Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 181501

Mission ile blanc arasında çok büyük fark varmı ben blanc aldım

Blanc yeni çıktı güzel seridir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz iyi cihazdır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    İzmir'de yazlık bir belgede, 4 katlı apartmanın bodrum katında(bahçe katı) bulunan 90m2(düşük tavan) bir evin yaklaşık 35-40 m2 lik kısmını ısıtmayı düşünüyorum klima ile. 18.000 mi 21000 mi kaç BTU beni doyurur. Babam kanser hastası ve soba ile ısıtma(soba ile uğraş) düşünmüyorum. Uğraşmasını istemiyorum. Daikin ya da mitsubishi düşünüyorum. Lütfen bu kardeşinize yardımcı olun. Hangi serisi kaç btu beni uzun yıllar sessiz sakin sorunsuz götürebilir. Önemli olan evi sessizce ve soba gibi ısıtması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

Arkadaşlar merhaba,
    İzmir'de yazlık bir belgede, 4 katlı apartmanın bodrum katında(bahçe katı) bulunan 90m2(düşük tavan) bir evin yaklaşık 35-40 m2 lik kısmını ısıtmayı düşünüyorum klima ile. 18.000 mi 21000 mi kaç BTU beni doyurur. Babam kanser hastası ve soba ile ısıtma(soba ile uğraş) düşünmüyorum. Uğraşmasını istemiyorum. Daikin ya da mitsubishi düşünüyorum. Lütfen bu kardeşinize yardımcı olun. Hangi serisi kaç btu beni uzun yıllar sessiz sakin sorunsuz götürebilir. Önemli olan evi sessizce ve soba gibi ısıtması.

Merhabalar. 18000 biraz riskli olur 36 m2 olsa mesela...

21000 ve üstü tavsiyemdir.

Ancak bahsettiğiniz markalar tuzludur.

Mitsubishi electric ve daikin de o kapasiteler icin fazla secenek yok..

Mitsubishi electric MSZ-GF60VE veya MSZ-GF71VE tavsiye ederim.

Daikin de ise G serisi var sadece onun da 60 ve 71 kodlu modeli mevcut.

Tavsiyem mitsubishi den yana olacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Önerileriniz için teşekkür ederim.
    Servis konusunda İzmir-Gümüldür bölgesinde Mitsubishi nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Açıkçası bu durumda okun ucunu mitsubishi ye çeviriyor. Şuan GF60VE 8000lira civarı bir fiyatı mevcut. Bu fiyat kışa gireceğimiz şu zamanlarda ne kadar düşer? İzmir'deki tüm mitsubishileri dolaşmak gerekir mi iyi bir indirim için illa ki? Yoksa fiyat politikaları değişmiyor mu? Bilginiz var mı caba bu konular hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderer_utku -- 24 Ekim 2016; 20:15:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Önerileriniz için teşekkür ederim.
    Servis konusunda İzmir-Gümüldür bölgesinde Mitsubishi nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Açıkçası bu durumda okun ucunu mitsubishi ye çeviriyor. Şuan GF60VE 8000lira civarı bir fiyatı mevcut. Bu fiyat kışa gireceğimiz şu zamanlarda ne kadar düşer? İzmir'deki tüm mitsubishileri dolaşmak gerekir mi iyi bir indirim için illa ki? Yoksa fiyat politikaları değişmiyor mu? Bilginiz var mı caba bu konular hakkında?

Merhabalar. Elimde kasım 2015 kampanyasına ait katalog mevcut.

Büyük ikram adı altında sağlam bir kampanya yapmıştılar..

O zamanlarda 7925 Tl imiş.

6299 tl ye inmiş.

71VE ise 9010 tl imiş,7149 tl ye inmiş.

Kışa yavaş yavaş girmeye başladık. Bayiler arasında pek fiyat farkı olacağını sanmıyorum katalog işi çünkü. Ama bayinin insafına göre ufak oynamalar olabilir. Benim tavsiyem ise aceleniz yoksa bi kasımın ortalarını bekleyin. Mitsubishi sanmıyorum boş durmaz... Mutlaka yine bir kampanya yapacaktır diye umuyorum..

