Şimdi Ara

Kitap ve Seri Kitap Tanıtımları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
22
Favori
17.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Üyeler tarafından kitapları ve kitap serilerini tanıtmak, okuyacak olanlara bilgi vermektir.

BİR TAKIM KURALLAR
    1. Konuda her dalda kitabı tanıtabilir, kişisel görüşlerinizi ekleyebilirsiniz.
    2.Konuya katkı yapmış olan üyelerin mahlasları aşağıda sıralanır.
    3. Tanıtım yapacağınız seri ya da kitabın bir görselini, görselin kaynağını belirterek ekleyiniz.
    4.İncelenmiş ve yorumlanmış bir kitap hakkında sorular sorulabilirsiniz.
    5. Konu tamamiyle üyelere ve ziyaretçilere okumak istedikleri kitap hakkında bir görüş olması açısından hazırlanmıştır.
    6. Seri olan kitapların listesini belirtmek herkes için faydalı olacaktır.

KONUYA KATKISI OLAN UYELER

1.the right hand of evil
    2.AdiqeCaLe
    3.GencayA
    4.asosyal adam
    5.TheDestroyer35
    6.Grimmjow Jaggerjack
    7.christopher smith
    8.XpressMusic34
    9.NaFs
    10.Sentez
    11.Sayısalman
    12.No Şuga
    13.Professional Geek
    14.Hacıkafir
    15.VeRMİNaaRD
    16.call of cthulhu
    17.mimar*ugur
    18.priestin
    19.Tunga tigin
    20.enqazaq

------------ İNCELEMESİ YAPILMIŞ KİTAPLAR DİREK MESAJ LİNKLERİ----------------

1.Incarceron Serisi
    Mesaja gitmek için tıklayın (the right hand of evil)

2.John Verdon kitapları:
    Mesaja gitmek için tıklayın(AdiqeCaLe)

3.Can dostum seri:
    Mesaja gitmek için tıklayın (XpressMusic34)

4. modern klasikler serisi ve kapaklar hk. :
    Mesaja gitmek için tıklayın (GencayA)

5. Kral katili güncesi:
    Mesaja gitmek için tıklayın (asosyal adam)

6.Kitap: Çarşı geliyor :
    Mesaja gitmek için tıklayın (TheDestroyer35)

7.Kitap: Kar kurdu :
    Mesaja gitmek için tıklayın(asosyal adam)

8.Kara Kule Serisi:
    Mesaja gitmek için tıklayın (Grimmjow Jaggerjack)

9.Jules Verne serisi:
    Mesaja gitmek için tıklayın (christopher smith)

10.Dr. David Hunter Serisi:
    Mesaja gitmek için tıklayın (nafs)

11.Rizzoli and Isles:
    Mesaja gitmek için tıklayın (Xpressmusic34)

12.Buz ve ateşin şarkısı
    Genel bilgi+Ana konuya yönlendirme Mesaja gitmek için tıklayın (xpressmusic34)
    Taht Oyunları:Mesaja gitmek için tıklayın (Sentez)
    Kralların Çarpışması Mesaja gitmek için tıklayın (Sentez)
    Kılıçların Fırtınası Mesaja gitmek için tıklayın (Sentez)
    Kargaların Ziyafeti Mesaja gitmek için tıklayın (Sentez)
    Ejderhaların Dans Mesaja gitmek için tıklayın (Sentez)

13. Kitap: Ateş Geçitleri
    Mesaja gitmek için tıklayın (Sentez)

14.Kitap: Kar Kurdu

15. Kitap: Kar Kaplanı (İnfazcı)

16. Kitap: Metro 2033

17. Kitap: Boksör Böcek

18. Kitap: Suç 1,Suç 2

19. Kitap: 22/11/63

20. Kitap: Kötü Ruh

21. Kitap:İmkansızın Şarkısı

22.Kitap: 1Q84

23. Kitap: Sonsuzluğun Sonu

24.Kitap: İmparatorluk

25.Kitap: Altın Galaksi

26.Kitap: Oğullar ve Rencide Ruhlar

27.Kitap: Sokratesin savunması
    Mesaja gitmek için tıklayın (TheDestroyer35)

