Şimdi Ara

KKTC Internet Ne Kullanmalı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
1
Favori
62.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nethouse hotspot noktasına yakınım dolayısıyla sinyal gucum yeterli ben rahatlıkla CS oynuyorsam sen cok rahat wow knight vs oyunları oynarsın..
  • NetHouse Networks WDSL ( Wireless DSL ) Bağlantım yapıldı ve tek kelime ile MÜKEMMEL !. ping hızları türkiyede bile bu kadar alamıyordum. türkiyedeki siteleri 20-35 ms arası pingliyor.

Fakat download hızı biraz değişken türkiyede ki gibi sabit değil. yani gündüzleri mesela 100-150 kb/sn yoğunluk olduğundanmış böyle. Ama akşam-gece stabil 200-250 kb/sn arası.

işte aradığım internet buydu.

2048/512 aldım ben. 150 YTL aylık. 3 Ay peşin alıyorlar + 50 YTL Aktivasyon => 450 YTL verdim...

Kredi Kartı geçiyor ve taksitte yapıyorlar.

En iyisi NETHOUSE.

İyi Günler,
  • ben ne dedim? 3 G den hayır olmaz.
    Nethouse, Extend gibi firmalar, Türkiye ile doğrudan fiber kullanıyorlar. Bu yüzden Türkiye'ye ping süreleri 1 ms nin altında oluyor.(Antalya, Adana gibi güney akdeniz illeri tabi)
    İstanbul pingi daha yüksek olabilir tabikide...
  • arkadaşlar benim kardeşim kıbrısta okuyor.ev tuttular 4 kişi internet bağlamak istemişler bulundukları yerde internet bağlantısı olmuyormuş. bunlar da 3g kktctürkcell den bağlamak istiyorlar şmdi benim sorun 1 modem alıp onu 4 kişi paylaşabilirler mi yoksa 4 tane modem alıp hepsi ayrı mı bağlanacak öyle oluncada çok pahalıya geliyor bir bilginiz var mı 1 usb modem gibi birşey var oradaki türkcellin kartını içine takıp bağlanıyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat5535

arkadaşlar benim kardeşim kıbrısta okuyor.ev tuttular 4 kişi internet bağlamak istemişler bulundukları yerde internet bağlantısı olmuyormuş. bunlar da 3g kktctürkcell den bağlamak istiyorlar şmdi benim sorun 1 modem alıp onu 4 kişi paylaşabilirler mi yoksa 4 tane modem alıp hepsi ayrı mı bağlanacak öyle oluncada çok pahalıya geliyor bir bilginiz var mı 1 usb modem gibi birşey var oradaki türkcellin kartını içine takıp bağlanıyorsun

Wireless tüm kıbrısta var. Nethouse yok derse, Extend var der. Mesela...
  • valla bir haftadır araştırmışlar hiçbiryer yok olmaz falan demişler evleride lefkoşada gönyeli civarında heralde bu arada o dediğim yöntemle 1 tane usb modem ile 3g kartlı kktc türkcell ile 4 blgsayara bağlanabilirler mi
  • Extend in sitesinden:
    Our internet service is available in all major cities Lefkosa, Girne, Famagusta, Lefke and Guzelyurt and increasingly in rural villages and towns between these cities.
    Yani internet servisimiz Lefkosa, Girne, Famagusta, Lefke ve Guzelyurtta ve kırsal köy ve şehirler arasında artıyor denmekte.

Bir kere, extend mikrotik kullanıyor diye biliyorum. Bu yüzden, en basitinden istasyonlarında 0.3 W lık verici kullandıklarını ve sektör olarak en az 16 dBi kullandıklarını varsayar isek, yaklaşık istasyondan 10 km uzakta olması bile şahısın rahatça aldığını gösterir.

Ayrıca nethouse da mikrotik sattığına göre kullanıyordur diye düşünüyorum. Aynı durum nethouse için de geçerli.
  • teşekkür ederim arkadaşım extendi öneriyorsun yani ben bügün zor da olsa konuştum kardeşime internet bağlatamadık dedi her yere sormuşlar olmuyo demişler yarın sorarım extend ile konuşup konuşmadıklarını bir de extendin fiyatları ne tam olarak anlamadım ingilizce site çok teşekkür ederim
  • evet fikrim değişti 3g çuvallamaya başladı ilk 3-4 gün güzeldi artık değil.

