Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2515. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Forza Kartal , Forza Kartal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25132514251525162517
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dinoooo

Arkadaşlar ben de klima arayışı içerisindeyim, klima görselde çizimle işaretlediğim yere takılacak (tesisat oraya çekili çünkü). Odaların üçü de doğu cephe, gün doğumundan öğlen 13:00'e kadar yoğun güneş alıyor, salon ile antre arasında kapı yok yani antreyi de hesaplamamız gerekecek. 18.000 btu bir klima yeterli olur mu sizce?

Arkadaşlar buna yardımcı olabilecek kimse yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: MusashimaruKoyo

Arkadaşım bana klima fiyatlarının kış ayında (Aralık-Ocak) uygun olduğunu bu nedenle klima almak için en uygun zaman olduğunu söyledi gerçekten fark var mı yaz ayı - kış ayı klima fiyatları konusunda?

Kasım aralık indirimleri oluyor fakat o zamana ne kadar enflasyon döviz vs. artış olur kış indirimleri işe yarar mı orası belli olmuyor

• Arşuu A kullanıcısına yanıt
    mitsubishi sitesine gireceksin teknik özelliğinde gazı r32 olacağına bakacaksın çünkü yeni nesil gaz... soğutmada A+++ olanlara bakacaksın ayrıca kaç btu karar veremiyorsan keşif elemanı sana söyler...klimayı alırken ben kendim seçtim ..
    neden A+++ diyorum elektrik faturan az gelsin diye ama ben yüksek fatura ödecem diyorsa A++ bir sürü model var...
    burdan bak incele kopyala yapıştır yap yada bir kağıda not sana hitap eden model çıkacaktır, müşteri isteğine göre model çok...
    https://www.form-mhiklima.com/tr-tr/urunler/split-klimalar?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 31 Ağustos 2021; 12:45:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• mastor1 kullanıcısına yanıt
    ağustos başı aynı modelin fiyatı 9500 tl dedi dün aradım 10500 tl dedi

• bir indirim olmadan önce bindirim oluyor çoğunlukla önce internetten en ucuz fiyatı araştırın derim.

2019 kasım cuma indiriminde 4 adet R32 Arçelik lg montajı klimayı (9+9+15+15 BTU) internetten 9 taksit 10.000'e almıştım teslimatı fabrika servis deposuna yapıyor servis de ürünleri eve getirip montajı yapıyor. Çok da memnunum şimdi gelinen fiyat durumuna bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 31 Ağustos 2021; 12:53:20 >
  • Kışın indirim olur mu bilmiyorum ama Mitsubishi Heavy, Mayıs ayından beri klimalara 3 kere zam yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

hiç uğraşmayın, ürünün sonu w(s) ise gazı R410, ürünün sonu (w) ise R32.... iklimsanın sitesinde sattıkları bu cihazlar dikkat ettiyseniz son w(s) dir ve R410 u kullanır.

Ben özellikle sonu (w) olanı istiyorum dedim yetkili bayi ve servise oda gidip aşağıdaki linkteki bayiden son (w) olan ürünü alıp getirdi ve kurdu, garantiyide yine iklimsa veriyor, ek garanti yapalım dediler 300 tl , istemedim....

Bir yanlışınız olmasın. R32 gazlı modelleri Form Grup(Mitsubishi Heavy Türkiye Distribütörü) getiriyor ve garantisini de kendisi veriyor. İklimsa sadece elinde kalmış R410 gazlı stokları satıyor. Kendi satmadığı bir cihazın garantisini nasıl veriyor anlamadım.

• iyi günler

evim 125 m2 nettir. klimayı 30 m2 lik salonuma koyacagım ve ozellıkle yazları hem salonu hemde dıger odaları etkı etmesını istemekteyiz. tahmini 18000 lik yetecek gibi. daikin ve mitsibushi haric ( maddi sebeplerden) önerebilecegiz ücret performasns ve tüketim olarak karsılastırdıgınızda hangi marka ve model önerebilrsiniz. birde genelde kışın hangi aylarda kampanyalar olmaktadır ?

• Merhabalar,

Daikin shira eco 18.000btu FTXP50M model hakkında ne düşünüyorsunuz? 10.000 tl ye kadar alınır mı?

