iyi değil camlar iyide duvarlar için aynı şeyi diyemem bahsettigim odada 2cekyat 2mini koltuk birde tv var zamanın cogu orda geçiyor iyi bir öneride bulunursanız sevinirim fiyat olarak cok yüksek fiyatlar olmaması tercihim

Adını ilk defa duydum internetten mı yoksa Diyarbakır'da bayi falan varmi yardımcı olursanız sevinirim yeterli soguturmu hocam Diyarbakır sonuçta ;). İnternetten nerde alabilirim googlede baktım bulamadımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi help21 -- 27 Haziran 2011; 14:19:54 >

• quote:

quote:

Zibro SP 1735 Az yakar,yıllarca hizmet eder.Mde in japan ,5 yıl garanti A+++ enerji tüketimi....
    quote:

Adını ilk defa duydum internetten mı yoksa Diyarbakır'da bayi falan varmi yardımcı olursanız sevinirim yeterli soguturmu hocam Diyarbakır sonuçta ;). İnternetten nerde alabilirim googlede baktım bulamadımda

Zibro yu pek düşünmüyorum artık bir türkiyede bulması zor iki sitede bazı arkadaşlar iyi yorum yapmamış başka öneride bulunacak olan varmı bilen markaların ucuzlarından olursa sevinirim..Klimada sorun yaşamak istemiyorum o yüzden yardımcı olursanız sevinirim öncelik enerji tasarrufu ve 1500 den fazla olmaması

• 1735 iyi klimadır bence kaçırmayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

burada ki ustalar sayın montaj yapan klima ustaları lütfen sizler bi yorum yaparmısınız montaj hakkında şimdi ben söylesem muhalefet diyecek birileri. üstelik kalkmışlar birde bu montajın güzelliğinden bahsediyorlar. bu montaja güzel diyen ya airfelde çalışıyodur yada bu işten zerre anlamıyodur. arkadaşım bu meyil nedir yaa meyil oranı %0,3 olmalı yeterlidir hatta tam düz yapıp deliği meyilli dellem bile yeterlidir. bilmeyen varsa öğrensin. %30 meyil olmaz estetik açıdan. kanla hullanmak eğer boru düz gitseydi kanal içinde su meyili uygulanırdı. ayrıca 40x60 kanal süper dururdu orda ama bu montaj değil kasap işi bu işi bilen ustalar yorum yapsın onlardan duyun böylece bazı gerçeklerde görülsün. kanal fabrika işiymiş yapmayın lütfen siz bu cihaza bi araba parası ödüyosunuz adam akıllı kursunlar şu cihazları bu ne yaa. diğer firmalar hakkında olumsuz yorumlar yapabilen ve bu kadar araştırmacı bir şahıs bu montaja çok güzel diyorsa ben bu işte art niyet ararım.

merhaba,

montaj ekibi zaten bu durumu bana anlattı, ben kirişin bittiği yerde bitsin dedim ekibe, ancak o zaman çıkış noktası kirişe denk geleceği için boru eğimli duracaktır dediler. diğer opsiyonumda boruyu yatay geçirip klimayı kirişten 7-8 cm aşağıya asmaktı.

klimayı kaldırdık iki duruma da baktık, zaten dar bir alanda olduğundan klimanın krişten aşağıya asılması çok göze battı ve bende kirişe sıfır ama eğimli boru seçeneğini tercih ettim. mesafede kısa olduğu için eğimin fazla olması kaçınılmazdı ancak o kısımda perde durduğundan zaten kamufle ediyorum az çok.

şu anda oturduğum noktadan, borunun en fazla göründüğü noktadan bir resim çektim paylaşıyorum. bence klimanın kirişten aşağıda olmasından çok daha düzgün duruyor. siz diğer türlü daha düzgün duracağını savunabilirsiniz tabii ki ona birşey diyemem sonuçta zevkler renkler...

iyi günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nermendiyalı

1735 iyi klimadır bence kaçırmayınız.

