Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sen_md Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 23 Misafir (18 Mobil) - 5 Masaüstü19 Mobil1 iOS
5 sn
46.589
Cevap
425
Favori
3.585.754
Tıklama
Popüler Konular listesinde 28. Sırada  bugün en iyi #5
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar >> Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
Giriş
    12 Not
    Me hj si ile tos nkv ve nkvr serileride giriş seviyesi.Çok özel makineler değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Daikin shira modelinide listene ekle bence.
    |
    |
    bulent35220 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bps

Daikin shira modelinide listene ekle bence.

önerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim
    |
    |

size özelden mesaj attım
    yardımcı olabilirseniz diye
    iyi forumlar
    |
    |
    Bahsedilenler: mbirol

Hayır neden sordun?
    |
    |
    B.H.R.17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşlar merhaba klima konusunda hala karar verebilmis degilim maalesef isirma performansi ve elektrik sardiyati bakimindan iyi olan bir klima ariyorum. Yaz kis devamli kullanilacak 18000 btu klima tavsiyesi rica ediyorum.butcem maksimum 4500 tl bide panasonic kit e18-pke veya qke etherea serisi nasildir veya bir baska klima:) Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yeni evliyim, yeni binaya çıktım malesef doğalgaz bu sene yetişmeyecek. kışın ısıtma özellikle de yazın soğutma için kullanacağım. izmirde yaşıyorum 17.5mkare oda, 2500tl civarı bütcem var. az yakan sanırım 12000btu birşey lazım az vaktim var ve araştıramadım. arkadaşımda panasonic var az yakıyor kaliteli dedi. yorumlar mitsubishi ve daikin viyor ama bütçem yetmiyor. ne tavsiye edersiniz??
    Herkes kendi mizacını erdem kabul eder ve kendine benzemeyen insanları ''hatalı'' bulur. İnsanın bu tabiatı göz önüne alındığında, anlaşmanın bir mucize olduğunu itiraf etmek gerekir. İlk adımı karşımızdakini anlamak için atarsak, bu mucize gerçekleşir.
  • Teğmen
    127 Mesaj
    SRK35ZMP-S1 Mitsubishi nasıl sizce
    |
    |
    Herkes kendi mizacını erdem kabul eder ve kendine benzemeyen insanları ''hatalı'' bulur. İnsanın bu tabiatı göz önüne alındığında, anlaşmanın bir mucize olduğunu itiraf etmek gerekir. İlk adımı karşımızdakini anlamak için atarsak, bu mucize gerçekleşir.
  • Yüzbaşı
    996 Mesaj

9.000 lik yeter. ME SF ve daha üst modeller, Daikin shira ve üstü, toshiba SKVP modellerini alabilirsin eğer bütçen yetmiyorsa midea veya haier'e bakabilirsin.
    |
    |
    by.ulke kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: by.ulke

9000lik ısıtma içinde yeterlimidir? bir sorum daha olacak. infrared ısıtıcılarla klimanın ısıtması arasındaki fark fiyat olarak ne kadardır bilgisi olan var mı. teşekkür ederim

2000 TL ye alacağınız 12 lik bir klima 75 TL yakarsa aylık,aynı şartlarda infaret ısıtıcı ile ısınırsanız 250 TL fatura ödersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

artık klima alacağıma eminim teşekkür ederim.
    |
    |
    mbirol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    97 Mesaj
    LG Econo Klima 1350 TL webde lg tr garantili 25 m2 kısın ıstmak ıcın kullanacam yer İstanbul bu klimaya nedersiniz aynı fiyatlarda samsungda var ama cok sikayet almış uzak durdum lg zaten samsungdan beyaz esyada kalitelı oldugunu bılıyorum. bu klimayı önerirmisiniz günde 10 saat calısa ne kadar aylık fatura cıkar ısıtmada
    baska alternatıf klima ne önerirsiniz 9000 btu mutsubishi srk25 1799 nette buldum inverter klima, 2xadet lazım . tavsiyelerinizi beklerim EER COP degerleri KW/saat
    tketim vs. ısıtma KW degerleri tabiki önemli İstanbulda gercı eksı pek olmuyor ama bellı olmaz lg +7 kadar mıydı bılmıyorum kendı sayfasında yazmıyor ?

