Şimdi Ara

Kiracıyı kavgasız dövüşsüz nasıl evden çıkartırım?(Sonuç çıkmadı uzlaşacam mecbur) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mahkeme çok uzun sürer öylede ama bir iki ay bekleyelim mahkeme için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

quote:

Orijinalden alıntı: AUZEF

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Vergi kaciriyorsunuz yani aferin

Kiracinin yerinde olsam evden cikarim, cikarken de vergi dairesine sikayet ederim. Size de saglam bir ceza girer.

Senin yerinde olsam, hic kavgaya bulasmam. Cunku vergi cezasinin ustune bir de ozel mulke zorla girme, adam yaralama falan filan pacayi kurtaramazsin. Git adama ev bul. Sonra guzel bir dinle anlat durumu

ne bilim ben böyle olacagını adam çıkmıycam diyo bu çıksa bidahakine noterden sözleşmeli yapacam. ev babadan kalma olmasa satarımda şuan taşınacak durumum yok.kiracıyla uğraşmak çok zor

Kiraciyla ugrasmak zor degil. Ben objektif bakabiliyorum. Sen bakamiyorsun.

Kiraci yakinlarda ev bulacak da, oraya tasinacak da. Nakliye parasi, depozito, emlakci komisyonu vsvs hepsi adamin cebinden cikacak.

Boyle durumlar icin sozlesme yap. Sozlesme doldugu zaman tıpıs tıpıs cıkar. Kirayi da havale yoluyla al.

Nereye zor değil. Şerefsiz dolu memleket. Adam eve 3 kişi gireceğiz diyor, bir bakıyorsun 10 kişi olmuşlar, eve giren çıkan belli değil. Herif elektrik faturasını ödemiyor, anında elektriğini kesiyorlar. Bu sefer de gidiyor elektrik işinden anlayan bir adamını buluyor kaşla göz arasında kaçak elektrik bağlantısı çekiyor. Saatleri kontrol eden BEDAŞ görevlisine diyoruz böyle böyle adam şeyine takmıyor. Zorla saati kontrol ettirmiştik onu da bilmiyorum ne kadar ciddiye aldılar. Apartmanın içine izmarit, çöp atan sığırı mı dersin tüküreni mi dersin. Kirasını ödememek için binbir türlü takla atıp ortadan kaybolanı mı dersin. Eviniz boşsa kiraya vermeyin boş kalsın daha iyi. Ev sahibiysen ince eleyip sık dokuyacaksın.

• quote:

mahkeme çok uzun sürer öylede ama bir iki ay bekleyelim mahkeme için

Eğer mahkeme için bir iki ay bekleyeceksen hiç bekleme zaten adli tatil yeni bitti şimdi dava açsan anca 6 ay sonra duruşma görülür.(Yere göre değişir.) Bence direk polisi ara hiç mahkemeyle uğraşıp para harcama
  • arkadaşlar ev kiraya verirken ne gibi sözleşmeler yapılır yani ev sahibini güvence altına alıcak sözleşmeler çünkü bu kiracılar ile uğraşılmıyo kendi paranla rezil oluyosun
    çok dikkatli olmak lazım sene 2003 falan yeni ev aldık eski evide kiraya vermiştik kiracı kirasını ödememeye başladı babam bir sürü yere gitti ama sözleşme olmadığı için ve vergi ödenmediği için kimse bişey yapamadı en son mafyaya gittik adam kiracıyı çıkartı borçlarıda kendi almıştı galiba unuttum tabi yani bu işler çok can sıkıcı işler sözleşme yapmak en iyisi ama şöyle güzel ev sahibini korucak sözleşme yapmak lazım
  • hatayı başta yapmışsınız, kira sözleşmesi yok, vergi kaçırma var. mahkemelik bir durumda iki tarafta zararlı olacak ki. sağlam vergi cezası gelir.
  • fakebig kullanıcısına yanıt
    sözleşme iki tarafında haklarını korur o konuda sıkıntı yok. ama sözleşme yapmayınca baştan sıkıntılara davet çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

hatayı başta yapmışsınız, kira sözleşmesi yok, vergi kaçırma var. mahkemelik bir durumda iki tarafta zararlı olacak ki. sağlam vergi cezası gelir.