28.Harry Potter Serisi
    MESAJA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN (Sayisalman)

29.Yolun sonundaki okyanus
    Mesaja gitmek için tıklayın (sentez)

30.Katya'nın Yazı
    MESAJA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN (no şuga)

31. Temizlikçi

MESAJA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ (Xpressmusic34)

32.Beyaz Zambaklar Ülkesinde
    TIKLAYIN (TheDestroyer35)

33.EVRENİN KARANLIK YÜZÜ
    TIKLAYIN (Professional Geek)

34.Hedef Serisi 1.kitap
    TIKLAYIN (Hacıkafir)

35.Baba
    TIKLAYIN (GencayA)

36.Ejderha Mızrağı Serisi
    TIKLAYINIZ VeRMİNaaRD

37.hp lovecraft serisi
    TIKLAYINIZ call of cthulhu

38.Eminim şaka
    TIKLAYINIZ (gencayA)

39.Kurt Seyt ve Shura
    TIKLAYINIZ (verminaard)

40.Uzay-1999
    tıklayın (verminaard)

41.Cehennem Çiçeği (birinci kitap linki mesajda belirtilmiştir)
    tıklayın (sentez*)
    (41 ve 61 arası incelemeler tek mesajdadır)
    42. Jonathan Livingston
    43.Zorba -Nikos Kazancakis
    44.Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
    45.Fahrenheit 451 - Ray Bradbury
    46.Genç Werther'in Acıları - Johann Wolfgang Von Goethe
    47.Leyleklerin Uçuşu - Jean Christophe Grangé
    48.Cehennem (Robert Langdon, #4) - Dan Brown
    49.Ses ve Öfke - William Cuthbert Faulkner
    50.Dublörün Dilemması - Murat Menteş
    51.Ruhi Mücerret - Murat Menteş
    52.Kara Kitap - Orhan Pamuk
    53.Beyaz Geceler - Fyodor Mihailoviç Dostoyevski
    54.Sokrates'in Savunması - Platon
    55.Şeker Portakalı - José Mauro De Vasconcelos
    56.Sineklerin Tanrısı - William Gerald Golding
    57.Dönüşüm - Franz Kafka
    58.Amok Koşucusu - Stefan Zweig
    59.Aylak Adam - Yusuf Atılgan
    60.Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan
    61.Dava - Franz Kafka

TIKLAYIN (mimar*uğur)
    62.hayal-i rüya
    TIKLAYIN (priestin)
    63.Tatlı rüyalar
    Tıklayın (sentez*)
    64.Bozkurtların ölümü/bozkurtlar diriliyor
    tıklayın (tunga tigin)
    65.Buruk Dünya (şiir)
    tıklayın (enqazaq)

66.Hermann Hesse - Knulp
    Tıklayın (the right hand of evil)

67.Erich Maria Remarque - Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Tıklayınız. (the right hand of evil)

68.Jose Mauro De Vasconcelos - Şeker Portakalı

tıklayınız. (the right hand of evil)

69.N. H. Kleinbaum - Ölü Ozanlar Derneği

70.John Green - Aynı Yıldızın Altında

71. Anton Çehov - Seçme Öyküler

72.Harold Schechter, David Everitt - A'dan Z'ye Seri Katiller Ansiklopedisi

73.Adam Fawer - Olasılıksız

74.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 26 Ocak 2020; 5:15:15 >

• Herkes bildiği veya okuduğu kitap serilerinin sıralamasını paylaşıcak. (Konu zenginleşsin diye internettende toplanabilir)
    Konu sahibi serileri ilk mesajda toplayacak. (Spoiler içinde serilerin ilk kitaplarının konusunun tanıtımı yer alsa iyi olur)

Herkes okumak istediği serilerin sıralamasını rahatça bulabilirdi. Hem de farklı konularda veya okuduğu seriye benzer bir şeyler arayanlar için güzel kaynak olurdu.

