Şimdi Ara

Kimse evlenmek istemiyor - Tabi istemez (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
13
Favori
22.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
252 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Evet, belirtmek istediğim de oydu. 40 yaşına gelip de evlenebileceği ya da en azından onu beğenebilen bir karşı cins bulduğu için kendisini şanslı hissetmesi gerekirken hala italya’larda gotik kiliselerde düğün istemesi şaşılacak bir durumdu. Diyorum ya, türk kızının eğitimlisi de, cahili de aynı.

Ben 32 yaşındayım benden 5-6 yaş küçüklere bakıyorum. Madem kıza yaklaşınca fiyat listesi gibi menüyü dayıyor bende para vereceksem genç olanlara bakarım.30 yaşından sonra neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum. Maddi beklentisi varsa benimde genç olanlara bakma hakkım var. İşi ticarete döken onlar.
    40 yaşından sonra zaten doğurganlık, güzellik falan kalmıyor alıp ne yapacaksın? Bu yaştan sonra hala paralı enayi arıyor kendine bakmadan.

haklısınız. Bundan 3-4 sene önce de diş hekimi bir kızla tanıştırıldım. kısa bir sosyal medya görüşmesinden sonra buluştuk. Kız bak diş hekimi. özel bir poliklinikte çalışıyor. Bana evlenince evde oturup çocuk bakacağını, çalışmak istemediğini söyledi. Bir daha da görüşmedik.

İsmini vermeyeyim ama 5-6 tane kitabı olan ve fuarlarda imza dağıtacak kadar okuyanı olan yazar bir sevgilim oldu. Odtü mezunuydu. Kısa bir süre çıktık, 2 ay kadar. Son kitabı erkek şiddeti görmüş kadınlar üzerineydi. Benden maço olmamı istiyordu. Olaya bakar mısınız. Şiddet görmüş kadınları kitaplaştırıyorsun, gidip röportajlar yapıyor kitabına taşıyorsun bunları ama öteki tarafta benden psikolojik şiddet uygulamamı istiyorsun.

Hem özel sektörde, hem de akademik çevrenin de az çok içinde olduğum için gerçekten gençler şunu net olarak tekrar söyleyebilirim. "Türk kızının eğitimlisi de cahili de kezban.

Evlenince tabi cocuk bakilacak belli sure anne sutu onemli. İstersen emzirmesin cocuk gerizekali olsun. Bunu mu istersin?

Diş hekimi kız geldi

Evet anne sütünün önemini buradan görüyoruz. Şekil a.

Aynen gerçektende görüyoruz allahın verdiği bi kapasite var yanlış anlama gerçekten küçümsemiyorm burda arkadas dis hekimi çocuk bakacak derkn tamamen ev kadını olacagını dile getiriyor süt izni için izin alıp evinse otursa tabi bişey diyemrz ama gerçekten özür dilerimm dediğim gibi anlamayabilirsin affet kardesim özrümü :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Evet, belirtmek istediğim de oydu. 40 yaşına gelip de evlenebileceği ya da en azından onu beğenebilen bir karşı cins bulduğu için kendisini şanslı hissetmesi gerekirken hala italya’larda gotik kiliselerde düğün istemesi şaşılacak bir durumdu. Diyorum ya, türk kızının eğitimlisi de, cahili de aynı.

Ben 32 yaşındayım benden 5-6 yaş küçüklere bakıyorum. Madem kıza yaklaşınca fiyat listesi gibi menüyü dayıyor bende para vereceksem genç olanlara bakarım.30 yaşından sonra neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum. Maddi beklentisi varsa benimde genç olanlara bakma hakkım var. İşi ticarete döken onlar.
    40 yaşından sonra zaten doğurganlık, güzellik falan kalmıyor alıp ne yapacaksın? Bu yaştan sonra hala paralı enayi arıyor kendine bakmadan.

haklısınız. Bundan 3-4 sene önce de diş hekimi bir kızla tanıştırıldım. kısa bir sosyal medya görüşmesinden sonra buluştuk. Kız bak diş hekimi. özel bir poliklinikte çalışıyor. Bana evlenince evde oturup çocuk bakacağını, çalışmak istemediğini söyledi. Bir daha da görüşmedik.

