Şimdi Ara

KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ] (123. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.768
Cevap
46
Favori
276.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TomBombadilo

Merhaba, doğada tek başına hayatta kalma, yaşama türünde kitaplar arıyorum. Ansiklopedik, teknik yada roman türünde olması farketmez kaliteli olsun nasıl olursa olsun. Konu olarak illa zorla doğaya düşmüş olması gerekmez(genelde bu tür kitaplar öneriliyo), kişi kendi isteği ile doğaya gitmişde olabilir diyim. Tabiki tüm önerilere açığım bekliyorum

Açlık Oyunları Serisini okuyabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

Orijinalden alıntı: TomBombadilo

Merhaba, doğada tek başına hayatta kalma, yaşama türünde kitaplar arıyorum. Ansiklopedik, teknik yada roman türünde olması farketmez kaliteli olsun nasıl olursa olsun. Konu olarak illa zorla doğaya düşmüş olması gerekmez(genelde bu tür kitaplar öneriliyo), kişi kendi isteği ile doğaya gitmişde olabilir diyim. Tabiki tüm önerilere açığım bekliyorum

Açlık Oyunları Serisini okuyabilirsin.

Hocam açlık oyunlarının ismi mecazi olarak değil mi? Ben okumadım ama onun bi aşk kitabı açlığında aşka açlık olduğunu falan düşünmüştüm, gerçekten doğada ki yaşam mücadelesi ile ilgili bişey mi?
  • Hayır düşündüğünüz gibi değil. Kitap fantastik öğelerde barındırıyor. Genel hatlarıyla konusu şöyle:

12 Mıntıkadan oluşan bir evrendeBaşkent Kapitoldür ve önceden isyan eden mıntıkaları cezalandırmak amaçlı her mıntıkadan 2 çocuk alınır vahşi ve doğal ortamdan oluşan bir sahaya bırakılır. İçlerinden en son sağ kalanı ise serbest bırakılır.

Spoiler veermeden anlatmaya çalıştım. Seri oldukça sürükleyici belirteyim.
  • Psikoloji ile ilgili kitaplar arıyorum

Eric Fromm'un İnsandaki Yıkıcılığın Kökenleri serisi okumalımıyım?

İleride polis olacağım işallah ... Normal insanlardan daha iyi düşünmem gerek suçlunun neler yapabileceğini kestirmem gerek beni geliştirecek insan psikolojisi konusunda önerebileceğiniz kitapları bekliyorum arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Risk Budur

Psikoloji ile ilgili kitaplar arıyorum

Eric Fromm'un İnsandaki Yıkıcılığın Kökenleri serisi okumalımıyım?

İleride polis olacağım işallah ... Normal insanlardan daha iyi düşünmem gerek suçlunun neler yapabileceğini kestirmem gerek beni geliştirecek insan psikolojisi konusunda önerebileceğiniz kitapları bekliyorum arkadaşlar

Hevesini kırmak isteme ama Emniyet Teşkilatı öğle düşündüğün gibi bir yer değil. Yani biraz şans biraz torpil gerekli istediğin şubelerde çalışabilmen için.

Bana sorarsan içinde psikolojik öğelerde bulunduran Polisiye-Gerilim kitapları oku derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynal

Hayır düşündüğünüz gibi değil. Kitap fantastik öğelerde barındırıyor. Genel hatlarıyla konusu şöyle:

12 Mıntıkadan oluşan bir evrendeBaşkent Kapitoldür ve önceden isyan eden mıntıkaları cezalandırmak amaçlı her mıntıkadan 2 çocuk alınır vahşi ve doğal ortamdan oluşan bir sahaya bırakılır. İçlerinden en son sağ kalanı ise serbest bırakılır.

Spoiler veermeden anlatmaya çalıştım. Seri oldukça sürükleyici belirteyim.

Eyvallah hocam. Onerilere devam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alper canıgüz - Murat menteş kitaplarını kaçırmayın derim.
  • Aşkın gözyaşları serisi kesinlikle tavsiyemdir
  • Bana 2-3 Roman önerebilir misiniz ?
    Macera olabilir,biraz savaş ögeleri içerebilir.Fazla fantastik değilde biraz gerçekçilik olması iyi olur.Tercihen yabancı yazarlar.Çok popüler,ergen işine dönmüş veya hiç duyulmamış şeyler olmazsa iyi olur.Tanınmış bir iki klasikte olabilir.
    Akıcılık konusunda ise kolay kolay sıkılmam ama biraz derin biraz akıcı dengeli bir şey arıyorum.

ne istediğimi tam olarak açıklayamadım ama yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The maXz! -- 17 Mart 2013; 1:14:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DündenBugüne

Kotu olmus butun konularin buraya tasinmasi

Kesinllikle katılıyorum konu karman çorman olmuş. Tavsiyeler cevaplar birbirine girmiş.

