Şimdi Ara

İkiz Birkat (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
1
Favori
24.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ikinci GPU veya CPU için kullanılabilecek blok bitti.
    Tornada işlendi ve üst kapaktan tasarruf etmek zorunda kaldım. ama ilave bir şapka yaptırarak bu durumu kurtardım.

Çok sağlam bir hacmi var, bu blokta çok iyi değerler almayı bekliyorum.

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

Kutusu da hazırlandı, vidalama eksik.
    1.5 mm DKP saçtan imal edildi, elektrostatik boyandı, kutu metalik gri ile metalik bej arası bir renk.
    Altın renkli ızgara aliminyum ve öndeki condenser boşluğunu kapatacak. Bitince çok seksi olacak

İkiz Birkat

İkiz Birkat

Dün gece epey bir boru büktüm, kaynak evveli fotoğrafını çekip yine sizlerle paylaşacağım. SLI birkat bu hafta sonu çalışacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 21 Haziran 2005, 14:50:26 >

• Bloklar has olmuş,eline sağlık,,,

E ben ne zaman geleyim
  • kolay gelmeye devam etsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

Bloklar has olmuş,eline sağlık,,,

E ben ne zaman geleyim

gel sen gel, sağ yap, topla topla, hoooop. uyyyyy, dünya rekoru kırdın daaaa
  • 2.ci blogu yapan torna ustasının ellerinden opulurr resmen sahaser yapmıs block ınanılmaz meke. devamın beklıorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 21 Haziran 2005, 16:30:19 >
  • Hebe hübü.... (konuşamıyorum ya)... Helal olsun Mete Abi...
  • YA MEKE AYIP SENİN YAPTIĞIN YAA UTANMIYORMUSUN BURDA MİLLETİN AĞZININ SULARINI AKTIRMAYA
    YAW MASANIN ALTINE LEĞEN KOYDUM OLMADI ŞİMDİ BİR DE KOVA GETİRİYORUM
    ABİ ÇIRAK LAZIM SA HEMEN GELEYİM VALLA CİDDİYİM
    BU ARADA SANA BİR KONU HAKKINDA DANIŞMAM LAZIM

BENİM AKLIMDA BİR İKİ PLAN VAR ONU SORACAKTIM WB Yİ BİR BLOK VE BLOK
    İZOLESİ İLE 800 DOLARLARA YURT DIŞINDA SATILAN GİBİ BİR SOĞUTUCU YAPMAYI PLANLADIM
    İZOLE OLAYINI FROZENCPU SİTESİNDE HAZIR SATILAN BLOK İZOLESİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM VE ONU BİRİ İKİ EKLEME İLE VAPHACİLL MİDİR NEDİR ONUN GİBİ BİR SİSTEME ÇEVİRME DÜŞÜNCEM VAR
    İLK OLARAK OLABİLİRMİ ÖNCE ONU SORAYIM SONRA SENDEN BU KONUDA DESTEK İSTESEM MSN DEN FALAN ÇOK MU ŞEY İSTEMİŞ OLURUM ???
    VE YARDIMCI OLURSAN ÇOK SEVİNİRİM
    CEVABINI BEKLİYORUM
    VE TEKRAR TEBRİK EDERİM MÜKEMMEL ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI

• quote:

Orjinalden alıntı: ataruz

YA MEKE AYIP SENİN YAPTIĞIN YAA UTANMIYORMUSUN BURDA MİLLETİN AĞZININ SULARINI AKTIRMAYA
    YAW MASANIN ALTINE LEĞEN KOYDUM OLMADI ŞİMDİ BİR DE KOVA GETİRİYORUM
    ABİ ÇIRAK LAZIM SA HEMEN GELEYİM VALLA CİDDİYİM
    BU ARADA SANA BİR KONU HAKKINDA DANIŞMAM LAZIM

BENİM AKLIMDA BİR İKİ PLAN VAR ONU SORACAKTIM WB Yİ BİR BLOK VE BLOK
    İZOLESİ İLE 800 DOLARLARA YURT DIŞINDA SATILAN GİBİ BİR SOĞUTUCU YAPMAYI PLANLADIM
    İZOLE OLAYINI FROZENCPU SİTESİNDE HAZIR SATILAN BLOK İZOLESİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM VE ONU BİRİ İKİ EKLEME İLE VAPHACİLL MİDİR NEDİR ONUN GİBİ BİR SİSTEME ÇEVİRME DÜŞÜNCEM VAR
    İLK OLARAK OLABİLİRMİ ÖNCE ONU SORAYIM SONRA SENDEN BU KONUDA DESTEK İSTESEM MSN DEN FALAN ÇOK MU ŞEY İSTEMİŞ OLURUM ???
    VE YARDIMCI OLURSAN ÇOK SEVİNİRİM
    CEVABINI BEKLİYORUM
    VE TEKRAR TEBRİK EDERİM MÜKEMMEL ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI

elimden geldiği kadar yardımcı olurum.
    msn de ekle beni

• Walla mete abi sana diyecek söz bulamıyorum. Sadece hayranlıkla izliyorum. Çalışmalarında başarılar
  • başarilarinin dewamini dilerim cok iyi bi çalişma yapmissin kolay gele
  • bende kasay iki fan taktım tamam dedim modifiyenin son noktası budur