• yimust kullanıcısına yanıt

Üst seri veya trend serileri arasındaki 3.000 liralık fark neden kaynaklanıyor? Değer mi onu anlayamadım. 18 btü biri 10.000 biri 13.000 bir de hepsiburadada sonu hep ws mecbur bayiden alacağız gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Don Quilote kullanıcısına yanıt

uzun vadede değer, üst modellerde sarfiyat daha düşük.Malzeme kalite aynı,dış görünüş daha farklı ...sonu w(s) olanlardan uzak durun....

• captainwaffen kullanıcısına yanıt

valla isteklerinize mitsubishi uyuyor, mitsubishide etkin bir özellik var, JET TEKNOLOJİ (Klimanın hava akış sistemi ucak teknolojisi gözetilerek tasarlanmıştır) bunu bir inceleyin.....nekadar işe yarar yaramaz bilemiyorum....

form group - mitsubishi klima sistemleri
    | Form MHI
    https://www.form-mhiklima.com/tr-tr/urunler-detail/srk35zsp-w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 31 Ağustos 2021; 19:37:55 >

• 15 M2 odaya klima koymak istiyorum. Cam vs yok hiç tavsiye dermisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 2 Eylül 2021; 17:26:47 >
  • Herkese merhaba. LG Dual İnverter 18000 BTU Wifi olmayan model sizce nasıl? Soğutmanın yanında ısıtma performansı da önemli. 40 m2 yakın bir alan için.

• Lg dual cool 18btu klima montajında evde olmadığım için vakumlama yapılmadan geçilmiş.Lg'ye kayıt oluşturdum servis dönüş yaptı gelip yapalım diye.Sonradan yapılan vakumlama işleminin daha çok sorun çıkardığını biliyorum.Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

• AlperMetin A kullanıcısına yanıt

Mrb, iki seçenek var;

1.vakum yapılmadığına dair montaj fişine not düşürttürünki ileride doğabilecek bir sorun karşısında haklı duruma geçersiniz.

2.Klimadaki tüm gaz boşaltılacak , yeni gaz dolumu yapıldıktan sonra, vakumlama yapılacak ama öyle 3-4 dakika değil, enaz 20 dakika olmalı....

hocam vakumun üstüne vakum ne yazık ki verimli değil istediği kadar gazı boşaltsın vakum yapsın gazlar çorba olunca olmuyor bu video tekrar vakumu anlatıyor
    https://www.youtube.com/watch?v=SsSY1lzKSmc&feature=youtu.be
    eğer alıcı vakum yapılmadığı için memnun değilse klima takıldıktan 15 gün içinde satıcıyı arayacak firmayı arayacak klimanın değişimini isteyecek ... servis zaten vakum yapmamış tekrar orayı ararsan elini bile kaldırmaz, makina değişim işini aldığı yeri arayacak ve aldığı markanın mh arayıp vakum olmadığını cihazın değişimini isteyecek yada vakumsuz klimayı kabullenip öyle kullanacak yani vakumlu cihaz 5 dakikada odayı soğuturken vakumsuz cihaz 15 dakikada soğutucak ve kısaca hocam vakumsuz cihaz fazladan on dakika en yüksek ibrede çalışıp elektrik harcayacak ...
    duyduğum kadarıyla arçelik ve beko vakum cihazı siparişi vermiş... mitsubishi daikın servisleri gibi arçelik ve beko servisleride vakumlu yapacak ..inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 3 Eylül 2021; 12:7:25 >

• AlperMetin A kullanıcısına yanıt
    değişim isteyecen hocam hemen altta yazdım

Hocam bu bir sorun oluşturur mu? Boşaltıp yapılması önerilmiyor diyorlar bir yandanda klimanin olası taşınma veya yer değişikliğinden sonra her yeni montajında tekrar vakumlama yapılması şart deniyor.Sonradan vakumlama işe yaramıyorsa her taşınma sonrası tekrar vakum neden isteniyor pek çözemedim açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperMetin -- 3 Eylül 2021; 13:19:32 >
  • Merhaba, taşınmada vakum gerekiyor fakat cihaz demontaj öncesi gazı dış üniteye toplanıyor taşınacağı yere götürlüyor boru tesisatı çekilince boru vakumlanıyor dış ünitenin içi değil. Sizin sorun borular vakumlanmadan gaz salındı ve dış ünitede dolaşım yaptı tüm gaz işlevini azalttı o yüzden uygun değil deniyor yoksa tabiki her taşınmada cihaz çöp olmuyor olaylar farklı, kurulumlarda vakumlanmış cihaz sonraki montajlar için tekrar vakum yapılıp kullanılabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 25132514251525162517
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.