500 ms derken direk girdiğimde o kadar veriyordu. Your freedom ile 150 ms altıyla oynuyordum. ancak an itibari ile çok kötü kafadan 3-4 sn gecikme var. neyse nethouse gelsin birde onu deneyecem. ama yukarıda arkadaşın dediği gibi 200 kaat çöpe gitti.

560 kb/s idi hız. bit değil yani. (cfoss speed var onun gösterdiğine göre yazıyorum hatalı gösterir diyorsanız bilemiyorum)
  • ben Lefkoşa'da oturuyorum Turkcell merkeze aşırı yakınım , evim orda ;) .. arada bir şikayet için uğruoyrum veya telefon açıyorum :) .. yalnız şikayet ettiğim konu pinglerin stabil olmaması yoksa onun dışında 5 mbiti gördüm 600 kb/sn indirdiğim oldu çok mükemmel bir hız benim için.. ama diyeceğim şuki 3G yi kötülemeyelim KKTCELL onun için birrrçok çalışma yapıyor hatta hızlarını 10 milyon dolar gibi yatırım yaparak 14.4 mbite taşıyacaklar ( bir sitede okudum) daha fazla 3G istasyonu kuracaklar ki trafik azalsın pibgler azalsın stabil çalışsın diye. benim 3g ile gördüğüm ping en az 70 ms. idi biizm ark. 47 ms. görmüştü. ama ondan sonra 2mizde 500 ms. ün altına düşemedik ! .. turkcell ping sürelerini yakın zamanda hallederse çok manyak olacak.

BU ARADA... hızlarda günden güne değişkililer olabilir azalma artma poinglerdede öyle yani kısacası sistem şuan STABİL değil.. yani uzun lafın kısası benim gibi yeni çıkan birşeye balıklama dalmayın! 3G nin adam olması için en az 5 ay geçmesi gerekiyor :D

• İyide şu an müşteri az, turistler 3g olduğunu öğrenince 2-3 aya kadar, onlar da 3g kullanır, diğer insanlar da kullanır. O zaman herkes kullandığı için 14.4 e zorunlu geçiş yapabilirler. Fakat pingler hep kötü olacak. Umutlanmayın boşuna... 3G düşük ping için değil karşı tarafa canlı olarak görüntü aktarmak için yapılmıştır.
  • yaa anlatamıyorum galiba arkadaşlar 3G de ping adsldende az! (bana göre) şuan sabah vakitleri ve şuan .. forum donaım haberi pingledim 87 88 87 88 ms. çıktı! siz yine diyorsunuz pingler fazla diye AMA DEĞİL! ben 70ms. i buldum diyorum... vede memnunum hız olarkata 5 mbitim var şimdi videolar uçuyor resmen! 3G alanlar paranız boşa gitmedi üzülmeyin..

ve tekrar söyeiyorum pingin yüksek çıkma sebebi geceleri internt ve görüntülü konuşmanın artmasıdır.. VE kktcell buna heran çözüm getirebilir....

UMARIM PİNGLER İLE İLGİLİ AÇIKLIK GETİRMİŞİMDİR.
  • http://img411.imageshack.us/my.php?image=csjz9.jpg

işte CS 1.6 KKtcell 3G lantecyim ... benim eski adsl ile birebir aynı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: X-FI

http://img411.imageshack.us/my.php?image=csjz9.jpg

işte CS 1.6 KKtcell 3G lantecyim ... benim eski adsl ile birebir aynı...

Bi kere flood yapman pek hoş değil yani mesajları ard arda yazman.

Şimdi demişsin ki turkcell merkezin yanındayım.

Bu demek ki, sen istasyona direk bağlısın yani istasyona bağlısın ordan hiçbir radiolink olmadan doğrudan fiberoptik ile türkiyeye bağlanıyorsun, peki nethouse ve ya extend kullananlar ne kadar ping alıyor biliyormusun? 30 ms civarı üstelik onların direk merkeze bağlanmasa da o civarda. Şimdi karşılaştır. Sen sırf 3G kullanıyorsun diye 50 ms lik bir kaybın var.

