Şimdi Ara

Kitap okuma alışkanlığı günlüğü/okuduğum kitaplar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
2.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok sevdiğim yazar Asimov'un en iyi seri ödülünü aldığı Vakıf serisinin ilk kitabını okudum ve cidden muazzam muazzam muazzam. Asimov benim gözümde en iyi bilim kurgu yazarıdır bu gidişle öyle de kalacaktır. Müthiş bir kitap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 11 Nisan 2020; 2:0:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son okuduğum kitap Dostoyevski'den "Yeraltından Notlar". İlk kısımı eleştirmek pek mantıklı olmaz çünkü felsefe ağırlıklı ancak 2.kısım okunması daha kolaydı. Dosto çok garip adam, cidden diyeceğim tek şey bu. Garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 11 Eylül 2020; 14:2:29 >
  • Nietzsche, Freud, Einstein, Camus... Dostoyevski'den fazlaca etkilendiğini söyleyen birçok insandan birkaçı. Bu şartlarda "Dostoyevski'nin kitap okumayan insanlar tarafından abartıldığını düşünmeye başlıyorum" demek çok saçma, hele de sadece 2 kitabını okumuşsanız. Suç ve Ceza, Karamazov Kardeşler okunmadan böyle bir çıkarım yapmak mantıksız.
    Yeraltından Notlar kitabı da abartılmıyor bence, ilk bölümünde her sayfada altı çizilecek, dönüp okunacak birçok paragraf, cümle var. 2. bölümü ilk bölümüne göre daha sönük çünkü ilk bölüm çok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 11 Eylül 2020; 14:2:55 >
  • Sonunda Shakespeare ön yargımı kırıp Hamlet kitabını okudum ve çokta beğendim, özellikle kitabın sonunda otobiyografisinin olması hoşuma gitti. Diğer eserlerine de şans vereceğim, tavsiye ederim herkese.

• Sınava kadar kitap okumaya ara vermem gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 11 Ağustos 2020; 15:22:0 >
  • Sınav bitti yavaştan okumaya geri başladım. Çizgi Roman alışkanlığı da kazandım aynı zamanda, herkese tavsiyemdir çok zevkli. En son Tolstoy'un vaftiz gibi olan "İtiraflarım" kitabını bitirdim. Şu an H.G Wells "Zaman Makinesi okuyorum"

• Size Hikaye türünde eser okumanızıda tavsiye ederim hocam.Eskiden hikaye sevmeyen biri olarak şu aralar ençok hoşlandığım türlerden birisi.Konunun ana sayfasında göremedim.Her bölümü farklı bir dizi bölümü gibi bana göre.

Y.Atılgan-Bütün Öyküleri
    B.Yıldız-Kaçakçı Şahan
    O.Kemal-Önce Ekmek

Hikaye değil fakat kısa bir kitap olmasından dolayı Tezer Özlünün '' Çocukluun Soğuk Gecelerini '' öneririm.Otobiyografik bir kitaptır aykırı bir kadının hayatını okursunuz.Güzeldir tavsiye ederim

Fantastik Seriler seviyorsanızda Kral Katili Güncesi ni öneririm.Son yıllarda okuduğum en akıcı fantastik kitaptı.
  • kuklacini kullanıcısına yanıt
    Türk yazarları maalesef okuyamadım pek, hep eksiklik olarak görüyordum kendimde. Aklımda İnce Memed serisi ve Orhan Kemal'in kitapları vardı. O yüzden önerileriniz için teşekkürler kesinlikle bakacağım.

Fantastik kısmında ise aşırı doluyum cidden. Got, Hp, Lotr bayağı var sırada. Ben de size Vakıf serisini öneririm. Muazzam bir kitaptır

• up çok faydalı ben de böyle not edeceğim

• Çizgi roman ile birlikte yürüttüğüm için daha geç bitiyor. Son okuduğum kitap Zaman Makinesi çok farklı bir kitaptı. Atmosferi tatmin etmedi ama sonu ve gerilimi anları tatmin etti. Fena değildi

• Toptan güncelleme geldi. Nietzsche Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü henüz okumak için erken olduğunun farkına vardım

• Knut Hamsun Açlık ise eşsiz, müthiş bir kitap. Çekinmeden okuyabilirsiniz. Pişman ettirmez, tatmin ettirir.

• Fareler ve İnsanları okumak için geç kalmıştım bayağı ama sonunda okudum. Çok sinir bozucu ve başarılı bir kitap. Duygularınızı allak bullak ediyor

• Çok güzel, ben de böyle bir konu açacağım.
  • Ne mutlu bana

• Tebrik ederim hocam taa geçen yıldan böyle güzelce devam etmeniz süper :)

İnsan ne ile yaşarda ki en güzel hikaye neydi sizce, bence o sondaki, daha büyük tarla almak için uğraşan adamın hikayesi.

• Ajan Pena kullanıcısına yanıt
    Melek hikayesi de güzeldi ama dediğiniz gibi tarla hikayesi sanki bir kaç tık daha önde. Ayrıca teşekkür ederim

• Son okuduğum kitap Anton Çehov "Altıncı Koğuş".
    68 sayfalık bir başyapıt bana kalırsa, çok beğendim.

• :)

Rica ederim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.