Saygılarımla...

• Arkadaşlar 2200 e beko(31210) klima almayı düşünüyorduk pek gönüllü olmasamda bugün daikinde n serisi ATXN35NB7 Inverter Klima 2500 tl olduğunu gördüm marka olarak kıyaslama yapılamaz fakat daikininde her serisi iyi değil diye biliyorum tavsiye edermisiniz acaba bu klimayı?
    12 lik bakiyoruz Aydinda 20metrekare odada ısıtma ve soğutma için kullanılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Arkadaşlar 2200 e beko(31210) klima almayı düşünüyorduk pek gönüllü olmasamda bugün daikinde n serisi ATXN35NB7 Inverter Klima 2500 tl olduğunu gördüm marka olarak kıyaslama yapılamaz fakat daikininde her serisi iyi değil diye biliyorum tavsiye edermisiniz acaba bu klimayı?
    12 lik bakiyoruz Aydinda 20metrekare odada ısıtma ve soğutma için kullanılacak.

Merhabalar. Daikin shira,G,emura,ururu sarara modelleri dışındakiler kendi üretimi değildir. Acson fabrikasında üretilir. Şahsen tavsiye etmem. Orjinal daikin değil çünkü...

• Anladım hocam beko ya ne dersiniz?
    Birde me hj35va kampanyaliyken kaç tl idi bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Anladım hocam beko ya ne dersiniz?
    Birde me hj35va kampanyaliyken kaç tl idi bilen var mı?

Hocam beko da alü. Boru kullanıyor ve alü. Kondanser kullandığı iddialar var...

Eve geçince katalogtan bakıp söyleyeyim size..

Edit : hocam hj35 va normal fiyatı 3675 tl imiş.
    O zamanki kampanyada 2899 tl ye inmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 25 Ekim 2016; 19:48:34 >
  • Cevaplar için teşekkür ederim. @Ado ve @Klima5505

Evet multisistem bu 2 klima. 9000'lik olan koridorda ve kurutma mak. çalıştığında özellikle bebek odası çok nemli oluyor. 9000'lik klimayı nem alıcı modunda çalıştırıp nemi azaltıyorum ama bu sırada salondaki 24000'lik klimayı ısıtıcı konumunda açtığımda bir süre bekliyor ve fan hızı yüksekte olmasına rağmen inceden bir sıcak hava veriyor. Taki 9000'lik olanı kapatana kadar . Bir süre sonra kendine geliyor ve normal hızda üflüyor.

Bu yaptığım işlemler klimaya bir zarar verirmi onu öğrenmekti niyetim. Demekki ısıtma ve nem alma aynı anda olmamalıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikogrk -- 26 Ekim 2016; 2:25:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikogrk

Cevaplar için teşekkür ederim. @Ado ve @Klima5505

Evet multisistem bu 2 klima. 9000'lik olan koridorda ve kurutma mak. çalıştığında özellikle bebek odası çok nemli oluyor. 9000'lik klimayı nem alıcı modunda çalıştırıp nemi azaltıyorum ama bu sırada salondaki 24000'lik klimayı ısıtıcı konumunda açtığımda bir süre bekliyor ve fan hızı yüksekte olmasına rağmen inceden bir sıcak hava veriyor. Taki 9000'lik olanı kapatana kadar . Bir süre sonra kendine geliyor ve normal hızda üflüyor.

Bu yaptığım işlemler klimaya bir zarar verirmi onu öğrenmekti niyetim. Demekki ısıtma ve nem alma aynı anda olmamalıymış.

Rica ederim hocam çalıştırsanız bile beklemeye alacaktır en iyisi sırayla çalıştırmak diye düşünüyorum..

Saygılarımla...