kiracıdanmı uzlaşmam lazım ama bu laftan anlamıyor sözleşmeyi şimdi yapsak işe yararmı ?. bidaha sağlam kiracı gelmezse vermeycez evi boş kalsın daha iyi

• AUZEF kullanıcısına yanıt
    sözleşme şimdi yapsan yine sıkıntı genelde hepsi yıllık oluyor.
  • Kardeşim kusura bakma türkiyede yaşadığımız için maalesef paran yoksa malına sahip çıkamıyorsun, bizim başımıza geldi, herşey usulune uygun olduğu halde herşeyi kitabına göre yaptığımız halde kiracının çıkması 1 seneye yakın sürdü, hatta sonunda da çıkmak istemedi mahkeme kararıyla kapısına polis ve hamalla dayanıyorsun en son, tabi o da masraf, haklı olduğun halde devlet sana sahip çıkmıyor bütün masrafları kendin yapmak zorundasın, biz bu süreçte nerden baksan 6-7 milyar para harcadık, alamadığımız kira da cabası. Hiç unutmam bütün bu işler bittikten sonra avukatla muabbet ediyoruz, dedim ki peki biz bu paraları harcamasaydık sadece şikayet etseydik nolcaktı, ortalık bi süre sessizleşti, o an türkiye de yaşadığımdan utandım resmen, paran yoksa malını gasp etselerde devlet sana yardımcı olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mBenJi -- 8 Eylül 2015; 23:54:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mBenJi

Kardeşim kusura bakma türkiyede yaşadığımız için maalesef paran yoksa malına sahip çıkamıyorsun, bizim başımıza geldi, herşey usulune uygun olduğu halde herşeyi kitabına göre yaptığımız halde kiracının çıkması 1 seneye yakın sürdü, hatta sonunda da çıkmak istemedi mahkeme kararıyla kapısına polis ve hamalla dayanıyorsun en son, tabi o da masraf, haklı olduğun halde devlet sana sahip çıkmıyor bütün masrafları kendin yapmak zorundasın, biz bu süreçte nerden baksan 6-7 milyar para harcadık, alamadığımız kira da cabası. Hiç unutmam bütün bu işler bittikten sonra avukatla muabbet ediyoruz, dedim ki peki biz bu paraları harcamasaydık sadece şikayet etseydik nolcaktı, ortalık bi süre sessizleşti, o an türkiye de yaşadığımdan utandım resmen, paran yoksa malını gasp etselerde devlet sana yardımcı olmuyor

Sorma biraderim yav mal sahibiyiz gücümüz yetmiyor geçen dövüşecektim ama sonu kanlı biter bunun gibi ne şerefsiz adamlar için hapse düşmeye değmez. mecburen uzlaştım mahkemeye filan gitsek çok uzun sürcek. polis getirsem mahkemelik olcam en iyisi böyle devam etsin. Allah belasını versin ne diyim kanlı bıçaklı olmak istemiyorum.Zarara giren ben olmaktansa kalsınlar şimdilik. Atanınca ilk işim bu evi satıp taşınmak olcak yere girsin parası kiracıyla uğraşılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: akif1

Polis çağır evimi gasp etti de sözleşme yok sonuçta.

Bir işe yaramaz. Kirada oturduğunu biliyor herkes sonuçta. Ayrıca kira sözleşmesinin yazılı olasının şart olmadığını biliyorum yanılmıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 9 Eylül 2015; 4:27:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

Orijinalden alıntı: akif1

Polis çağır evimi gasp etti de sözleşme yok sonuçta.

Bir işe yaramaz. Kirada oturduğunu biliyor herkes sonuçta. Ayrıca kira sözleşmesinin yazılı olasının şart olmadığını biliyorum yanılmıyorsam.