Not: Neden buraya yazdığımı bilmiyorum. Ama konu sahibi arkadaş sen bu temada konuyu zenginleştirebilirsin. Tavsiyem olsun.
  • Zaten aklımda olan oydu hocam, boş bir zaman arıyorum. Teşekkürler.
  • Cok yararli olur. Iyi dusunulmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelledim. Arkadaşlar, sizlerde kendi tanıtımlarınızı hazırlayabilirsiniz. İlk mesaja ekleyebilirim.
  • Incarceron Serisi

1-Catherine Fisher - Incarceron

İlk kitap Incarceron, devam kitabı Sapphique.Incarceron dış dünyadan soyutlanmış hapishanenin adı, Sapphique ise Incarceron'dan kaçmayı başaran ilk ve tek mahkumun adı.Incarceron öyle bir hapishane ki ucu bucağı yok, şimdiye kadar çıkabilen sadece tek kişi var, mahkumlarıyla konuşuyor, buradaki kimsenin acıması yok, giriş ve çıkış kapıları yok.Çıkmak kadar girmek de çok zor.

Incarceron bol maceralı, bol sürprizli, çok heyecanlı bir kitap. Mekan tasarımları ve detayları o kadar iyiydi ki yazarın hayal gücüne hayran kaldım.

Çevirisi mükemmeldi.Okurken tek bir harf hatasına bile rastlamadım.

2-Catherine Fisher Sapphique

Incarceron Serisi'nin ikinci kitabı.Yine bol maceralı, bol aksiyonlu ama ilk kitaba nazaran daha az heyecanlı bir kitap.

Bu sefer yazar karakterlerin psikolojileri ve kimlik bunalımları üzerinde daha çok durmuş.İlk kitapta emin olduğumuzu sandıklarımızı bile sorgulatmış.

Karakterler hemen ısınıp benimseyebileceğimiz türden.

Fantastik kurguyla donatılmış, okuması son derece keyifli, merak uyandırıcı bu seriyi gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the right hand of evil -- 7 Şubat 2014; 16:03:12 >

• kralkatili güncesi serisi kesinlikle eklenmeli.
    zaman çarkı gibi devasa bi seri var gözardı edilmemeli.

çok bilinmeyen seri bonusu: dresden dosyaları serisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvothe6 -- 8 Şubat 2014; 15:43:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Mitoloji ve sihirin hemen hemen olmadığı seride kasıtlı olarak cinsellik kullanan yazar, fantezi alanında adını duyurdu.

Kitabın tutmasının nedeni cinsellik değildir. Üstelik kitapta dizideki gibi her sahne cinsellikten ibaret de değildir. Kitapları okudum ve cinsellik en az dikkatimi çeken şeydi sanırım. Bu cümlenin yanlış olduğunu düşünüyorum.
  • Kitap ve Seri Kitap Tanıtımları

John Verdon

Aklından Bir Sayı Tut,Gözlerini Sımsıkı Kapat ve Şeytanı Uyandırma eserler polisiye türü roman olup,birbiriyle ilintili bir seridir.Koridor Yayınclılık tarafından dilimize çevrildi.

Kitapta asıl karakterimiz olan Dave Gurney,daha yeni emekli olmasına karşın cinayetlere olan ilgisi yüzünden başından geçen olayları anlatıyor.Yazarın kitaplarda kullandığı akıcı dil,ilginç cinayetler,olay örgüsü ve karakterlerin psikilojik durumlarını iyi yansıtması en önemli özelliğidir.Sıralama şekilde: Aklından Bir Sayı Tut-Gözlerini Sımsıkı Kapat-Şeytanı Uyandırma

• 6 farklı sitede serinin incelemesini okudum, genel kanı buydu. Yanlış noktaları düzeltebilirsiniz.

