Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1081. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.247
Cevap
703
Favori
4.432.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

şikyet ettim gereksiz spam bir mesaj diyerek sadece geyik yapıyor dedim. forumu facewittra çevirdi dedim. millete yardımcı olmak yerine. işi gücü milletle alay etmek didÜm.

ehtiyar adam durumunu belirtmiş okursan annesinin hasta olduğunu yazmış. çok sıcak olması gerektiğini paranın önemli olmadığını belirtmiş. biz kendi evimizi tek klima ile idare ettirmeye çalışıyorsak merak etme keyfimizden değil ekoMonik durumumuzdan söylüyoruz burda millete. bukadar kızdrmak yeter. sn yönetim dikkatine geyikçilere TİKKAT ediniz

unutmadan bu arkadaş büyük ihtimalle klima almaycak.

isterlerse tüm mesajlarımı silsinler çok mu umurumda zannediyorsun :)

yönetim kimin kim olduğunu iyi biliyor ve senin mesajlarını siliyor

yani en sonunda pinti olduğunu da kabul ettin

tabi canım pintiyim ben ama nasıl kandırp seni kombi aldırdım

hayırlı olsun güle güle kullan şaka bir yanada.

yanlız şimdi yandı doğalgaz şirketi kışın bir iki ay fatura yüksek geldimi canlarını okursun sen onların. bu arada uzaya gitme çekiliş kartını aldınmı hani ufo alan uzaya gidiyor ya yoğusa o çekilişi manisa doğalgazmı yapıyor

sağolasın

pinti olduğunu ben söylemedim aksine sen itiraf ettin

bana fatura yüksek gelirse bende bir suç vardır derim ,çünkü burada konuştuğum şahıslar içinde en yüksek faturası gelen 240-250 tl. ile aynı apartmanda ki kombiyi hiç kapatmadan 7/24 kullanan komşum

ben 300-350 civarı ödersem ayıp olur :)

üstelik onların kombisinde yoğuşma yok :)

ya ama İzmir ile burası arasında gerçekten bayağı sıcaklık farkı var ,bugün araba da bayağı bunaldım :)

birde aliminyum petekleri gördüm içim gitti doğrusu ,incecikler ve çok şekilliler ama çok pahalılarmış ,hiç değilse oturma odasına 1 tane almayı düşünüyorum :)

görcez senide zaten ezelden beri cebinde akrep var ben birde komşularının 160-170 tle geldiği aklımada kalmış yandın sen. yoğuşma işleri masal sen onu tutup çok yaktı diye arasıra kapatırsan yoğuşma değil cebe yapışma yapar

birde alüminyum peteğe özenme hiç. bilmiyorum ama tesisatçılar hiç sevmezler oksitlenme yapıyor diyorlar. kendileri satmadıkları için değil. normalde sorsan desen senden almıycam başka bir yerden alıcam istersen hiç cevap vermeyebilrisin Allah için bana yol göster desen. petekmi alsma alüminyummu desen çoğu kesinlikle ddplus önerir. zaten her tesisatçıdada petek vs yoktur bunlar ağır sermay egerektiren meseleler. onun için çok iyi araştırıp öğrenmeden alma derim hele hele 2-3 adet vs almaya kalksam aynı para ile tesisatını bakıra çevirir ve kombinin ömrünü ve verimini arttırırsın. sen gene benle dalga geçersinde 2006 dan beri arızasız çalışıyor bendeki dandik kombi. hep bakır teisat sayesinde. diğer evdeki kombi 1998 model 13 yıllıkmı oluyor eve yeni girdik 2. kışta kombi plastik tesisat yüznden cort oldu. sonrasında tesisatı değiştirdik. kombi revizyok oldu ve 8 yıl hiç arıza yapmadan çalıştı. geçen yıl bir kaç dandik usta yüznden uğraştırdı beni biliyrosun mekanik 3 yollu vanası değişti oda nasılsa sanki zormu alıştı deli etti bizi ama şuan şeytan kulağına maşallahı var. o açıdan zamanla önce plastik tesisattan bakrı tesisata geçersin demedi deme şimdi gene daşlarsında çok biliyor diye hiçt ebilmiyıorum essah teknikçi sensin emme ille benim didiğim dersin

