Şimdi Ara

KIRMIZI ET TAMAM DA BU TAVUK ETİ NEDEN BU KADAR PAHALI OLDU? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
0
Favori
15.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
152 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuda çok fazla genç kardeşimiz var ama merak ettiğin için asıl nedenini söyliyim. 2017 yılının başında yürürlüğe giren yasa ile, önceden kullanılan yem artık yasaklandı. Bu yem içinde ne vardı dersen, tavuğun direk yiyemediğimiz nesi varsa bundan yem yapılıp tekrar tavuğa yediriliyordu. Buna tavuğun kanı, kemikleri dahil. Yeni yasayla kullanılan yemin fiyat farkı kullanıcıya yansıdı. Uymayan vardır ancak durum bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    Çomar mı demeliydim ? 6 liraya tavuk alıyormuş bütün tavuk yiyorsun büyük ihtimal 1 kg'dan kaç gr alıyorsun da burda 17 liraya tavuk mu alıyorsun diyorsun git bak bakayım marketlere 6 liraya 8 liraya pirzola ya da gögüs var mı ?
  • Ülkede tarım ve hayvancılıgı bitiren hükümete sormak lazım bunu. Yakında bok yemekten baska bir seçenek sunmayacaklar halklarına. Kendilerinin ve çevrelerinin karnı doysun, zenginleşsinler de, halk ölmüş bitmiş umurlarında değil. Ve hala bunu göremeyen cahil halka da müstehak zaten. Hak ediyor bu süper zeka kitle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 -- 25 Temmuz 2017; 12:25:16 >
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    Al bak bakayım şu 2 fotoya 9.50 olan pirzola kaç para olmuş tarihler yazıyorKIRMIZI ET TAMAM DA BU TAVUK ETİ NEDEN BU KADAR PAHALI OLDU?KIRMIZI ET TAMAM DA BU TAVUK ETİ NEDEN BU KADAR PAHALI OLDU?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XGod -- 25 Temmuz 2017; 12:26:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Aynen kardeşim bende spor yapıyorum al benden de okadar. Yediğimi paylaşmak gibi olmasın bu almanyadan gelen helal et. Fotoyu çift taraflı tavanın eti nasıl pişirdiğini soran spordan arkadaş için çektim. Tanıdıklarım gelmeye başladı almanyadan ne istersin diye sorduklarında eskiden viski derdim şimdi et getirin diyorum. Allah belalarını versin demekten başka bişey gelmiyor elden.

KIRMIZI ET TAMAM DA BU TAVUK ETİ NEDEN BU KADAR PAHALI OLDU?

Eskiden viski isterdin, şimdi et istiyorsun, ama helal olanından istiyorsun!

• Kendine hakaret mi ettirmek istiyorsun beyin fakiri. Zaten bütün tavuk yazmışız oraya ne pirzolasından ne bifteğinden bahsediyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakim bey -- 25 Temmuz 2017; 13:6:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Ulan spora para buluyon tavuğa mı bulamıyon yav he he

Spor ayda max 100 lira tavuk 450 lira et desen 1500 lira

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye şaha kalkıyor ama fiyatlar la birlikte

• quote:

Orijinalden alıntı: Cazoria

quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Ulan spora para buluyon tavuğa mı bulamıyon yav he he

Konumuz bu mu lan gibik

Türkçe konuş plz veya avatarında utan kıps

• quote:

Orijinalden alıntı: pokajy

hoja tavuk eti pahalı değil sen fakirsin. kusura bakma ama gerçek bu.
    enflasyondan dolayı herşeyin fiyatı artarken, gelirindeki artış o hıza yetişemiyorsa, anlamadan farkirleşiyorsun.

aynen, eskiden ben de her şeyin pahalı olduğunu görüyordum sonra bakış açım değişti dedim ki kendi kendime " sen fakirsin, her şey pahalı değil"
  • Türkiye uçuyor o yüzden fiyatlar da uçuyor doğru orantı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • NoNickMan kullanıcısına yanıt
    bizden daha fazla vergi alıp onlara yine makarna verirler onlar da oy atmaya devam eder. easy peasy welcome to turkey xd
  • Göğüs eti kg olarak geçen sene 8-9TL'ydi, bu sene 14TL'den aşağı yok.

Gıda ürünlerine minimum %50 zam geldi zaten gözle görülen bir gerçek.

Kimse farkında değil gibi yaşıyor ama ekonomi fena patlayacak bir yerde.
  • Wi Fi kullanıcısına yanıt
    Cevap veririm hay hay :) İnancımı sorguluyosan herhangi bir dine inancım yok . Domuz eti olmadığını belirtmek için helal et dedim.

Ayrıca sonradan aklıma geldi.

EDİT: Hadi ben müslüman değilim diğer islama inanan müslümanlar içki içemez mi ? Şeriat ülkesinde falanmı yaşıyoruz ?? Eğer böyle düşünüyorsan yallah arabistana ve blok yapıcam ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 25 Temmuz 2017; 14:10:2 >
  • Yaz geldiği için mangal piknik sezonu açılıyor. Otomatikman rağbet çoğalıyor bu yüzdende fiyatlar uçuyor. Her sene böyledir bu. Bu seneye özel değil.
  • Arkadaşlar farkettiniz mi baharat dahi atsanız sos dahi ekleseniz tavuk etinin tadı tuzu yok. Nasıl bir ete kas yapısına sahipseler hemen pişiyor. Bu tavuklar GDOlu yemlerle antibiyotiklerle besleniyor. Piyasadaki tavuk etleri sağlıklı mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavuk fiyatlarındaki artışın sebebini açıklıyorum hazır olun geliyo beklenen açıklama...

Piknik aylarında parça tavuğa artan rağbet sebebiyle firmalar keriz yolma aylarını başlatır mangallık et her yerde durmadan zamlanır piknilciler olduğu sürece parça et tavuk fiyatı artacak kışa kadar yumurta yeyin

• Et pahalı olduğu için tavuğa yüklenildi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4 Euro yapıyor çok dediğin tavuk eti fiyatı, spora ayda 25 Euro veriyorsun en az 4 Euro bişey değil kardeş

• Bunlar hep PETA'nın oyunları.

Fiyatları yükseltip, insanlarımızı zorla vejetaryanlığı sürüklüyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.