@kvothe6
    Merhaba, sizlerde ekleyebilirsiniz hocam.

@the right hand of evil
    Değerli katkılarınız için teşekkür ederim.

@AdiqeCaLe
    Değerli katkılarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 8 Şubat 2014; 21:33:38 >
  • Zaman Çarkı serisi...Yüzüklerin Efendisi kadar efsanedir.Okuyun eminim pişman olmazsınız.
  • Konu güncel arkadaşlar, herkes katkıda bulunabilir.

@loney
    Boş bir zamanın olursa bekleriz canım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 11 Şubat 2014; 14:39:52 >
  • Kitap ve Seri Kitap Tanıtımları

Köpeklerin gözünden anlatılan bu seri, onların bakış açısıyla dünyaya bakmamızı sağlıyor. Sizi tamamen içine çekecek bu seride yeri gelecek üzülecek, yeri gelecek güleceksiniz. Birinci kitap Can dostum'dur. Yabancı yayınevinden çıkmıştır.

Yazar: Bruce Cameron :/http://en.wikipedia.org/wiki/W._Bruce_Cameron

Fotoğraf kaynakları: DR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 11 Şubat 2014; 17:48:51 >

• Sherlock Candır
  • Açlık Oyunları Veya Ejderha Dövmeli Kız
    Kitap ve Seri Kitap TanıtımlarıKitap ve Seri Kitap Tanıtımları

• güzel paylaşım romanları türüne göre sıralarsak daha iyi olur ben de kkgnin tanıtımını yapmak isterim sentezin izniyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal adam

güzel paylaşım romanları türüne göre sıralarsak daha iyi olur ben de kkgnin tanıtımını yapmak isterim sentezin izniyle

Ne izni hocam kitabın tanıtım telif hakları bende mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

güzel paylaşım romanları türüne göre sıralarsak daha iyi olur ben de kkgnin tanıtımını yapmak isterim sentezin izniyle

hocam sizden öğrendim bu müthiş romanı forumda kkg diyince akla ilk siz geliyosunuz onun için öyle dedim istersen siz tanıtın daha iyi biliyorsunuz

• Fiyatıyla, görselliğiyle ve kalitesiyle okunası kitaplara sahip bir seri.
    Hemen hemen hiçbirimiz sırf kapağı güzel diye bir kitabı almayız, ama çoğumuz almaya karar verdiğimiz kitabın görselliğine de önem veririz. Klasikler konusunda önümüzde çok fazla seçenek var.
    Öncelikle bakılması gereken nokta kitabın çeviri kalitesi tabii ki, ama sonrasında kitaplığımıza önem verdiğimizden kapak güzelliğine göre seçim yapmakta bir mahzur yok.
    İş Bankası Kültür Yayınları'nın Modern Klasikler Dizisi kitapları, eğer almak istediğiniz kitabı da içinde bulunduruyorsa ilk tercihlerden biri olmalı bence.
    Neden mi? Öncelikle fiyattan başlayayım.
    Bu kitap piyasasında yayınevinden yayınevine inanılmaz fiyat farkları oluyor, siz de farketmişsinizdir. Örneğin ben Ayrıntı Yayınları'ndan çıkan Yeraltı Edebiyatı Dizisi'nin bazı kitapları kadar pahalı
    kitaplara pek rastlamadım. 528 sayfalık kitap 40 lira. (http://www.idefix.com/kitap/biz-ruya-gorurken-clemens-meyer/tanim.asp?sid=NE3ES8PWGR5GEBYRNNMG)
    Yine çok sevilen bir yayınevi olan Can, tamam çevirilerin falan güzel ama incecik kitapları neden bu fiyata satarsın? Yakın zamana kadar klasik beyaz kapak tasarımlarına, küçük ve kötü seçilmiş bir resim
    koyup basıyorlardı kitapları. Bu kapakların seveni çok ama ben nefret ediyordum. Kapakta emek yok, tasarımcıya ödenen para yok, sadece çeviri güzel fiyatlar uçuk.
    Umberto Eco - Gülün Adı'nı 43 lira görünce iyice soğudum bu yayınevinden, yine de bazen el mahkum alıyoruz.
    Bu Modern Klasikler Dizisi ise tamamen bütçe dostu bir seri, Nobel Edebiyat Ödüllü Sineklerin Tanrısı (253 sf) sadece 12 lira.
    Buradan genel fiyatlara bakabilirsiniz, birkaç kitap hariç genellikle piyasaya göre uygun fiyatlar :http://alisveris.iskulturyayinlari.com.tr/firma_urun.asp?dzid=15830
    O pahalı kitapların telif hakkı mı yüksek oluyor fiyatın sebebi ne bilmiyorum ama genel olarak diğer yayınevleriyle kıyasladığınızda fiyatların uygunluğunu görürsünüz.