• quote:

Orijinalden alıntı: FenerLee_

Çok zorlamama rağmen konudan hiçbirşey anlamadım hatta allak bullak oldum

Kimisi Alarko diyor kimisi Mitsubishi hatta toshiba daikin diyende var.Yorumcuya göremi yoksa şartlara göre mi söylüyorsunuz marka modelleri...
    Birçok teknik terimde var kimine göre önemli kimine göre önemsiz...Bir tek vakumlama olayının çok dikkat edilmesi gerektiği aklımda kaldı

Normalde 2 klima alacaktım ama fiyatları görünce şimdilik tek klima almayı düşünüyorum.Yukarıdaki arkadaşlar gibi kroki versem daha mı yararlı olur.Normalde 10-12 m2 lik odaya koymayı düşünüyordum ama millet komple evi soğutuyor

Birde iç ve dış ünite arasındaki bağlantılar ikisi arasında uzun mesafe olunca nasıl gizleniyor

kafa karıştırma işini 9 köy yapıyor yoksa kafa karışacak bir şey yok )

bakın aşağıdaki linke tıklayıp klima sınıflandırmasını inceleyin ve oradan sizin şartlarınıza uyacak bir kaç tanesini seçin ,ancak ben o kadar para veremem derseniz orada olmayan daha alt kademe klima tavsiyesi yapılır

http://forum.donanimhaber.com/m_73516648/mpage_1/key_/tm.htm

ancak 9 bin btu cihazlardan seçmeniz gerektiği kesin

bu arada unutmuşum :)

eğer klimanın konulacağı yeri kesin belirlerseniz duvar kazılıp klima boru ve kablolarının rahatlıkla geçeceği bir boru döşetirseniz görüntü güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 12 Nisan 2013; 1:31:19 >

• quote:

Kimisi Alarko diyor kimisi Mitsubishi hatta toshiba daikin diyende var.Yorumcuya göremi yoksa şartlara göre mi söylüyorsunuz marka modelleri...
    Birçok teknik terimde var kimine göre önemli kimine göre önemsiz...Bir tek vakumlama olayının çok dikkat edilmesi gerektiği aklımda kaldı

Normalde 2 klima alacaktım ama fiyatları görünce şimdilik tek klima almayı düşünüyorum.Yukarıdaki arkadaşlar gibi kroki versem daha mı yararlı olur.Normalde 10-12 m2 lik odaya koymayı düşünüyordum ama millet komple evi soğutuyor

Birde iç ve dış ünite arasındaki bağlantılar ikisi arasında uzun mesafe olunca nasıl gizleniyor

kompel evi soğrutmak diye bir şey yok kardeşim onun notunu düşüyorum genelde. sizin odanıza 7000 btu klima yeter daikin jv seriri alabilrisiniz bildiğim tek inverter 7000 lik onda çok araştırmayın iyi klimadır yaz gelmeden alın gitsin

• quote:

görcez senide zaten ezelden beri cebinde akrep var ben birde komşularının 160-170 tle geldiği aklımada kalmış yandın sen. yoğuşma işleri masal sen onu tutup çok yaktı diye arasıra kapatırsan yoğuşma değil cebe yapışma yapar

