DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kitap okumaya yeni başlayan birisi için öneriler lütfen!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
8
Cevap
1
Favori
10.054
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> Kitap okumaya yeni başlayan birisi için öneriler lütfen!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      409 Mesaj
      03 Temmuz 2011 19:04:04 Konu Sahibi
      Öncelikle herkeze hayırlı akşamlar.

Arkadaşlar ben pek kitap okuyan bir insan değilim ama gerçekten kitap okumayı, kitap okuma alışkanlığını kazanmak istiyorum. Savaş ve Barış'ı bu gün aldım biraz okudum ama karakterleri filan çok karıştırdım bir de biraz sıkıldım acaba yanlış bir kitaptan mı başladım okumaya bilemiyorum. Elimde dünya klasiklerin var bayağı ama aklıma takılan bir soru var: Şimdi kitap okumaya başlayan bir insan önce kasiklerden mi başlamalı ( Malum bir çoğu epey uzun ) yoksa biraz daha kısa, popüler, yavaş yavaş okuma alışkanlığı kazandıran kitaplar mı başlanmalı

Sizin önerileriniz nelerdir acaba gerçekten kitap okumak, okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronFuneral -- 3 Temmuz 2011; 19:29:11 >

|
      |

• Teğmen
      240 Mesaj
      03 Temmuz 2011 20:34:43
      Direkt klasiklerden başlama ya aynen şurda yazdığın gibi
      quote:

biraz daha kısa, popüler, yavaş yavaş okuma alışkanlığı kazandıran
      kitapları seç oku sonra klasiklere geçiş yap derim.
      |
      |

• Yarbay
      3832 Mesaj
      03 Temmuz 2011 20:37:05
      Hayatının hatasını yapmışsın o kitapla başlayarak Başlarda popüler kitapları oku dilleri hafif olduğu ve olay ağırlıklı olduğundan pek sıkmaz. Bu kitaplar ne dersen Adam fawer Dan brown romanları açlık oyunları serisi gibi kitaplar.
      |
      |

When a man lies, he murders some part of the world
      These are the pale deaths which men miscall their lives
      All this I cannot bear to witness any longer
      Cannot the kingdom of salvation take me home
    • Yüzbaşı
      409 Mesaj
      03 Temmuz 2011 20:38:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov-34

Direkt klasiklerden başlama ya aynen şurda yazdığın gibi
      Alıntıları Göster

kitapları seç oku sonra klasiklere geçiş yap derim.

Hımmm tamam çok teşekkürler. Diğer konulara da baktımda biraz şuan bir liste yaptım bayağı bir kitap yazdım artık onlarla başlar sonra klasiklere geçerim artık.
      |
      |

• Yüzbaşı
      409 Mesaj
      03 Temmuz 2011 20:41:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Jackson

Hayatının hatasını yapmışsın o kitapla başlayarak Başlarda popüler kitapları oku dilleri hafif olduğu ve olay ağırlıklı olduğundan pek sıkmaz. Bu kitaplar ne dersen Adam fawer Dan brown romanları açlık oyunları serisi gibi kitaplar.

Olabilir herkez hata yapar değil mi ? Biraz önce diğer konulara baktım kitap bölümündekihttp://forum.donanimhaber.com/m_40739451/mpage_4/key_/tm.htm şu konudaki önerilerden oluşan uzunca bir liste yaptım ilk 2 sıradaki kitaplar ise Olasılıksız ve Açlık Oyunları idi yani tam noktasına parmak bastınız. Çok teşekkürler
      |
      |

• Yarbay
      3261 Mesaj
      03 Temmuz 2011 23:26:04
      Yaşar ne yaşar ne yaşamaz
      Dokuzuncu hariciye koğuşu
      Dönüşüm
      bunlar iyidir bence
      |
      |

Gerek yok her sözü, laf ile beyana.. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana...
      Hz. Mevlana
    • Teğmen
      105 Mesaj
      04 Temmuz 2011 02:38:28
      Drina Köprüsü-Ivo Andriç - 60 lı yıllarda nobel odülü kazandıran kitap

Toprak Ana- cengiz aytmatov - malum ünlü kırgız yazar bu kitap 120 sayfaydı kısa ama bir o kadar da güzel sıkılmadan okuyabileceğinizi düşünüyorum
      |
      |

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

...::: VoLkSwAgEn CaDdY TeAm :::...
    • Yarbay
      2898 Mesaj
      04 Temmuz 2011 04:28:09
      Valla 5 sene sonra ilk kez kitabı elime aldım.Olasılıksız ile başladım ilk 5-10 sayfa işkenceydi ama yavaş yavaş alışıyorum gibi.
      |
      |

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Binbaşı
      1743 Mesaj
      07 Temmuz 2011 13:37:47
      öncelikle ilgini çekmeli ,kitaba başlarken için okuyacağın bir kitap olmalı. sonra diğer kitaplara da alışırsın
      |
      |

F.C. INTERNAZIONALE MILANO 1908

●Forumdaki Inter'lilerin Buluşma Noktası -> Tıkla
Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,314
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.