Şimdi Ara

Kitap okuma alışkanlığı günlüğü/okuduğum kitaplar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
2.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ermiş son okuduğum kitap. Okunması gayet kolay felsefik kitaplardan. 60 sayfalık kaliteli, tavsiye edeceğim bir eser.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En son okuduğum kitap Otomatik Portakal. Tam bir başyapıt. Tereddüt etmeden alın okuyun zaten akıyor gidiyor. Çok terbiye edici bir kitap

• Kumarbaz
    Fareler ve İnsanlar
    Altıncı Koğuş
    Otomatik Portakal
    Simyacı
    Bunları biliyorum ve güzel 🙏

• Son okuduğum kitap Albert Camus'un Yabancı adlı romanı. 1957 Nobel ödüllü bir kitap. Herkes sever mi bilmiyorum ama ben beğendim. Konuyu anlatırsam spoiler olabilir fakat adalet sistemi, kişilik, dostluk bayağı bir şeyi eleştiriyor.

• Vakıf'ı neden tek başına okudunuz ki hocam? Serinin ilk kitabı. Ben de okumak istiyorum ama devam kitapları bir türlü gelmedi. Bir de hiç yorum yazmamışsınız rica etsem spoiler vermeden birkaç cümle yazabilir misiniz?
  • mercpool kullanıcısına yanıt
    Hocam Vakıf'ın devamını ilk kitabı okuduktan sonra satın aldım ama o kadar harika o kadar güzel bir kitaptı ki ilk kitap. Henüz devam etmeye hazır değilim.

Spoiler vermeden anlatırsam. Hari Seldon diye matematik dehası psiko(bir şeydi unuttum maalesef) yaşlı bir abimiz var. Matematik sayesinde geleceği hesaplayabiliyor. Tabii sadece hesaplıyor Tanrı gibi bir şey değil. Bu yaşlı abi yıllardır hüküm süren imparatora diyor ki. Abiler diyor eğer bir şeyler yapmazsanız batacak diyor bu imparatorluk. Gelin diyor şu ana kadar sahip olduğumuz tüm bilgileri saklayalım ve bu çöküş dönemini ileride %95 oranında az hasarla atlatalım. Sonra olaylar gelişiyor. İzin veriyorlar mı vermiyorlar mı bilmem okuyun görün. Fakat şunu diyeyim. Hayatımda okuduğum en iyi bilim kurgu kitabıdır kendisi ve Roma'nın çöküş döneminden esinlenmiştir. Asimov adamdır

• Valla böyle tek tek yazmakla uğraşasım gelmiyor o yüzden 1000kitap kullanıyorum benim yerime kaydediyor neyi ne zaman okuduğumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgilendirici...

• Aynen. Ordaki kitap incelemelerinede bakıyorum. Faydası oluyor.

• Son durum nedir ?
  • The Alim kullanıcısına yanıt
    Bugün tam güncellemeye gelecektim, güzel denk geldi. Tekrar sınava hazırlandığım için az okuyabiliyorum şimdilik. Bir de kitap 800 sayfa vesaire olunca güncellemeyi unutmuşum bitirince
  • En son bitirdiğim kitap. Bilim kurgunun tanrısı sayılabilen, hatta direkt sayılan diyelim. Dune oldu. 800 sayfa olması gözünüzü korkutmasın. Hayatımda okuduğum en muazzam kitap olabilir. Övmek isterim ama kelimeler yetmez arkadaşlar. Okuyun sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levenbreh

En son bitirdiğim kitap. Bilim kurgunun tanrısı sayılabilen, hatta direkt sayılan diyelim. Dune oldu. 800 sayfa olması gözünüzü korkutmasın. Hayatımda okuduğum en muazzam kitap olabilir. Övmek isterim ama kelimeler yetmez arkadaşlar. Okuyun sadece

Dune serisini ben de okumak istiyorum. Hazır İthaki basmışken ama onu okumak için de sakin ve dingin bir kafa olmalı. O da bende mevcut değil :)

• The Alim kullanıcısına yanıt
    Kitap çok ağır değil aslında. Bir deneyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levenbreh

Kitap çok ağır değil aslında. Bir deneyin derim

Şu an elimde başka bir kitap var o biterse bi denerim :)

• En son bitirdiğim kitap, Dune serisinin 2.kitabı "Dune Mesihi". İlk kitaptan eksiği yok, belki fazlası bile olabilir. Bundan sonra favori yazarım Frank Herbert'dır. Inanılmaz bir yazım kabiliyetine sahip, ben hayatımda böyle etkileyici 2 eser (Dune ve Dune Mesihi) okuduğumu hatırlamıyorum. Çok olağanüstü bir şey, kendimi şanslı hissediyorum
  • Hocam ben de geçen ay Monte Kristo Kontu'nu okudum. İş Bankası'ndan çıkanı. Kesinlikle tavsiye ederim. Olay örgüsü, kişilikler muazzamdı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.