Hocam neye göre iyidir kullanıyormusunuz piyasadaki beko arçelik vs onlardan iyimi
  • @EliasGS

Durum açıkça görülüyor; çamur atan ya hayatında hiç montaj yapmamıştır, ya da laf olsun torba dolsun hesabındadır.

Benzer durum birkaç yıl önce bir arkadaşın evinde olmuştu.
    Usta, sizinkinin aksine boruyu düz tutmak için aleti aşağıya çekmiş; alttan 7-8 cm kısmı boştaydı.
    Ve aletin fanının yarattığı vibrasyon belki de 5-6 katıyla hissediliyordu.

Ustanın tercihini gördük, ve özellikle siz bunu kafaya takmayın diye "çok güzel olmuş" dedik.
    Ayrıca kanal kullanmayışı bence daha iyi olmuş, bu da bir yerde "zevk-gusto" meselesidir.
  • quote:

quote:

Hocam neye göre iyidir kullanıyormusunuz piyasadaki beko arçelik vs onlardan iyimi

Beko-Arçelik ile Zibro kıyaslanmaz.
    Aradaki kalite farkı büyük.
    Arçelik tayfasının tek iyi tarafı servis konusu, Zibro'nun da zayıf tarafı orası.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Zibro yu pek düşünmüyorum artık bir türkiyede bulması zor iki sitede bazı arkadaşlar iyi yorum yapmamış başka öneride bulunacak olan varmı bilen markaların ucuzlarından olursa sevinirim..Klimada sorun yaşamak istemiyorum o yüzden yardımcı olursanız sevinirim öncelik enerji tasarrufu ve 1500 den fazla olmaması

Alarko-Carrier'in inverter 35'liği mekana iyi gelir, kalite-servis çok iyidir; 1600 lira civarı satılıyor, araştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

Arçelik tayfasının tek iyi tarafı servis konusu, Zibro'nun da zayıf tarafı orası.

servis olarak diyarbakırda hizmet veriyormu?alırsak kim gelip takacak
  • quote:

quote:

quote:

quote:

servis olarak diyarbakırda hizmet veriyormu?alırsak kim gelip takacak

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC31b&arama=1

Daha bir kolaylık yapayım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 27 Haziran 2011; 21:29:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alarko-Carrier'in inverter 35'liği mekana iyi gelir, kalite-servis çok iyidir; 1600 lira civarı satılıyor, araştırın.

hocam işte diyarbakırda gerek hizmet herek ürünün kalitesi olarak nokta atış birşey almak istiyorum Alarko-carrier dediğiniz daha tanıdık link verebilirmisiniz 35lik ne demek

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam işte diyarbakırda gerek hizmet herek ürünün kalitesi olarak nokta atış birşey almak istiyorum Alarko-carrier dediğiniz daha tanıdık link verebilirmisiniz 35lik ne demek

Şu alet arkadaşım.
    Başka yerlerden de bakabilirsiniz satın almak için.

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Kendi sitesinde klima bölümü:

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC17a&Grup=2

• quote:

quote:

Arkadaşım ben değil ama çok dostlarım kullanıyor (dostlarımla hergün içli dışlıyım yakınen bilirim klimalarını) mükemmel denecek klima bunlar, bence zibro 1735 klimayı arçelik, vestel gibi hiç bir şey üretemeyen markalar bir kefeye koymayınız,

dedigim gibi klimaları çok yakından tanıyorum, 1735 - 2035 - 2053 harika klimalar.
  • O markalar SP 1735 in yakın yerine bile yanaşamazlar.S6534 bile onlardan kat kat daha üstün.
    SP 1735 in birkaç üstün özelliğini sıralayalım,made in japan(Türkiye de sayılıdır)5 yıl garanti,Yüksek EER,COP A+++ enerji sınıfı,süper sessiz iç ve dış ünite,+43,-15 derece dış ortam aralığında çalışma,dış ünitede extra defros resistans vs.vs.Yni kısacası harbi klima tek eksiği malesef Türkiye de çok yaygın ağı yok.Adana ,Gaziantep var ama Diyarbakır yok.Ama araştırıp belki hallederiz.Geçenlerde Denizli den Tatvan a tahini çıkan bir asker müşterimize TATVAN da montaj hizmeti sağladık.Buda bir ayrıntı tabi...
    quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Kardeş ben yatak odasındaki klimayı söktürüp yerine yeni aldığım klimayı taktırmıştım. Mitsubishi electric(klimaplus) ben alırken konuştuğum için sökmeye herhangi bir ücret ödemedim. arada söküp takma işi yapan amatör elemanlar bile 50-60 tl alıyor. servis 50-60 a söker takarım diyorsa yaptır.

