Şimdi Ara

Kitap okurken anlamazsanız ne yapıyorsunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geri dönerim.

• Dupp kullanıcısına yanıt
    Bende çok sık oluyo bunun sebebi ne olabilir hocam

• Bana genelde aklıma başka bir şey geldiğinde oluyor bu. Cümleyi okuyorum ama farklı bir şey düşünüyorum. İlerledikçe anlamadığımı fark ediyorum ve geri dönüyorum.

• Genelde devam edince okumaya o cümle anlam kazanıyor ama bazen virgül vb. sorunlardan 1-2 kez okuyorum.

• Okurken bende bazen dalıp gidiyorum, başka düşüncelere. Mecburen geri dönüp tekrar okuyorum. İster istemez hayatındaki sıkıntılar aklına gelir, normal bir şey.

• Tekrar okurum.
  • Paragrafa baştan başlıyorum.
  • kitaptaki olayları aklımda canlandırıyorum ama bazen aklıma başka şeyler geliyo bu durumda mecbur geri dönüyorum
  • Okuduklarımı anlıyorum ama genelde isimleri unutma/karakterle ismi bağdaştıramama durumum oluyor onlarda ise eski sayfalara göz atıyorum aklıma gelmiş oluyor zaten.
  • Geri dönerim.

• Kitabi okurken ilk 10-15 sayfa esnasında odaklanamaman normaldir.Ayrica Gurney5 kardesimini dedigi gibi okurken olaylari gozunde canlandirirsan gayet cok iyi anlarsin. Birde insan sevdiği kitabi okurken kolay koly unutmaz

• Bir daha okuyoruz

• Gerek ders kitaplarında gerekse okuduğum kitaplarda okuyup da anlamadığım kısmı mutlaka baştan okurum o bölümü anlayana kadar başka bir yere geçmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dupp

Bana genelde aklıma başka bir şey geldiğinde oluyor bu. Cümleyi okuyorum ama farklı bir şey düşünüyorum. İlerledikçe anlamadığımı fark ediyorum ve geri dönüyorum.

Sırf bu yüzden iki sayfa geriye gitmişliğim bile vardır Arada aklına başka şeyler takılır odaklanamazsın falan, normal şeyler bunlar.
    Bu arada avatarındaki adamı çok severim, tanıyan birini görünce belirtesim geldi nedense
  • Hibrit kullanıcısına yanıt
    bu banada oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.