birde alüminyum peteğe özenme hiç. bilmiyorum ama tesisatçılar hiç sevmezler oksitlenme yapıyor diyorlar. kendileri satmadıkları için değil. normalde sorsan desen senden almıycam başka bir yerden alıcam istersen hiç cevap vermeyebilrisin Allah için bana yol göster desen. petekmi alsma alüminyummu desen çoğu kesinlikle ddplus önerir. zaten her tesisatçıdada petek vs yoktur bunlar ağır sermay egerektiren meseleler. onun için çok iyi araştırıp öğrenmeden alma derim hele hele 2-3 adet vs almaya kalksam aynı para ile tesisatını bakıra çevirir ve kombinin ömrünü ve verimini arttırırsın. sen gene benle dalga geçersinde 2006 dan beri arızasız çalışıyor bendeki dandik kombi. hep bakır teisat sayesinde. diğer evdeki kombi 1998 model 13 yıllıkmı oluyor eve yeni girdik 2. kışta kombi plastik tesisat yüznden cort oldu. sonrasında tesisatı değiştirdik. kombi revizyok oldu ve 8 yıl hiç arıza yapmadan çalıştı. geçen yıl bir kaç dandik usta yüznden uğraştırdı beni biliyrosun mekanik 3 yollu vanası değişti oda nasılsa sanki zormu alıştı deli etti bizi ama şuan şeytan kulağına maşallahı var. o açıdan zamanla önce plastik tesisattan bakrı tesisata geçersin demedi deme şimdi gene daşlarsında çok biliyor diye hiçt ebilmiyıorum essah teknikçi sensin emme ille benim didiğim dersin

diğer komşular 160-180 arası söylüyorlar bu benim söylediğim en çok ödeyen :)

pam pwm olunca havalara uçurtuyorsun ama yoğuşma olunca yalan diyorsun ,senin teknoloji anlayışını bir türlü çözemedim :)

aliminyum oksit yapıyorsa diğerleri hiç bir şey yapmıyormuymuş ?

tutturdun bakır boru diye yaw bizde o kadar para ne gezer ,utanmasan altından boru döşet bak o zaman gör diyeceksin

plastik neyime yetmiyor,üstelik plastik kombiyi bozuyorsa o zaman memlekette sağlam kombi kalmaz,kaç kişi bakır boru kullanıyor sence ?

• quote:

quote:

kompel evi soğrutmak diye bir şey yok kardeşim onun notunu düşüyorum genelde. sizin odanıza 7000 btu klima yeter daikin jv seriri alabilrisiniz bildiğim tek inverter 7000 lik onda çok araştırmayın iyi klimadır yaz gelmeden alın gitsin

ya seni anlamakta inan çok zorlanıyorum

sen iddia etmiyormuydun 9 binlik ile tüm ev ısınır diye

üstelik adamı niye illa 7 binlik almaya zorluyorsun belki daha ucuza 9 binlik bulur onu alır,şartmı yani 7 binlik ?

• quote:

quote:

diğer komşular 160-180 arası söylüyorlar bu benim söylediğim en çok ödeyen :)

pam pwm olunca havalara uçurtuyorsun ama yoğuşma olunca yalan diyorsun ,senin teknoloji anlayışını bir türlü çözemedim :)

aliminyum oksit yapıyorsa diğerleri hiç bir şey yapmıyormuymuş ?

tutturdun bakır boru diye yaw bizde o kadar para ne gezer ,utanmasan altından boru döşet bak o zaman gör diyeceksin

plastik neyime yetmiyor,üstelik plastik kombiyi bozuyorsa o zaman memlekette sağlam kombi kalmaz,kaç kişi bakır boru kullanıyor sence ?

sen git alüminyum radyatör al bide pwm takarsın birola birlikte ona süpev oluv bide teknik adam incele bakalım bakırmı oksijen alır veya yapar neyse plastikmi. ne yersen ye asit yapar azğıznda bu asitler çürük yapar dişinde meselesi işte. ayrıca plastikteki kaynak yerleri çok ısıtılmışsa daralma olur içinimi görücen kesmeden bakaırda o risk yok işte. gerçi seninki sanrımı kollektör sistemliydi değilmi şimdi geldi aklıma. ama bir hemşehrinde daha rahat tamir vs diye düşündü benden sonra aldılar kombiyi buderus hemide 50 kez arıza çıkardı bu yılda eşanjör değişti. yemin ederim. tamam felaket.com diyorsunda sadece bana daş attığın için diyorm sana uydurma değil gerçek. soruyorum neden delindş eşanjör bilmiyoruz diyorlar. bildiğim kadarıyla basınç düşürücüleride var ama. şunuda hatırlatayım evdeki su debisi yüksekse basınç düşürücü al ve saate bağla 3 bara ayarla yüksek basınç eşanjör düşmanıdır eşanjör demek kambinin yarı parası demek. felakettellacısı.com kıvançla sundu. ve kaçtı.

