Şimdi Ara

Kindle Paperwhite 2 (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
27
Favori
30.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deep forest

paperwhite3 ün yeni özelliği kullandığı mobius ekran teknolojisi.mobius TFT technolojisini kullanır bu da ekrana çok daha sağlam ve diğer ekranlara göre daha hafif bir özellik saglar

mobius ekran teknolojisinin paperwhite3 e getireceği özellikler :

-önceki modelden daha esnek bir ekran

-daha yüksek bir çözünürlük

-önceki modellere göre daha hafif bir ereader

-önceki modellere göre çok daha uzun bir battery süresi

şu anda mobius ekran teknolojisini kullanan piyasadaki tek ürün Sony 13.3 inch e-reader.fakat sony erader in ekran boyutu 13 inch.paperwhite 3 iün ekran boyutu yine 6 inch olacak

Aslında tek bir ürünle yapılabilecek en üst teknololojili cihazı piyasaya sürebilirler, niye böyle yıl yıl güncelleyip insanların daha fazla satın almasını istiyorlar Galaxy, Iphone gibi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şu anda amazon da 119 dolar dan satılan sanırım artık kindle 3 değil mi?

çocuklar için olan kindle da baya iyiymiş aslında, arkasında koruması olan... ışıklı olup olmadığını anlayamadım büyük ihtimalle yoktur ama o da alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontDantes

quote:

paperwhite3 ün yeni özelliği kullandığı mobius ekran teknolojisi.mobius TFT technolojisini kullanır bu da ekrana çok daha sağlam ve diğer ekranlara göre daha hafif bir özellik saglar

mobius ekran teknolojisinin paperwhite3 e getireceği özellikler :

-önceki modelden daha esnek bir ekran

-daha yüksek bir çözünürlük

-önceki modellere göre daha hafif bir ereader

-önceki modellere göre çok daha uzun bir battery süresi

şu anda mobius ekran teknolojisini kullanan piyasadaki tek ürün Sony 13.3 inch e-reader.fakat sony erader in ekran boyutu 13 inch.paperwhite 3 iün ekran boyutu yine 6 inch olacak

Aslında tek bir ürünle yapılabilecek en üst teknololojili cihazı piyasaya sürebilirler, niye böyle yıl yıl güncelleyip insanların daha fazla satın almasını istiyorlar Galaxy, Iphone gibi?

başka firma olsa nedeni kar etmek diyebilirdik ama amazon Kindle için geçerli değil bu çünkü adamlar donanımı zaten kar etmeden satıyor(yüzde 5 civarı kar ediyorlar) asıl amacı insanları kendi mağazasına ve ekosistemine kilitlemek.
    Kısacası adamlar zaten kendince en iyiyi yapmış adı da Kindle voyage ama fiyatı çok daha pahalı.Bu fiyata bu kadar yapabiliyorlar demek ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar,

Ben daha önce hiç Kindle sahibi olmadım. Sadece Iphone'da Amazon Kindle uygulaması ile kitap okuyorum. Ancak istediğim verimi alamıyorum. Telefonda başka özellikler de olunca Amazon Kindle'ı açmamaya başlıyor insan bir süre sonra. O yüzden kitap okuyabilmek için kendime Kindle almaya karar verdim. İlk defa alacağım için de Voyager modelini almak istiyorum. Ancak Türkiye'de 3G'li modeli satılmıyor gördüğüm kadarıyla. En azından benim aramalarımda ben rastlamadım. Ben 3G'li modeli istiyorum. Bunu Türkiye'den temin edebilir miyim? Edemiyorsam Amerika'ya gittiğimde alacağım artık. Kindle Türkiye'ye mesaj gönderdim ancak henüz cevap gelmedi.

En önemlisi ise kutunun hiç açılmamış olması. Öyle bulabilirsem alırım zaten yoksa Amerika'dan alacağım.

Teşekkürler.
  • Artık cep telefonlarında (android cihazlarında) kendi 3G'nizi kullanarak Sanal Wifi oluşturabiliyorsunuz, Kindle cihazın Wifi özelliğigni açarak kllanıyorum. Bence ille de 3G olmasına gerek yok ki, eğer amazondan sürekli ingilizce kaynak indirmeyecekseniz. Zaten internet tarayıcısı da çok verimli olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkeles84

Artık cep telefonlarında (android cihazlarında) kendi 3G'nizi kullanarak Sanal Wifi oluşturabiliyorsunuz, Kindle cihazın Wifi özelliğigni açarak kllanıyorum. Bence ille de 3G olmasına gerek yok ki, eğer amazondan sürekli ingilizce kaynak indirmeyecekseniz. Zaten internet tarayıcısı da çok verimli olmasa gerek.