İkinci sebep çeviri kalitesi. Ben şu an okuduğum kadarıyla gayet başarılı buldum, daha fazla kitabını okuyup bu serinin beğenmeyen arkadaşlar varsa bildirsinler. Zaten forumda genel olarak İş Bankası'nın
    HAY Klasikler Dizisi'nin de başarılı bulunduğunu gördüğümden çeviriye de artı puan yazdım.

Son sebep de benim için kapaklarının güzelliği. Hemen hemen her yayınevi klasikler dizisi için sabit bir kapak tasarımı yaratmaya çalışıyor. Örneğin İthaki'nin de (bu seri ya yeni ortaya çıktı ya ben yeni gördüm)
    klasikler dizisinde arka fona desen seçiliyor, öne beyaz bant çekilip kitabın ve yazarın adı yazılıyor.
    Kitap ve Seri Kitap TanıtımlarıKitap ve Seri Kitap Tanıtımları
    Bunun gibi. Kızıl Ölüm'ün Maskesi'nde arkaya seçilen resim çok çok hoş olduğundan kapak genel olarak başarılı ama Beyaz Diş'i beğenmedim. Ve Kızıl Ölüm'ün Maskesi'nde de ortada öyle geniş
    şekilde beyaz bir bant olmasa daha güzel olurdu. Yani İthaki'nin klasiklerinin kapak düzenini/tasarımını beğenmedim. Şu kitap gibi ortadan geöen bantı transparan yapsalar daha iyi olurmuş.

Modern Klasikler Dizisi'nde de böyle sabit bir tasarım oluşturulmuş. İlk çıkanları hatırlarsınız siz de, beyaz arka planda beyaz bir kitap resmi vardır ve orada kitabın adı yazar.
    Tüm kitapların tasarımı sabit, bu şekildeydi. Ben beğenmiyordum, onlar da çok beğenmediğinden herhalde bunu değiştirdiler. Yavaş yavaş her kitabı yeni kapakla basıyorlar.
    Kapak aslen beyaz, arkada yazarın resmi ve hayat öyküsü,önde de hafif beyaz bir çerçeve kalacak şekilde her kitaba özel kapak resmi.

Bu yeni kapakları çok beğendiğimden Modern Klasikler Dizisi artık benim için 3 3'lük bir dizi haline geldi.

Şimdi konuyu okuyanlar konuyu çok anlamsız bulmuş olabilirler, haksız da sayılmazlar. Sadece benim gibi kitaplığının ve kitaplarının güzelliğine de önem verenler için bu serinin iyi yanlarını
    ortaya sermek istedim. Okuyup da zaman kaybettiğini düşünenler kusura bakmasın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

hocam sizden öğrendim bu müthiş romanı forumda kkg diyince akla ilk siz geliyosunuz onun için öyle dedim istersen siz tanıtın daha iyi biliyorsunuz

Ben bir çok detayı unuttum hocam tanıtmam için kitapla ilgili yazdığım birçok yorumumu bulup,okuyup hatırlamam lazım yani siz tanıtın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.