Şimdi Ara

Kışlık lastikleri çıkarsam ceza yer miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    kışlıklar 1.nisana kadar zorunlu yazıyor kanunda.
    yarın evi taşıyacağız.erzincandan balıkesire.havalar erzincanda bile 15-16 derece.balıkesirde 20 derecenin de üzerinde.

Kışlıklar üzerindeyken malum 7-8 derecenin üzerinde fren mesafesi artıyor.
    yazlıkları da balıkesire götürme durumum biraz zor.arabada yer yok açıkcası.kışlıkları burda bırakıp yaz lastikleriyle yola çıksam çevirmede vs.kontrol ederler mi?ceza yazarlar mı acaba?

• Bunun garantisini kimse veremez ama genelde bu tarz uygulamalar kışa girerken yapılıyor. Mart geldikten sonra kimsenin araç durdurup uygulama yapacağını sanmıyorum. Güzergahta karlı bölüm varsa oranın girişinde olabilir belki.. Onun dışında bişey olacağını sanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ruhsatta ticari olarak geçiyorsa evet. ticari araçlarda 1 nisan'a kadar takmak zorunlu kanuna göre. eğer hususi olarak geçiyorsa sorun olmaz çıkartabilirsiniz.
  • Risk. Kaza felan olsa uygun olmayan donanımdan kusur size yazar. Karlı olan bölge yolda varsa çevirme olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğunuz yerde ve gideceğiniz yerde kış koşulları olmayabilir. Fakat gideceğiniz güzergahtaki bazı noktalarda kış koşulları olabilir. Örneğin Sakaltutan Geçidi'nde sabahleyin halen buz olabilir. İşin bu kısmı da çok önemli.
  • Bir şey olacağını sanmıyorum. Biz yıllarca kangoo kullandık hiçbir çevirmede lastiğe bakılmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.