Peki KKTCell in, radiolinkleri arasında hızı ne kadardır bunu bilemem, kaç ms dir bunu da bilemem, ama forumda okuduğuma göre 2-3 tane yer istasyonundan sonra yetersiz kalıyor. Gelecekte bence daha da kötü olacak. 3G, Wi-max'ten daha fazla download hızı verir, ama ping süresi daha yüksektir. Bu yüzden oyuncular için wi-max her zaman daha iyidir.

Rate ayarların ne ayrıca? net_graph 3 yaz birde ordaki değeri söyle hem sen ne zaman istersen cs oynayamıyorsun ki... Sadece düşük olduğu zaman oynarsan bunun ne zevki var ki???

• tamam işte bende ondan korkuyorum zaten dediklerindne şunu anladım yani müşterisi sayısı arttıkça kalite düşecek .. ? kalitenin düşmemesi için çalışmalar yapılıyor zaten daha 3g çıkalı 2 hafta olmadı.. istasyonlar falan artacak 14.4 mbit gelecek daha ç.oook iş var ;)

bu arada cs yi istediğim zaman oynauyorum sadece pingin 80lere düşmesi için downloadları kapaman lazım okadar ;)

ayrıca wimax in yeri ayrı... wimax en üstün kablosuz iletişim zaten

bide türkiyeye 3g geldiğini düşün duurm bundanda vahim olabliir hatta hiç düzelmeyebilir millet sapına kadar download yapacak alsana ping 6000 ms. (mesela )
  • quote:

tamam işte bende ondan korkuyorum zaten dediklerindne şunu anladım yani müşterisi sayısı arttıkça kalite düşecek .. ? kalitenin düşmemesi için çalışmalar yapılıyor zaten daha 3g çıkalı 2 hafta olmadı.. istasyonlar falan artacak 14.4 mbit gelecek daha ç.oook iş var ;)

bu arada cs yi istediğim zaman oynauyorum sadece pingin 80lere düşmesi için downloadları kapaman lazım okadar ;)

bide türkiyeye 3g geldiğini düşün duurm bundanda vahim olabliir hatta hiç düzelmeyebilir millet sapına kadar download yapacak alsana ping 6000 ms. (mesela )

Tamam da senin cihazın % 90 14.4 mbit desteklemiyor. Zaten direk kktcell üzerinden bağlı olduğun için sende sorun olmaz, en basitinden 20 km uzağa gidince pinglerinde artış olacaktır.

• kardeşim.. şimdi bizim modemler 7.2 mbps desteklemekte fakat ben kktcelldeki adama sordum standdaki .. dedimki modemler bu hıza göre değişecekmi yani başkamı modem gelecek bana hayır dedi sadece böyle bir hız gelirse aletin arkasındaki S/N noyu söyleceğiz ve alet firmware upgrade olacakmış veya bandgenişliği artacağı için herkese 2 kat daha geniş alan olacak böylece hızlar stabil ve yüksek çıkacak (ki bence ben bunutercih ederim)
    quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

tamam işte bende ondan korkuyorum zaten dediklerindne şunu anladım yani müşterisi sayısı arttıkça kalite düşecek .. ? kalitenin düşmemesi için çalışmalar yapılıyor zaten daha 3g çıkalı 2 hafta olmadı.. istasyonlar falan artacak 14.4 mbit gelecek daha ç.oook iş var ;)

Tamam da senin cihazın % 90 14.4 mbit desteklemiyor. Zaten direk kktcell üzerinden bağlı olduğun için sende sorun olmaz, en basitinden 20 km uzağa gidince pinglerinde artış olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 24 Ekim 2008; 18:17:50 >

• bir noktayı atladım.. arkdaşımın evdede 3g var ve benden epeyyi bir uzakta hatta hattı 2 tık falan çekiyor benimki ise 5 çekiyor (full) ve ikimiiznde pingi aynı :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 26 Ekim 2008; 17:22:45 >

• 3G net testim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 26 Ekim 2008; 17:21:25 >
  • upload ne kadar düşük o öyle
    163 ms bence çok kötüüü.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.