Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kışın Klima İle Isınma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
289
Cevap
19
Favori
58.952
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    15522 Mesaj

Sizinkinde bir anormallik var sanki. Şu an aynı klima ile aynı oda büyüklüğünde ısınıyorum. Dışarısı 10 derece civarında. 26 dereceye set ettiğimde 28 dereceye kadar içerinin sıcaklığını çıkarıyor. Ben memnunum.
    |
    |
    ByÇINAR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bayÇINAR

Ben kısın ısınmak için bu mevsim yeni başladımKış kullanım pek cevremde olmadığı için net anlayamamıstım.saolsun klima nickli arkadas epey aydınlatıcı yanıtlar yazdı..
    Şuan kullandığım klima kocaelindeyim dıs hava ısısı 3 6 ddrece araaındadır (gece).
    Klimayı 23 e set ettiğimde tek kademe 26.5 ortam ısısı ,38 civarı flap ısısı alıyorum.odanın metrekaresi 17 18 mkare.
    Benim sıkımtım yada yanlış anlamam (ilk kez kullanıyorum) geçmiş aylarda kullanmamda 24 lere set ettiğimde 23 derecelerde klima yarım ağız konuma geçip kendini stanby a çekiyordu 1 2 derece düşünce tekrar üflemeye başlıyordu.
    Havalar soğudugundan sanırım artık bu olayı yapmaz oldu ve 24 e set ettiğimde oda ısısı 27 28 lere çıkmaya başladı ve stanby (yarım ağız konumuna) cihaz geçmiyordu.tek te olsa 3. Kademede de olsa sürekli üfliyordu hava bende bu duruma istinaden neden kesmiyor kendini klima diye acaba sensör arızasımı var diye düşğnmeye başladım ve servise haber ettim.@klima5505 arkadasın verdiği bilgiye göre bu mevsimlerde klima ısıs ile ortam ısısı arasında 3 4 derece oynaması normal old öğrendim..
    Yarın gözlem yapıcam 23 e set edip turboda çalıştırıp bakalım klima ısı gesecekmi ?kesmez 29 30 lara çıkarsa o zaman kanaat getiricem sensörde arıza olduğuna ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ŞahEser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1842 Mesaj
    Merhaba stüdyo dairede klima ile ısınma sağlıyorum. Fakat klima ısıtmıyor. Markası samsung. Üstelik belli bir süre çalıştıktan sonra (tahmini 15 20 dk) bi süre soğuk hava üflüyor ve üflediği sıcak havanın hiç bi değeri kalmıyor. Ve ayrıca 24-30 derece arası tüm sıcaklıkları denememe rağmen o sıcaklıkları hissedemiyorum. Var mı tavsiyeniz acaba?
    bayÇINAR

O bahsettiğiniz bendede oluyor.nasıl derseniz ?
    Bugun 21 e set ettim odayı..internetten 2 tane ucuzlarından anlık termometre aldım digital.birini flap ağzına birini klimanın sağında bulunan oda sıcaklığı ölçen sensör yanına konumlandırdım.
    Gözlemlediğim 21 de iken klima flap ağzı 36 derece üflüyor oda ısısıda 24.5 larda gösteriyor.
    Neden yapıyor bilmiyorum ama bendede klima normal çalışırken soğuk üflemeyr başlıyor flap ağzı 28 29 lara düşüyor bi süre sonra tekrardan sıcak üflemeye başlıyor..ofam 17 18 m2..
    Flap ağzı 36 lerde üflese hiç sıkıntı yok.içerisi 1 kademede notmal derecede ısınıyor.21 e set ettiğim değerde.
    Açıkcası bende anlam veremedim hiçbirşeye dokunmazken sıcaktan soğuk üflemeye sonra tekrar eski sıcaklığa neden geçiyor.
    @klima5505 arkadaş belki yanıtlar bu durumu.Sensör yanılması mı oluyor yoksa kompüresör kendini dinlendiriyormu anlamadım..Dün aksam 23 e set ettim flap ağzı 38.5 larda sürekli gezdi ne aşağı indi ne yukarı çıktı.

|
    |
    BrainDamaged kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2959 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    bayÇINAR

Bu arada bugun elektrik faturası geldi.klimasız 160 -170 geliyordu.329tl geldi.160 tl lik bir artış gayet iyi gibi..

• Yarbay
    2959 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    bayÇINAR

Sizdeki durum bendede var resim ekliyorum..resimleri 20 25dk arayla çektim.. Klima 1. Kademede 15 20 dk bir yaptığı durum bu.. üfleme sıcaklığı iniyor en dip sıcaklığa geliyor sonra tekrar yükselmeye başlıyor.
    Neden oluyor bu bende merak etmekteyim.Suan gündüz vakti çektim bu değerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByÇINAR -- 9 Ocak 2020; 13:28:33 >
    |
    |
    BrainDamaged kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3306 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ByÇINAR

Bu arada bugun elektrik faturası geldi.klimasız 160 -170 geliyordu.329tl geldi.160 tl lik bir artış gayet iyi gibi..
    klima 160 tl bir artış getirmiş peki kombi ile ısınırken ne geliyordu=?
  • Yarbay
    3306 Mesaj
    Resimde kırmızı nokta ile gösterdiğim yere 18.000 btu klima koysam
    Yazın klimalı odada oturup
    Kışın da evin ısınması için tüm kapıları açsam nasıl olur?

Ev Buursa güney güney doğu cephe

|
    |
  • Yarbay
    2959 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    bayÇINAR

Doğalgaz yok malesef.daha önce soba ile ısınıyordum.kömüre göre çok çok avantajlı.bilsem daha önce alırdım..

|
    |
    cosef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.