Şimdi Ara

Kısayol Arşivi Uygulaması: Kısayol Başlatıcı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
5
Favori
6.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpersunter

Helal olsun ne diyelim. Başka projelerin de var mı?

Buna benzer yok ama üzerinde çalıştığım şeyler oldu. Birisi imzamda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürüm 2.1.5383 yayınlanmıştır, program içerisinden direk güncelleme yapılabilir. Yenilikler:

- Bağlantılar sekmesi eklendi. Artık program hakkında yorum yapabilir veya güncelleme bağlantılarına direk ulaşabilirsiniz.
    - Tarayıcı görünümünde ve kullanımında değişiklikler yapıldı.
    - Ayarlar sekmesinden -ayrıca sağ tuştan- resimli arkaplan seçeneği çeşitli nedenlerden ötürü kaldırıldı.
    - Çeşitli hata ve kod düzeltmeleri yapıldı.
  • bi deneyelim, eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR1M4Y

bi deneyelim, eline sağlık

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

1.1 Yapı 5271 ile:

Artık program kapanırken yazıların otomatik kaydolmasını sağlayan bir mekanizma eklendi. Bir kereye mahsus ayar yapıldığı takdirde her kapanışta yazılar otomatik kaydolabilir.

Programın ilk hali bu arada

Kısayol Arşivi Uygulaması: Kısayol Başlatıcı
    Kısayol Arşivi Uygulaması: Kısayol Başlatıcı

HLL KNK SÜPER DEVAM

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    3.0 geldi.
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Projenizi açık kaynak kodlu hale getirirseniz geliştirmeniz daha etkili ve hızlu hale gelecektir diye düşünüyorum.
  • Açık kaynak fikri çokça aklıma geldi fakat pek gerekli görmedim.
  • Elinize sağlık hocam
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Bu işe yeni atılan kişiler için ufak olsa da bir kaynak olur. Kaynak kodunuzu paylaşmak çok zor olmasa gerek. Başlatıcıyı insanların bilgisayarlarını açtığında işleriyle alakasız rutinleri yok eden bir proje yapabilirsiniz. Bu oldukça farklı açılardan ele alınabilir. Örneğin okullar. Kendi sınıfımızdaki dev ekran bilgisayarı açtığımızda bir çok rutinle uğraşıyoruz. Diyorum ki başlatıcı başlangıçta çalışsa saate göre hangi ders olduğunu anlasa (önceden yüklenmiş ders çizelgesine göre) ve ilgili kitapları, videoları hızlıca öğretmenimizin karşısına getirse. İşte açık kaynağın yararları. Farklı sorunlar, ortak çözümler ve verimli projeler. Bu örneğimin dışında diğer arkadaşlarında önerileri ve eklemeleri olacaktır. Gerekli olan bu önerilerin ve eklemelerin tek bir çatı altında toplanmasını sağlamanız. Düşünsenize DH forumlarında bu toplanma örnek alınarak yeni açık kaynak proje konuları oluşuyor. Kusura bakmayın telefondan yazdığım için anlatım bozukluklarım olmuş olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

Bu işe yeni atılan kişiler için ufak olsa da bir kaynak olur. Kaynak kodunuzu paylaşmak çok zor olmasa gerek. Başlatıcıyı insanların bilgisayarlarını açtığında işleriyle alakasız rutinleri yok eden bir proje yapabilirsiniz. Bu oldukça farklı açılardan ele alınabilir. Örneğin okullar. Kendi sınıfımızdaki dev ekran bilgisayarı açtığımızda bir çok rutinle uğraşıyoruz. Diyorum ki başlatıcı başlangıçta çalışsa saate göre hangi ders olduğunu anlasa (önceden yüklenmiş ders çizelgesine göre) ve ilgili kitapları, videoları hızlıca öğretmenimizin karşısına getirse. İşte açık kaynağın yararları. Farklı sorunlar, ortak çözümler ve verimli projeler. Bu örneğimin dışında diğer arkadaşlarında önerileri ve eklemeleri olacaktır. Gerekli olan bu önerilerin ve eklemelerin tek bir çatı altında toplanmasını sağlamanız. Düşünsenize DH forumlarında bu toplanma örnek alınarak yeni açık kaynak proje konuları oluşuyor. Kusura bakmayın telefondan yazdığım için anlatım bozukluklarım olmuş olabilir.

Güzel şeyler tabii, ancak nedense sıcak bakamıyorum bu duruma.

• Başarılı olmuş geliştirmeye devam etmelisin bence
  • Oyuncu82 kullanıcısına yanıt
    Geliştiriyorum zaten. Şu sıralar yeni özellikler ekliyorum, test ediyorum vs. Bu ay sonuna kadar bitecek muhtemelen. Başka projeler olduğundan ve programlama harici başka uğraşlardan dolayı yeni sürüm biraz gecikti.

15.1.2015 eklemesi: Aksilik çıkmazsa 25 Ocak'ta 4.0 sürümünü yayınlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 15 Ocak 2015; 23:50:33 >
  • 4.0 Sürümü yayınlanmıştır. Yenilikler:

- Gif oynatıcı eklendi.
    - Etkinlikler sekmesi eklendi, bu sekmede çeşitli etkinliklerinizle ilgili bilgi saklayabilirsiniz.
    - Görünümde çeşitli değişiklikler yapıldı, pencere arka planları artık beyaz renkli.
    - İpuçları artırıldı ve daha belirgin hale getirildi.
    - Yeni sürüm indirme penceresinde yenilikler yapıldı.
    - Yeni kısayollar eklendi.
    - Rapor penceresi düzenlendi; yeniden tasarlandı.
    - Buton görselleri ve program yollarını kolayca eklemek için seçenekler eklendi. Bunlar için butonlara sağ tık yapmanız yeterli.
    - Program dosyalarını yedekleme seçeneği getirildi.
    - Performans İzleyici'ye işletim sistemi bilgisi ve programı yeniden başlatma butonu eklendi.
    - Güncelleme yenilikleri penceresindeki yazıları direk kopyalamak için buton eklendi.
    - Dosya sistemi düzenlendi. Bazı yeniliklere bağlı olarak bazı dosyalar artık kullanılamaz.
    - Kodlar elden geçirildi; gereksiz veya artık kullanılmayan kodlar ve dosyalar silindi. Performans iyiletirmeleri yapıldı.
    - Program dosyaları silinebilir veya yedeklenebilir.
    - İnternet ve Program sekmelerinde kutucuklara gizle/göster ayarı eklendi.
    - El ile yazıları kaydetme ve arka plan ekleme özellikleri kaldırıldı.
    - Ana pencerenin pasif olması durumunda pencere renginin değişmesi durumu çeşitli sorunlardan ötürü kaldırıldı.

• Gerçekten çok uğraşmışsınız hocam. Browser falan eklenebilir mi ilerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayJupiter

Gerçekten çok uğraşmışsınız hocam. Browser falan eklenebilir mi ilerde?

Teşekkürler. Tarayıcı var ancak Visual Studio'da bulunan hazır bir tarayıcı, bu nedenle performansı pek iyi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 7 Mart 2015; 20:59:25 >
  • Elinize sağlık hocam.
  • Adam yapmış cidden helal olsun
  • @Raides

@Angelica

Teşekkürler.
  • İyi güzel de kazanç elde ediyor musun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.