/>

• quote:

quote:

quote:

üstelik adamı niye illa 7 binlik almaya zorluyorsun belki daha ucuza 9 binlik bulur onu alır,şartmı yani 7 binlik ?

tövbe ya ben burda senden alıntı yapmadımki gene çatmışsın 10-12m2 9luk aldırıpta hemen kıstırıp adamı pişiricenmi yaz günü. zorlamışmıyım ben adamı. kardeş kemal14 doğru söylüyor siz gdiin mhi bayisien pakistanlı 9luk isteyin

• quote:

sen git alüminyum radyatör al bide pwm takarsın birola birlikte ona süpev oluv bide teknik adam incele bakalım bakırmı oksijen alır veya yapar neyse plastikmi. ne yersen ye asit yapar azğıznda bu asitler çürük yapar dişinde meselesi işte. ayrıca plastikteki kaynak yerleri çok ısıtılmışsa daralma olur içinimi görücen kesmeden bakaırda o risk yok işte. gerçi seninki sanrımı kollektör sistemliydi değilmi şimdi geldi aklıma. ama bir hemşehrinde daha rahat tamir vs diye düşündü benden sonra aldılar kombiyi buderus hemide 50 kez arıza çıkardı bu yılda eşanjör değişti. yemin ederim. tamam felaket.com diyorsunda sadece bana daş attığın için diyorm sana uydurma değil gerçek. soruyorum neden delindş eşanjör bilmiyoruz diyorlar. bildiğim kadarıyla basınç düşürücüleride var ama. şunuda hatırlatayım evdeki su debisi yüksekse basınç düşürücü al ve saate bağla 3 bara ayarla yüksek basınç eşanjör düşmanıdır eşanjör demek kambinin yarı parası demek. felakettellacısı.com kıvançla sundu. ve kaçtı.

/>

keşke alabilsem ,normal peteğin 3 katı kadar fiyatı varmış

ya bak İstanbul'da mezar yerleri çok pahalıymış sen en iyisimi kendini de köye gömdür :)

bir cihaz alırsın 10-15 yıl gider ,yine başka çok kaliteli bir cihaz alırsın daha ilk yıl arıza yapar

doğduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun :)

kimi 120 yıl yaşar ,kimi doğarken ölür

• quote:

quote:

quote:

quote:

tövbe ya ben burda senden alıntı yapmadımki gene çatmışsın 10-12m2 9luk aldırıpta hemen kıstırıp adamı pişiricenmi yaz günü. zorlamışmıyım ben adamı. kardeş kemal14 doğru söylüyor siz gdiin mhi bayisien pakistanlı 9luk isteyin

sen o pakistanlıya kurban olacaksın ,bak burada söylüyorum

yok ya 10-12 m2 de kısıp pişirecekmiş

biz burada klima kendini mümkün olduğunca kısmalı ki tasarruf olsun diye kendimizi yırtıyoruz sen hemen kısarsa kötü olur diyorsun

• hep haklısın hephaklısın kemal komutannn yarun darduşuruz artuk

bu arada fenerlee kardeşim beni dinle zararlı çıkma bu ehdiyar yazın kliması çanuk ksıyor diye buzdolabınıda açıyor. kışında çalışsın diye kapıyı penceryi açıyor 16m2 12lik almış hem keşke 9 luk alsaydım diyor hemide yanına arkadaş arıyor
  • quote:

hep haklısın hephaklısın kemal komutannn yarun darduşuruz artuk

bu arada fenerlee kardeşim beni dinle zararlı çıkma bu ehdiyar yazın kliması çanuk ksıyor diye buzdolabınıda açıyor. kışında çalışsın diye kapıyı penceryi açıyor 16m2 12lik almış hem keşke 9 luk alsaydım diyor hemide yanına arkadaş arıyor