Teşekkürler. Telefonumun wifi hotspot özelliğini ihtiyaç oldukça kullanıyorum. Ama tercihim kindle da 3g modeli. Hem seyahat ediyorum hem de çok sık kitap indiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Arkadaşlar,

Ben daha önce hiç Kindle sahibi olmadım. Sadece Iphone'da Amazon Kindle uygulaması ile kitap okuyorum. Ancak istediğim verimi alamıyorum. Telefonda başka özellikler de olunca Amazon Kindle'ı açmamaya başlıyor insan bir süre sonra. O yüzden kitap okuyabilmek için kendime Kindle almaya karar verdim. İlk defa alacağım için de Voyager modelini almak istiyorum. Ancak Türkiye'de 3G'li modeli satılmıyor gördüğüm kadarıyla. En azından benim aramalarımda ben rastlamadım. Ben 3G'li modeli istiyorum. Bunu Türkiye'den temin edebilir miyim? Edemiyorsam Amerika'ya gittiğimde alacağım artık. Kindle Türkiye'ye mesaj gönderdim ancak henüz cevap gelmedi.

En önemlisi ise kutunun hiç açılmamış olması. Öyle bulabilirsem alırım zaten yoksa Amerika'dan alacağım.

Teşekkürler.

3G modellerinde dikkat etmen gereken husus gümrük.çünkü 3G li ürünler gümrükten güvenlik nedeniyle geri dönebiliuyor.kargo ücretin yanabilir dikkatli ol.

Not:pardon eğer amerikadan yanında getireceksen sorun yok.ben şipariş yoluyla getireceğini zannetim(yada öyle okumusum:).ama mesajı bırakıyorum.belki başka birisine yardımı dokunabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ocean Spray -- 2 Temmuz 2015; 16:25:55 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar,

Teşekkürler.

3G modellerinde dikkat etmen gereken husus gümrük.çünkü 3G li ürünler gümrükten güvenlik nedeniyle geri dönebiliuyor.kargo ücretin yanabilir dikkatli ol.

Not:pardon eğer amerikadan yanında getireceksen sorun yok.ben şipariş yoluyla getireceğini zannetim(yada öyle okumusum:).ama mesajı bırakıyorum.belki başka birisine yardımı dokunabilir

Tamamdır teşekkürler. Belki getirmiş bir mağaza vardır. Şansımı burada deneyeyim olmazsa kendim alacağım :)

• Arkadaşlar acil cevap almak istediğim bir konu var. Almanya Amazon'dan satın alınan bir Kindle'a ben Amerika'daki amazon accountum ile giriş yapabilir miyim? Dil vs ingilizce olarak kullanılabilir değil mi? Yani cihaz almanca vs çıkmaz umarım :) Kutusu muhtemelen Almanca olacaktır çünkü. Bilgisi olan var mı? Eğer sıkıntı yaratacaksa Amerika'dan alacağım.
  • 400 liram var. Alayım mı yoksa bekleyeyim mi?(Paperwhite 3 için.) Yoksa daha başka Kindle önerir misiniz?

Acelem yok. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

400 liram var. Alayım mı yoksa bekleyeyim mi?(Paperwhite 3 için.) Yoksa daha başka Kindle önerir misiniz?

Acelem yok. Teşekkürler.

Öncelikle ihtiyacının ne olduğunu belirlemelisin.eğer ayda bir kaç mobi formatında roman okuyacaksan 200tl lik sir basic touch işini görecektir.fakat ben almışken en iyisini alayım diyorsan Pw3 ü bekle

• quote:

Orijinalden alıntı: marem1

merhaba arkadaşlar. ben de tam alacakken paperwhite 3 piyasaya çıktı. acaba türkiye'de satışa ne zaman çıkar bilginiz var mı? ve nereden almamı tavsiye edersiniz. tatile çıkmadan almak iyi olurdu. sıkıldım artık tatile kitap taşımaktan.