Bilmiyorum hocam öğrenciyim okul vakti yaklaştı mahkeme filan uğraşmak istemiyorum kalsın evde
    Sen nasıl bir insansın adam gibi derdini anlat konuş uzlaş kavga çıkartıcam eniştemi çağrıcam bide silah alın elinize eşkiya mısın insan gibi uzun uzun konuş yemeğe davet et anlat hiç olmazsa yalan söle bide vazgeçtim demişsin hey yarabbim ya
  • quote:

Şimdi beyler bizim bir kiracımız var 8aydır oturuyor ve onu çıkartmam lazım. Bugün konuştum bağıra bağıra çıkmıycam dedi.Bende bağırdım görüşecez dedim haftaiçi büyük ihtimal dövüş çıkartacam eniştemi filan çağıracam. Bunun başka yolu yokmu bunu çıkartmanın ?
    Konu ciddidir arkadaşlar acil fikir verebilirmisiniz?

Uzlaşacam vazgeçtim, kalsın şimdilik çıkmıyor mahkemeye gitsem zararlı ben olacam.
    Verdiği kira amorti etmez bide avukat parasını

Hocam bence vazgeçmeyin bir avukatla gorusun,siz mahkemeyi kazanırsanız avukatlık ucretini karşı tarafın üzerine bırakabilirsiniz.Bu yüzden bir profesyonelden destek alın

geçmiş olsun kardeşim en kolay çıkartma yöntemi hızlı ve kesindir evi başkasına devret annene yada babana devret sonra rahatlıkla çıkartırsın kiracıyı devretme masrafı ise 3000 tl en fazla olucak şekilde biliyorum biraz daha düşük olabilir ancak sen yinede prof birisene danış o bizden daha iyi bilir neler yapılcağını

buarada kiracı ne iş yapıyo acaba durumu çok mu kötü
  • quote:

Şimdi beyler bizim bir kiracımız var 8aydır oturuyor ve onu çıkartmam lazım. Bugün konuştum bağıra bağıra çıkmıycam dedi.Bende bağırdım görüşecez dedim haftaiçi büyük ihtimal dövüş çıkartacam eniştemi filan çağıracam. Bunun başka yolu yokmu bunu çıkartmanın ?

Uzlaşacam vazgeçtim, kalsın şimdilik çıkmıyor mahkemeye gitsem zararlı ben olacam.

Kiracıyı neden çıkarmak istiyorsunuz?

Bir zamanlar bende benzer şeyleri düşünmüştüm, öncelikle yasal yollardan kiracıyı çıkarmanında maliyetli ve uzun süreçli bir iş olduğunu biliyorum. Siz yinede bir avukata danışın. Bizim kiracı iki buçuk sene oturmuştu ve hiç zam yapmamıştık. İki aylık kirayı veremedi, birşey dememiştik, son aylardada hiç ödeme yapmamaya başlamışlardı. Apartman aidatını uzun zamandır ödemiyorlarmış. Telefonla sorduğumda yalan söylüyordu, daha geçen gün verdim diyordu. En son konuştuğumuzda eylül'de çıkacağım demişti. Eylül ayında telefon ettik, ben eylül demedim, siz yanlış anlamışsınız demişti. Daha türlü türlü şeyler....

Sonuç olarak kontratın bitimine iki ay kala (kontrat nisan ayının son haftası bitiyordu, yani mayısta yeni kira dönemine giriyorlardı) evi kiraya vermeyeceğimizi söyledik. 3-4 ay süre verin, ancak ev bulabilirim dedi. Ekim'in birinci yada ikinci haftası evi boşalttı. Ampülleri bile sökmüş, suyu kaçak kullanmış. (Tüm faturalar onların üzerineydi). Evi görmek istediğimizde, evde kiracı varsa ev sahibi evi göremez diyordu, ödenmiş faturaları göstermiyordu, altı üstü zam yapmadınız ikide bir aynı şeyden bahsetmeyin gibi şeyler söylüyorlardı, (doğalgaz vanasının üzerinde kırmızı mühür anahtarı vardı, sonradan iski'den öğrendik suyuda kaçak kullanmışlar). Yasadışı yollara başvurmayın. Gerekirse ek süre tanıyın, uzlaşmaya bakın.