ya 7 binlik klima piyasada fazla yok o nedenle 9 binlik daha uygun bulursa diye söylüyorum yoksa o mekana 7 binlik tabiki daha iyi olur

ben 12 binliği bilerek aldım çünkü ev çok yalıtımsız aynı zamanda iki yönü pencereli ,ayrıca üstümde çatı yok,ayrıca kapı pencere aliminyum doğrama,ayrıca kapıyı hafif açık kullanmayı düşündüğümden 12 binlik aldım

yeterince ayrıca dedim mi

• Arkadaş bu nedir yaw neyse en azından fiyatına göre 7-9 bin btu da karar kılındı

9köy hocam önerin için teşekkürler ancak neden daikin? ör: neden alarko değil

Oda küçük olduğu için alacagım klima sessiz olmalı unutmadan yazayım

kemal hocam peki senin klima önerin nedir ve neden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaş bu nedir yaw neyse en azından fiyatına göre 7-9 bin btu da karar kılındı

9köy hocam önerin için teşekkürler ancak neden daikin? ör: neden alarko değil

Oda küçük olduğu için alacagım klima sessiz olmalı unutmadan yazayım

kemal hocam peki senin klima önerin nedir ve neden?

Alarko klima yapan bir firma değil sadece fason ürün yaptırıyor ve ithal ediyor (carrier ve toshiba gibi) onunda skv - skvr ses şikayetleri var.
    7.000 kaliteli olarak daıkında var diyor.
    Daıkında enjoy ve zahara önerilmiyor, V serisini 9köy alıp test ettiği için öneriyor.

• quote:

İşin önemli tarafı da burası işte.

Ona bakarsanız her an her yerde birçok kişi değişik konularda birşeyler söylüyor; biz de bu söylenenleri sahip olduğumuz akıl ve bilgi birikimimizle süzüp değerlendiriyoruz, ve bazı sonuçlar çıkarıyoruz.
    Tabii bu sonuçlar da bizim "süzgeç"in kalitesine göre sağlıklı veya abuk olabiliyor.

*Her türden klima kurulumunda vakumlama işlemi "olmazsa olmaz"dır.
    *Daha doğru-geçerli bir öneri alabilmeniz için klima takılacak mekan hakkında azami bilgiyi vermelisiniz.
    *Bağlantılar genelde maskeleme bantı ile sarılır, plastik kanal içine alınabilir, daha fazlası montajcının maharetine iş kültürüne ve tabii ki ek maliyetleri ödemeye bağlı.

• quote:

bu arada klimacılara ihanet edip bugün kombi aldım

ayrıca İzmir'de Baymak klima peynir ekmek gibi satıyor

Seneye görürüz gaz faturasını.Hayrola yaz kampanyası mı? var dı...Biraz geç kaldın ama,geç olsun da güç olmasın.Artık camları açar yakarsın Kombiyi

Bu arada neden yoğuşmalı aldınız.Tezgaha mı geldiniz yoksa......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 12 Nisan 2013; 13:28:36 >

• selamün aleyküm arkadaşlar.

3 defadır yazıyorum mesajı kimse bakmıyor..

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima

ürününü almaya karar verdim ne dersiniz? toshibayı ve mitsubitshi seçmediğim için pişman olur muyum? direk model olarak kıyas yaparsanız toshibada ve mitsuda bu carrieri değilde bunu al dediğiniz model seri hangisidir. yardımlarınız için tşk ederim?

kocausta önermişti iyice okuyup araştırınca begendim modeli.

yardımlarınız için tşkler. sizden yorum bekliyorum.

oda 21 m2 2 cam 1 balkon kapısı öğleden sonra güneş alıyor ve pimapenli bina yalıtımlı.
    alacagım klimayı sadece yazın 3 4 ay soğutma amaçlı kullanacam.