Türkiye de e reader pazarı çok olmadığı için firmalar yakın zamanda getirse bile çok yüksek maliyetle satacaklardır.ö yüzden en iyisi amazon dan sipariş et veya e bay de satılmasını bekle.
  • quote:

Arkadaşlar acil cevap almak istediğim bir konu var. Almanya Amazon'dan satın alınan bir Kindle'a ben Amerika'daki amazon accountum ile giriş yapabilir miyim? Dil vs ingilizce olarak kullanılabilir değil mi? Yani cihaz almanca vs çıkmaz umarım :) Kutusu muhtemelen Almanca olacaktır çünkü. Bilgisi olan var mı? Eğer sıkıntı yaratacaksa Amerika'dan alacağım.

amazon accountları her ülke için farklılık göstermez.nasıl ki türkiyede satılan bir kindle ın da account u amazonun orjinal accountuna baglı almanya da satılanınki de aynı olacaktır.yani elbette giriş yapabilirsin.ama amerkidan alma imkanın varsa almanyadan almak mantıksızlık olur.o yüzden amerikadan al.
  • quote:

quote:

400 liram var. Alayım mı yoksa bekleyeyim mi?(Paperwhite 3 için.) Yoksa daha başka Kindle önerir misiniz?

Acelem yok. Teşekkürler.

Öncelikle ihtiyacının ne olduğunu belirlemelisin.eğer ayda bir kaç mobi formatında roman okuyacaksan 200tl lik sir basic touch işini görecektir.fakat ben almışken en iyisini alayım diyorsan Pw3 ü bekle

Almışken iyi bir şey alayım diyorum, zira bu aleti ayda 4-5 kitap için kullanmayı planlıyorum.

Paperwhite 3'ü beklememin sebebi, 2'nin fiyatlarının düşebilecek olması..

Açıkçası şu an elimde okunmayı bekleyen onlarca kitap var, acelem yok pek.. belki ağustos-eylül gibi alırım..

• quote:

quote:

quote:

Acelem yok. Teşekkürler.

Almışken iyi bir şey alayım diyorum, zira bu aleti ayda 4-5 kitap için kullanmayı planlıyorum.

Açıkçası şu an elimde okunmayı bekleyen onlarca kitap var, acelem yok pek.. belki ağustos-eylül gibi alırım..

Bence pw2nin fiyatlarını düşmesini bekleme çünkü fiyatlar hemen düşmeyebilir.şu anda pw3sadece amazonda satılıyor ebay de satılmaya başlaması için bir kac ay geçmesi lazım.pw3ün türkiye ye ise ne zaman geleceğini bilmiyorum ama tahminimce 5-6 ayı bulur ve yüksek fiyattan satılabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Acelem yok. Teşekkürler.

Bence pw2nin fiyatlarını düşmesini bekleme çünkü fiyatlar hemen düşmeyebilir.şu anda pw3sadece amazonda satılıyor ebay de satılmaya başlaması için bir kac ay geçmesi lazım.pw3ün türkiye ye ise ne zaman geleceğini bilmiyorum ama tahminimce 5-6 ayı bulur ve yüksek fiyattan satılabilir.

Tamam hocam o zaman, n11'den almayı planlıyorum(maalesef yurtdışından alamam) daha uygun bir yer var mı Türkiyede?

Son sorum olarak, internette Zaman Çarkı serisinin e-kitap versiyonunu (ücretsiz) bulabilir miyim?

Size ço kteşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Acelem yok. Teşekkürler.

Tamam hocam o zaman, n11'den almayı planlıyorum(maalesef yurtdışından alamam) daha uygun bir yer var mı Türkiyede?

Son sorum olarak, internette Zaman Çarkı serisinin e-kitap versiyonunu (ücretsiz) bulabilir miyim?

Malesef türkiyede ucuza nereden alınır bi bilgim yok.bir tek istanbul bilişimin fiyatlarına baktım bana uygun geldi.galiba 350tl civarıydı.

• yukarıda da sordum ama cevap gelmedi, şu anda amazon da 119 dan satılan pw3 mü oluyor?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Acelem yok. Teşekkürler.

Zaman çarkı serisini meritokraside görmüştüm. Tüm kitaplar mı bilmiyorum ama isterseniz meritokrasi katalog diye aratıp bulabilirsiniz.

• Merhaba,

Kindle Paperwhite 2 almaya karar verdim.

Türkiye'de bulabildiğim siteler:

kindleturkiye 399.90 TL
    hepsiburada 389.90 TL
    n11 389.90 TL
    hızlıal 389.90 TL
    istanbul bilişim 359.90 TL

Birkaç sorum var:
    Bu listedekilerin çoğunda 2014 model yazıyor, yani hepsi Paperwhite 2 mi?
    Değilse 1 ve 2'nin farkını nasıl anlayabilirim?
    İstanbul Bilişim'in fiyatı diğerlerinden çok daha iyi, önerir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.