öneri olarak ise; meb mits. electric msz-ge-25 va aldım. çok ama çok sessiz(en düşük fan modunda 19 db).

ses ve kalite yönünden memnun kalacağın bir ürün. Liste fiyatı 2450 tl idi. 8500 btu cihaza o kadar parayı ben verdim sen de verirsen değerlendir.

Arkadaşa katılıyorum, bende uzun bir araştırmadan sonra almaya karar verdim.servis de işini güel yaptı.
    Gerçektende 19 db'de (soğutmayı saymassan) çalışıp çalışmadığını anlaman mümün değil.
    inanın elle kontrol etmiştim.

ben17 m2 için peşin 2000tl ye almıştım.

• arkadaslar bi konuya acıklık getirmek istedim zibronun servis sıkıntısı gibi bir problemi yok! tamam belki bi vestel veya arçelik kadar yaygın bir servis agı yok ancak türkiyenin heryerine servis hizmeti verebilecek servis agı ve bölge servisleri mevcut! diyarbakırda da servisimiz vardır ismi kutup soğutma 0 412 226 29 54
    zibro s 15xx sp 17xx sp 20xx serileri prestij serilerdir ürünler made in japon ve 5 yıl garantilidir bu ürünler ile piyasada mukayese edebilecek ürün cok azdır! bikere bırakın alarko carrier, mitsubishi zjp seri, fujitsu veya sharp onlar deger olarak bizim 65xx serisine denk düsüyor! toshiba ras 13 pkvp (840w) tüketimle 1735 e en yakın ürün ikiside madein japon 13 pkvp 5015 tl liste fiyatı 1735 2045 liste fiyatı! firmalar iste toshibanın teknoloji harıkası dedıgı pkvp serisi için 5.000 tl fiyat biçiyo tüketim hava debisi nominal degerde harcanan enerji.... 1735 ile aynı degilmi sizce......lütfen su yazıma kimse lafolsun diye cevap atmasın ben hergun burdaki yazıları takip ediyorum agzıolan konusuyo bu forumda! ben tamamen objektif davranıyorum alarko,toshiba fujitsu ve zibro bayi servisiyim her malın iyi oldugu biyanı var!

alarko carrier liste fiyatı 1.795 tl enerji tüketimi 1.130 watt cop 3.72 A enerji sınıfı sınırı 3.61 dir (ucundan A)

zibro sp 1735 liste fiyatı 2.045 tl enerji tüketimi 810 watt cop 4.52 A+++

810/1130 = % 29 dur.! iki ürün arasındaki enerji tüketimi %30 a varıyor neredeyse biri klasik klima biri inverter!

• koçklima

şimdi olmadı işte fujitsu, 65... serisi aynı kalitede derseniz objektifliginize kimse inanmaz, dünyadaki en iyi klimalardan biri fujitsudur, ülkemizdeki durum ise ithalatçısı ile ilgilidir, nasıl bir zamanlar panatek panasonic ismini batırdı ise buda aynı olay yoksa fujitsu LCC vede nocria üzerine klima zor çıkar, lütfen gerçekci olunuz.
  • koçklima ile aynı fikirdeyim alarko flayerler iyi cihazlar değil iyi olan sadece arkasında servis desteği olması dışında bir artısı yok..

zaten EER ve COP değerlerindende belli her şey ortada Alarkoyu yerlere göklere sığdıramayanlar neden bu kadar abartıyorsunuz...
  • 
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.