• midea fairwind ile blanch-oasis modelleri artasında çok fark var mı..fairwind uygun olabilecek bir fiyata buldum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

midea fairwind ile blanch-oasis modelleri artasında çok fark var mı..fairwind uygun olabilecek bir fiyata buldum da

Fairwind en alt modeli ancak iyi bir cihazdır fiyat farkı ne kadar acaba?

• fark 300-400 gibiydi, oasis ve blanc aldık
  • 18 binlik blanch 2700 , oeasis de aynı
  • Fujitsu almayı düşünüyorum fakat neredeyse hiç yorum yok, neden bukadar az kullanılan bir cihaz bu. İyi-kötü bir yorum yapabilecek var mı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emperor84 E kullanıcısına yanıt
    Yıllar önce 12000btu on/off ürününü kullanıp çok memnun kaldığım, evim yandığında gözümün önünde patladığını seyrettiğim ve bütçem müsait olmadığından dolayı bir daha alamadığım klima :)
  • emperor84 E kullanıcısına yanıt
    Bir tane 25 lik bende düşünüyorum, iyi bir kampanya olursa , istediğim gibi kampanya olmazsa Mayıs kampanyalarını beklicem. Fujitsunun LU modeli bayağı iyi gibi görünüyor katalog degerlerine bakarsak, Ben de ME SF modeli ile Fujitsu Lu modeli arasındayım. Ancak kullanıcı bildirimleri benim için önemli ME SF ağır geliyor bende. Her iki cihazın katologlarına bakarsak kendilerine göre artı ve eksileri mevcut,işin açığı Fujitsunun LU modeli kimi değerleri burun farkıyla öne gibi ama Görüşmede yaptım Fujitsu bayii kampanya olayı yok diyor. Fiyat olarak ta ME SF ye göre biraz fazla söyledi.Fiyat farkına göre bence alinmaz,çok aman aman fark yok. Ama yeni açılan bir bayii yakalansa bayağı iskonto yapabilir diye düşünüyorum. Bu sebeple mis gibi ME SF yi tercih ederim. Bu arada Me nin kampanyasıda çok yakın duyumlarım doğrultusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 30 Ekim 2016; 18:13:22 >
  • Geçmiş olsun Ado. Ben en ucuz modeline yani llt'ye bakıyorum- Lu'lar baya üst seviye tabi, pek çok klima gibi iyon filtreli fakat bu konuda iyon filtresinin zararlı olabileceğine dair pek çok makale okudum, bu sebeple iyi ısıtıp soğutacak bir cihaz bana yeterli-tabi sesi de düşük olmalı. Mitsubishi bayisi ayın 7 sinde kampanya başlayacağını ve detaylarının daha belli olmadığını söyledi-muhtemelen %18 kdv düşmesi kampanyası olacakmış. Daikin de yarın yani pazartesi günü yeni kampanya detaylarının belli olacağını söyledi. Çok bilgim olmadığından bana airfel'i Daikin diye kakalamaya çalıştı- Daikinin Shila modeli çok güzel gözüküyor bu arada. Klima araştırmasına yeni başladım fakat ME SF ile Fujitsu Lu arasında kaldıysan düşünmeden ME SF'yi al derim çünkü Fujitsu bayisi ve çalışanları çok bilgisiz garip adamlardı-hiç güven vermiyorlar ve arkalarındaki grup güvenilir mi şüpheli. Nette Fujitsuda 1 klima alana 2. si %50 indirimli diyor, gidip bunu soracağım, çok avantajlı gelirse alırım.

• İşin aslı 7 si olduğunu bende biliyordum. Çoklu alımlarda yapılıyor diye ifade ettiler bana 2 klimada yüzde 50 demediler. Nette bende gördüm sordum zaten pek kıl aldırmadı burnundan çoklu alımlar için ayağı çektiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zerr Gıffari -- 30 Ekim 2016; 18:18:16 >
  • 
Sayfa: önceki 17031704170517061707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.