Şimdi Ara

KINGSTON 4GB (2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen gün yeni bir sistem topladım Ramle ilgili sorunum var. Öncelikle parçalar aşağıdakiler;
    Anakart: ASUS Crosshair IV Formula AM3 AMD 890FX/SB850 DDR3 2000MHz(O.C)
    İşlemci: AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache
    Ram: KINGSTON 4GB (2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz CL9 XMP Çift Kanallı Bellek
    Ramlerle ilgili sorunum pek oc ile ilgili bilgim yok, aslında pekte denemiycek kadar az, ramleri everestte kontrol ettim 1333mhz gözüküyor biosa şöyle bir göz gezdirdim herşey autoda anakartım 2000 mhz desteklemesine rağmen remler 1600mhz bile değil 1333 mhz gösteriyo. Sanırım biostan ayar yapmam lazım ama ben nereyi nekadar arttırıcam, çarpan değerleri falan terimlerinden bahsediliyor dediğim gibi hiç oc ile uğraşmadım ama bu sefer ramler gerçekten düşük gibi geldi. Bu ayarları nasıl yapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim. Kurcalayıp okuduklarıma göre kendim yapıyım dedim ama insan korkuyo sistem yeni olunca yanlış bişey yapıp yakmayım bişeyleri diye. Şimdiden çok teşekkur ederim yardımlarınız için...

KINGSTON 4GB (2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz Yardım!

• ya biostan ayarla işte ramlar 2000mhz destekli ise bişe olmaz merak etme sakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem53 -- 14 Nisan 2011; 2:15:29 >
  • Biostan Ramlar'e Hızaşırtma uygulamanız gerekiyor OC ile 2000mhz destekliyor. Bu değere ulaşmak içinde ciddi bir overlock yapmanız gerekiyor. black islemci aldığınız için overlock yaparken Ram'e yüklenmiyeceksiniz(yüklenebilirsiniz ama gereksiz olur), ramlarini 1600 mhzde de kullanabilirsin ama dikkatli ol O.C^ta
  • quote:

Biostan Ramlar'e Hızaşırtma uygulamanız gerekiyor OC ile 2000mhz destekliyor. Bu değere ulaşmak içinde ciddi bir overlock yapmanız gerekiyor. black islemci aldığınız için overlock yaparken Ram'e yüklenmiyeceksiniz(yüklenebilirsiniz ama gereksiz olur), ramlarini 1600 mhzde de kullanabilirsin ama dikkatli ol O.C^ta

Oc hakkında pek bir bilgim olmadığı için biosta hangi değerleri değiştireceğimi bilmiyorum zaten ramlerin 1333mhzde çalışması sadece az geldi gözüme en fazla 1600mhz yapmak istiyordum. Zaten işlemcim sanırım otomatik kendini ocledi 3712mhzde çalışıyor sürekli artık ramleri ellememeye karar verdim bilgim az olduğu için sisteme bir zarar veririm diye çekiniyorum. Teşekkur ederim bilgilendirmeniz için...
  • Arkadaşlar bende de aybı ramlarin 1.600 olanı var. ben O.C. yaptım ve makina açılışta 1.600 olarak görüyor. Ancak arkadaşın everest deki resmi gibi 1.333 görüyor. Neden acaba ?
  • quote:

Arkadaşlar bende de aybı ramlarin 1.600 olanı var. ben O.C. yaptım ve makina açılışta 1.600 olarak görüyor. Ancak arkadaşın everest deki resmi gibi 1.333 görüyor. Neden acaba ?

Aynı sorun bendede var. Biostan dram frekansını 1600 yada üstüne çıkartıyorum ama sürekli everest 1333mhz gösteriyor pek iyi ocden anlamadığım için yaptığım işlemin doğru olup olmadığını anlıyamıyorum. Ya everestte var bir problem yada ben bişeyleri yanlış yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtt84 -- 18 Nisan 2011; 4:00:24 >
  • Arkadaşım cpu-z yükle bilgisayarına ordan ram sekmesine gel eğer orda 800 mhz gösteriyorsa ramlerin 1600 çalışıyor demektir saygılar

cpu-z yarısını gösterir ram hızlarının. resmini buraya yapıştır ben söylerim sana
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.