Şimdi Ara

KKTC Internet Ne Kullanmalı ? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
1
Favori
62.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ADSL için bşr not düşeyim dedim.
    ADSL kullanacak kişiler önce bulunduğu bölgeyi araştırsın. Orda ne denli çalışır diye.
    bulunduğunuz yerin santrala uzaklığı:
    2km'ye kadar stabil çalışır. 8Mbit tam çalışırmı hatırlamıyorum ama.
    2-3km arası 4Mbit'e kadar çalışır.
    3-4Km arası 2Mbit'e kadar çalışır. Belki ilk kurulumda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    4km Üstü Bildiğin intihar sebebi. Çalışsa bile şansınıza bağlı.

ADSL genel olarak stabil çalışır.Zırt bırt arıza filan pek yaşamassınız.
    Hızda çok bi dalgalanma olmaz. Bildiğim kadarıyla herhangi bir kota filanda yok.
    Ping sorunu vardır. Ve buna yapılabilecek birşey yoktur. Çünkü Telefon Dairesi yapması lazım. O konuyada hiç girmeyek :D
    Genel olarak baktığımızda yüksek hız ve düşük ping sizin için önemli ise ADSL almayın.
    Ping genelde online oyuncular için önemlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lehibe-manova

Arkadaşlar ADSL için bşr not düşeyim dedim.
    ADSL kullanacak kişiler önce bulunduğu bölgeyi araştırsın. Orda ne denli çalışır diye.
    3-4Km arası 2Mbit'e kadar çalışır. Belki ilk kurulumda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hızda çok bi dalgalanma olmaz. Bildiğim kadarıyla herhangi bir kota filanda yok.
    Ping sorunu vardır. Ve buna yapılabilecek birşey yoktur. Çünkü Telefon Dairesi yapması lazım. O konuyada hiç girmeyek :D
    Genel olarak baktığımızda yüksek hız ve düşük ping sizin için önemli ise ADSL almayın.

dslam saha dolabı yok sanırım. eski merkezi santral sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: lehibe-manova

Arkadaşlar ADSL için bşr not düşeyim dedim.

dslam saha dolabı yok sanırım. eski merkezi santral sistemi.

Maalesef yok Msan projesi vardı bir türlü adam akıllı hayata geçiremediler. Msanlar hayata geçerse ozaman zaten ISP diye birşey kalmaz :D
    Msan nedir ?

• Öncelikle merhaba. Forumdaki ilk mesajım bu. Kıbrısonline 8mbit wdsl kullanıyorum ama o kadar memnun değilim. Yoğun saatlerde hız düşmesi çok yaşanıyor. Resmi Bthk kullanım verilerine göre multimax çok güven vermedi bana.Artık yeni bir şirkete bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cypriot81a -- 18 Ocak 2017; 22:2:30 >
  • lefkosada cogu internet firmasi kapatti. multimax da dahil. acaba lefkosaya en duzgun hangi firmayi onerirsiniz?
  • Multimax'ın güven vermediğini ta Ocak ayında söylemiştim. Neyse forumdan ayrı kaldığım zamanda Kıbrısonline ile görüştüm, hızdan memnun olmadığımı söyledim; onlar da gelip çanak anten taktılar. Sonuç; sabah saatlerinde veya gece geç saatlerde 12-13 Mbit'e kadar çıkıyor hız. Yoğun saatlerde ise en fazla 5 mbit'e kadar düşüyor
  • kibrisonline adadaki en pahali ve dengesiz firmalardan biridir. kullandim zamaninda, bana kota yok demelerine ragmen o kadar para verip aldiktan sonra kota koydular. baska onerisi olan var mi?
  • broadmax nasıl acaba kulanan var mı
  • magusada hizmett veren bir firma, fixnet varken orada donup bakilmiyor diye biliyorum.
  • Merhabalar. Kıbrısta haftalık wireless paketi satan firma varmı bildiğiniz.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    multimaxta gunluk olmasi lazim ama cep telefonuna falan alman daha mantikli olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666Yusuf666

multimaxta gunluk olmasi lazim ama cep telefonuna falan alman daha mantikli olacaktir.

Cevap için tşk.
  • Acaba KKTC'de 1000mbps hızında internet varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeryazısınıEditleyenadam

Acaba KKTC'de 1000mbps hızında internet varmı

parayı verirsen alırsın. bu dünya böyle
  • quote:

1 gbps'ye kadar var ama sadece girnede ve bazi apartmanlarda diye biliyorum. olsa bile baya pahalidir. 100 mbpsye kadar olanlar icin duzgun bir fiyat bicilebilir. ama normal bir kktc vatandasinin max 50 mbps alacagini dusunuyorum. o da elit olan bir kesim. yoksa kktcnin ortalamasi 5 veya 6 mbps falandir. kanimca..
  • quote:

quote:

1 gbps'ye kadar var ama sadece girnede ve bazi apartmanlarda diye biliyorum. olsa bile baya pahalidir. 100 mbpsye kadar olanlar icin duzgun bir fiyat bicilebilir. ama normal bir kktc vatandasinin max 50 mbps alacagini dusunuyorum. o da elit olan bir kesim. yoksa kktcnin ortalamasi 5 veya 6 mbps falandir. kanimca..

kktc ortalaması kesin 2mb cünkü wireless paketlerine baktıgın zaman cogu firma max 4mb veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: amazoon

quote:

quote:

kktc ortalaması kesin 2mb cünkü wireless paketlerine baktıgın zaman cogu firma max 4mb veriyor

tabi oylede sanmiyom ya akli olan gider yuksek hiz alir farkli firmadan daha ucuza. populer firmalar kazikci biraz.

• farklı firmalardan kastınız ?
  • ben lefkoşa da otuuracağım iki yıl. online oyun oynayan ve indirme yapan biriyim. kaliteli (düşük ping ve min 20 mbit) internete para vermek bana dokunmaz. Bu kapsamda hangi firmayı tercih etmeliyim?
  • LostControl666 kullanıcısına yanıt
    Daha kapsamlı konudan bakabilirsiniz,https://forum.donanimhaber.com/kibris-internet-wisp--86467923#86467923
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.