İsmini vermeyeyim ama 5-6 tane kitabı olan ve fuarlarda imza dağıtacak kadar okuyanı olan yazar bir sevgilim oldu. Odtü mezunuydu. Kısa bir süre çıktık, 2 ay kadar. Son kitabı erkek şiddeti görmüş kadınlar üzerineydi. Benden maço olmamı istiyordu. Olaya bakar mısınız. Şiddet görmüş kadınları kitaplaştırıyorsun, gidip röportajlar yapıyor kitabına taşıyorsun bunları ama öteki tarafta benden psikolojik şiddet uygulamamı istiyorsun.

Hem özel sektörde, hem de akademik çevrenin de az çok içinde olduğum için gerçekten gençler şunu net olarak tekrar söyleyebilirim. "Türk kızının eğitimlisi de cahili de kezban.

Evlenince tabi cocuk bakilacak belli sure anne sutu onemli. İstersen emzirmesin cocuk gerizekali olsun. Bunu mu istersin?

Diş hekimi kız geldi

Evet anne sütünün önemini buradan görüyoruz. Şekil a.

Aynen gerçektende görüyoruz allahın verdiği bi kapasite var yanlış anlama gerçekten küçümsemiyorm burda arkadas dis hekimi çocuk bakacak derkn tamamen ev kadını olacagını dile getiriyor süt izni için izin alıp evinse otursa tabi bişey diyemrz ama gerçekten özür dilerimm dediğim gibi anlamayabilirsin affet kardesim özrümü :(

Öyle olsa bile ne olmuş? Kadın olarak iş hayatında bulunmak ne kadar zor bir şey. Askıntılık edenler oluyor bilmem ne. Öyle kolay değil o işler.

• Evlilik güzel şeydir. Sadece hayat şartları her zaman zordu, hiçbir zaman kolay değildi. Ama zamane gençliğinde fakirlik korkusu aldı başını gitti. Doğru insanı bulduğunda inanıyorum evlenmem diyen, bir dünya konu ile alakalı yorum yazan herkes evlenecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Evlilik güzel şeydir. Sadece hayat şartları her zaman zordu, hiçbir zaman kolay değildi. Ama zamane gençliğinde fakirlik korkusu aldı başını gitti. Doğru insanı bulduğunda inanıyorum evlenmem diyen, bir dünya konu ile alakalı yorum yazan herkes evlenecek.

Yaş 35 hic evlenmedim evlenmem de...En iyi hatunun saati 100 dolar dert Yok sıkıntı yok şimdi ben neden evleneyim ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kimyager06

quote:

Evlilik güzel şeydir. Sadece hayat şartları her zaman zordu, hiçbir zaman kolay değildi. Ama zamane gençliğinde fakirlik korkusu aldı başını gitti. Doğru insanı bulduğunda inanıyorum evlenmem diyen, bir dünya konu ile alakalı yorum yazan herkes evlenecek.

Yaş 35 hic evlenmedim evlenmem de...En iyi hatunun saati 100 dolar dert Yok sıkıntı yok şimdi ben neden evleneyim ki...

Aslında bende öyle düşünüyordum bende 33 yaşındayım bekarım işte kızmı yok falan filan derdim ama bişey diyeyimmi birinin sadece sana ait olması çok farklı bi durum ya tamam para ile en kral hatunu bulursun,çapkınlık yaparsın kız eve atarsın ama sadece sana ait olan bi kızla yaşadığın haz bence çok farklı.

Arkadaş doğruda söylüyor ne mangalda kül bırakmayan arkadaşlarım vardı inan hepside evlendi:) herşey tamamen cinsellik olsaydı bu kadar zengin yada yakışıklı adam evlenmezdi bende senin gibi düşünüyordum ama bazen karşına öyle biri çıkarki bi bakarsın evlilik yolundasın.

