Şimdi Ara

Klima Düşük Fanda Daha Mı Az Elektrik Harcar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
23.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Klimaların düşük fanda kullanılmasının elektrik sarfiyatına etkisi olur mu?

Elektronik uzmanlarının cevaplayabileceği, Donanımhaber'de çözülebilecek yegane mitlerden birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richy -- 16 Ocak 2011; 20:58:59 >

• Sineğin yağınıda hesaplamak bizim insanımıza özel,

bir ayda lira bile etmez.
  • bu soru uzman sorusu değilklima düşük fanda daha fazla elektrik harcar ama ısınamazsın ki fan hızı düşükde olduğu için klima içerisini ısıtamayacak ve sürekli çalışmaya devam edecektir yüksek devirde(inverter klima için bahsediyorum)ama fan hızı yüksek olmuş olsa oda ayarlanan ısıya daha çabuk gelecek ve devrini düşürecektir klima böylece daha az elektrik harcayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: KamPuska

Sineğin yağınıda hesaplamak bizim insanımıza özel,

:))

Doğru olmasına doğru ancak bizim insamımıza özel okadar fazla şey varki biryerde mecburiyet olmuş, neredeyse dünyanın en pahalı benzini gazı elektriği bizde e hal böyle olunca ister istemez bu hesaplar yapılıyor başka ülkelerde insanlar bir araba yada elektrikli cihaz alırken çevre dostumu az yakarsa daha az ağaç kesilir ne biilim kuşlar böcekler ekosistem hesabı yapabilirken biz bu hesapları yapmak durumunda bırakılmışız :) .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanu

quote:

Doğru olmasına doğru ancak bizim insamımıza özel okadar fazla şey varki biryerde mecburiyet olmuş, neredeyse dünyanın en pahalı benzini gazı elektriği bizde e hal böyle olunca ister istemez bu hesaplar yapılıyor başka ülkelerde insanlar bir araba yada elektrikli cihaz alırken çevre dostumu az yakarsa daha az ağaç kesilir ne biilim kuşlar böcekler ekosistem hesabı yapabilirken biz bu hesapları yapmak durumunda bırakılmışız :) .

Tespinize tam olarak katılmıyorum,

bizim insan bunu hesaplar ama sigaraya, içkiye, altılıya verdigini görmez.

• bunda bir sorun yok
    herkesin hayatta keyif aldıgı seyler vardır , bunlara harcayabilmek icin digerlerinden mumkun oldugunca kısar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xanu

quote:

Tespinize tam olarak katılmıyorum,

bizim insan bunu hesaplar ama sigaraya, içkiye, altılıya verdigini görmez.

Tespitine sonuna kadar katılıyorum içki sigara yorumu yapan arkadaşada
    kısmen katılıyorum bu insanlardan içkiyi sigarayıda alırsanız
    zaten küllüyen boşlukda olan insanlar kafana sık öl gibi bi durum ortaya çıkıyo
    40yaşına kadar at yarışı oynamış adamdan
    entellektüel ol bırak bu işleri kitap oku diyemiyosun

• ben auto modda kullanıyorum ancak set dereceyede bağlı olarak zaten klima 24 gibi değerde 15 dakika sonra ,en geç 30 dakika sonra düşük fana kendini alıyor (mesela 30 dereceye ayarlıyken) (bunda tavanın yüksekliği ve klimanında yüksek takılmasının etkisi olmalı)
    bu durumda dediklerinize göre auto modda hızlı şekilde düşük fan devire geçtiği için elektriği çok tüketir,

auto fan devrini iptal edip sürekli yüksek ve orta fan ayarında kullanmam daha mı iyi olur?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.