• Bu Ülke - Cemil Meriç
  • (eğer yasak değilse ki öyleyse özel mesajdan atabilirsiniz) bir kitap sitesi tavsiye eder misiniz Ben Edirne de oturuyorum ve genelde hep kitapevinden sipariş ediyorum 1-2 haftaya geliyo ama orası bana biraz uzakta Drizzt Efsanesinin 4. kitabını 3 haftadan beri alamıyorum işlerim çıktığından dolayı d&r falan diceksiniz ama orda drizzt in tüm kitaplarını bulamadım böle genelde fantastik romanların bollukta olduğu bi site söylerseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi \mXm/ -- 17 Mart 2013; 15:32:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

quote:

Merhaba. Bana da önderide bulunabilir misiniz ? Mutlaka okunmalı dediğiniz tipleri önerebilir misiniz ? Bilahsa Rus edebiyatından olabilir. Suç ve ceza'yala yer altından notlar'ı listeye eklemeyi düşünüyorum ilk olarak. Sonra da Kürk mantolu madonna'yı. Sizin önerileriniz nedir ?

Hele o iki kitabı bir oku bakalım. Hala almadın mı Suç ve Cezayı?

aldım. Sanırım awesome arkadaşımızdı, iş bankası yayınlarını tavsiye ettiğin için geri verdim.
    Charles Bukowski, tostoy,Victor Hugo, Charles Dickens ve dostoyevski mutlaka okunması gereken yazarlardan sanırım faka hangi kitaplarını almalıyım bilmiyorum. Tutunamayanlar kitabı var bide ismini çok duyduğum ve sürekli tavsiye edilen

Yok mu fikri olan
    Şuan tanrı yanılgısı, yer altından notlar, kürk mantolu Madonna yı ekledim sepete.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba. Bana da önderide bulunabilir misiniz ? Mutlaka okunmalı dediğiniz tipleri önerebilir misiniz ? Bilahsa Rus edebiyatından olabilir. Suç ve ceza'yala yer altından notlar'ı listeye eklemeyi düşünüyorum ilk olarak. Sonra da Kürk mantolu madonna'yı. Sizin önerileriniz nedir ?

Hele o iki kitabı bir oku bakalım. Hala almadın mı Suç ve Cezayı?

aldım. Sanırım awesome arkadaşımızdı, iş bankası yayınlarını tavsiye ettiğin için geri verdim.
    Charles Bukowski, tostoy,Victor Hugo, Charles Dickens ve dostoyevski mutlaka okunması gereken yazarlardan sanırım faka hangi kitaplarını almalıyım bilmiyorum. Tutunamayanlar kitabı var bide ismini çok duyduğum ve sürekli tavsiye edilen

Yok mu fikri olan
    Şuan tanrı yanılgısı, yer altından notlar, kürk mantolu Madonna yı ekledim sepete.

Diriliş, Kumarbaz, Ölü Canlar kitaplarını da ekle hacım. Türk yazarlardan Eskici ve Oğulları ile Yılanların Öcü kitaplarını öneririm.
  • quote:

Zebercet

İş Bankası yayınlarından almak istiyorum. Hepsiburada.com'da da ölü canlar ve yer altından notlar'ı buldum. Suç ve ceza filan olsa alacağı ama yok

Neden bilmiyorum ama Türk yazarların kitaplarına biraz önyargıyla yaklaşıyorum

• quote:

quote:

Zebercet

İş Bankası yayınlarından almak istiyorum. Hepsiburada.com'da da ölü canlar ve yer altından notlar'ı buldum. Suç ve ceza filan olsa alacağı ama yok

Ön yargını az çok anlıyorum. Ancak inan bana bizim edebiyatımız başka herhangi bir ülkenin edebiyatına bakmaya gerek kalmayacak kadar sağlam. En azından Anayurt Otelini at sepete bu seferlik, kısa ve ucuz bir kitap zaten.

Suç ve Cezanın olmaması kötü olmuş. Mail atsana bir HB'ye.
  • quote:

quote:

quote:

Zebercet

Ön yargını az çok anlıyorum. Ancak inan bana bizim edebiyatımız başka herhangi bir ülkenin edebiyatına bakmaya gerek kalmayacak kadar sağlam. En azından Anayurt Otelini at sepete bu seferlik, kısa ve ucuz bir kitap zaten.

Suç ve Cezanın olmaması kötü olmuş. Mail atsana bir HB'ye.

Tamam alayım.

Atayım ama ilgileneceklerini sanmıyorum
    Sefiller de yok onu da yazayım

• dibe vurmayı anlatan bir kitap arıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar,

Buz ve Ateşin Şarkısı,4. kitabı bitirdim.Beşinci kitapta kısa süre sonra satılacağı için hemen başlayıp bitirmek istemiyorum.Araya birkaç kitap sıkıştıracağım.

Öncelikli tercihim post-apokaliptik temalı kitaplar,bana bu tarzda önerebileceğiniz kitaplar var mı ? Bunun haricinde birde korku türünde arıyorum.Seri olmazsa daha iyi olur benim için,aslında seride olabilir fakat Zaman Çarkı gibi onlarca kitaptan oluşmazsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahatma Gandhi

Merhaba arkadaşlar,

Buz ve Ateşin Şarkısı,4. kitabı bitirdim.Beşinci kitapta kısa süre sonra satılacağı için hemen başlayıp bitirmek istemiyorum.Araya birkaç kitap sıkıştıracağım.

Öncelikli tercihim post-apokaliptik temalı kitaplar,bana bu tarzda önerebileceğiniz kitaplar var mı ? Bunun haricinde birde korku türünde arıyorum.Seri olmazsa daha iyi olur benim için,aslında seride olabilir fakat Zaman Çarkı gibi onlarca kitaptan oluşmazsa sevinirim.
    quote:

post-apokaliptik tema

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.