lütfen sizden cevap bekliyorum.

diğer araştırdıgım modeller :

toshibada
    1-)RAS 13 SKV
    2-RAS 13 SKVR

mitsu heavy de
    1-)SRK40 HG-S
    2-)DXK 12Z4-S
    3-)SRK 35ZJS-S
    4-)SRK 35 ZJX-S(bu çok pahalı)

mitsu electricte
    1-)MSZ-GE35 VA(yine pahalı)
    2-)MSZ-CHC35 VA(daha az ama yine pahalı)
    3-)MSH-GE35VB(en uygun düz modeli)

carrierde
    53 NQV 035M X-Power Gold

babama kalsa ise bosch al biz çok memnunuz diyor.
    kafayı sıyırcam keşke bu kadar araştırıp birşeyler alan tüketici olmasaydım :)
    iyi forumlar. cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megalomanyag -- 12 Nisan 2013; 13:31:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Merhaba.

Annem net 125 m2 lik ısıtma sistemi olmayan mülkiyeti kendine ait 3+1 evde tek başına oturuyor. Evin hiç yalıtımı yok ve kış aylarında evin içi aşırı soğuk oluyor. 16 dairelik apartmanda 4 daire oturduğu için haliyle soğuğun etkisi artıyor. Ve açık cepheye bakıyor. İnsan sobalı odadan çıkıp wc ye gitmek istemiyor haliyle

Sobayla uğraşamıyor artık. Kış ayları için hal çaresi arıyoruz. Kalorifer yaptırmak istiyorum fakat evde hiç tesisat yok. Kısaca her yer kazılacak borular geçecek, üzeri parke ile kapatılacak, apartman altında açık oto garajı var, buraya 25 m2 lik bir oda yaptırıp otomatik yüklemeli kazan ve kömür deposu yeri düşünüyorum. Bu odanın yanından da 5 kat yükselmesi gereken baca örmeye müsait yeride var. Fakat bu çözüm bana çok yorucu geliyor. Kışın kazanı yakacak düzgün adam bulmak ve benim anneme 20 km lik mesafede oluşumda kalorifer çözümünün ne derece doğru olacağı hususunda kararsız kalıyorum.

Ev büyük ve her yerin ısınmasını istediğimiz için klima sistemi ile bu işi nasıl çözebilirim ?

Evin genel yerleşimini, odaların biçimini, annenizin evdeki odaları kullanımını; mümkünse krokili olarak verebilirseniz oraya en uygun şekli bulmaya çalışabiliriz.
    Buraya olmuyorsa mail ile de yollayabilirsiniz.

Annenizi bu yaşta kalorifer pisliğiyle uğraştırmayın, verin eline bir kumanda otursun yerinde

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Basit şekilde krokiyi çizdim. m2 leri belirttim. Kırmızı çarpı işareti Annemin ev içinde en çok zaman harcadığı ve kullandığı bölümlerdir.

İlk mesajımda da yazdığım gibi hayli soğuk oluyor ev.

2. katta daire.

Mutfak tarafına bakan cephe komple açık arazidir.

En mantıklı şekilde çözüm önerisi aramaktayım. Klima fiyatı önemli değil. Kaliteli marka olmalı. Zaten kalorifer + parke + baca için 16-17 bin TL bütçe ayırmıştım.

Validem rahatsızlığından dolayı sıcağı sever !

ISI POMPASI DA OLABİLİR.

Öncelikle toplam alan 125 m2 yakın.Buraya ısı pompası için ayırdığınız bütçe ile çıkarmak zor.Size 16 kw lık önerebilirler ama bence yetmez.Çok iyi izalasyon olası lazım.24 saat kullamanız gerekli. Komplike bir sistem için VRF sistem düünüle bilir.Ama tadilat gerekli.Rakam ise yine 25 000 TL leri bulur. Bunun dışında 3-4 tane inverter ile çözüm olabilir. adet 12 lik ,2 adet 9 luk la sürekli kullanımda aylık ısıtma için yaklaşık 1000 kw lık bir tüketiminiz olur.Yani 350 TL lerde.

