Şimdi Ara

Kişisel gelişim kitapları hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kişisel gelişim kitapları için bilinenin dışında bir şey anlatmadıklarına dair tartışmalar var.

Bu güne kadar Üstün Dökmen Küçük Şeyler serisi dışında her hangi bir kişisel gelişim kitabı okumadım. Fakat okuduğum bu kitapta tartışmaları haklı çıkartıyor. Gerçekten bilindiğin dışında kendime bir şeyler katacak farklı düşünceler edinememiştim.

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kitap bölümü pert diyesim geliyor
  • hocam bilinen şeyleri söylüyor zaten. ama motive olmak amaçlı okuyabilirsiniz. kitabın kalitesine göre. bazları 1-2 saat bazıları 2-3 gün motive tutar sizi.

her şey seninle başlar kitabını okumuştum gaza geldim sadece ve birkaç günlüğüne sürdü.
  • yüzde 90'ı çöp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

hocam bilinen şeyleri söylüyor zaten. ama motive olmak amaçlı okuyabilirsiniz. kitabın kalitesine göre. bazları 1-2 saat bazıları 2-3 gün motive tutar sizi.

her şey seninle başlar kitabını okumuştum gaza geldim sadece ve birkaç günlüğüne sürdü.

Demek ki öğretileri genele yaymak lazım.

@mxmg6363 Bir kişisel gelişim-politika önerisinde bulunabilir misiniz ? Bunu ve bunu oku diyebileceğiniz kitaplar var mı ?
  • kişisel gelişim çok sattığını görünce herkes kişisel gelişim kitabı yazdı herkes guru oldu bu yüzden kaliteli kişisel gelişim kitabı aramak samanlıkta iğne aramak gibi.
    bazılarını okurken hadi lan falan diyorsun kendi kendine..
    bir kısayol vaat eden kitapların çoğu çöp, zaten belli bir yaşı geçen herkes de hayatta kısayollar olmadığı konusunda bana katılacaktır.
    neymiş gözümü kapayıp kırmızı bir gül hayal edecekmişim görüntüsünü kokusunu düşündükten sonra başarılı olduğumu düşünecekmişim evren bana yattığım yerden yollayacakmış. yanına da ayran alayım.
  • Kişisel gelişim kitaplarından insan ne bekliyor merak ediyorum. Bilmek/hatirlamak/farkındalık ve uygulamak iki aşamalı bir süreç. İlk adımı atmanız için bunlr faydalı. İkinci aşamaya da motivasyon kaynağı oluyor. Ancak bir kitabın sabah erken sizi uyandırıp spora götürmesini bekliyorsanız hayırlı işler 😀

Farklı konular hakkında birçok kişisel gelişim kitabı okudum. Avantajım İngilizce her kitaba erisebildigim ebook readerim olmasiydi. Goodreads'e girdim, yorumlara, notlara baktim ve sadece iyi not almış kitapları okudum. Türk yazarlar hakkında geri bildirim alabileceğim yeterince okuyucu kitlesi olmadığı için bir iki kitap haric sadece yabancı ünlü kitaplara baktim. Bazı önerilerde bulunabilirim. Asagidaki kitaplar farklı konulara yönelik tavsiye edebileceğim kitaplar.

(genel/hedef/rutin/hayatı kontrole almak/zaman vs..)

Compound effect - darren hardy

Çözüm olmak - rutherford

Anthony robbins kitapları (dev veya güç)

Goals -brian tracy

Etkili insanların 7 alışkanlığı (bunu herkes bilir zaten)

İletişim, ilişkiler

Şiddetsiz iletişim - m.rosenberg

Beş sevgi dili

Methods of persuasion - kolenda

Simplicity parenting

Şimdinin gücü - tolle (zihni toplama/mutluluk/ simdiye odaklanma

Thinking fast and slow (tam gelişim sayılmaz ama iyi)

Türk kültüründe yönetmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.