• quote:

quote:

quote:

Aslında bende öyle düşünüyordum bende 33 yaşındayım bekarım işte kızmı yok falan filan derdim ama bişey diyeyimmi birinin sadece sana ait olması çok farklı bi durum ya tamam para ile en kral hatunu bulursun,çapkınlık yaparsın kız eve atarsın ama sadece sana ait olan bi kızla yaşadığın haz bence çok farklı.

Arkadaş doğruda söylüyor ne mangalda kül bırakmayan arkadaşlarım vardı inan hepside evlendi:) herşey tamamen cinsellik olsaydı bu kadar zengin yada yakışıklı adam evlenmezdi bende senin gibi düşünüyordum ama bazen karşına öyle biri çıkarki bi bakarsın evlilik yolundasın.

Çok kişi çıktı hocam ama hepsini dehledim :) şuan bile bana önerilen kızları görmeden reddediyorum... reddetmek çok güzel bir duyguymuş bu arada :D hocam bu zamanda karı kız kahrı çekilmez bakma ben 35 yaşındayım ama daha 25 yaşında gibi duruyorum bekâr olmasam genç gösterir miydim ? Çöker giderdim inan ki... Velhasıl bekarlık iyidir keyfini çıkar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok kişi çıktı hocam ama hepsini dehledim :) şuan bile bana önerilen kızları görmeden reddediyorum... reddetmek çok güzel bir duyguymuş bu arada :D hocam bu zamanda karı kız kahrı çekilmez bakma ben 35 yaşındayım ama daha 25 yaşında gibi duruyorum bekâr olmasam genç gösterir miydim ? Çöker giderdim inan ki... Velhasıl bekarlık iyidir keyfini çıkar...

İnan bende 26 26 gösteriyorum senin gibi :) ya bu aslında insanın yaşadıklarına bağlı gelişiyor çok kötü kız çıkar adam kötüler melek gibi biri çıkar oh be evlilik gibisi yok der yada çapkın değilsindir bi kızla evlenir yaşarsın.

Bakıyorum yaşıtım bazı arkadaşlarım bu yaz evleniyor akrabam evleniyor,kuzenim kendimi yalnız hissediyorum aslında kız arkadaşın yokmu diyecen evet var bi kız bulmakta zor değil çok şükür yamuk yumuk değiliz ama benim düşündüğüm yaş dahada ilerledimi yaşı büyük kızlara yada evlenmiş ayrılmış,kapak atmaya çalışan kızlar çıkıyor bu sefer karşımıza :))) o yönden de düşünüyorumda bazen.

• friends izleyenler bilir, spoiler vereceğim konıda buton çıkmıyor dikkat!!!!

******spoiler****

s07e02'de monica karakteri bir kezbanlık yapıyordu,https://youtu.be/n1eaQem6kZk?t=37
    ingilizce bilmeyen arkadaşlar malum ortamlarda burayı izleyin, 2.29'a kadar,

monicanın konuşmaları tanıdık gelecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 8 Ocak 2018; 22:57:54 >
  • bu devirde evlenen net agır saftır acizdir kimse k.bakmasın evet süper degiliz zaten imada edilmemiş konuda hep sıkıntılardan bahsedilmiş bu kadar egolu kibirli boktan kadınlar ile evlenicegime ya da ilişki içinde olucagıma intihar ederim bir kez geldigim dünyaya neden böyle bir mahlukat pardon mükemmel insanlarla vaktimi harcıyayım hele ki bu saçma salak nafaka durumu sonra kadınları mal olarak görüyorlar ee bu nafaka olayı nedir arkadaş kadınlar bildigin mal gibi pazarlıyor kendini dogruya dogru bu kafa ile bizim kadınların gözünü doyuramassın aldatan aldatana bilmiyorum şahsen hiç düşünmüyorum aileme de zaten söyledim ne evlilik ne torun isteyin diye benim işim olmaz zaten ülke geneleve dönmüş ihtiyacımı görmek için parası ile hallederiz sıkıntı yok ki kimsenin gönlünü pışpış edip özgürlügüm den vazgeçemem en fazla olursa olsun aynı evde yaşarım onun harici yok evlilik yok takı töreni yok bilmem ne evleniyormuyuz eşyamı alıyoruz anasını satim ne salak salak adetlerimiz var istisnalar vardır ekmegini helalinden kazanan kadınlara onlara saygı ile önlerinde egilirim fakat şöylede bir durum var ki istisnalar kaideyi bozmuyor bu durumu kabullendim artık pek bir sıkıntı yok benim açımdan yaş 23 bu saatten sonra da düşüncemi degiştiricegimi düşünmüyorum benden uzak dursun bu tür mevzular da gerisi önemli degil