Öncelikle yanıtınız için teekkür ederim.

Evet bugünde araştırdım bizim ev için ısı pompası hiç mantıklı değil. Isıtma yetersiz olacaktır, 24 saat çalışması gerekiyor ve maliyet yükseliyor.

VRF hakkında bilgi sahibi değilim. Bizim eve hangi odalara uygulanabilir ( TÜM EVİN SICAK OLMASINI İSTİYOR ANNEM ), tesisat nereden geçecektir, nasıl bir inşaat olacak ? Maliyeti ne olur, VRF de tavsiye edilen marka hangisidir ?

Arkadaşım eğer ki çözüm klima ile olacaksa min 3 adet klima ve sürekli çalışacak.

Bütçeniz 20 000 TL leri bulabilecekse ben derim ki Mini VRF sistemi.Tek bir Dış ünite ile(16 kw -54 000 Btü)her odaya uygun kapasitede iç ünite ile evin tamamını ısıtılabilir.Ayrıca Merkezi kumanda ile tüm odaları kontrol edebilirsiniz.Multi sistem daha uygun olabilir ama her odadan tek tek dış üniteye borulama yapmak lazım.VRF de ise borulama kalorifer gibi tek hattan dağıtımla oluyor.Tabi profesyonel bir ekip işidir bu.Düşünürseniz projesini çalışmada yardımcı oluruz.

Bunun dışında ısıtma çözümü olarak size Kozlusan Pellet kazanını önerebilirim. Propel serisi kazan otomatik harbileme,temizleme ve kül çıkarma özelliklerine sahip.Ayrıca internet kontrolu da mevcut.Yani siz kazanı istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz.Yeriniz anladığım kadarı ile müsait kazan ve yakıt stoğu için. Egerki ilave 1-2 tonluk stoker yapılırsa ,kozlusan Pellet kazanları otomatik yakıt yükleme programı da mevcut.Kazanın yanına gitmeden 1 ay bile hizmet verebilir.25 kw lık Full otomatik kazan 10500 TL,ilave stoker,radyatörler montaj vs. 15 000 TL leri bulur.Bu kazanda biz pellet yerine daha ekonomik Zeytin çekirdeği yakıyoruz süper ,sizin bölgenizde bol miktarda var zaten.Önemli olan temizini bulmak.

Tercih sizin artık

• quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

selamün aleyküm arkadaşlar.

ürününü almaya karar verdim ne dersiniz? toshibayı ve mitsubitshi seçmediğim için pişman olur muyum? direk model olarak kıyas yaparsanız toshibada ve mitsuda bu carrieri değilde bunu al dediğiniz model seri hangisidir. yardımlarınız için tşk ederim?

oda 21 m2 2 cam 1 balkon kapısı öğleden sonra güneş alıyor ve pimapenli bina yalıtımlı.

toshibada
    1-)RAS 13 SKV
    2-RAS 13 SKVR

mitsu heavy de
    1-)SRK40 HG-S
    2-)DXK 12Z4-S
    3-)SRK 35ZJS-S

mitsu electricte

carrierde
    53 NQV 035M X-Power Gold

http://klimaiklimlendirme.com/index.php?route=product/product&product_id=77

Alabiliyorsanız bunu.

Alamıyorsanız mecburen carrier 35 olanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 12 Nisan 2013; 14:38:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

selamün aleyküm arkadaşlar.

toshibada
    1-)RAS 13 SKV
    2-RAS 13 SKVR

mitsu heavy de
    1-)SRK40 HG-S
    2-)DXK 12Z4-S
    3-)SRK 35ZJS-S

mitsu electricte

carrierde
    53 NQV 035M X-Power Gold

mat35 yazdıgını al arkadaşım alınacak uygun klima o

yok paran varsa dire msz-ge al o ayrı konu

• yani 12 -13 btu yetmezmi diyorsunuz sadece soğutmak için.
  • 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.