Şimdi Ara

KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ] (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.768
Cevap
46
Favori
276.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sherlock Holmes - Kızıl Dosya hakkında ki yorumlarınız alabilir miyim acaba arkadaşlar?
  • Türkiye de tarih-politika-güçler vb gibi ağar konuların fakat çoğu kişinin yanlış bildiği veya bilmediği bir kitap önerir misiniz.
    Hani derler ya tarihini iyi öğren, ülkende neler olup bittiği gibisinden olayları anlatan kitaplar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.E.C

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

arkadaşlar 2.dünya savaşı veya soğuk savaş hakkında kitap önerisi olan varmı ?

+1

???
  • quote:

Orijinalden alıntı: taskalp

Türkiye de tarih-politika-güçler vb gibi ağar konuların fakat çoğu kişinin yanlış bildiği veya bilmediği bir kitap önerir misiniz.
    Hani derler ya tarihini iyi öğren, ülkende neler olup bittiği gibisinden olayları anlatan kitaplar.

.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdwardElric

quote:

Orijinalden alıntı: taskalp

Türkiye de tarih-politika-güçler vb gibi ağar konuların fakat çoğu kişinin yanlış bildiği veya bilmediği bir kitap önerir misiniz.

.

Bu türden tavsiye edebileceğiniz kitaplar var mı ?
  • Arkadaşlar tek tek dememe gerek yok mustafa armağan'ın tüm kitaplarını bulabildiğniz miktarda almaya çalışın... hepsi bir bestseller
  • 13. yüzyılda haşhaşiler , cengiz han'ı falan anlatan bir tarih romanı varmı bildiğiniz ?
  • quote:

13. yüzyılda haşhaşiler , cengiz han'ı falan anlatan bir tarih romanı varmı bildiğiniz ?

wladimir bartol alamut u tavsiye ederim şahane kitap
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabhaz

quote:

13. yüzyılda haşhaşiler , cengiz han'ı falan anlatan bir tarih romanı varmı bildiğiniz ?

Teşekkür ederim açıklamaya baktım tam aradığım kitap gibi duruyor :)
  • quote:

quote:

quote:

Nedemek görevimiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabhaz -- 29 Temmuz 2011; 18:34:51 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nedemek görevimiz

Bide bu seri 3 kitaptan oluşuyormuş galiba , bağlantılımı kitaplar yani direk bunu okuyabilirmiyim ?
  • diğerleri farklı yazarların ben bu kitapdan farklı olduklarını biliyorum ben direk alamut u okumuştum
  • Attila İlhan - Hangi Atatürk?
    Ortada Balık Türkiye - Emin Değer
    Sivil Örümceğin Ağında - Mustafa Yıldırım
    Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları - John Perkins
    Türklerin Asker Sorunu - Hasan Cemal

Şu listeyi almayı düşünüyorum.Bu kitaplara yakın ülkemizdeki ve dünyadaki siyasi düzeni ve oynanan oyunları konu alan kitap tavsiyeleri alabilirim.
  • quote:

Haşhaşiler için Amın Maalouf'tan Semerkant öneririm. Ömer Hayyam, Hasan Sabbah ve Haşhaşiler bolca ver ve çok zevkli bir kitap.
  • quote:

quote:

quote:

Bende tavsiye ederim çok sağlam kitaptır.
  • Zamane Aşkları - Duygu Yücel

Aşka ne kadar teslim olabilirsin ya da ondan ne kadar kaçabilirsin?

İlişkiler ve kadın/erkek farklılıkları üzerine yazdığı yazılarıyla tanınan Duygu Özlem Yücel, Destek Yayınları’ndan çıkan yeni kitabında, günümüz metropol ilişkilerini tam da ondan beklenen mizahi dille anlatıyor. Kendine has yazı diliyle genç ve dinamik bir okuyucu kitlesi edinen yazar, ilk romanı olan “Zamane Aşkları”nda da okuyucularını hayal kırıklığına uğratmıyor.

“Neden artık aşklar çabucak tüketiliyor?”, “Neden herkes bu kadar umursamaz?” , “Neden kadınlar ve erkekler bu kadar farklı?”, “Neden gerçek bir aşk bulmak bu kadar zor?” , “Neden üzülen taraf hep biz oluyoruz?” Neden, neden, neden… Aklında günümüz aşklarına dair “Neden?” sorusu olanlar ve henüz bir cevap bulamayanlar için kaçırılmayacak bir roman… Akıllardaki tüm “neden”ler eğlenceli bir hikaye ile bu romanda okuyucularını bekliyor çünkü bu kitap ilişkilerin labirentli yollarında tüm bu sorulara cevap arıyor ve bize çokta içimizden bir masal anlatıyor. Tek bir farkla…

Kaderimizin bize yazdığı masallar, çocukluk masallarımız gibi değildi çoğu zaman. Bizim masallarımız öyle saf, deli divane ya da dozajı kaçmış bir mutlulukla sürmüyordu. Üstelik hesapsız bir mutlu sonla da bitmiyordu. Hayat masallarımız daha acımasızdı, daha sıradan, daha kırıcı ve daha gerçek! Tıpkı 30’una yaklaşırken yaşadığı rutin hayattan tek beklentisi sevgilisinden gelecek romantik evlenme teklifi olan Aylin ve gelen teklifin ardından alt üst olan hayatı gibi…

Oysaki o aşkların hala eski Türk filmlerindeki gibi yaşandığını zannediyordu. Peki ama gerçekten öyle miydi? Hayatta her şey gerçekten tam da planlandığı gibi mi giderdi, yoksa zamane aşkları hiçte öyle sanıldığı gibi masum değil miydi? Tam da içimizden bir hikaye, ben de bunu yapmıştım dedirten duygu durumları ve çokta tanıdık karakterler.

Bir sevgili, bir yüzük, bir Yunan Heykeli, bir Playboy ve Aylin! Cesur bir vazgeçiş, korkularla yüzleşme ve derin bir kararsızlık… Aşk bir kumardı ve Aylin ya kaybedecek ya kazanacaktı… Peki ama ne yaptı? Komik durumlar, eğlenceli anlar, sürüp giden hayatlar, karmakarışık duygular…
    Çünkü zamane aşklarında kaçak oyuncular çoktu ve her yaşanan şeyin illaki bir nedeni yoktu. Ne de olsa zamane aşklarında sözler tutulmamak için verilirdi ve bu roman hepsini dile getirdi.

Bu kitabı bir solukta okuyacaksınız ve her bölümünde kendinizden bir şeyler bulup çok eğleneceksiniz.

Detaylı bilgiye ulaşmak için Zamane Aşkları
  • adam gibi fantastik kitap tavsiyesi verebilir misiniz? EjdehaMızrağı, Ravenloft, Unutulmuş Diyarlar dışında olsun mümkünse.
  • Osmanlı Tarihini Yeniden Yazmak Gerileme Paradigmasının Sonu /mustafa armağan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

Attila İlhan - Hangi Atatürk?
    Ortada Balık Türkiye - Emin Değer
    Sivil Örümceğin Ağında - Mustafa Yıldırım
    Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları - John Perkins
    Türklerin Asker Sorunu - Hasan Cemal

Şu listeyi almayı düşünüyorum.Bu kitaplara yakın ülkemizdeki ve dünyadaki siyasi düzeni ve oynanan oyunları konu alan kitap tavsiyeleri alabilirim.

Bu tür kitapları mümkün olduğunca paylaşalım.
  • Arkadaşlar bana fedailerin kalesi alamut tarzı ve dan brown tarzı kitap önerebilecek varmı?
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.