Şimdi Ara

Kısa dönem askerlikte Yabancı Dil Sınavı Yapılıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    askerlik görevini kısa dönem olarak yapacaklara birliğe teslim olduktan 1 hafta sonra gibi yabancı dil sınavı uygulanıp turistik bölgelerde askerlik yapma şansı var gibi yazılar okudum birkaç sitede ve yorumlarda, bunun gerçeklik payı nedir? varsa faydalanmak için ne yapmak gerekir? Aralık ayında askere gideceğim ve ingilizcem gayet iyi ve bunun bana kolaylık sağlayabileceği düşüncesiyle özellikle askerliğini kısa dönem yapmış arkadaşların cevaplarını bekliyorum.
    ilginize teşekkürler..

• Turistik yerde görev alabilmek tamamen şans işi. Dil bildiğinizi teslim olmadan gittiğinizde belirtiyorsunuz, usta dönem atamalarında değerlendiriyorlar sözde. Ben dil biliyorum diye beni Şanlıurfa'nın en turistik yerine göndermişlerdi; Halfeti'ye. Pek umutlanmayın derim. (:
  • Jandarma olursan eğer İngilizce sınavına yada diğer yabancı dillerinde olduğu bir sınava girebiliyorsun. Diğer birlikleri bilmiyorum. Yanlız bunu teslim olduktan sonra sorumlu astsubayınıza bildirin yoksa karambole gelebilir. Ben bizzat bu sınavdan başarılı olup Mardindeyken Antalyaya geçip Turizm jandarma olarak askerliğimi tamamlamıştım. Sınav çok kolay değil onu belirtiyim, neye benzer derseniz KPDS ayarında diyebilirim. Kış dönemi turizm jandarma olmak için çok ideal yazın yapmış biri olarak tavsiye edilir.
  • ilginiz için teşekkürler arkadaşlar, jandarma olursak şansımızı deneriz artık.
  • Ben şu anda jandarma olarak kısa dönem askerlik yapıyorum. Geldiğimizde dil bilip bilmediğimizi sordular biliyorum dedim hatta askerlik kararı aldırırken ÜDS belgemi de götürmüştüm. Ama bana hiç bir faydası olmadı. Belki benim olduğum yerde sallamadılar diğer yerler hakkında yorum yapmak hatalı olur. Fazla ümitlenme derim ben.
  • Yabancı dil sınavı sadece kısa dönem yapacak olanlar içinmi geçerli ?
  • ordu karargahlarında yabancı dili olanları istihbarata seçiyorlar ingilizce ve almanca sayesinde çok rahat askerlik yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MHMN

ordu karargahlarında yabancı dili olanları istihbarata seçiyorlar ingilizce ve almanca sayesinde çok rahat askerlik yaptım

askere alınmadan öncemi yoksa acemi birliğindemi ?
  • acemi birliğinde seçmeye geliyorlar 10.gün gibi.
  • her birlikte olmuyo bu seçme muabbedi demi
  • quote:

acemi birliğinde seçmeye geliyorlar 10.gün gibi.

Sinavda ne soruyorlar bir örnegi var mi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 12 Ağustos 2014; 13:31:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

quote:

acemi birliğinde seçmeye geliyorlar 10.gün gibi.

Sinavda ne soruyorlar bir örnegi var mi acaba ?

Sınav yok dil bilenler yurtdışında kalanlar müziszyenler vs vs ayrılsın diyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.