asmıs bunlar asmıs

meke bizim buzdalabıda bozuk bi el atıwer :P

ellerine sağlık çok güzel olmuş yap yap da belki bizimde canımız ceker
    ilerde bizde yapmaya kalkışırız
  • Meke,kardeş öncelikle belirtmeliyimki çok güzel olacak bitince ayrıca şu bloklara çekip çeviren kim??Bi telefon werde bide biz tanışalım .Bide -40 derecede çalışacak dedin,iyi güzelde bi sisten hepsi beraber hepsiçinde ne kadara olur???
    Saygılarımla... Dewwamını bekliyorum...
  • Meke abi sen o bloğu nerden buldun Banada ondan lazım

İkiz Birkat
  • Arkadaşlar,

hem vga için, hem kuzey köprüsü için, hem de sli ara kart için kullanılabilecek "VGA/NB KISA BLOK"

İkiz Birkat

hem vga için, hem de cpu için kullanılabilecek "CPU/VGA BLOK" temin edebilirsiniz.

İkiz Birkat

üstten veya yandan çıkışlı yapabilirim.
    kaynaklı veya ham halde teslim edebilirim.

elimde 2 takım VGA/NB KISA BLOK, 3 takım da CPU/VGA BLOK var.

satın almak isteyen olursa özel mesaj veya msn de teklif alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 23 Haziran 2005, 16:18:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

2.ci blogu yapan torna ustasının ellerinden opulurr resmen sahaser yapmıs block ınanılmaz meke. devamın beklıorum

tasarımını yapan ve malzemesini alan, yapabilecek ustayı ve atölyeyi bulan, ne yapılacağını anlatan, torna ustasına ölçüsünü veren ve takip eden kişiyi de bari yanaklarından öp

• Kardeşim bu gün gördüm bu olayı forumada üye oldum acaba dünya rekoru kırarmısın 14400 puan rekor var nvidia sitesinde senin adın olsa ne olur tekrar başarılar diliyorum profsu walla
  • meke ustam tebrik ederim hayranlıkla izliyorum gerçekten zanaatkarsın "helal olsun sana helal olsun" bende kendi çapımda bir şeyler yaptım cpu 30 / 40 arası derecelerde idare ediyorum eksi dereceleri ancak rüyamda görürüm

kompressor = 1/5
    kondanser = 1/5
    fan motor = 50watt
    soğutucu = 3'lü yan
    gaz =freon 12
    kılcal 1/6 - bakır boru 5/16

soğutucunun içindeki soğuk havayı içeriye üfleyen 2x120mm, 1x80mm kasa yan kapağına bağlı fan var
    birde üstten ve arkadan dışarı üfleyen 120mm fanlar var tüm 120lik fanlar büyük güçlü 220voltla çalışıyor
    bu sistemle daha iyi bişeyler yapabilirmiyim fanların hava sirkülasyonu doğrumu görüşlerini bekliyorum teşekkür ederim

İkiz Birkat

İkiz Birkat

• quote:

Orjinalden alıntı: driver555

meke ustam tebrik ederim hayranlıkla izliyorum gerçekten zanaatkarsın "helal olsun sana helal olsun" bende kendi çapımda bir şeyler yaptım cpu 30 / 40 arası derecelerde idare ediyorum eksi dereceleri ancak rüyamda görürüm

kompressor = 1/5
    kondanser = 1/5
    fan motor = 50watt
    soğutucu = 3'lü yan
    gaz =freon 12
    kılcal 1/6 - bakır boru 5/16

soğutucunun içindeki soğuk havayı içeriye üfleyen 2x120mm, 1x80mm kasa yan kapağına bağlı fan var
    birde üstten ve arkadan dışarı üfleyen 120mm fanlar var tüm 120lik fanlar büyük güçlü 220voltla çalışıyor
    bu sistemle daha iyi bişeyler yapabilirmiyim fanların hava sirkülasyonu doğrumu görüşlerini bekliyorum teşekkür ederim

İkiz Birkat

İkiz Birkat

işlemcini bilmiyorum ancak o soğutucu dediğin evaparatör yerine bakır bir blok kullanılsa, işlemcini rahatlıkla 0 derecede tutarsın.

hatta günlük -10 larda bile gezersin.

hava soğutma biraz verimsiz kalır o elindeki malzemelere

• quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

2.ci blogu yapan torna ustasının ellerinden opulurr resmen sahaser yapmıs block ınanılmaz meke. devamın beklıorum

tasarımını yapan ve malzemesini alan, yapabilecek ustayı ve atölyeyi bulan, ne yapılacağını anlatan, torna ustasına ölçüsünü veren ve takip eden kişiyi de bari yanaklarından öp

Aman abı nedemek en kısa zmanda bırkatı gormeye gelıcem zaten : )
  • Sistemin montaj aşamasına geçtim.

Bakır boruları amacına ve ölçülere uygun kesip-büküp-yerleştirme denemeleri;

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

Kaynatılmış ve emme hattı izole edilmiş halleri;

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

İkiz Birkat

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.