LG Econo Inverter V 12K BTU
    AS-W126BSA0
    TÜM SPESİFİKASYONLARI GÖSTER
    GİZLE Kapasite

Soğutma(Btu/h)
    Soğutma(W)
    Isıtma(Btu/h)
    Isıtma(W)ıc bır yerde

3,036~11,942~12,966
    3500
    3,036~12,966~14,330
    3800

GİZLE Güç Tüketimi

Soğutma(W)
    Isıtma(W)

1090
    1050

GİZLE EER,COP

EER
    COP

3.21
    3.62

Mitsubishi Srk25zmp-s1

Soğutucu Akıskan
    R410A
    Soğutma Kapasitesi
    8.530 Btu/h ( 3070 - 9553 )
    Isıtma Kapasitesi(btu/h)
    9.550 Btu/h ( 2729 - 13306)
    Enerji Sınıfı
    A
    EER (soğutma)
    3,21
    COP (ısıtma)
    3,71
    Soğutucu Akıskan
    R410A
    Soğutma Sarfiyatı
    0.78 kW
    Isıtma Sarfiyatı
    0.75 kW
    |
    |

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    Selamlar uzun bir aradan sonra yenide klima almaya karar verdik ilk klimayıda burdaki ustaların tavsiyesi ile almıştık 1300tl limitli 14m2 oda için 6 aylık bebek var.klima tavsiyesi istiyorum yardımcı olursanız tekrardan cok memnun kalırız kolay gelsin
    |
    |
    Dün sultanlara taptığı zannolunan bu millet, milli mevcudiyetini tehlikede görünce bir kumandanın emri altına girmiş, hayatını ortaya atarak istiklalini ve istikbalini kazanmıştır.''İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.'' kısmına geçtik
  • Teğmen
    127 Mesaj

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/klimaplus/media/teknik-ozellikler/split-klimalar/msz-hj-teknik-ozellik.jpg --->> mitsubishi MSZ-HJ35VA A enerji koçtaş 2650tl

https://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Tegora-Serisi-Klimalar/Ftxb35b-Inverter-Klima#Klima_Ozellikleri_7 --->> daikin tegora A+ enerji 2697tl

bu ikisi bütçeme göre enerji tüketimi konusunda aynı özellikde gibiler.

daikin shira 12000btu 3500tl yada mitsubishi MSZ-SF35VE 12000btu 3940tl en iyileri tabiikide ama rakamlar bana uçuk o yüzden detaylarıyazmıyorum, detaylarını yazdıklarım daha olası.

kampanyalar bitmiş@bps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by.ulke -- 30 Eylül 2014; 12:11:05 >
    |
    |
    Bahsedilenler: hayalci07 , bps , harbibirii

• Yüzbaşı
    563 Mesaj
    arkadaşlar samsung ar12 modelini aldım yarın gelip kuracaklar. kurulumda nelere dikkat etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..
    quote:

Orijinalden alıntı: no_Antijen

arkadaşlar samsung ar12 modelini aldım yarın gelip kuracaklar. kurulumda nelere dikkat etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

HAYIRLI OLSUN ÖZELLİKLE İÇ ÜNİTE REKOR BAGLANTISINI GÜZEL YAPTINLAR TİTİZLİKLE BENİM BASIMA GELMEYEN KALMADI 5 KERE KACAK OLUSTU BECERİSİZLİKLERİ YÜZÜNDEN BUNA DİKKAT ETTİR VE VAKUM 30 DAKİKA VE İLK CALIŞMA ESNASINDA 1 DERECE DÜŞÜK CALISTIR ODA SICAKLIYI 25 İSE KUMANDA 24 YAP İNCE BORU KARLANMA VARMI İLK CALIŞMADA KONTROL ET YOKSA KLİMAYI GÜLE GÜLE KULLAN VE 1 HAFTA SONRA DIŞ ÜİTENİN İNCE BORUSUNU TEKRAR KONTROL ET AZALMA OLURSA KACAK VAR DEMEKTİR BEN TECRÜBE EDİLDİM BU KONUDA HABERİNİZ OLSUN ...
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.