Tekrar evi kiraya verecekseniz, avukatta sağlam bir sözleşme hazırlatın gerekirse sözleşmeyi noterde onaylayın ve vergileri ödeyin, kiraya vermeden önce tahliye taahhütnamesi imzalattırabilirsiniz ve bir senelik sözleşme yapıp, karşılığında senet isteyebilirsiniz. Tabi bazı kiracılar bu maddeleri haklı olarak kabul etmek istemeyebilirler. Benim kiracı bir arkadaşım, eski evinden ayrıldı, ev sahibinden daha kaporayı alamadı. Ev sahibi yeni kiracı bulunca verebilirim, bu işler böyle demiş. Allah kiracıyada iyi ev sahibi denk getirsin, ev sahibinede iyi kiracı denk getirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 13 Eylül 2015; 23:37:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

quote:

Kiracıyı neden çıkarmak istiyorsunuz?

Bir zamanlar bende benzer şeyleri düşünmüştüm, öncelikle yasal yollardan kiracıyı çıkarmanında maliyetli ve uzun süreçli bir iş olduğunu biliyorum. Siz yinede bir avukata danışın. Bizim kiracı iki buçuk sene oturmuştu ve hiç zam yapmamıştık. İki aylık kirayı veremedi, birşey dememiştik, son aylardada hiç ödeme yapmamaya başlamışlardı. Apartman aidatını uzun zamandır ödemiyorlarmış. Telefonla sorduğumda yalan söylüyordu, daha geçen gün verdim diyordu. En son konuştuğumuzda eylül'de çıkacağım demişti. Eylül ayında telefon ettik, ben eylül demedim, siz yanlış anlamışsınız demişti. Daha türlü türlü şeyler....

Sonuç olarak kontratın bitimine iki ay kala (kontrat nisan ayının son haftası bitiyordu, yani mayısta yeni kira dönemine giriyorlardı) evi kiraya vermeyeceğimizi söyledik. 3-4 ay süre verin, ancak ev bulabilirim dedi. Ekim'in birinci yada ikinci haftası evi boşalttı. Ampülleri bile sökmüş, suyu kaçak kullanmış. (Tüm faturalar onların üzerineydi). Evi görmek istediğimizde, evde kiracı varsa ev sahibi evi göremez diyordu, ödenmiş faturaları göstermiyordu, altı üstü zam yapmadınız ikide bir aynı şeyden bahsetmeyin gibi şeyler söylüyorlardı, (doğalgaz vanasının üzerinde kırmızı mühür anahtarı vardı, sonradan iski'den öğrendik suyuda kaçak kullanmışlar). Yasadışı yollara başvurmayın. Gerekirse ek süre tanıyın, uzlaşmaya bakın.

Tekrar evi kiraya verecekseniz, avukatta sağlam bir sözleşme hazırlatın gerekirse sözleşmeyi noterde onaylayın ve vergileri ödeyin, kiraya vermeden önce tahliye taahhütnamesi imzalattırabilirsiniz ve bir senelik sözleşme yapıp, karşılığında senet isteyebilirsiniz. Tabi bazı kiracılar bu maddeleri haklı olarak kabul etmek istemeyebilirler. Benim kiracı bir arkadaşım, eski evinden ayrıldı, ev sahibinden daha kaporayı alamadı. Ev sahibi yeni kiracı bulunca verebilirim, bu işler böyle demiş. Allah kiracıyada iyi ev sahibi denk getirsin, ev sahibinede iyi kiracı denk getirsin.

Öncelikle teşekkür ederim yazdığınız yazılar için.
    Sizede geçmiş olsun kiracıyla uğraşmak zor.
    Ben kiracıyı karısı yüzünden çıkarmak istemiştim, karısı komşularla bizi zor durumda bıraktı annemle kavga filan etti.
    Ama adam çıkmıyorum diyince kavga dövüş yapmayalım dedik.
    Zaten en son uzlaştım vazgeçtim o işten.
    Anca bu kiracıyı çıkarınca 2-3 seneye evi satar başka yere taşınırım. Bir daha kiracılardan uğraşmak istemiyorum.

• Kirayı düzgün ödüyorlar mı ? Aklımda bir iki fikir var.
  • arada sapma oluyor 1 2 hafta ama şuanlık ödemedikleri olmadı. ama vazgeçtim hocam kalsınlar

• Ödüyorsa iyi yine kalsın bence de.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.