Şimdi Ara

Kısa Film Çekmek İstiyorum Ama Nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba öncelikle, benim aklımda süper bir senaryo var 20 dklık ama bu filmi nasıl çekicem hiç bi bilgim ve tecrübem yok sadece süper bi senaryom var bu senaryoyu nasıl reale dönüştürebilirim lütfen yardım oyuncularda hazır kafamda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 dakika çok fazla hocam benim de 15 dakikalık bir kısa filmim var fakat geri dönüşler çok uzundu şeklindeydi senaryonu bilmiyorum ama bence üzerinde biraz daha düşün uzun gelebilir insanlara onun dışında bir tripot bir kamera mümkünse bir de ses kayıt cihazı yeterli. Kolay gelsin başarılar dilerim.
  • Maksimum 10-12 dakika aralığına indirmeye çalışın. Gerçekten aldığınız her sahnenin gerekliliği olması lazım, bir yerde kullanmayacağınız ve çok şart olmayan sahneleri azaltın. Diyalogları uzun tutmak yerine, anlatmayın gösterin. Bırakın izleyici kendini zeki hissetsin. Kamera, tripod, ses ve ışık cihazlarına ihtiyacınız olacak. Sanat kısmıyla ilgilenin biraz, sanat önemlidir. Filminiz yapay kalmasın, her detayı hesap etmeniz gerek
  • Ahmet Meşin A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam cevap için size de en içten dileklerimle başarılar

• nghnygc N kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam cevap için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.