Şimdi Ara

Kingston HyperX Cloud ve SB Zx İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 1 hafta önce Zoccoshoptan 220 TL'ye aldığım kulaklığımın incelemesini yapmış bulunmaktayım.

Öncelikle kulaklığı alma sebebim forumda çok sayıda önerenin olması ve yabancı forumlardaki incelenme sonuçlarıydı.Tabi teknik özellikleri açısında daha önce kullandığım kulaklıklara göre farklı olmasıydı.Daha önce kullandığım Siberia v2 Heat Orange ve Sharkoon X-Tatic Dijital kulaklığıma göre çok farklı özelliklere sahip bir kulaklık.

Ürünü Zoccoshoptan uygun indirimli bir fiyata aldım ve hemen kargoya verildi.Yaklaşık 2 gün içerisinde elime geçti ki hızlı kargo için MGN ve Zoccoshopa teşekkür ederim.İstanbuldan Aydına gönderiliyor galiba :)
    Daha önce interneten çok alışveriş yaptım mousepad-mouse vs. fakat hepsi 3 günden aşağı bir sürede gelmedi.

Neyse kulaklık ilk geldiğinde gerçekten güzel ve sağlam bir şekilde paketlenmişti.Paketi açtığımda kulaklığın kutusu gerçekten güzel duruyordu.Malzeme içeriği oldukça sağlamdı.En çok beğendiğim özelliği Mikrofonun çıkarılabilir olması ve yanında alternatif pedlerin gelmesiydi.Kulaklığı bilgisayarıma onboard ses kartıyla takıp kullanmaya başladım.Realtek ALC892.

Ses kalitesi gerçekten süper.Özellikle müziklerde harika bir performans sunuyor ürün fakat oyunlarda Siberia v2 Heat Orange kulaklığım ile arasında çok büyük bir fark göremedim.Bunda çevresel ses desteklememesinin de etkili olduğunu düşünüyorum.Filmlerde ise gerçekten güzel bir ses sunuyor.Bassları gerçekten çok güzel ve Tizleri harika.

Siberia v2 Heat Orange ile karşılaştırma yapacak olursam kesinlikle Hyper X Cloud derim.

Siberia v2 tek güzel yanı çevresel ses vermesi ki inanın bana aralarında çok büyük bir fark yok.Özellikle müzik ve filmlerde Hyper X Cloud çok daha iyi.
    Siberia v2 mikrofonu gizlenebiliyor.Hyper X Cloud'da böyle bir şey yok fakat mikrofonu çıkartıp takılabiliyor.
    Siberia v2 USB kullandığınız için daha sonra harici bir ses kartı yada Mixamp alıp kullanma fırsatınız olmuyor.Fakat Hyper X Cloud istediğiniz harici bir ses kartıyla kullanabilirsiniz ki bende öyle yaptım.Hyper X Cloud almadan 2 hafta önce almış olduğum SB Zx ses kartımla kullanmaya başladım.Zaten kulaklığı alma sebebim de buydu.İnanın bana sesleri gerçekten değişti.Basları arttı.Tizzleri güzelleşti.Müziklerden ve Filmlerden daha fazla keyif almaya başladım.Oyunlarda Scout Mode ile kullanıyorum ve inanın bana Siberiadan 2 kat daha iyi.Kingston her alandaki başarısını bu alandada sürdürmüş.Mikrofon kalitesi süper.Özellikle ses kartının menüsünden ses değiştirme vs. yapabilmem çok hoşuma gitti.Daha önce bunu Creative SB Tactic 3D Alpha kulaklığımda yapmıştım.Yani tavsiyem bu ürünü alıyorsanız yanında kesinlikle güzel bir ses kartınız olsun.Ses kartınız yoksa 2.modelini alırsanız daha fazla memnun kalabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IBaXTeR -- 5 Temmuz 2015; 14:21:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.