• quote:

quote:

quote:

quote:

bende 34 yaşındayım ama herkes 28 29 der. Evliyim ve gencim :) hatta 5 yıldır evliyim yüzümde gülümsememden ve keyfimden hiç bir şey kaybetmiş değilim. İş yerinde bir gün tebessüm etmesem canın mı sıkkın derler. O derece güleçimdir. Çökmek evlilikle alakalı değil inan. Senin içindeki yaşama sevincine bakar. Mutluysan zaten yaşlanmıyorsun emin ol. Evliliği sana yanlış anlatmışlar

• Ulan iyi ki bekarım.
  • isteyen evlenir, isteyen evlenmez. hayatın neler getireciğne bağlı bir durum neticede. ben muhtemelen bekar kalacağım orası bir ayrı konu da şu türkiye'de evlilik kanunlarını gözden geçirilmeli. feministlere bunun üstünden giydirilmemeli, keza feminizmi doğru algılamanız gerekir. ha feminzmi abartanlar olacak da genele vurmamalıyız, düzgün feministler de var çünkü.
  • konu genelde hep kadınlarla olan cinsel ilişki ihtiyacı ve kadınların karakterlerinden almış başını gitmiş.

1. Eğer almış olduğunuz bayanın ailesi iyi ve anlayışlı bir aile ise emin olun eşiniz de bi süre sonra iyi olur.

2. Herşey cinsellik değil. Ama yaş ilerleyip bir gün hastaneye, polis vakasına, maddi ihtiyaca vs... bununla ilgili bir çok sebep bularım ki bu tip olaylarda eşiniz yanınızda olur. Herkesin annesi, babası bir yaşa kadar yaşıyor. En iyi dostunuz 1-2 yanınızda olur. E herkesin kardeşi de yok. Dolayısıyla geriye kalan bir eş. Eşiniz size her türlü destek olur. Hele bir de çocuk varsa o zaman sırtınız yere gelmez.

Not: Konuyu okuyunca benşm bile içim karardı :D
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Konu bu durumda kötü bir söz olacak ama mutlu ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu devirde kim hangi akıllı kişi evlenmek ister ki herkes gemisini kurtaran kaptan olmuş... Şahsen 36 yaşındayım ve evlenmeyi düşünmüyorum.... Hayatı kendin için yaşayacaksın yalan dünya yeyin için gezin en kral eskorta gidip sevişin ama evlenmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokrates 1983 -- 23 Aralık 2018; 21:20:48 >
  • Nafaka muhabbeti ve bizim kızların kendini aşırı beğenmesi yüzünden insan evliliğe bulaşmak istemiyor fakat evlilik kadın ve erkek için de gerekli bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden erkek kadar kadın da evlenmeyi istemeli ve evliliği kolaylaştırmalı.

1- Babadan kalan ev arsa vs miras kime kalacak, vakfa mı? vakıfta kimler yiyecek senin mallarını, o yüzden evlenip çocuk yapmak mirası çocuğuna bırakmak en iyisi.

2- Bir süre sonra bizde yaşlanacağız, bize kim bakacak? Gece aniden kalp krizi vs rahatsızlansak bizi hastaneye kim götürecek? Ambülansı kim arayacak. Ölürsek bizi kim gömecek? Evde aniden ölsek kaç gün kaç ay sonra kimin haberi olacak?

Şimdi hayat lay lay tay tay olabilir, ama her zaman genç kalmayacağız.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.